Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 15 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ıngılızce Ogrencı Belgesı Transkrıpt Olayı?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart ıngılızce Ogrencı Belgesı Transkrıpt Olayı?

merhaba arkadaşlar. ya ingilizce öğrenci belgesi ve transkripti isteniyor kayıt için. bizim öğrenci işleri türkçe çıkartıyormuş. yeminli tercumandan çevirttireceksiniz dendi. bir tercüme bürosuna mail attım 1 öğren. belg. ve transkript nerdeyse 70 ytl ye patlıyor. bunun daha olur bi yolu var mı? yeminli tercuman derken notere çevirttirmek mi olay? yani onaylatmak mı? öyle bir şeyse ben kendim çevittirip notere onaylatım gitsin. onlar bizim derslerin ingilizce halini bile bilmiyordur ki (bu arada ing. öğretmenliği okuyorum) daha önce katılan arkadaşlar bu ing. belge olayını nasıl yaptınız?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

çok saçma hakkaten... peki o öğrenci belgesini dediğin gibi kendin çevirip okulun incelemesi sonucu okul tarafından atılan tasdik mühürü olmaz mı? sonuçta noter tasdiğinden daha mantıklı

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

wallah bilsem arkadaşım. bende anlamadım. noter birlği sayfasından baktım çeviri ücretleri 1 sayfa için 17 ytl küsür. 10 satır ve daha azı içinse yarı ücret alınıyor. bilmiyorum ne olacak. pzt bir notere gidip öğrenmek lazım sanırım.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

İlk defa duydum böyle birşeyi. Bir araştıralım bakalım...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

benden de aynı şeyi istediler ve okulum banada türkçe belgeler verdi.çevirme işini şirketim yaptı sağolsun,ben onlara türkçelerini verdim onlar ayarladı ve hiç bir ücrette vermedim..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

vallah bende gittim Türkçe sini aldım bi güzel çevirdim gittim bölüme onaylattım hocalarıma bi de fakülte onayı tamamdır sordum şirkete kabul olur dediler. eyvallah dedim

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ben okuldan istedim direk ingilizce olarak öğrenci belgesi verdiler wallaa. ama ben bunu nereye vericektim unuttum..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

sen nereye gidiyorsun wampir lee iş seçtin mi. yaw ben şehir de kararsızım. san diego pahalı diyorlar :S

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

pahalı ama güzel yermiş. daha tam işe karar veremedim. benim için eğlenceli yerler yakın olsunda, uzak olursa ben çok para harcarım..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ya ilk job fair listesi geldi ocean city de sürüyle iş var amma lakin aklımız San Diego da. acaba 2. iş potansiyeli nasıldır ki oraların. mubarek en iyi iş housekeerplik gibi saati 8-9 dolardan aşağı yok ve bahşişli karizma 0 da olsa değer o paraya yaw

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bir otel işletmeciliğinde okuyan biri olarak housekeeperlığı kesinlikle tavsiye etmiyorum. hem ingilizceni geliştiremezsin hemde insanların saçma sapan eşyalarını temizlemekle uğraşıp durursun. (o eşyaları söylemek istemiyorum) yani parası iyi olsada o iş çekilmez.....

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ya temizlik işi pis iş tabi ki... amaa sanırım part time gibi birşey olacka temizlik işi. sana bi 10 odaverirler öğleye kadar temizle derler. sonra boşsun ondan sonra 2. iş lazım. bende ing. öğretmenliği okuyorum. dil için en iyisi garsonluk fakat deneyimimiz yok. deneyimsiz olanı da alırlar mı ki garsonluga bizim aklımızda boyacılık işi var san diego da ama çok zor ya ooff bana biri iş söylesin yaw parası güzel

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ingilizcen iyi ise bence mağazalarda (nike falaan) satış görevlisi, tezgahtar falan ol hem parası iyi hem pratik olanağın çok fazlaa. giden bir kaç arkadaşım var çok memnunlar yanii....

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

öyle nike da adidas da iş var mı yaw ben hiç görmedim örnek iş listesinde. satış elemanlığı filan duydum outletlerde filan ama nike ta filan işi ilk kez duydum sorarım bir varsa iyi fikir hem belki ucuza alışveriş our

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bende arkadaştan duydum ve gl.bal vizy.onun job fairine gelicek şirketleri arasında gördüm (nike'i)....

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)