Work and Travel 2025
Toplam 23 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 23 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: hazırlık sınıfından wat yapmak

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Standart hazırlık sınıfından wat yapmak

merhaba hazırlık öğrencisiyim bu sene wat yapmayı planlıyorum. ama geçme notumuz 70ken benim notum bundan biraz düşük konsoloslukta bir sorun çıkar mı? bu konu da bilgisi olan var mı? her kafadan ayrı ses çıkıyor yardııımmmmm (= dipnot: genelde hazırlıkta not çok önemli değil diyorlar.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

öncelikle foruma hoşgeldin gmz.konsolosluğa göre geçme notu 65.eğer notun 65 in altındaysa biraz daha riskli oluyo ama yinede şansını denemende fayda var.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

geçen sene iki arkadaşımın aldı vizeyi ingilizceleride ahım şahım değildi düşüktü not ortalamaları 50 civarında bişeydi eğer alabilirsen hocalarından bi mektup al daha kolay olur dert etme alırsın
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

65ten çok düşük değil ki henüz sınavlarım bitmedi yükseltme şansım var (= ama yine de normal olarak tereddüt yaşıyorum aksilik çıkarsa diye endişeliyim. teşekkür ederim ve hoşbulduk (= ve eğer 65se gerçekten çok mutlu oldum

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

ne tür bir mektup anlamadım ?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

aynı sıkıntı bendede var hazırlık okudum 1. sınftayım ama hala notlarım belli olmadı bu seneki ilk dönem notuma göre bişiler çıkıcak bende yüksek tutmaya çalışıorm buarada matador_36 bende anlayamadım mektup olayı nedir?

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

mektuptan kastı akademik referans mktubu sanırım..eger akademik referansa almanıza gerek yok etkisiz..görüşeceginiz konsoloslk görevlisinin eline kadar bile gitmiyor genellikle..

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

nasıl gitmiyor ya arkadaşlarım verdi adam mektubu hazırlık sınıf hocanızadan ve alabilirseniz diğer hocalarınızdan ing mektup alacaksını işte ing seviyesini uygun buluyorum felan diye bişey içeriğini tam hatırlamıyorum kesın değil ama bu sene konsolosluk şirketlerle toplantı yapmış ve not ortalaması düşük olanların ing yeterliliğine bakılacağını söylemiş

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı matador_36 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nasıl gitmiyor ya arkadaşlarım verdi adam mektubu hazırlık sınıf hocanızadan ve alabilirseniz diğer hocalarınızdan ing mektup alacaksını işte ing seviyesini uygun buluyorum felan diye bişey içeriğini tam hatırlamıyorum kesın değil ama bu sene konsolosluk şirketlerle toplantı yapmış ve not ortalaması düşük olanların ing yeterliliğine bakılacağını söylemiş
    ingilizce ders hocalarindan arkadasimin dedigi gibi kapali zarf icerisinde bu tarzda bir mektup alinirsa ise yarar. tabi bu mektubu herkez alamaz ama alinabiliyorsa iceriginde soyle birseyler olmali,,,

okulumuzun ingilizce gecme notu 70 dir asagida adi yazili olan ogrenci 1. sinavdan 80 2. sinavdan 85 ve 3. sinavdan 85 alarak not ortalamasinin uzerindedir. sonra bu mektubu zarfa koycak ve muhurlucek artik gerisi gorevliye kalmis bisi.
    "ALL GOOD THING TO THOSE WHO WAIT"

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Hazırlık sınıfı öğrencilerinin not ortalamarı çok da bir şey ifade etmez. 60,00 puanın altına inmemeye gayret etmen ve mülakat sırasında anlaşabileceğin bir İngilizce'ye sahip olman yeterli olur.
    CCN International Education Services - www.ccnedu.com

CCN Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Servisi
    Work and Travel Departmanı

Work and Travel programında bilmeniz gerekenler konusunda makale için tıklayın

Tel: 0212 292 5707
    Fax: 0212 292 5166
    E-mail: info@ccnedu.com

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

bende gecen yil hazirliktim...banada bu tip seyler soylediler...ama ben dilbilimci bir hocamdan referans aldim...gorusmedede cok rahat davrandim...hatta bana soru bile az sorduydu...bence hicbir farki yok hazirlikta olup olmamanin hatta okula yeni basladigin icin bence sanssini arttiriyor...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

hazırlık sınıfındayken en düşük kaç ile vize alabilen var acaba ?

