Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 19 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Pedicap 2011 Gidecekler ve Tecrubeliler.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Standart Pedicap 2011 Gidecekler ve Tecrubeliler.

Arkadaşlar pedicap hakkında olumlu olumsuz birçok yazı var sitemizde.

2011de gitmek isteyenler fikirlerini belirtirse,

2010da gitmiş tecrübeliler fikirlerini paylaşırsa,

Newyork un avantajları neler, San diegonun avantajları varmı?

Kimler para kazanabilir, kim zengin olur kim geri döner...

Forumda yeniyim ama bu paylaşımın yararlı olucagını dusunuyorum ozellıkle benım gibi bu sene gidicek arkadaşlara.

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

San Diego icin 2010 cok kotu diyorlardi, piyasayi oldurmusler. NY bilmiyorum ama.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Evet 2010 için iyi şeyler söylemiyorlar özellikle bu shift ve %40 olayları kafamı karıştırdı, tecrübeli biri olsada bir baksak.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben de 2011 icin san diego pedicab işini düşünüyorum önceden yapan arkadaslar varsa bizi bilgilendirirlerse cok iyi olur

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Pedicap cok zorlu bi is. Basarabilecekseniz yapin.

Pedicapci arkadasim vardi.

-Biri amator kaleci olmasina ragmen aksama kadar pedicap surunce aksam ayaklarinin koptugunu, yprgunluktan oldugunu soyledi. (Hergun aksama kadar bisiklet surdugunuzu dusunun, ki bisikletden daha zor kullanmak.)

-Kullanirken dikkatli olun. Ozellikle nyde. Araba sayisi fazla oldugu icin caddelerde giderken kaza yapabilirsiniz.

-Bol bi alanda donus, hiz vb. testler yapip kullanmaya baslayin. Bos alan yoksa otoparkdan pedicap i alirken orada deneme yapin. Yine arkadas ilk denemesinde direksiyonu fazla cevirip yanda park etmis arabayi cizmisti. Soforuyle yarim saat konusup isi zar zor tatliyabaglamistik.

-Bisikletlerin haftalik kirasini, ne kadar calisabileceginizi, kazancinizi falan yaklasik olarak hesaplayin. Cunku 2 gun calistim yoruldum 2 gun tatil veriyim, bu hafta yorgunum calisamam falan gibi bi luksunuz olmuyor. Calissanizda calismasanizda her hafta cepten para oduyorsunuz bisikletlere.

Son olarak gozunuz korkmasin -cok zormus, yapamam falan demeyin. 1 gun aksama kadar surdukten sonra usta oluyorsunuz Ayrica iyi paralarda kazaniliyor. Ama sansda lazim. 5-10$la da gunu kapatabilirsiniz. 200$la da.

Nynin ozelliklerine gelirsek, gozlemledigim kadariyla:

-Nyde turist asiri fazla oldugu icin musteri potansiyeli cok.
    -Gecen taksilerin %90 i dolu oldugu icin alternatif olarak kullananlarda + bi musteri potansiyeli.
    -Central park turu en populeri. Yaklasik 30 dklik tur 63$ olmasi lazim. Pazarliklarla ne kadar inerseniz artik. Duruma gore 45-50$ falan.
    -Polisler bazi yerlerde beklemeye izin vermiyor, times in icine girmek yada orda bekleme yasak bildigim kadariyla. Broadwayde showlarin onunde bekleme yapmak yasak. 2 dk sonra 5 bin kisi cikacagini bilsenizde bekleyemiyorsunuz. Tur atip tekrar geleceksiniz tek yolu bu.
    -Pedicapci sayisi fazla. Central parkta adim basi pedicapci bulunuyor.
    -Turk pedicapci sayisi fazla oldugu icin tanisinca direk sana -gel birlikte takilalim isi ogrenirsin, beni takip et burada is olur, central park turunda sunu yapacaksin, suradan don falan gibi yardimda bulunacak bi cok watci gorursun.
    -Adres bulma cok kolay oldugu icin sorun cekmezsin. Sehirde 30 dk takildiktan sonra tum sehirde nereye nasil gidilecegini ogrenirsin tek basina. Kutu gibi sehir. Adres sorunun yok.
    -Streetler 28,29,30,31,32... gibi gittigi icin fiyat konusunda zorlanmazsin. Atiyorum 2 street 1$ ise 30dan 46 ya gidecek kisiye 8$ falan dersin.

Olumlu/olumsuz gozlemlediklerim bunlar. Artik dogru yanlis ben bunlari gordum.
    Sometimes memories can kill...

