Toplam 23 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 23 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ps3 getiren var mı?

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Standart ps3 getiren var mı?

ps3 alıpta getiren varmı? donerken bavula mı koysak yoksa sırt cantasına mı ? ne dersiniz ?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ben dönerken baya bir elektronik eşya getirmiştim.. ps3, fotoğraf makinesi, harddisk vs.. hepsini bir çantaya koyup bagaja vermiştim.. istabula varınca havaalanında açtım baktım her şey yerli yerinde duruyor iyi bari dedim.. eve döndüm bir baktım, kutunun içinden almışlar foto makinesini.. kutuyu bırakmış çakallar .. ben de havaalanında kutuyu açıp bakmayı akıl edememiştim..

yani değerli eşyalarınızı bagaja vermeyin.. gerçi küçük boyutta olan şeyleri çalıyorlar, misal benim ps3 filan duruyordu, harddiske de keza dokunmamışlar.. bir diğer arkadaşımın da parfümlerini çalmışlar.. onlar da hemen cebe atılacak kadar ufak tabi..

PS: en azından havayolu şirketinden(Delta) ben fotoğraf makinesinin parasını alabildim..

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı nderssen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben dönerken baya bir elektronik eşya getirmiştim.. ps3, fotoğraf makinesi, harddisk vs.. hepsini bir çantaya koyup bagaja vermiştim.. istabula varınca havaalanında açtım baktım her şey yerli yerinde duruyor iyi bari dedim.. eve döndüm bir baktım, kutunun içinden almışlar foto makinesini.. kutuyu bırakmış çakallar .. ben de havaalanında kutuyu açıp bakmayı akıl edememiştim..

yani değerli eşyalarınızı bagaja vermeyin.. gerçi küçük boyutta olan şeyleri çalıyorlar, misal benim ps3 filan duruyordu, harddiske de keza dokunmamışlar.. bir diğer arkadaşımın da parfümlerini çalmışlar.. onlar da hemen cebe atılacak kadar ufak tabi..

PS: en azından havayolu şirketinden(Delta) ben fotoğraf makinesinin parasını alabildim..

ohaa kim calıyor bunları abi ya ? kurt dusurdun içime simdi
    ayakkabı filan olcak calarlar mı ? parayı nasıl aldın.?

kontrol etmek lazım demekki indikten sonra

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

havaalanındaki bagajları aktaran elemanlar çalıyor.. hatta daha geçenlerde bir haber çıkmıştı.. JFK.de yakalanmış bu hırsızlardan bazıları..

ben bir arkadaştan da zaten duymuştum bu çalıntı olaylarını.. bile bile lades yani benim durum.. nasıl olsa havayolu şirketi verir diye umursamamıştım ama baya uğraştım geri alabilmek için o parayı, doldurman gereken bazı formlar var onları dolduruyorsun, fax gönderiyorsun vs.. zaten havayollarının internet sitesinde yazar nasıl tazminatını alabileceğin (kayıp bavul, eşya vb kısımlarda).. bir de çalınma durumu olursa eşyalarının fişlerini, bagajının üzerine yapıştırılan etiketleri filan atma lazım olur..

el çantanda yeteri kadar yer yoksa.. teslim edeceğin bavulunun içinde güzelce sıkıştır arkada bir yerlere, öyle açar açmaz kolayca ulaşamayacakları bir yer olsun.. hee bu arada kilit filan boşuna takmayın o da kar etmiyor, kırıyorlar..
    Konu nderssen tarafından (16-10-2010 Saat 11:29 PM ) değiştirilmiştir.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bende gtirdim bir sürü elektronik calsalar ilk iphoneları calarlardı kimse biseye dokunmamıs Lufthansa Airlines
    Ps3ü de kutusuyla koymustum bavula zaten extradan bi bavulla döndügüm icin problem olmadı sadece bi 50 dolar 2.bavul parası ödedim
    Whence I Would Like?

