Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bas Konsolos cevaplıyor!

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Post Bas Konsolos cevaplıyor!

Anakara Bas Konsolosunun cevapladıgı ABD ile ilgili bir cok soruyu cevaplıyor.En azından bir kez goz atmanızı tavsiye ederim.Musait oldugum bir zaman renklendiririm soru cevapları.

Mavi: göçmen vize bbaşvurusu gerekli incelemeler yapıldıktan kaç gün sonra olumlu yada
    olumsuz olarak sonuçlanır ?
    Vizeniz onaylandiktan sonra 2 gun icerisinde vizeniz basilar.
    Selin tuna: Turkiyede ozel bir bankada 5 yildir calismaktayim 27 yasindayim ve bekarim.Amerika
    da bir dil okulunda ogernim gormek istiyorum.gerekli sartlari bana bildirirmisiniz.saygilarimla
    Selin Hanim, Gocmen Olmayan Vize basvuru adimlarini lutfen internet sitemizden edinin.
    Göçmen Olmayan Vize Hizmetleri - AMER?KAN BÜYÜKELÇ?L???( ANKARA, TÜRK?YE)
    Mustafa: Isim Sorusturmasi icin calismanin oldukca uzun surmesinin altinda yatan sebep nedir
    acaba? Ayni kisinin her vize basvurusunde ayni sekilde isim soruturmasina tekrar takilmasinin
    sebebi nedir?
    Gerekli Idari Islem bir cok farkli proseduru icerir. Bu nedenle, uzun surmesi beklenen bir
    durumdur. Ancak iyi haber dunya capinda yapila analizlerde bu surenin kisaldigi gorulmektedir.
    Cesur: mrb,ben cesur kaplan.2 yıldır green card lıyım.türkiyede çukurova üniversitesi inşaat
    mühendisliğini bu sene bitirdim.en son amerikaya 03/09/2009 tarihinde giriş yaptım.ve
    07/09/2009 tarihinde çıkış yaptım.bu giriş çıkışımı green cardımın yanmaması için yaptım.bu
    sene de 23/09/2010 tarihinde giriş yapmak istiyorum.ve bu tarihte bilet aldım.bu girişimimde
    tekrar türkiye dönmeyecem.orda master yapmayı düşünüyorum.ama sizin de farkettiniz gibi
    amerika ya bu sene gireceğim tarih en son çıkış tarihimden bir yıl 16 gün fazladır.danışdığım
    herkes bir yılı geçmemesini gerektiğini söylüyor bana.ama şunu da duydum bu surenin
    öğrenciler için 2 yıl olduğunu duydum.bu doğru mu? yoksa benim bu sene ki giriş tarihimi
    erkene mi almam lazım?çok teşekkür ederim.sorumu erken cevaplanız dileğiyle.iyi günler
    Yasalar ne kadar sure Amerika disinda kalmanin uzun sayilacagina dair bir bilgi icermiyor. Bu
    konudaki karari sinirdaki Gocmenlik Memuru verir. Ancak Amerika disinda 1 yildan fazla
    kalmaniza sebebiyet veren gercekten onemli bir durumun olmasi gerekir.
    Emre: Hello, I am a university student and this year will be my last year in university. If I apply a
    work and travel program (Disney College Program) for j1 visa for summer 2010 would I get
    visa?
    Hi Emre, it is not very common that a 4th year student to get a visa for Summer Work and
    Travel Program but if the applicant can prove that he/she has social and economic ties to
    Turkey, the case can be considered.
    Bekir: hi,i wanna get 10 years american visa,what are the conditions?
    Hello Bekir. You question is too broad. Look at our website for the details.
    Non-Immigrant Visas - U.S. Embassy Ankara, Turkey
    Yigit argun: me and my wife got american visa at 2005 for ten years. our visas will finish at
    2015. now we had a 2 year old baby and want to go to america again in 3-4 month. what should
    we do about our baby. what are the rules for baby visas.?
    Hi Yigit, please check our web site about the procedure for the applicants who are under 14, but
    please keep in mind that every individual should apply for the U.S. visa, fill out an application
    form and pay the visa fee regardless of age.