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı break Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    San Diego icin 2010 cok kotu diyorlardi, piyasayi oldurmusler. NY bilmiyorum ama.
    San Diego yine klasik bir sene geçirmiş.

İşi bilenler 10.000 dolarları görürken,
    işi bilmeyen yada çok çalışmak istemeyenler çoğu zaman 0 çekerek dönmüşler.

Yakın bir arkadaşım 5 gün sadece bisiklet kirasını çıkarabilmiş,
    Gay Prideda da 1000 doları geçmiş kazancı.

Öte yandan New York Pedicabde de durum pek farklı değil,
    senin New York da yönlendirdiğin evdeki çocuklar pedicabçiydi.
    Aktif arkadaşlar yine iyi para kazanmışlar.

BannedUser
    Guest

Bu sene NY Central Parkta gezerken bir kac WAT ve gercekten bu isi meslek edinmis Turkle konustum. Bana soyledikleri cok iyi kazandiklari ama giderlerinin cok fazla oldugu bir evde 5-6 kisi kalmalarina ragmen kiralarin cok yuksek olduguydu. Es dost kalacak biri varsa NY de pedicab cok karli is ama baska turlu cok zor.

NY da ulasim cok sorun olmaz. Haftalik kart alirsiniz 30 dolar sinirsiz kullanin otobus ve metro hatti icin gecerli.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı makroklima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu sene NY Central Parkta gezerken bir kac WAT ve gercekten bu isi meslek edinmis Turkle konustum. Bana soyledikleri cok iyi kazandiklari ama giderlerinin cok fazla oldugu bir evde 5-6 kisi kalmalarina ragmen kiralarin cok yuksek olduguydu. Es dost kalacak biri varsa NY de pedicab cok karli is ama baska turlu cok zor.

NY da ulasim cok sorun olmaz. Haftalik kart alirsiniz 30 dolar sinirsiz kullanin otobus ve metro hatti icin gecerli.

Sinirsiz kullanimli ulasim:

Haftalik: 27 $
    14 gunluk: 51.50 $
    Aylik: 89 $

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

san diegoda 2010 pedicab yapan arkadaşlar artık kendilerini bi gösterseler

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

manhattan ' öncelikle yorumların ve verdigin bilgiler için teşekkürler.

Banada centralpark civarında takılmak daha mantıklı geldi, bazı arkadaşlar işi tamamen kötülüyorlar, bazıları ise aşırı abartıyorlar.

Para kazanmak için ne yapmalı , şirket seçimi önemlimi, şu özellikleri olan yada şunu yapan kazanır yahu diyebilirmiyiz

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı ermceyhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    manhattan ' öncelikle yorumların ve verdigin bilgiler için teşekkürler.

Banada centralpark civarında takılmak daha mantıklı geldi, bazı arkadaşlar işi tamamen kötülüyorlar, bazıları ise aşırı abartıyorlar.

Para kazanmak için ne yapmalı , şirket seçimi önemlimi, şu özellikleri olan yada şunu yapan kazanır yahu diyebilirmiyiz
    Sirketin en onemsiz oldugu is pedicap. Bisikleti kiraladiktan sonra kendinle basbasa kaliyorsun. Gerisi senin sansina kalmis. Gun boyu sokaklarda gezeceksin, central parkta musteri bekleyeceksin falan.

Kendini taksici gibi dusun. Sunu yaparsam cok kazanirim diyebilir mi bi taksici hayir Sansina 100 tl veren musteride cikar, tum gun bosda gezer.

Ny nin dezavantajlarindan biri konaklamanin pahali olmasi. Ny ye gelecekseniz kira+pedicap haftalik ucreti+tahmini harcamani goz onunde bulundurup ona gore gel. Kazanacagin bunlardan fazla olmazsa zarara gireceksin cunku. Ama eksiye duseni gormedim hic.

Dedigim gibi sinif arkadasim pedicap isi yapiyordu. Gunde 200$ kazandigida oluyordu, gunu 50$la bitirdigi de.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bu sene 3 arkadsımla büyük ihtimal san diego'yız.Geçen sene gidenlerden tecrübelerni karşılaştıkları zorlukları örneğin kavga gürültü tartisma bu gbı seyler çok yasanıo mu anlatırlarsa sevınırız

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

atlantic city dekı pedıcapa gıden arkadasım vardı ve gayette memnundu....

