Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: sınıfta kalmak

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart sınıfta kalmak

sınıfta kalmanın vize alırken herhangi bir dezavantajı olabilir mi ki?biz şu anda 5 arkadaş gidioruz ve birimizin ortalaması bu dönem 2.7 falan olacak genel ortalamasıda 2 nin üstüne çıkıcak az da olsa...ama şuanda 1.3 ortalaması var ve dönem tekrarı yapıyor...bu acaba vize görüşmesinde bi sorun yaratır mı? herhangi bir tecrübesi olan var mı?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

aynı dönemi bir daha nasıl okuyor onu anlamadım. dönem zaten atlıyordurda alttan ders alıyordur demi? sonuçta ortalama 2 nin üzerindeyse bir sorun olcağını sanmam

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Bende genel ortalamasının 2.00 ve üzeri olması durumunda herhangi bir sorun olmayacağını biliyorum. Sınıfta kalması, alttan ders almak normal( not eğer 2.00 civarlarında seyrediyorsa) bir sorun cıkacagını sanmam ama yinede konsolosluktaki memur kıllık yapıp bunun üzerine sorular sorabilir.Geçmişte örnekleri mevcut. Ama stres yapmazsanız vizeyi kaparsınız havada..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar benim de geçmiş 4 dönemin ortalaması 2.43
    bu dönem 1.7 civarı gelcek. tekrar gitmek istiyorum ben.
    alabilir miyim yoksa. bi sorun olur mu? korkuyorum ben ya :S

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

yunus ortalamanın düşmesi senin için büyük bir dezavataj..vize almanı zorlaştırabilir..ama bir senaryo yazarsan vize görevlilerini ikna edersen neden olmasın. yanlış hatırlamıyorsam geçen sene bir arkadaşın başına gelmişti o durum..son dönem ortalmaası baya bir düşmüştü .ama ikinci görüşmesinde almayı başarmıştı. ortalamasının düşmesini ise kız arkdaşının yüzünden psikolojik sorunlar yaşadığını bu yüzden kendisini derslere veremediğini söylemiş.. görevlileri ikna etmiş.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

eh benzer bi durum bende de söz konusu...okuduğum fakültenin dersleri yani yıllık...ama öyle bir transkript yapmışlar ki büyük sorun.normalde yalnızca genel akademik ortalamayı göstermeleri gerekirken yarıyıllık akademik ortalamayı göstermişler ama yalnızca ikinci döneme ait.yani vizelerimizi ocakta oluyoruz finallerimiz mayısta adamlar transkripte yalnızca finallerde aldığımız notların ortalamasını koymuşlar...bu ne demek benim finallerimden dolayı ortalamam 1.50 gözüküoama genel akademik ortalamam 2.18 ne alakasız dimi.bakalım vizede bunu nasıl açıklıyacaz derslerimin yıllık olduğuna dair bir yazı koycam sanırım 3. sınıftayım 2.sınıfla ilgili kısımda bu şekilde bi olay ilk sene 2.4 civarı gözüküyor belki bende bir şekilde masal uydurmalıyım

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

peki geçen sene gitmiş olmamın bi avantajı var mı?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

evet avantajı olabilir ama notlarını düşmesinin üzerini kapatıp görmezlikten gelmelerini sağlamaz ama

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks