Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 55 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 55 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: TR'de Pay Check Tahsilatı

BannedUser
    Guest

Alıntı sucre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    zıraat en garantılısı de dedıgıne gore yukarıda benım 220 usd cekımden 100 usd kescekler ee gerıye ne kaldı
    arkadasım ben 5600 luk cek verdım sen 220 dolar dıyorsun ondan o kadar almazlar

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı ayhn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Başka birinin çekini bozduramazsın. Sadece o bankada hesabı varsa parayı hesaba yatırabilirsin, cash vermezler. Her banka için böyle midir bilmiyorum ama 4-5 banka böyle olduğuna göre hepsi böyledir heralde...

Eğer çek senin adınaysa ve arkasına imzani atmışsan o çeki herkez kullanabilir.Öyle olmasa eğer banka,senden aldığı çeki nasıl kullanabilir.Nette çok araştırdım.Neyse artık,çok uzadı bu konu,hayırlısı olsun cell
    Peki.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

ben Amerikada son iki cekimi bozduramamistim teknik sebeplerden dolayi neyse dedik turkiyeye gelince bozdururuz. boludaki butun bankalari gezdim. hic bir banka da bana demedi ki su kadar kesinti yapariz da boyle boyle olur. Ziraat e gittim, bolu subesi hic amerika ceki bozmamis, bozamayiz dediler.
    akbanka bir gittim dediler emin degiliz komisyondan ama gecenlerde biri sterlin bozdurmus, onu ornek verdiler, bir hafta sonra yine ayni bankaya geri dondugumde bozamiyoruz dediler. garanti, is bankasi bozmuyo. hatta garanti cek nasil cek dedi. salak gibi bakti.
    ing bozamiyoruz dedi.zaten her gittigim banka baska bankaya yonlendiriyor.
    yapi krediye gittim, yuksek komisyon aliyoruz, heralde iki cekten tahmini 200 doalra kadar kesilir dediler. son olarak HSBC ye gittim. bankaciyi sanirsiniz sanki ilkokuldan mezun olmus oraya koyuvermisler. sacmasapan seyler soyledi. baska bi yetkiliye dedi. sanirim yuksek komisyon oluyo dedi.hatta kesilen miktarin cek uzerinde yazan miktar uzerinden kesilecegini sylediler. yani cekin rakami ne kadar yuksekse o kadar cok kesinti yapiliyo dediler. salliyorlar resmen, birbirlerine bakiyolar falan. tahmini bisey de diyemiyolar.
    bugun izmite gittim. ordaki HSBC ye sordum. en dogru duzgun bilgiyi veren onlardi. cek basina 45 lira kesiyolarmis. ama amerikadan ne kadar kesintiyle gelir bilemiyoruz dediler. ne yapacagimi bilemedim. Boludaki subelerin hicbirinden is cikmadi. canli ornekler ortaya ciksa da hangi sehirde ne kadar komisyonla bozduklarini soyleseler kalkicam sehir degistircem artik