    Göçmen Olmayan Ba?vuru Hususlar? - Ad?m 1 - AMER?KAN BÜYÜKELÇ?L???( ANKARA, TÜRK?YE)

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Aysegul: Ben full time calisan bir universite gorevlisiyim, kardesimde full time universite
    ogrencisi. Turkiyede ailemizle yasiyoruz, evimiz, arabamiz, banka hesabimiz, herseyimiz var.
    Amerikada yasiyan ablamizi 15 gunluk bir sureyle ziyaret etmek icin vize almaya calisiyoruz ve
    “arkamiz guclu degil” seklinde bir sebep verilerek vize basvurumuz reddedildi. Acaba ne
    yapmamiz lazim.”
    Merhaba Aysegul, reddedilme sebebi tekrar basvurmanizi engeller bir durum degildir. Tekrar
    basvurabilirsiniz. Bununla ilgili internet sitemizi ziyaret edin.
    Zulal zen: Boyle bir imkan icin tesekkurler.İsmim Zulal Sen2004 yilinde yeni pasaportumla
    birlikte ABD 10 yillik vize aldim ve kizimin davetiyesi ile 20 gunluk bir ziyaretim oldu. Simdi tekrar
    kizimin davetiyle cikis yapmak niyetindeyim.Pasaportumu 2015 e kadar uzattim (vizenin kayitli
    oldugu pasaport) ve ABD vizem 2014 ve multiple cikisliBiletimde hazır, bu durumda
    konsolosluga tekrar basvurmam gerekiyormu bilemedim.Yanitlarsaniz
    sevinirim.TesekkurlerZULALsenzulal
    Merhaba Zulal. Eger gecerli olan vizeniz bir sonraki seyahatiniz amacinizi kapsiyorsa tabii ki
    Konsolosluga basvurmadan gidebilirsiniz. Rica ederim.
    Basak Madran: Merhaba benim sorum vize statumle ilgili oglum 2007 yilinda ny dogdu 2009
    tarihinde ise esim Brandon xxxxxxx ile evlendim F1 vizem bulunmaktaydi ama evlilikten sonraki
    donemde yasadigmiz maddi sikintidan dolayi unv birakmak zorunda kaldim ve tekrardan unv
    gelmem icin benden amerikada re entry yapmam soyledi tekrardan ulke disina cikip gelmem
    istensi ben yaklasik 1.5 ay once istanbula donus yaptim gecerli olan vizem 2011 biticek
    herhangi bir green cart basvurusnda bulunmadim ben sadece oglumun egitim ve dil ogrenmesi
    icin tekrardan amerikaya girmek istiyorum bunun icin vize olarak hangi statude girebilrim bunu
    ogrenkem istemekteyim tesekkur ederim
    Sayin Madran, eger Amerika’da ogrenim gormuyorsaniz F1 vizesini kullanmamalisiniz. Eger
    Yasal Oturma Izni Sahibi olmak istiyorsaniz, esinizin sizin icin Gocmen Vizesi istegi yapmasi
    gerekir. Eger Yasal Oturma Izni Sahibi olmak istemiyorsaniz o zaman baska bir tp vizeye
    basvurmalisiniz. Lutfen internet sitemize goz gezdirin.
    Cabbar: dil eğitimi için, neden servet ödemek zorundayız, tek amacım dil eğtimimi tamamlamak
    ve kariyerimi üst seviyelere taşımak, 6 ay bir yıl heö çalışıp hem dil eğitimi alabilmemiz için
    neden kolaylık sağlamıyorsunuz, illaki aracı kurumları zengin etmek zorundamıyız. maddi
    durumum iyi olsa baba parası yerim ve zaten maddi durumu iyi olan şıp diye gidiyor 1 sene
    geze toza öğreniyor inglizceyi.
    Cabbar merhaba. Sorunuz net degil, lutfen farkli turlerdeki vize cesitleri icin internet sitemizi
    ziyaret ediniz.
    Lolamk: My daughter was born in USA in 2000. Her passport has expired and we live in Turkey
    now. None of us are US citizens except for her. Do we need to extend her passport or do
    anything else to make sure she will maintain her citizenship? She may need it in the future.
    Both parents must apply for the new passport at an American Consular Section in Turkey with
    the minor. Please visit our web site for the documents and the appointment system.
