Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 18 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: peki bir yıl??

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Question peki bir yıl??

Arkadaşlar genelde 3 aylık kısa dönemler için yorumlar. Gayet doğal gerçi WAT üzerine site. Ancak gördüğüm kadarıyla 1 sene giden arkadaşlar da var.. 3 ay değil de 1 sene gidiyor olmanın bavul içeriği konusunda nasıl bir etkisi olur? Ya da olur mu? Çok bir giyecek götürmeye niyetim yok. Yiyecek götürsem mi götürmesem mi, çok arada kaldım. Ama otelcilikten ve merakımdan dolayı aşçılığım vardır, iyidir de. Malzeme bulma sebze baharat un yağ falan sıkıntım olmucaksa, ki tahmin ediyorum çok sıkıntı çekmem; yemeğimi yaparım. İş ki bi ocağım, fırınım olsun.

Türkiyede elektronikçilerde oluyo böle ytongun içinden rezztans geçirmiş amcam elektrikli ocak yapmış. Öyle bi ocakta makarna yapmışlığım var. Ancak öyle bir ocak orda bulur muyum?? Aslında biraz acele ediyorum bunları düşünmekte, havada kalmış çok detay var.. Ancak gene de kaba taslak bi fikrim olsa da hiç olmadı kafam rahat olsa diyorum...

BannedUser
    Guest

Alıntı DrAcooA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar genelde 3 aylık kısa dönemler için yorumlar. Gayet doğal gerçi WAT üzerine site. Ancak gördüğüm kadarıyla 1 sene giden arkadaşlar da var.. 3 ay değil de 1 sene gidiyor olmanın bavul içeriği konusunda nasıl bir etkisi olur? Ya da olur mu? Çok bir giyecek götürmeye niyetim yok. Yiyecek götürsem mi götürmesem mi, çok arada kaldım. Ama otelcilikten ve merakımdan dolayı aşçılığım vardır, iyidir de. Malzeme bulma sebze baharat un yağ falan sıkıntım olmucaksa, ki tahmin ediyorum çok sıkıntı çekmem; yemeğimi yaparım. İş ki bi ocağım, fırınım olsun.

Türkiyede elektronikçilerde oluyo böle ytongun içinden rezztans geçirmiş amcam elektrikli ocak yapmış. Öyle bi ocakta makarna yapmışlığım var. Ancak öyle bir ocak orda bulur muyum?? Aslında biraz acele ediyorum bunları düşünmekte, havada kalmış çok detay var.. Ancak gene de kaba taslak bi fikrim olsa da hiç olmadı kafam rahat olsa diyorum...
    Gerek yok merkez için yiyecek götürmeye. benim gibi Alaska gitsen neyse. ayrıca ABD de heryerde mikrodalga fırın bedava kullanımdır marketlerde falan. bunun dısında elektrikli tencere rahat bulursun ki çoğu kişi bunları kullanıyor

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

mikrodalga değil, owen benim dediğim.. Bizim ekmek yokmuş orda ben kesin aç kalırım!! Kendi ekmeğimi kendim yaparım diye Okulda yemek dersinde ilk öğrettikleri şeydi

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı DrAcooA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mikrodalga değil, owen benim dediğim.. Bizim ekmek yokmuş orda ben kesin aç kalırım!! Kendi ekmeğimi kendim yaparım diye Okulda yemek dersinde ilk öğrettikleri şeydi
    ewet birader yaa ekmek yok =)) fransız ekmeği var bizimkine benzeyen onunda tanesi vergisiyle 2dolara yakın.. cok can sıkıcı cok =))

BannedUser
    Guest

Nasıl bizim ekmek yok Aynı bizim fırınlar gibi bizim ekmekler gibi ekmekler var. Ama italyanlar işletiyor genelde. Ben gittim aldım Seattle'da. Trabzon Vakfıbekir Ekmeği bile vardı. Tabi adı başka ama tat aynı

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı makroklima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nasıl bizim ekmek yok Aynı bizim fırınlar gibi bizim ekmekler gibi ekmekler var. Ama italyanlar işletiyor genelde. Ben gittim aldım Seattle'da. Trabzon Vakfıbekir Ekmeği bile vardı. Tabi adı başka ama tat aynı
    Makro kaç para veriyordun öle ekmeklere??
    ""Let the game begin""

BannedUser
    Guest

Bread Assortment | Flickr - Photo Sharing!