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı cell Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben Amerikada son iki cekimi bozduramamistim teknik sebeplerden dolayi neyse dedik turkiyeye gelince bozdururuz. boludaki butun bankalari gezdim. hic bir banka da bana demedi ki su kadar kesinti yapariz da boyle boyle olur. Ziraat e gittim, bolu subesi hic amerika ceki bozmamis, bozamayiz dediler.
    akbanka bir gittim dediler emin degiliz komisyondan ama gecenlerde biri sterlin bozdurmus, onu ornek verdiler, bir hafta sonra yine ayni bankaya geri dondugumde bozamiyoruz dediler. garanti, is bankasi bozmuyo. hatta garanti cek nasil cek dedi. salak gibi bakti.
    ing bozamiyoruz dedi.zaten her gittigim banka baska bankaya yonlendiriyor.
    yapi krediye gittim, yuksek komisyon aliyoruz, heralde iki cekten tahmini 200 doalra kadar kesilir dediler. son olarak HSBC ye gittim. bankaciyi sanirsiniz sanki ilkokuldan mezun olmus oraya koyuvermisler. sacmasapan seyler soyledi. baska bi yetkiliye dedi. sanirim yuksek komisyon oluyo dedi.hatta kesilen miktarin cek uzerinde yazan miktar uzerinden kesilecegini sylediler. yani cekin rakami ne kadar yuksekse o kadar cok kesinti yapiliyo dediler. salliyorlar resmen, birbirlerine bakiyolar falan. tahmini bisey de diyemiyolar.
    bugun izmite gittim. ordaki HSBC ye sordum. en dogru duzgun bilgiyi veren onlardi. cek basina 45 lira kesiyolarmis. ama amerikadan ne kadar kesintiyle gelir bilemiyoruz dediler. ne yapacagimi bilemedim. Boludaki subelerin hicbirinden is cikmadi. canli ornekler ortaya ciksa da hangi sehirde ne kadar komisyonla bozduklarini soyleseler kalkicam sehir degistircem artik
    valla benimde son cekim arkamdan turkiye ye yolladılar şirket adresine şirkette bana yolladı. 248 dolarlık bi cek. çek bana geldi bi kac bankaya gittim dediğin gibi bilmiyorlar aval aval bakıyorlar. garantiye verdim ceki bakalım dediler 1 ay gecti tık yok sona sirkete sordum akbank a git dediler. gittim akbankda bi dolar hesabı actırdım. sona cekten bahsettim aldılar baktılar bi bilgimiz yok komisyondan gecermi bilmiyorum dedi bende o zaman bi zahmet arasanızda netlik oluşsa dedim arattırdım ceki aldılar arkasını imzaladım. bana fotokopisini verdiler 30 gun sonra hesabıma 20 dolar kesintiyle yatmıstı.
    bu arada devlet bankası die guvenip gitme gafletinde bulunmayın ziraat bankası bu ülkede en cok kesinti yapan ve herseyden kesinti alan bir bankadır. sanki devletin vergi dairesi herseyden para kesiyorlar.
    neyse konumuza donelim akbank dene bi bence eger bilgileri yoksa sole arasınlar merkezlerini komisyonu ogrensinler, işleri ne onların hizmet etmek...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı sarr792 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla benimde son cekim arkamdan turkiye ye yolladılar şirket adresine şirkette bana yolladı. 248 dolarlık bi cek. çek bana geldi bi kac bankaya gittim dediğin gibi bilmiyorlar aval aval bakıyorlar. garantiye verdim ceki bakalım dediler 1 ay gecti tık yok sona sirkete sordum akbank a git dediler. gittim akbankda bi dolar hesabı actırdım. sona cekten bahsettim aldılar baktılar bi bilgimiz yok komisyondan gecermi bilmiyorum dedi bende o zaman bi zahmet arasanızda netlik oluşsa dedim arattırdım ceki aldılar arkasını imzaladım. bana fotokopisini verdiler 30 gun sonra hesabıma 20 dolar kesintiyle yatmıstı.
    bu arada devlet bankası die guvenip gitme gafletinde bulunmayın ziraat bankası bu ülkede en cok kesinti yapan ve herseyden kesinti alan bir bankadır. sanki devletin vergi dairesi herseyden para kesiyorlar.
    neyse konumuza donelim akbank dene bi bence eger bilgileri yoksa sole arasınlar merkezlerini komisyonu ogrensinler, işleri ne onların hizmet etmek...
    demistim zaten akbanka gittigimde once bozariz dediler, sonra bozamayiz. ne dedikleri de belli degil baska bi sehrin subesine gitsem.. sen nerde bozdurdun. bi de bunun icin gerekli ne var. sadece cekleri goturmemiz yetiyo mu?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

ben ankara demetevler subesinde bozdurdum. valla sadece çek ve kimlik başka birseye gerek yok...
    ya eger kıyıda kösede 3-5 doların varsa ac bi dolar hesabı yatır o parayıda oraya sona ceklerini goster... yada olmadı biraz sivri olmak lazım tepkini göstereceksin ve cek alma işi birazda ayrıntılı ve uğraştırıyor görevliyi yada bilgisi olmuyo baskasına postalıo baska kişiy e gidiosun oda seni başka bankaya yolluyor o yüzden biraz üstele bence
    bu arada fortis i bi dene derim varsa subesi

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı sarr792 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben ankara demetevler subesinde bozdurdum. valla sadece çek ve kimlik başka birseye gerek yok...
    ya eger kıyıda kösede 3-5 doların varsa ac bi dolar hesabı yatır o parayıda oraya sona ceklerini goster... yada olmadı biraz sivri olmak lazım tepkini göstereceksin ve cek alma işi birazda ayrıntılı ve uğraştırıyor görevliyi yada bilgisi olmuyo baskasına postalıo baska kişiy e gidiosun oda seni başka bankaya yolluyor o yüzden biraz üstele bence
    bu arada fortis i bi dene derim varsa subesi
    evet aynen. hemen baska birilerine postaliyorlar ugrasmamak icin. bak fortisi de deniycektim, unutmusum gitmisim hepsinden benzer tepkiler almak canimi skti bi de. son olarak onu deniyim. sonra 3. kez akbanka gidiyim ben

