Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 43 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: YeşiL pasaportLa WAT vizesi??

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

Standart YeşiL pasaportLa WAT vizesi??

arkadasLar yesiL pasaport yaşının 24e çıktığını duyunca kafamda ampuLLer yandı.. =) fakat biLmediğim bi konu var.. ben bu yesiL pasaportu cıkartınca WAT vizesine basvurabiLirmiyim.. yani yeşiL pasaporta j1 vizesi aLabiLirmiyim?? şimdiden teşekkürLer

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

yesıl pasaport yası 25 kardesım ayrıca yesıl pasaportla j1 vızesı vermıyolar..daha dogrusu yesıl pasaportla okuyan hıcbır ogrencıye yurt dısına cıkılmasına ızın verılmıyor..

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı reyes_19 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yesıl pasaport yası 25 kardesım ayrıca yesıl pasaportla j1 vızesı vermıyolar..daha dogrusu yesıl pasaportla okuyan hıcbır ogrencıye yurt dısına cıkılmasına ızın verılmıyor..
    nasıL yani 25 yasına kadar yesiL pasaport veriLiyor ama öğrenci yurtdısına cıkamıyorsa neden veriyorLar o pasaportu.. yanLısın var sanki ben yesiL pasaport aLsam yurtdısına cıkamıcammı smdi =))

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı cimbomlu10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nasıL yani 25 yasına kadar yesiL pasaport veriLiyor ama öğrenci yurtdısına cıkamıyorsa neden veriyorLar o pasaportu.. yanLısın var sanki ben yesiL pasaport aLsam yurtdısına cıkamıcammı smdi =))
    hehehe senın yesıl pasaport almanda ayrı bır sıkıntı kardesımben aldıgını kabul ederek konusuyorum ama dedıgım gıbı oda zor

yakın bır tarıhte konusmus oldugum bı arkadasımın facede yazısını aradım duvarına yazmıstı baya bı konusmustuk ama bulamadım...malesef okudugunu belgelesen bıle yesıl pasaporta vıze vurulmuyor nedenını bende bılmıyorum once lacıvert pasaporta cevrılıyor daha sonra vıze ıslmelerı gerceklesıyor...

benım konusmus oldugum hatun hollandada masterını yapıyor ve onunda yesıl pasaportu vardı ve yurt dısına cıkarken lacıvert pasaporta cevrılıp vızesı o sekılde verıldı...

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

hehehe senın yesıl pasaport almanda ayrı bır sıkıntı kardesımben aldıgını kabul ederek konusuyorum ama dedıgım gıbı oda zor

yakın bır tarıhte konusmus oldugum bı arkadasımın facede yazısını aradım duvarına yazmıstı baya bı konusmustuk ama bulamadım...malesef okudugunu belgelesen bıle yesıl pasaporta vıze vurulmuyor nedenını bende bılmıyorum once lacıvert pasaporta cevrılıyor daha sonra vıze ıslmelerı gerceklesıyor...

benım konusmus oldugum hatun hollandada masterını yapıyor ve onunda yesıl pasaportu vardı ve yurt dısına cıkarken lacıvert pasaporta cevrılıp vızesı o sekılde verıldı...
    benim vardı yesiL pasaportum 18 yasım bitince süresi doLmuş oLdu.. fakat biLdiğin gibi yesiL pasaport birçok üLkeye vizesiz giriş anLamına geLiyor.. ama yesiL pasaportada vize isteyen üLkeLer var.. bunLar içinde vizeye ayrıLmıs sayfaLar vardı pasaportta.. dediğin gibiyse sıkıntıLı bir işmiş =))

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı cimbomlu10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim vardı yesiL pasaportum 18 yasım bitince süresi doLmuş oLdu.. fakat biLdiğin gibi yesiL pasaport birçok üLkeye vizesiz giriş anLamına geLiyor.. ama yesiL pasaportada vize isteyen üLkeLer var.. bunLar içinde vizeye ayrıLmıs sayfaLar vardı pasaportta.. dediğin gibiyse sıkıntıLı bir işmiş =))
    dedıgım gıbı ben bu sekılde bılıyorum ama suan %70 emınım j1 vızesı verılmıyor

bu arada senın suanda yesıl pasaport almanda 18 ı gecmen nedenıyle zaten zor cunku her nekadarda okuyo gozuksen aıleden bagımsız olarak kabul edılıyor basvuru sırasında

neden dersen bende alacaktım peder emeklı olmadan once bı kac sene once ıste adam dedı sen 18 ı gecmısın evet dedım..e sen alamazsın nıye 18 ı gecmısınyahu ohuyom ben yaaaaaaaaa...olsun sen suanda her nekadarda ohuyosanda yasın geregı veremeyız demıslerdı