Hatta resmi ama bu o fırın mı bilmiyorum. Pike Place Market'te Alaskacılar bilir. Fiyatları yazıyor Amedeus

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Baya iyimiş.Ekmekler çok güzel duruyor.Biz aç kalmayı tercih edebileceğin tatta ekmeklere 1-2 dolar veriyorduk burda gayet güzel ekmekler 1-2 dolar.
    ""Let the game begin""

BannedUser
    Guest

Bu belkide o fırın değildir ama o dediğim fırın aynı bizim fırınlar gibi taşfırında yapıyor ekmeği çeşitleri var hatta bizimkiler gibi cama koyuyorlar. Bunun dısında yunanlılar bizim bütün yemekleri çalmışlar zaten. Tavuk Döner hemde dürümde. yogurt, baklava, helva gibi...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

yogurtun normalini bulamadim walmartin altini ustune getirdim ama yok olan yogurtlarda meyveli cilekli vs.
    ekmek sikintisi cekicegini sanmiyorum guzel ekmek yapan firinlar var.
    yunanlilarin baklava dedikleri sey igrenc birsey kalin 2 hamurun arasina ceviz koymuslar baklava diye paketini 10 dolardan satiyorlardi
    tavuk doneri ny'a gelene kadar gormedim onun ustasi turktu ama

arkadasin sorusuna gelirsek belki ocaksiz ev vardir ama mikrodalgasiz ev yok eger ev kiraliycaksan amerikan mutfak dizayni icinde firinin ocagin ve mikrodalgan mutlaka olacaktir.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı ThunderStorm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yogurtun normalini bulamadim walmartin altini ustune getirdim ama yok olan yogurtlarda meyveli cilekli vs.
    ekmek sikintisi cekicegini sanmiyorum guzel ekmek yapan firinlar var.
    yunanlilarin baklava dedikleri sey igrenc birsey kalin 2 hamurun arasina ceviz koymuslar baklava diye paketini 10 dolardan satiyorlardi
    tavuk doneri ny'a gelene kadar gormedim onun ustasi turktu ama

arkadasin sorusuna gelirsek belki ocaksiz ev vardir ama mikrodalgasiz ev yok eger ev kiraliycaksan amerikan mutfak dizayni icinde firinin ocagin ve mikrodalgan mutlaka olacaktir.
    Var ya beni can evimden vurdun! yoğurt yok dedin ya.. Orda burda duyuyodum ama inanasım gelmiyodu.. Ama burda deniyosa doğrudur.. Ekmek olayı çözülebilir de, yoğurda hasret kalıcaz bi sene desene.. :S Bu arada gideceğim yerle alakalı olucak muhtemelen ekmek bulunabilirliği.. Hayırlısı bakalım...

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

abi ekmek olayı bomba..ulan biz zaten türküz 2 kaşık yemekle 1 ikili ekmek yeme kapasitemiz var..gel gör ki heriflerin memlekettede ekmek 2 dolar ekmeğe bastım parayla bi iphone4 alırdım heralde

evde imkanım vardı ama sırf ekmekten ucuza geliyor diye MC müdavimi oldum

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

korkutmayın ya walmartta sade yoğurt da vardı 3 ay soframdan eksik etmedim ben rahat ol =)

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

sade yogurt mu yedin amerikada
    foruma yazsaydin kardesim markasini filan bizde istetirdik o kadar aradik yoktu

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

waLLa yoktu abi yaa =)) seattle da varmıs demekki =) muhtemeLen new york ta faLanda varmıstır ama aramadık orda.. ama virginia beachte yoktu yaa =( yani hiç aLan görmedm hatta bu ekmek oLayından herkes şikayetciydi.. =) virginia ya gidecekLere söyLeyim ekmek yok
    Alıntı makroklima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

yanımızda şoklanmış ekmekmı goturmemız lazım şimdi biizim bide

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı reyes_19 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ekmeği bosver simdi yiycek bişeyLer eLbet buLursun =)) sen son durum ne simdi snn onu yaz bana =)) merak ettim =)

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı reyes_19 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şoklanmış ekmek amerikaya gidene kadar çözülür ki zaten
    En güzeli maya falan götürmek hem az yer de kaplar. Unu suyu ordan bulursun illa, at bi kaba koy fırına ohh... Benim planım bu açıkçası ekmek konusunda..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)