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

evet aynen. hemen baska birilerine postaliyorlar ugrasmamak icin. bak fortisi de deniycektim, unutmusum gitmisim hepsinden benzer tepkiler almak canimi skti bi de. son olarak onu deniyim. sonra 3. kez akbanka gidiyim ben
    dene bence bi !!! bide ısrarcı olmak lazım bankada bi tanıdığın olsa hallederler hemen
    akbanka bence 3 gidişinde direk müdürle gorusmek istediğini sole mudurun olmadıgını sorunun ne oldugunu sorarlarsa kendisiyle gorusmek istediğini soyle müdüre ulasınca durumu anlat ve bana alamama sebeini acıklayın de zaten mudur orda sen duzgun ve birazda bilincli davrandıgını gördüğünde hemen ilgilenir...
    olabilecekse olur olmuyorsada sana tum ayrıntılarıyla acıklamasını yapar.

BannedUser
    Guest

Bak ziraat bankasına git. Antalya merkez subeyi arat orada ayhan bey var ona ulaşşınlar bilgi istesinler o yardımcı olur. saygılar

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Ben de Ziraat Bankasına çek vermiştim,çekin değeri önemli olmaksızın 50 lira aldılar ve çekteki tüm parayı 15 gün sonra verdiler.
    Peki.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

ben daha iki gün önce akbankta 185 dolarlık çekimi bozdurdum.meblağ önemli olmaksızın 20 dolar artı 35 tl kestiler.20 gün bekledim.akbanktan önce bir sürü bankaya gidip araştırdım fakat aynı bankanın başka şubeleri bile farklı farklı şeyler söylediler.

mesela akbank kanlıca şubesinde hesabım olmasına rağmen orası küçük bir şube olduğu için işlemimi gerçekleştirmedi.ben de sırf bu işlem için gidip üsküdar şubesinde yeni bir hesap açtırdım.orda yaptırdım.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

benim ceklerim hala elimde duruyo. 4 ay oldu o cekler elime geceli, akibeti nolacak blinmez.boludak butun bankalari gezdim. en son akbanka gittim. fotokopisini falan cektiler arayacaklarini soyledler. neyse 1 hafta sonra geri donduler. dediler anlasmamiz yokmus bankayla. oylece kaldi. bilmiyorum bu saatten sonra ne yapicam.

BannedUser
    Guest

benim ceklerim hala elimde duruyo. 4 ay oldu o cekler elime geceli, akibeti nolacak blinmez.boludak butun bankalari gezdim. en son akbanka gittim. fotokopisini falan cektiler arayacaklarini soyledler. neyse 1 hafta sonra geri donduler. dediler anlasmamiz yokmus bankayla. oylece kaldi. bilmiyorum bu saatten sonra ne yapicam.
    Cell, Ziraat Bankasına git deki Antalya'da arkadaşım var o da pay check benim gibi TR den almış de. Antalya Üçkapılar Şubesinde Ayhan Bey onunla görüşüp bilgi alsınlar nasıl yapıldıgını. Ayrıca bazı banka çekleri 6 ay sonunda geçersiz oluyor bilgine

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

evet 6 ay suresi var oyle. Ya ben ziraate gittim. yine ayni durum oldu. cekleri verdim fotokopi cart curt... neyse ertesi gun gel dediler. gittim ertesi gun, bizim sube yapamiomus dendi bana. soruolar ariyolar birilerini. sonunda cevap olumsuz oluyo. burdaki butun bankalarda ayni olay oldu. ya acaba sorun bu benim amerikada cekimin anlasmali oldugu bankadan kaynaklaniyo olabilir mi? akbank bankayla anlasmamiz yokmus diye yanit verdi bir haftanin sonunda.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar benim bi sorum olacaktı. Ben şu anda Amerika'dayım ve son haftaya kadar çalışmayı düşünüyorum. Arkadaşım benim adıma pay check i alacak. Arkadaşım ın pay checki Türkiye de bozdurması için vekalet mi vermem gerekir yoksa direk bozdurabilirmi?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı makroklima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cell, Ziraat Bankasına git deki Antalya'da arkadaşım var o da pay check benim gibi TR den almış de. Antalya Üçkapılar Şubesinde Ayhan Bey onunla görüşüp bilgi alsınlar nasıl yapıldıgını. Ayrıca bazı banka çekleri 6 ay sonunda geçersiz oluyor bilgine