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

abi valize kıymetli eşyalarınızı koymayın ne olur ne olmaz ben korkudan bütün elektronigi sırt cantasına bastıydım..

öyle bi cantaydı ki piyasa degeri yaklaşık 4-5 milyardı yani ama en azından yanınızda kontrolünüz altınızda olur

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı cAv Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi valize kıymetli eşyalarınızı koymayın ne olur ne olmaz ben korkudan bütün elektronigi sırt cantasına bastıydım..

öyle bi cantaydı ki piyasa degeri yaklaşık 4-5 milyardı yani ama en azından yanınızda kontrolünüz altınızda olur
    aynen ne olur ne olmaz

bende 2iphone ,psp, foto. mak. 2 laptop ve 1 harddiski sirt cantama koymustum bunlari valize koymak havada 10 12 saat stres altinda kalmak demek akliniz cunku hep onlarda olcak

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bence de yanınıza alın değerli eşyalarınızı aklınız kalmasın.. zaten benim aldığım fotoğraf makinesinin ücreti 200 dolardan az diye kolaylıkla geri alabilmiştim tazminatı.. daha değerli bir şeyiniz çalınırsa bence daha çok uğraştırırlar.. çünkü 200 dolar üstü eşyalarda fiş filan da istiyorlardı..

BannedUser
    Guest

Ben PS3 ve XBOX360 getirdim bende birini el bagajına koydum diğerinide poşete koyup el bagajının üstüne.

Arkadaşlar alta verdiğiniz valize kesinlikle değerli eşya koymayın Atatürk Havaalanında götürüyorlar. Zaten el bagajına ne varsa sıgıyor..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Arkadaşlar diğer havalimanlarını bilmiyorum ama Sabiha Gökçen'de bavul sarma makinaları var. Senelerdir otellerde çalışırım. Antalya'da rus turistler gelirdi böle sarılıp sarmalanmış valizlerle falan.. Eğer böyle çalınmasın dediğiniz eşyalarınız varsa, ki mutlaka olur; sardırıverin 3üne 5ine bakmadan... En azından içiniz rahat olur. Çünkü streç filmin özelliğidir sarıldıktan sonra açılırsa daha bi daha aynı şekilde kapatamazsınız. Çalacak adam da bilir bunu. Kilit milit uğraşmayın hiç, o bile çözüm değil. Ancak sarılı olunca alırken baktınız bıraktığınız gibi değil, almayacaksınız bavulu görevli çağıracaksınız hemen. Durumu rapor ettireceksiniz neyse eksik tazmin edecek. Bütün yabancılar, özellikle ruslar tatil köylerine falan böyle geliyordu.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı calkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ps3 alıpta getiren varmı? donerken bavula mı koysak yoksa sırt cantasına mı ? ne dersiniz ?
    bende getirdim ps3 bnm el bagajıda oldukca ağır olduğu için aşağı verdiğin bavula koydum.. azkalsın 50 dolar ödiycektm kadın ağırdan hafife aktar bişeler cabuk dedi.. aktardım öyle yırttım 50 dolardan.. atatürke geldiğimde merak ettiğim ilksey ps3tü.. kutu duruyordu belliki ama içini acmamıstım onca hengamede.. ewe gelince actım duruyordu.. sanslıymısım demekki.. arkadaslar yanınıza alın dediğine göre vardır bi bildikleri yanına aL sen.. =)

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ben laptopu ps3u fotoğraf makinasını falan yani bütün elektronikleri el bagajıma koydum hatta havalimanındaki zenci polisler benimle dalga gectıler korkma diye bir arkadasım bavuluna iphone 4ü koymustu indiğinde bavulunda yokmus bunlara dıkkat etmek lazım kendınızı guvenceye alın derim

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Ucaga binerken hem el cantasi hemde sirt cantasi alabiliyormuyuz yanimiza? Bu cantalarda kilo siniri ne kadar?

