Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 14 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Sponsorun Vizeye Etkisi

BannedUser
    Guest

Standart Sponsorun Vizeye Etkisi

Arkadaslar bugun duydugum en komik söz.

Sponsorunuz sağlam olsun ki vize almanız kolay olsun..

Bunu söyleyen adı büyük bir şirketin sahibi. Ya bilmeyen ögrencide hemen boyle seylere inanıyor.

Şunu söyleyim sponsorunuzun vize almanıza zerre kadar etkisi yoktur. Böyle saçma yalanlara kanıp fazla para vermeyin.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

artik oha diyorum!

bir cok pazar esnafindan farki olmayan, asil amaci kandirmak ve kakalamak olan, yaptigi isin ciddiyetinde olmayan, canimci, yikamaci-yaglamaci, sentetik insanlara/sirketlere inanmayin. kararinizi vermeden once bir cok sirketle gorusun.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı makroklima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar bugun duydugum en komik söz.

Sponsorunuz sağlam olsun ki vize almanız kolay olsun..

Bunu söyleyen adı büyük bir şirketin sahibi. Ya bilmeyen ögrencide hemen boyle seylere inanıyor.

Şunu söyleyim sponsorunuzun vize almanıza zerre kadar etkisi yoktur. Böyle saçma yalanlara kanıp fazla para vermeyin.
    şirketin arkasında da CIEE vardır kesin..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Şirket Danışmanıyım 3-4 Yıldır bu işin içerisindeyim Böyle saçmalık Görmedim
    Ama şöyle birşey var etkisi olabilirmi bilmiyorum? bizim sponsorumuz Job Fair'e geldiğinde Konsolosluğu ziyaret etmişti..
    İstanbul Lisan Merkezi

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

İyi de hangi şirketle görüşürsen görüş. Heepsi pazardan pay kapma peşinde. Ve aslında bu doğal da. Sonuçta yapılan bir iş var. Bir iş yeri her bir ofis ve para kazanmak zorunluluğu var.

Ama bunu dürüstçe kazanıp kazanmamayı kimin ne şekilde seçtiğini iyi tahlil etmek lazım. Bize düşen bu. Yoksa "Vay adam böyle demiş..!" Diyecek elbette... Açık gözlü olmak lazım.

Ve şanslı tabiki

BannedUser
    Guest

İyide dracaoo bu yapılan yalan bilgi ile insan kazanmak baskalarının ekmeği ile oymamak. Buna esnaflık degil dolandırıcılık denir.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Dediğim gibi, dürütstçe kısmı da burda devreye giriyor zaten

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Sen ben dürüst yolu seçmeyenin kulağından tutup adam ol diyecek halimiz yok. Yapacağımız en iyi şey, dürüst mü değil mi bunun tahlilini iyi, doğru ve zamanında yapıp ona göre karar vermek... Yukarda da bahsettiğim gibi.

BannedUser
    Guest

Alıntı DrAcooA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sen ben dürüst yolu seçmeyenin kulağından tutup adam ol diyecek halimiz yok. Yapacağımız en iyi şey, dürüst mü değil mi bunun tahlilini iyi, doğru ve zamanında yapıp ona göre karar vermek... Yukarda da bahsettiğim gibi.
    Zaten bu konuyuda ondan açtım işte. İlk sene giden adam nereden bilsin vize ile sponsorun çok farklı şeyler oldugunu. Sponsorun vizede kolaylık saglama gibi bir yetkisi yok ki. Sadece sponsorlugu cekip vizenin iptalini saglar ki buda zaten her sponsorun elinde olan birşey.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

tam olarak emin değilim ama küçükte olsa bi etkisi oldugu kanaatindeyim
    when life gives you lemons, make lemonade

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Az da olsa bende etkisi olduğunu düşünüyorum.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı OneTouch Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar, bu isin azi - cogu yok. Ileride bu konunun arastirmasini yapacak kisiler bu yazdiklarimizi referans alabilirler.

Asagida verecegim linkte Amerika Hukumeti tarafindan yetki verilen sponsor sirketler belirtilmistir.
    Kisinin vize alip-alamamasi sponsor sirketine degil, tamamen kendi sosyal, ekonomik, akademik durumuna ve gorevliyi gitme sebebi hakkinda ikna edebilmesine baglidir.

Link deki listelenmis sirketlerin sponsorlugu hukumetce ayri degerlendirilmez. "Category Description" dan sececeginiz programa gore hepsinin yetkinlikleri aynidir.

Designated Sponsors List

Basliktaki konuya ilaveten sunu da belirteyim; Turkiye'deki bazi sirketlerinin pazarlama stratejilerine ekledikleri "bizim sigortamiz daha iyi. digerlerininki gibi degil" gibi soylemlerinde dogruluk payi vardir. Hakli olabilirler. Fazladan ne sunduklarini, bunlarin sigortasinin neleri kapsadigini arastirmak/bilmek lazim.
    Konu oreb tarafından (06-04-2011 Saat 04:35 PM ) değiştirilmiştir.

BannedUser
    Guest

Zerre kadar etkisi olmadıgını zaten biliyordum bu da kapagı olabilir sanırsam. Sigorta konusuna gelince zaten en iyisi kötüsü arasında 20*30 dolar fark var. Bırde bazıları 3 ay bazıları ıse tum program sürecini kapsıyor sanırsam.

BannedUser
    Guest

Alıntı OneTouch Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Azda olsa etkisi yok zerre kadar. Bu sponrsorlar öğrencilerine iş bulsun. Dİyeceksiniz ki sponsor ne alaka iş bulmak falan. Eğer bu sponsor adı mağlum sadece 3*4 firma ile calısıyorsa işleride 1600*1700 dolara satıyorsa öğrenciyi mağdur etmeyecek, sorun eger haddinden fazla öğrenciyi iş var diye alan firmalarsa eğer, bu firmalarla çalışmayacak.

Bu sponsor buyuk sponsor değil kardesim tek amacı paramı alırım işime bakarım. Orada 20 oğrenci magdur oluyorsa 10 tanesıne yardım edıp goz boyuyor. Ayrıca self gitmek isteyen öğrencinin önünü kesiyor. Bana hiç kimse bu sponsor iyi diyemez.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)