uzun zaman sonra forumu kurcalarken goruverdim tekrar ben boludaki butun bankalari gezip sonuc alamadigimdan duzceye gittim ve yine butun bankalari tek tek gezdim. En sonunda yapi kredi cekimi bozdurmayi kabul etti. elimdeki iki cek icin hem hesap actirmak icin hem de bisi parasi istediler den hatirlayamadim simdi, 100 lira+30 dolar bi para verdim. 1 ay kadr sonra toplamda 1700 kusur olan iki cekimden bir de ekstradan sadece 35 dolar daha kesintiyle parami alabildim. 1700 dolar kdar yani. mutluyum evet

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Herkese merhaba,
    Şuan elimde 2 tane paycheck var ve sinir krizleri geçirmek üzereyim artık.Burada da okuduğum her reply'de farklı şeyler yazıyor ve ne yapacağımı bilmiyorum.Biri 106 dolar ve biri 98 dolar olan 2 çekimi bozdurmak için ankara'da birçok bankanın birçok şubesini gezdim ve hala bir sonucum yok.İşbankası 130-140 tl masrafı var dedi çek başına,ziraatın her şubesi farklı cevaplar verdi.Ankara'da bu işi en temiz ve ucuz bi yoldan nasıl çözerim? Yardımınız için çok teşekkürler.

BannedUser
    Guest

İyide sen o iki çeki bozdursan üstüne senden bide komisyon isterler. Umarım sorununu cozersin çekin miktarları cok dusuk olması dezavantaj.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

komisyon isteyeceklerini biliyorum zaten en az komisyon kesen bankayı bulmaya çalışıyorum ama aynı bankanın farklı şubelerinden farklı cevaplar alıyorum işin garibi.şu an 2 çekten 100 dolar almaya bile razı olur duruma geldim

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı kokina Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba,
    Şuan elimde 2 tane paycheck var ve sinir krizleri geçirmek üzereyim artık.Burada da okuduğum her reply'de farklı şeyler yazıyor ve ne yapacağımı bilmiyorum.Biri 106 dolar ve biri 98 dolar olan 2 çekimi bozdurmak için ankara'da birçok bankanın birçok şubesini gezdim ve hala bir sonucum yok.İşbankası 130-140 tl masrafı var dedi çek başına,ziraatın her şubesi farklı cevaplar verdi.Ankara'da bu işi en temiz ve ucuz bi yoldan nasıl çözerim? Yardımınız için çok teşekkürler.
    benim son paycheckim'de 1hafta once geldi. bende ankarada en az kesintiyle paycheckimi bozdurmak istiyorum. Turkiye'de paycheck bozduran arkadaslar yardimlarinizi bekliyorum. Tesekkurler

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

akbank ortalama 100tlye bozuyor çekleri.. hesabın varsa hesabında da paran varsa akbankta bunu daha ucuza da yapıyorlar güvenilirlik ve eski müşteri adı altında... bana 75tl keseceklerini söylediler. 993.25 dolarlık çek verdim.. 10-15gün sonra da teslim edeceklermiş.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

ben gecen sene yapi kredide bozdurdum, hic bi banka bozamaadi, yapi kredi bozdu. ama basta insanin gozunu korkutuyolar, diyolar ceki bozdurdugunuza degmez ama cok az kesinti yaptilar. ama soyle bisi var. yapi kredi bolu subesi bozmazken, duzce subesi cok yardimci oldu. bi arastirin bakin derim.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

ben gecen sene yapi kredide bozdurdum, hic bi banka bozamaadi, yapi kredi bozdu. ama basta insanin gozunu korkutuyolar, diyolar ceki bozdurdugunuza degmez ama cok az kesinti yaptilar. ama soyle bisi var. yapi kredi bolu subesi bozmazken, duzce subesi cok yardimci oldu. bi arastirin bakin derim.
    ne kadarlık kesinti oldu
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

ziraat bankasında yanlış hatrlamıyorsam 44.50 tl alınıyor çek başına.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

akbankta, 999dolar olarak verdiğim çeki yaklaşık 1 ay sonra, 941 dolar olarah tahsil ettim.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)