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

pedicapcı bayanlar varmı acaba yada pedicap yapan bayan tanıdıgı olan varsa analtabılır mı? )

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaslar mrb bu sene ilk kez gidicem bende.ny da gündüz normal bi iş ayarlayıp 2. iş olarakda aksamları pedicap e çıkmayı düşünüyorum..ne kazansam kar diye düşünüyorum mantıklı mı sizce?tskler

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı MusaCicek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar mrb bu sene ilk kez gidicem bende.ny da gündüz normal bi iş ayarlayıp 2. iş olarakda aksamları pedicap e çıkmayı düşünüyorum..ne kazansam kar diye düşünüyorum mantıklı mı sizce?tskler
    gunde 8 saat normal bi iste calistiktan sonra kendini yorgun hissediceksin daha sonra pedicabi de 4 saat fln yapsan ertesi gunu dusunemiyorum bile burdan konusuyoruz abi ne olcak ben gunde 10 12 saat rahat calisirim fln diyorsun ama oraya gidince is degisiyor ben bazi zamanlar schedule yazilan over time saatlerimi sildiriyodum yani okadar ki cok yoruluyordum

bu is riskli cunku aksamlari ne kadar kazanacagini bilemezsin bisikletlerin kirasini bile cikaramayabilirsin. o yuzden bu riski almaya degmez bence mantiksiz

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Geçen yıl gitmiş arkadaşlar tecrübelerinizi bizimle paylaşınnn !!

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

selam arkadaslar ben 2010 yazında san diegoda pedicap yaptım aslında söylenecek fazla bir şey yok pedica acayip bir iş , bir işi hem sevip hem de nefret edebilmeyi tatmak istiyorsanız tam size göre ben sezon basından sezon sonuna kadar kaldım işin en dip halinide en zirve anınıda yasadım hostel de de kaldım arkadaslarla ev de tuttum bes parasız da kaldım .. sizin iyiliğinizi düşünecek olursam size ne gidin diyebilirim ne de gitmeyin ama kendimden örnekler vermek istiyorum san diegoya gittiğimde 76 kiloydum geldiğimde 67 bunu sevimli görenler olacaktır cildimin renk tonu iki renk koyulaştı belirgin bir şekilde efendime söyleyeyim kol ve boyun bölgemde amele yanığı dediğimiz desenler oluştu .. ha bide yine boyun bölgemde güneş izi sandığım fakat türkiye ye geldiğimde doktora danıştığım ve mantar olduğunu öğrendiğim bir hediye.. san diego daki iklim okyanusal oldugundan ve ordaki esintiyle cilde bulaşan bir mantarmış (ilaçla geçiyor telaşa yer yok ve pedala basmaktan ayak tabanlarımda hala ara sıra hissettiği hafif agrılar .. eminim ben kendime iyi bakarım gibi düşünceler geciyordur aklınızdan , ama hiç öyle değil durum kendinize kalabileceğiniz bir eviniz hatta odanız bile olmayacak .. biz arkadaslarla 10 kişi kalıyorduk bilenler bilirler archstone apartments insani bi yaşam şekli olmuyordu haliyle bu nadide işi yapan kız arkadaşlarımız da vardı ,ilk önce iş zor gelip gün boyu tişört satmaya razı oldular seaportta günlüğü 25 dolara baktılar olmuyor bir kısmı pedicapa basladı pardon bir kaçı ama şunu size söylyyim yok öle havadan 10 binler falan benim bildiğim sadece bir kişi var!! ve 5 bini gecen de nadir insanlar ! 2010 yılınd giden arkadaslarımızın bildiği üzere coğu insan pes etti erken tarihlerde döndü türkiye ye , kısacası arkadaşlarım san diego da overcharge sebebiyle piyasanın ölmüş olduğunu gördük hep beraber 2010 pedicap summer da .. sizi bir overcharge hikayesi anlatıp aklınızdakı pedicap simgeli soru işaretleriyle yalnız bırakıyorum . bizim kahraman fifth avenue den bir çift almış holiday inn e malum yol uzun çiftin de minik bi köpekleri var ve bizim kahramanı rahatsız ediyor bizim ki de iyice sinirleniyor tabi zaten aklında overcharge var bu sinirle bu adam başı 60 çekiyor adam çılgına dönüyor bu herif bizi kazıklıyor diye bizimkini pataklıyor .. hikayenin sonu mu? dedik ya bizim ki kahraman adamın eşinin sayesinde 120 kayme.. -söylenecek fazla bir şey yok demişim ya ayıp bana-
    Konu clain tarafından (08-01-2011 Saat 07:04 AM ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)