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı cumcum26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hazırlık sınıfındayken en düşük kaç ile vize alabilen var acaba ?
    Önemli olan hazırlıkta düşük ya da yüksek not değil arkadaşlar. Okulunuzun geçme notu ne ise üzerinde not almanız yeterli, hazırlıkta alacağınız not dökümü örneği 'Vize ve Pasaport Süreci' konusununda mevcut.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

bizim geçme notumuz 70 di arkadaşlarım 50 yle aldı hocandanda referans mektubu alırsan birazda düzgün konuş alırsın

Tecrübe Puanı
    10

Alıntı matador_36 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bizim geçme notumuz 70 di arkadaşlarım 50 yle aldı hocandanda referans mektubu alırsan birazda düzgün konuş alırsın
    İstenen prosesür okul geçme notunun üzeri olması ama yukarıdaki durum gibi alma şansınız var ama düşük. Zorlanabilirsiniz, herşey o an konsolos ile görüşmemize bağlı.

Ara sınıflar için 2.00 isteniyor fakat 2.50 ile red alanda gördüm, 1.68 ile vize alanıda gördüm gittiğim 3 yılda.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

ben de hazirlik sinifindaydim gecen sene biz de gecme notu 60ti...ilk sinavdan 57 yada 53 aldim hatirlamiyorum.sonra transkrpt olmadigi icin gidipoo sinav notumu cikarrtp onaylattim ..vize gorusmesine nisanda gittim ds yani izin belgem yoktu ...fazla birsey sormadilar zaten kadin notuma bakti bi de orda sinirlama tablosu vardi oraya bakti gulumsedi..yesil bir kagit verdiler o da ds belgem(calisma izni) olmadigi icin beklemedeydim daha sonra ds belgem gelince vizeyi de verdiler... bu sene ds belgen olmadan konsolosluk almiyomus diye duydum emin degilim ama...ben vize gorusmesi icin sirada beklerken gorusmede olan bi cocuk sirf turkce konustu ve ona da yesil kagit verdiler eminim ki o da almistir..yani ogrenciyiz bi sirket sayesnde gidiyoruz elbet verirler vizeyi.

Tecrübe Puanı
    10

Benim hazırlıkta gittiğimde foruma birisi yazmıştı:

Konsolosun birisi o gün gelen tüm hazırlık öğrencilerine red verdiğini sebebi ise programa hazır olmadığıni söylemiş.

Yani kısacası kesin vizeyi alırız tarzında ve off hazırlıktayız programa hazır değiliz, ya red yersek tarzında düşünmeyin rahat olmak ve soruları anlamak vize için yeterli, güleryüz ve kılık kıyafette önemli bunun yanında.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

benim notum belli oldu 58le kapattım dönemi hazırlıkta. job offerımda geldi mart gibi vize görüşmem olur. vizede nottan dolayı ne kadar sıkıntı olur ki?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

olmaz zannetmiyorum arkadaşlarım senden düşük notla aldılar biraz speakingin varsa hiç dert etme

Tecrübe Puanı
    10

Alıntı gmz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim notum belli oldu 58le kapattım dönemi hazırlıkta. job offerımda geldi mart gibi vize görüşmem olur. vizede nottan dolayı ne kadar sıkıntı olur ki?
    Gecme notunun altinda isen iyi birsey degil bu. Ara siniflarin 2.00 altinda olmasi gibi birsey istenilen ise 2.00. Tabi bu soyledigim kesin alamazsin anlaminada gelmez. Bu tamamen konsolos ile aradanki konusmaya bagli birsey.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

bizim geçme notumuz 70 idi 50 ortalamayla aldılar ingilizceleride iyi değildi

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

bizim geçme notu 70 ama speaking'im kötü değil. o şekilde kurtarırım diye düşünüyorum. yorumlar için teşekkürler..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı break Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Gecme notunun altinda isen iyi birsey degil bu. Ara siniflarin 2.00 altinda olmasi gibi birsey istenilen ise 2.00. Tabi bu soyledigim kesin alamazsin anlaminada gelmez. Bu tamamen konsolos ile aradanki konusmaya bagli birsey.
    bende hazırlık öğrencisiyim we okulum öğrenci belgesi dışında hiç bişi vermio.not dökümü bile wermio :S ancak bölüm baskanım referans mektubu yazabilirmiş.fikrini söler misin :S

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)