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

dedıgım gıbı ben bu sekılde bılıyorum ama suan %70 emınım j1 vızesı verılmıyor

bu arada senın suanda yesıl pasaport almanda 18 ı gecmen nedenıyle zaten zor cunku her nekadarda okuyo gozuksen aıleden bagımsız olarak kabul edılıyor basvuru sırasında

neden dersen bende alacaktım peder emeklı olmadan once bı kac sene once ıste adam dedı sen 18 ı gecmısın evet dedım..e sen alamazsın nıye 18 ı gecmısınyahu ohuyom ben yaaaaaaaaa...olsun sen suanda her nekadarda ohuyosanda yasın geregı veremeyız demıslerdı
    ewet dediğin doğru.. önceden yaş sınırı 18di.. bnm pasaportun süreside o yuzden dolmustu.. fakat 24e cıktığını duydum ve bnm arkadasım 21 yasında gecen hafta yesiL pasaport cıkardı

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

way arkadas yukseklerde tanıdıgımı vardı ne

nese konu dagılmasın belkı benden daha ıyı bılen konuya hakım olan bırı vardır beklıyelım bakalım

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

TC vatandaşlarının yurtdışında yeşil pasaport ile çalışmalar yasak olduğu için J1 vizesine yeşil pasaportlat başvurulması imkansızdır. O nedenle yeşil pasaportu olanların pasaport tipini değiştirmeleri ve o şekilde başvurmaları gerekir.
    CCN International Education Services - www.ccnedu.com

CCN Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Servisi
    Work and Travel Departmanı

Work and Travel programında bilmeniz gerekenler konusunda makale için tıklayın

Tel: 0212 292 5707
    Fax: 0212 292 5166
    E-mail: info@ccnedu.com

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı CCN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    TC vatandaşlarının yurtdışında yeşil pasaport ile çalışmalar yasak olduğu için J1 vizesine yeşil pasaportlat başvurulması imkansızdır. O nedenle yeşil pasaportu olanların pasaport tipini değiştirmeleri ve o şekilde başvurmaları gerekir.
    cok sağoLun =)) oLay kapanmıştır.. ozaman yeşiL pasaport cıkarmayım ben =)

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

way arkadas yukseklerde tanıdıgımı vardı ne

nese konu dagılmasın belkı benden daha ıyı bılen konuya hakım olan bırı vardır beklıyelım bakalım

yükseklerde tanıdık olmasına gerek yok medyayı takip etmiyorsunuz galiba erkeklere 18 yaş sınırı varken 24e veya 25 e yükseltildi

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı canuyn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yükseklerde tanıdık olmasına gerek yok medyayı takip etmiyorsunuz galiba erkeklere 18 yaş sınırı varken 24e veya 25 e yükseltildi
    o isin esprisiydi dostum ben zaten yukarda yazdim eger okuduysan (:

yesıl pasaport yası 25 kardesım .

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Dostlar bende sizin gibi biliyordum yeşil pasaporta wat izni verilmiyor diye fakat az önce şirket yetkilim yeşil pasaporta da wat izni veriliyor ARTIK dedi.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Bir arkadaşım yeşil pasaport ile vize aldı.

Alıntı HeredaS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostlar bende sizin gibi biliyordum yeşil pasaporta wat izni verilmiyor diye fakat az önce şirket yetkilim yeşil pasaporta da wat izni veriliyor ARTIK dedi.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı speedygonzalez Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir arkadaşım yeşil pasaport ile vize aldı.

Huhhh ! Bu haber benim için gayet iyi oldu her yerde yeşil pasaporta wat vizesi vermiyor yazıyor bende bu nedenle yeşil yapmıyordum tekrar Bana da bugün şirket yetkilim söyledi süper haber bu hem harç muhafiyet getir götüryle uğraşmayacam hemde 5 yıllık pasaport sürem olacak masrafdan da kurtuldum :P Eyvallah dostum

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Nasıl ya? Benim de yeşil pasaportum vardı. Bu wat için kullanılmıyor diye pasaport şubesinde deldiler gül gibi pasaportumu. Mecbur yeni bordo pasaport çıkartmıştım. Hayır böyle bir şey varsa büyük haksızlık, amerikadan gelince zaten ilk işim bu pasaportumu iptal ettirip yeni bir yeşil pasaport çıkartmak olacak. Bilseydim bunu keşke! Ama pasaport müdürlüğü de dahil sorduğum kimse net bir cevap verememişti ve bordo çıkarmam gerektiğini söylemişlerdi! Mağdurum!

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı HeredaS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Huhhh ! Bu haber benim için gayet iyi oldu her yerde yeşil pasaporta wat vizesi vermiyor yazıyor bende bu nedenle yeşil yapmıyordum tekrar Bana da bugün şirket yetkilim söyledi süper haber bu hem harç muhafiyet getir götüryle uğraşmayacam hemde 5 yıllık pasaport sürem olacak masrafdan da kurtuldum :P Eyvallah dostum
    hocam askerlik gorevinizi tamamladinizmi bende yesil pasaport cikartacaktim ama wat vize vermedigi icin artik donuste cikartacam, ama benim bildigim 5 yillik vermiolar eger askerligini yapmamissan, pasaportun suresini yillik uzatiolar cunku yilda bir askerligi erteliosun

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

hocam yeşille ve kırmızıyla öğrenci değişim programlarının hiçbirine katılamıyorsun ben o yüzden pasaportumu iptal ettirdim(değiştiriyorlar) normal umuma mahsus pasaport aldm
    Konu mcc tarafından (01-06-2011 Saat 02:24 PM ) değiştirilmiştir.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Allah allah ben mi yanlış hatırlıyorum ya. En iyisi konsolosluğa sor sen de o zaman. Zor duruma düşürmek istemem.