Birde elektronikte belirli bir sinirlama yok mu

BannedUser
    Guest

Evet ben aldım hem sırt cantası hem valiz içeriye. Sınır yok elektronikte ama arama olursa bekle arama bitsin. Genelde olmuyor.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Arkadaşlar bu el bagajı ve sırt çanta boyutları nasıl oluyor?Daha önce hiç uçağa binmedim ve o yüzden uçak içindeki rafların boyutlarından haberim yok.Ayrıca ps3 gibi elektronik eşyaları kutudan çıkartıp mı koyuyoruz el bagajına ya da sırt çantasına?

Sırt çantası ve el bagajını uçağa binmeden ya da uçaktan inerken açtırıyolar mı?Yani çantaları açıp kontrol bandına koyuyor muyuz?Yoksa direk çantaları mı koyuyoruz?

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı erhanozcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu el bagajı ve sırt çanta boyutları nasıl oluyor?Daha önce hiç uçağa binmedim ve o yüzden uçak içindeki rafların boyutlarından haberim yok.Ayrıca ps3 gibi elektronik eşyaları kutudan çıkartıp mı koyuyoruz el bagajına ya da sırt çantasına?

Sırt çantası ve el bagajını uçağa binmeden ya da uçaktan inerken açtırıyolar mı?Yani çantaları açıp kontrol bandına koyuyor muyuz?Yoksa direk çantaları mı koyuyoruz?
    eL bagajının boyutunda bir sınırLama yok.. sadece ağırLık önemLi koskocaman valezi eL cantası diyen getiren gördüm.. benmkide öyleydi el bagajım ve normal bagaj
    ımın boyutları aynıydı koca bavuL =)) ben ps3ü kutusuya koydum.. sonucta bavuLLarı fırLatıyolar.. noLur noLmaz kırıLır falan okadar para bayıLdık sonucta

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

hocam sen el bavuluna koymadın mı ps3 ü ? Normal bavulları fırlattıklarını duydum da el bagajını nerede fırlatıyor bu çalışanlar ? adamlara bakar mısın umurlarında değil hiç birşey !

Deneyimli Watçı kaanmert92 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    16

bende bikaç elektronik eşya alcaktımda içime kurt düştü şimdi

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

rahatlikla getirebilirsinizz sorun olmuor ben sirt cantamda getirdim
    LIVE IS LIFE

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı erhanozcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam sen el bavuluna koymadın mı ps3 ü ? Normal bavulları fırlattıklarını duydum da el bagajını nerede fırlatıyor bu çalışanlar ? adamlara bakar mısın umurlarında değil hiç birşey !
    yok hocam ben eL bagajına koymadım.. eL bagajını fırLatamazLardı zaten =)) eL bagajına koysaydım ağırLıktan doLayı 50 daha öderdim.. milimetrik bi hafifLikLe yırtmıstım para ödemekten

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

ben sırt cantasına kutusuz koymustum ps3 ü, sadece guvenlik ten gecerken cantadan cıkart oyle gec dediler o kadar bi sorun yok super bi alet ps3 bayılıyom, iyiki almışım

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Abi sırt çantasıydı el bagajıydı niye uğraşıyosunuz sardırın gitsin.. Birinci sayfada ayrıntılı anlattım. Ruslar özellikle olmak üzere bütün yabancılar yapıyo bunu..! Bizde de tek tük görüp kafasına yatan var, yapıyo havalimanında gördüm. Benim bavulda öyle eşya olsa ben de aynısını yaparım. Ha belki havaalanındaki makinayla değil de evde kendim sararım alıp, ama o kadar pinti hissedeceğimi zannetmiyorum. Gerçi belli olmaz arada damarım tutuyo falan... Neyse.. Sardırın, kafanız rahat olsun!

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

peki ps3 leri ne kadara almıstınız arkadaslar

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)