    U.S. Citizen Services - U.S. Embassy Ankara, Turkey
    Rainbow: Merhaba, daha önce J1 vizesiyle amerikada bulundum, şu anda eski staj yaptığım
    yerde tekrar H3 vizesiyle gitmek istiyorum. H3 vizesi için Türkiyede prosedür nasıl? Ne kadar
    sürer? Teşekkür ederim.İyi Çalışmalar
    Merhaba Rainbow.Basvuru yaptiginiz kurumun sizi kabul edecek bir staj program olmasi ve
    kabulunuz geldiginde vize gorusmeniz icin gereken belgeleri size bildirmesi gerekir. Vize
    prosedurunun suresi her basvuranin durumuna gore degisir.
    Burak: Amerika'ya gidip gelebilmek konusunda özgür olmak istiyorum.Şu anda bir kamu
    kuruluşunda mühendis olarak çalışıyorum.Uzun vaadeli vize hakkı sahibi olmak istiyorum.Bunun
    için neler yapmak gerekiyor?
    Burak merhaba. Bu konuda lutfen internet sitemizi ziyaret edin, pek cok cesit vize kategorisi var.
    Ozgur unlu: iyi günler. amerikaya vize alabilmek için muhakkak uçak bileti rezervasyonum
    olmalı?
    Sayin Unlu, tam tersi vizenizi almadan seyahat hazirliklari yapmamanizi tavsiye ederiz.
    Ozcan Eralp: Öğretmen anne babanın 24 yaşında,2009 yılında 2 yıllık Denizcilik Meslek
    Yüksek Okulunu bitirmiş,Aynı yıl Açık öğretim Lisans Tamamlamaya başvurmuş ve 3. sınıfı
    geçmek üzere olan,Son üç aydır Bir Gümrük Müşavirliğinde ücretli olarak çalışmakta olan
    Oğlumu Amerika ya 6 veya Bir Yıllığına dil eğitimine göndermek İstiyorum.TEk çocuk ve
    masraflarını karşılayabilecek durumdayım.Mümkün mü? Kısaca nasıl gidebilir vize problemi
    çıkabilir mi?
    Sayin Eralp,lutfen internet sitemizdeki adimlari takip ederek basvuruda bulunsun.
    Göçmen Olmayan Vize Hizmetleri - AMER?KAN BÜYÜKELÇ?L???( ANKARA, TÜRK?YE)
    Emrah: I’m tallking about green card lotary. why is the usa gettin immigrant every year? and
    why the visa is very hard to get young people?
    Hi Emrah, the U.S. is a nation of immigrants. If you look at the DV Lottery requirements you will
    see that many young people are qualified.
    Ali: yani gerçekten böyle bir başvuruda bulunsak çıkma şansı nedir.
    Merhaba Ali, gectigimiz yil 55000 kisiye cikti.
    Filiz: what can we do? how can we get visa? my daughter wants to go USA to continue
    swimming and her education there. this year in the Turkish Swimming Championship she
    placed 1st in the solo. Also few weeks ago she went Comen Cup 2010 which was orginezed in
    Greece as soloist. She was in the finals. She is doing synchro swimming in Istanbul. And she is
    in Fenerbahçe Sports Club. It has been 7 years since she's started synchro. can she go to one
    of the public high school in USA?
    Filiz Hn, if she goes to public high school, she is limited to 1 year. There is no such restriction on
    private schools. Perhaps she can seek a scholarship.
    Cem Ceren Ayaz: Turist vizesi almaya geldiğim zaman vizenin süresinin ne kadar olacağını
    sizmi karar veriyorunuzu
    Sayin Ayaz, sinirdaki gocmenlik memuru Amerika’da turist olarak ne kadar kalacaginiza karar
    verir.
    Emrah: i want to visit usa for holiday, what is the criteria for usa visa? also my passport has
    russia visa for bussiness, this is a handicap?
    Emrah please check our website for the visa requirements. I don’t think a Russian visa will
    cause any problem.
    Mustafa Bicakci: merhaba göçmenlik başvurusu için neler yapmam gerekli bilgi verirseniz
    sevinirim.
    Sayin Bicakci,Lutfen internet sitemizi ziyaret edin.
    Göçmen Vize Hizmetleri - AMER?KAN BÜYÜKELÇ?L???( ANKARA, TÜRK?YE)
    Vedat: merhabalar ben ailemle kacak olmadan america da nasil yasayabilirim
    Merhaba Vedat. Lutfen Green Card cekilisine katilin ya da Gocmenlik Vizesine basvurun.