Work And Travel - Vikipedi Ancak benim burada okuyup anladığıma göre sıkıntı Türkiye ile alakalı Amerika ile alakalı değil. Yani Amerika'dan vizeyi alabilirsin ama Türkiye'de gümrükten geçemeyebilirsin. Emin değilim.

Edit: Arkadaşımla konuştum. Yeşil pasaportla J-1 vizesini aldı. Yani yeşil pasaporta j-1 vizesi basılmaz diye bir şey yok. Ha ama Türk Polisi gümrükten salmazsa onu bilemiyorum. 6 Haziran'da Atatürk'ten hareket edecek. Yaşayıp göreceğiz.
    Konu speedygonzalez tarafından (02-06-2011 Saat 03:11 PM ) değiştirilmiştir.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Arkadalar benim babamın yeşil pasaportu var, burda dönen de bir 25 yaş muhabbeti var, benim yaşım 23 yani ben şimdi yeşil pasaport alabilir miyim.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

arkadaşlar benim şu anda mavi pasaportum var, ekim ayında türkiyeye döndülten sonra 1 yıllık süreyle yeşil pasaport çıkartabilir miyim acaba ?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Arkadaşımla konuştum. Yeşil pasaportla J-1 vizesini aldı. Yani yeşil pasaporta j-1 vizesi basılmaz diye bir şey yok. Yani bu Amerika'nın politikası değil. Türk Polisi gümrükten salmazsa onu bilemiyorum. 6 Haziran'da Atatürk'ten hareket edecek arkadaş. Yaşayıp göreceğiz.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

24 yaşını doldurana değin Yeşil Pasaport çıkartıp kullanabilirsin.

Alıntı astalavista Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar benim şu anda mavi pasaportum var, ekim ayında türkiyeye döndülten sonra 1 yıllık süreyle yeşil pasaport çıkartabilir miyim acaba ?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

25 yaşmış şimdi baktım 25 yaşımı 2012 kasımda dolduracağım, aslında okulda şubat 2012'de bitiyor, o kalan 10 aylık süre içerisinde belki başka bir ülkeye gitme durumum olabilir.ancak benim kafama takılan soru şu, lacivert pasaporttan sonra yeşil pasaport alabilir miyim ?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Selam herkese. Benim de yeşil pasaportum vardı ama watta kabul etmediklerini söylediler.ben de yeşilimi verdim yeni bir pasaport çıkarttım. Yeşil pasaportum dolapta saklı duruyor arkadaşlar, döndüğümde onu geri alabilicem. Böyle bir şey yapabilirsiniz siz de. Ben riske atmak istemedim, bu nedenle yenisini çıkarttım ama yeşil de kabul ediliyorsa sinir bozucu olur cidden..

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Amerika Konslosluguna mail atin. %100 dogru cevabi alirsiniz. 3-4 gun icinde yanit veriyorlar. Bende yesil pasaport ile J-1 alamiyorsunuz diye biliyorum, belki de degisti kural...
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı astalavista Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadalar benim babamın yeşil pasaportu var, burda dönen de bir 25 yaş muhabbeti var, benim yaşım 23 yani ben şimdi yeşil pasaport alabilir miyim.
    hocam alabiliyorsun 25 yasina kadar hakknn var

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Arkadaşım yeşil pasaport ile J-1 vizesini aldı. Artı olarak e-pasaport.gov'a da mail atarak bilgi aldım. Gelen cevap:

"Açıklama:
    Konuyla ilgili olarak lütfen ilgili ülkenin Türkiye’deki temsilciliğiyle temasa geçiniz."

Yani kısacası arkadaşımın yeşil pasaportuna J-1 basılmış ve e-pasaport bilgi edinme birimi gerekli bilgiyi Amerikan Konsolosluğundan almamız gerektiğini söylüyorsa sorun yok demektir. Yeşil Pasaport ile J-1 vizesi alabilirsiniz.

Alıntı break Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Amerika Konslosluguna mail atin. %100 dogru cevabi alirsiniz. 3-4 gun icinde yanit veriyorlar. Bende yesil pasaport ile J-1 alamiyorsunuz diye biliyorum, belki de degisti kural...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Arkadaşlar bu seneden itibaren yeşil pasaporta da wat vizesi verilmeye başladı.Geçen senelerde verilmiyormuş.Bende yeni öğrendim bu sene yeşil pasaporta vize alan arkadaşlarımda oldu.Hayırlı olsun :P

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bazı arkadaşlar yeşil pasaportla türk vatandaşlarının yurt dışına çıkması yasak yazmış ama ben şubat ayında avrupayı gezdim yeşil pasaportla hala giriş çıkış damgaları durmaktadır yani öyle bir durum yok ama j1 veriyorlar mı orasını bilemiyorum

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)