Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Amerika'da İkinci Kez Çalışmak

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Amerika'da İkinci Kez Çalışmak

Öncelikle, konuyu doğru yere açıp açmadığımdan emin değilim.Ancak sorum şudur: geçen yaz work and travel programı ile Amerika'ya gidip sorunsuz olarak programı tamamladım.Yani elimde sosyal sigorta numaram var.Şimdi önümüzdeki yaz için tanıdıklarımın yanında daha önceden ayarlanmış şekilde turist vizesi alarak Amerika'da çalışmaya gidebilir miyim ? Bu konunun riskleri var mıdır ? Neler önerirsiniz ?

BannedUser
    Guest

Turist vizesi ile çalışamazsın yasal olarak ama tanıdıgın kısı sana is formu gonderırse self olarak gıdebılırsın bu durumda gene bır sırketle anlasmak gerek su an ıcın en ucuz self ucretıde 450 dolar. O ssn sadece yasal calısma ıcın.

BannedUser
    Guest

kardesim şirket derken burada bır wat fırması ile anlasman gerek oradan bır ıs formu gelsınde oyuncakcı pompacı farketmez karsı tarafa herhangı bir yuk yok sadece 450 doları ve vıze ucretlerını vereceksın karsı taraf sadece senın gonderdıgın ıs formunu ımzalayıp gonderecek...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

kardeşmm turist vizesi ile gidersenn çalşamazsnn normali bu ama tanıdığmm çok tanıdık çok ön tarafta çalşmıcamm dersen bizim arkiler gtti new yorkta tek paycheck almadan çalştı türk tanıdığınn yannda hergün fix 100 dolar eldenn

BannedUser
    Guest

Alıntı Barut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şimdi doğru anlamış mıyım ? ben buradan bir wat firmasına gidip bir iş formu alacağım.ondan sonra amerikadaki tanıdıklarıma yollayacağım onlar da imzalayıp geri gönderecekler, bu şekilde vizemi alıp gidebileceğim.
    Super anlatmısım sende super anlamıssın. Olay budur.

Bıde turıst vizesi ile gidip bşey yasamayanlar var desek gıdecek mısın. evet var ama bu senın yasamayacagın anlamına gelmez Allah korusun orada basına bısey gelse calıstıgın yerı bulurlar. Ya da calıstıgın yerde bı sorun yasasan sıgortasız olacagından rezıllık cekersın

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Birisi gidip sikayet etmedigi surece yakalanma sozkonusu olmaz. Dikkat et kamera onunde para alma vs.

Birisi gelip birsey dedimi para almiyorum sadece yardim ediyorum dersin...
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

kardes amerikada birisi birini sikayet etmedigi surece sikinti yok.eger oyle olsaydi bugun amerikanin yemek sektorunu elinde bulunduran ve kacak calisan meksikalilar olmazdi.ama hic riske girme 450 dolari ver adam gibi git kafan rahat olur
    SEHIRLER HAKKINDA DETAYLI BILGI ICIN TIKLA
    http://www.turkishwat.net/eyaletler-...nun-sehri.html

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

merhaba arkadaşlar ben 2010 yılında j-1 vizesi ile ıntern olarak amerikaya calısmaya gittim vizem aralıkta bitti ve ben donus yaptım.acentamın dedıgıne gore 90 gun sonra tekrardan basvura bılıyormusum.2 yıl kuralını kaldırmam kosulu ıle ve ben kaldırdım.calıstıgım otel benı tekrardan ıstıyor ama yonrtici konumunda gıdemıyorum malesef.ama bir oncekı kontrata gore daha ıyı bır plan hazırlatmaya calısıyorum.sızce 2.defa ıntern vize alımdakı rıskler nelerdr? bazı acentalar 2 sene beklemek zorunda oldugumu soyluyorlar ama ben 90 sonra gıdebılecegım bır acenta buldum.sızce vızede bunu sorun yapıyorlar mı?yardımcı olursanız cok sevınırım.bosuna paramın yanmasını ıstemıyorum.tesekku ederım sımdiden.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Aracilik edecek firmayi cok ozenle secmelisiniz.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)