    Erdal: merhaba, amerikaya 10 yıllık vizem var var. 2009 tarihinde aldım. fakat henüz
    gidemedim. kasım ayında gideceğim. Bu arada suriyeye gitmek istiyorum. suriyeye gidip
    gelirsem amerika girişimde sorun çıkar mı ? teşekkür ederim.
    Erdal Bey, eger ziyaret ettiginiz ulkelerle ilgili saklayacaginiz bir sey yoksa herhangi bir sorun
    olmaz. Rica ederim.
    Yigithan: Merhaba, ben Türkiye'de 4 yıllık lisans eğitimi veren bir fakülteden mezunum. Askerlik
    hizmetimi İncirlik Hava Üssün'de Bilgi İşlem Merkez komutanlığında üssün Network Altyapısının
    ve güvenliğinin iyileştirilmesi ile alakalı çalışmaları yürüterek tamamladım, orada bir çok
    Amerikalı dostum da oldu. Sorum şu, yaşım 36 olmasına rağmen hem yabancı dil öğrenmek
    hem de akabinde yüksek lisans eğitimi almak fakat aynı zamanda da eğitim süresince çalışmak
    maksadı ile ABD vizesi almam mümkün müdür? Cevabınız için şimdiden çok teşekkür ederim.
    Internet sitemizdeki adimlari takip ederk vize basvurusu yapin. Ancak katilacaginiz programin
    ayni zamanda calismaniza izin verecek olmasina dikkat edin.
    Vedat Cakir: ben gectigimiz aylarda gezi amacli new yorka gittim ve cok begendim calismak
    icin ve oranin vatandasi olmak icin neler yapmam gerekiyor
    Sayin Cakir, Amerikan vatandasi olmadan calisma vizesine muracaat edebilirsiniz. Ya da
    gocmenlik vizesine basvurarak Amerika’da yasayabilirsiniz. Lutfen internet sitemizden detaylara
    bakin.
    Suat Ulusoy: my question is: i've recieved a 10 years US visa in 2004. I will change my
    passport soon.My Us visa will stay at my ex passport. How will i transfer my US visa to new
    passport.? i will appreciate your reply to suat@royalballoon.com
    Dear Suat, visas are issued to particular passports. You can apply for a new visa for your new
    passport and we will cancel your visa in your old passport. Or you can travel with your old
    passport as long as they are issued by the same country.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Cihan: merhaba.yeşil pasaport sahibiyim.ve daha önce almanyada bulundum.acaba amerikaya
    turist vizesi almak istersem herhangi bir kolaylık sağlanıyormu? Teşekkürler
    Merhaba Cihan. Her zaman daha once yurt disina seyahat ettiginizi belgelemek olumludur.
    Mehmet: Thanks, I have no question. Just visitig to see the service. Thank you for providing
    such a usefull service to Turkish audience.
    Thanks for your visit Mehmet.
    Vedat Cakir: ben esim ve kizim var america ya gidebilmemiz icin neler yapacagimizi iletirseniz
    sevinirim iyi calismalar
    Lutfen internet sitemizi ziyaret edin.
    Taner: ben ve ailem usa göç etmek istiyoruz bu göç işlemlerine nerden başlıyacağımızı
    bilmiyoruz
    Göçmen Vize Hizmetleri - AMER?KAN BÜYÜKELÇ?L???( ANKARA, TÜRK?YE)
    Ceyla: merhaba, benim bir arkadasim ogrenci vizesile amerikaya geldi,burda dil okula gittikten
    sonra mastera basladi ama bu sure icinde vizesi bitti. hicbir zaman out of status olmadi,illegal
    hicbir seye karismadi,sadece ucak parasi icin ayirabilcegi bir butcesi olmadigindan turkiyeye
    gelemedi. ilerde para biriktirip Turkiyegelebilirse tekrar vize almasinda bir sorun olabilir mi?
    Ceyla merhaba.Arkadasiniz dogru vize statusunde olup statusu suresince Amerika’da bulunma
    hakki oldugundan sorun olmayacaktir.
    Eyup: abd vşze içine ne şart
    Mehmet saracoglu: Americada 5 senedir ogrenciyim ve pasaportumun suresi bu yil bitmisti ve
    bu sene pasaportumun suresini uzattirdim. Eski pasaportumun icinde duruyor hala vize kagidim
    ve eger yurt disina cikarsam iki pasaportumu mu yanima almam gerekicek? benim sorum yani
    Amerikaya gittigimde iki pasaportumumu yanima almam gerekicek?
