Work and Travel 2025
Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hesabın Overdraft olması hakkında bir soru...yardımlarınızı bekliyorum

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Standart Hesabın Overdraft olması hakkında bir soru...yardımlarınızı bekliyorum

Selam arkadaşlar,

Geçtiğimiz 2010 yazında WAT programında bulundum. Bu süre içinde Bank of America dan hesap kullanmıştım. Hesabımı kapatmaya gittiğim gün atm den baktığımda Checking hesabım -0,10 Saving hesabım +2küsür bişeydi.Bankodaki adam savingte kalan paramı verdi,hesabımı kapattığını söyledi.Ben kendisine bu -0,10 un akıbetini sorduğumda hiç bir şey olmayacağını,2 hesabıda kapattığını söyledi. bu arada hesabın - ye düşmesi ve kapatma günü arasında net 1 gün fark var.
    daha sonra bank of americadan hesabımda 0,10$ lık bir bakiyenin overdraft olduğu ve korumanın etkinleştirildiği yazılıydı.ben o zamanlar önemsememiştim.
    malumunuz,abd de kredi skoru önemli.hesabını açık bırakıp geri dönen pek çok arkadaşımızın ceza ödediğini de okudum.bu yaz oraya tekrardan gitmeyi düşündüğümden böyle bir borcun olup olmadığını,olursa cezasının ne olacağını anlamış değilim.çünkü borç var,hesap yok....
    bu durumda siz değerli üstatlardan yardım bekliyorum...
    teşekkürler.

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Bankayi telefon ile ara ve durumunu teyit ettir. Basina kalir onlarca dolar.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

ben hesabimi kapatmadan geldim bunun sebebi hesabin otomatik olarak kapatilcagiydi fakat turkiyeye geldigimde hesabimin acik oldugunu gordum ve 2 ayda bir 8 dolar borc biniyor gidince odedigim takdirde sorun kalmayacagini dusunuyorum suan borcum 30 dolar gidene kadar max. 50 dolar olur.

sizce gidince oderim dusuncesi yanlis mi basima dert olur mu?

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Ben gelmeden hesabımda 8 dolar bıraktım.Biraz önce kontrol ettim ve herhangi bir problem yok dediğiniz gibi.Siz hesabınızda para bırakmadığınızdan dolayı mı böyle problemlerle karşılaşıyorsunuz yoksa bende herhangi bir problem mi var???
    ""Let the game begin""

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

arkadaslar bank of america hesabinizi kapatmadiysaniz durum cok da vahim sayilmaz normalde checking account iniz vardir genelde herkesin.Eger aylik herhangi bir transaction(para ile ilgili herhangi bir sey) yapmazsaniz hesabinizdan 8 dolar duser.Bankanin musteri hizmetlerini arayarak hesabinizi e-banking hesabina cevirebilirsiniz.size banka yetkilisi dogrulama icin bazi bilgiler soracaktir adresiniz dogum tarihi social security number hakkinda falan filan.Durumunuzu anlatarak hesabinizi e-banking e cevirdiginizde su ana kadar kesilen aylik 8 dolarlarin hesabiniza geri yuklenmesi lazim eger aklinizda suphe kalirsa yetkiliye sorun.ve amerikaya tekrar gittiginde kullanacaginizi ve simdilik hesabinizi dondurmak istediginizi ve abd ye tekrar gittiginizde aktive edeceginizi belirtin akliniz rahat olsun..Hadi kolay gelsin...Ben bu yolla 3 arkadasiminkini yaptim hicbir sorun yok
    SEHIRLER HAKKINDA DETAYLI BILGI ICIN TIKLA
    http://www.turkishwat.net/eyaletler-...nun-sehri.html

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

kapanmamış hesaplarda borç olması muhtemel...ama benim merak ettiğim adamnın herhangi birşey demeden hesabı kapatması,sonrası mail gelmesi...kapatmadan önce kontrol ettim ve checking in - bakiye olduğundan eminim...adama özelliklede belirttim...artık ne yaptı da - ye düşmüş hesabı kapadı bilmiyorum...kafam karışmış durumda anlayacağınız arkadaşlar...
    break,cevabın için çok teşekkür ederim...başka arkadaşlarda görüş sunmak isterlerse beklerim...

Tecrübe Puanı
    10

Arkadaslar hesap acmasi ortalama 15-20 Dk. neden kapatmadiniz ki? Bir sonraki sefer gideceginizde belki hesap actirdiginiz banka orada olmayacak...

Eger hesap aciksa @Amadeus35 gibi internet uzerinden surekli kontrol edin. Kesinlikle overdraft olacak degil tabiki 3 yildir hesabi olan arkadasim var ama kayitsiz kalmayin arada bir kontrol edin.

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı break Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar hesap acmasi ortalama 15-20 Dk. neden kapatmadiniz ki? Bir sonraki sefer gideceginizde belki hesap actirdiginiz banka orada olmayacak...

Eger hesap aciksa @Amadeus35 gibi internet uzerinden surekli kontrol edin. Kesinlikle overdraft olacak degil tabiki 3 yildir hesabi olan arkadasim var ama kayitsiz kalmayin arada bir kontrol edin.
    Herhangi bir para kesintisi olursa mail atsak sorunu çözüyorlar mı?
    ""Let the game begin""

Tecrübe Puanı
    10

Alıntı Amadeus35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herhangi bir para kesintisi olursa mail atsak sorunu çözüyorlar mı?
    @Fiorex mail araciligi ile paycheck bozdurmustu. Ilgili basligin altinda var. Araman en garanti cozum olur.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

benimde hsabım acık.. basıma gelen olayı aynen yazayım..
    new yorka gittiğimde jfk in orada bir otelde kalmıstık 4 kişi days inn.. otele girişte kartımı istediler werdim cekti.. ama bakiyem inmedi 4-5 gun.. otelden ayrıldk 2 gun sora zaten hala dusmedi para. acaba para cekilmedimi dedim.. bank of amerikaya gittim new yorkta kontrol edildi hesap telefonda bir bayanla görüstürüldüm we sifre aldm netten kontrol amaclı. herhangibişe yoktu.. son gun birdaha baktım we hala cekilmemişti para.. bende butun parayı cektim.. yakalsık 360 dolardı 4 kişinin borcu.. sora esenler otogarına gelince birdaha bakayım hesaba dedm we -360 sok oldum... ödemelere baktığımda days inn i gördüm.. yanıma kar kalcak sanmıstım =)) amerikada arkadasım wardı trye dönmüştü benden 2 gun sora 2 hafta sora tekrar dönecekti orda yasıyordu zaten.. werdim parayı hesap numaramı da werdim.. we yatırdı hiç faiz almadı 1 ay dolmamıstı henuz belki ondandır.. hala kontrl ederim hesabımı0.45 dolar görünüyor hala bi sıkıntı we kesinti söz konusu deil.. kesinti olan arkadaslarıda anlayamadım neden öyle olduğunu bnm 360 dolar faiz yemedyse kmseye bişey olmaz ha ama borcunuz war görünüyorsa vizede sıkıntı olabilir bence burdaki bankalardan hawale yaptırın biraz para ödersiniz ama garanti oLur..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)