    Yeni ve eski pasaportunuzu bir arada tasiyarak eski pasaportunuzda yer alan gecerli vizenizi
    kullanarak seyahat edebilirsiniz, ancak her iki pasaport da ayni ulkenin pasaportu olmali

Mehmet Sadi Konuk: Sister of my spouse being an American citizen and living in NY is it possible that she becomes sponsor to my family (wife/husband/2 children) for us to get Green Card and later USA citizenship? Does this process prevent us to apply for annual VISA Lottery?
    Dear Mr. Konuk, your American Citizen sister in law can petition through the Department of Homeland Security in the U.S. for her brothers & sisters and their children who are under 21 years of age. You can also apply for Diversity Visa Program (Visa Lottery). Please check the following web site for more information: Diversity Visa (DV) Lottery Instructions
    Mustafa Okur: NEWJERSEYDE Bir müslüman mezarlığında defnedildi. Annemde o sıralarda hasta olduğu için babamın cenazesine gidemedi. daha sonra kocasının kabrini ziyaret etmek için 2 defa Amerikan konsolosluğu ve Elçiliğine Vize baĢvurusunda bulundu ikisindede vize isteği reddedildi, bu yaĢlı kadının vize isteğinin neden kabul edilmediğini kimse bize açıklamadı, ġimdi illaki ölmeden kocasının yattığı yeri görmek onu ziyaret etmek istiyor. Ġnsanlık adına bu yaĢlı kadının son arzusunu yerine getirirseniz size çok duacı olacaktır. Elimdeki babamın pasaport no XXXXXXX PHILADELPHIA dan alınmıĢ Adı HALĠT OKUR benim adım Mustafa OKUR Anneme refakat ederek Kurban bayramında babamın kabrini ziyaret etmek için bize vize verirseniz annemi çok sevindireceksiniz saygılarımızla. ADRESĠM=Ambarlı mah.balaban cad.çay sok . no-9/12 AVCILAR-ĠSTANBUL.
    Sayin Okur sorunuz icin tesekkurler ancak sorunuzun cevabini bize internet sitemiz uzerinden e-mail gondererek almaniz gerekmektedir. Bunun icin lutfen Konsolosluk Bölümüne E-posta Gönderin - AMER?KAN BÜYÜKELÇ?L??? (ANKARA, TÜRK?YE) adresini ziyaret ediniz.
    Ahmet Korkmaz: Mr. official, I want to join the U.S. Army. What should I do. Thanks.
    Dear Mr. Korkmaz, please write a letter to the Defense Attache‟s Office at the Embassy Ankara who will forward it to the U.S. military recruiter.
    Embassy: Amerika 'da master için büyükelçiğin verdiği herharngi bir burs bulunmaktamdır yabancı öğrenciler için?
    Merhaba, Buyukelciligin ozel olarak verdigi herhangi bir burs bulunmamaktadir, ancak bircok kisi belirli programlar icin egitim kurumlarindan burs saglayabilmektedir. Konuyla ilgi Turkiye Fulbright Egitim Komisyonu‟ndan bilgi alabilirsiniz.
    Barish: Amerikaya green card dıĢında nasıl gömenlik yapılır?
    Gocmenlik prosedurlerini izleyerek Amerika‟ya farkli yollardan goc etmek mumkundur. Amerika‟ya bu prosedurleri izleyerek vardiginizda Yasal Oturma Izni Sahibi olursunuz. Green Card (yesil kart) da sizin Yasal Oturma Izni Sahibi oldugunuzu kanitlar belgedir. Gerekli nitelikleri tasiyan kisi veya bir kurulusun sizin icin basvuru yapmasi gerekmektedir.
    Onder: Ġleriki günlerde Türkiyenin diğer ülkelerle vize uygulamasını kaldırdığı gibi Amerika ilede böyle bir düĢünce gündeme gelebilir mi?
    Onder Bey, vize muafiyeti uygulamasi Amerikan Kongresi‟nden cikan yasalara baglidir. En onemli belirleyici ozellikler cok yuksek sayida onaylanmis vize orani, yuksek kaliteli seyahat evraklari ve yuksek kalitede guvenlikli ulasim tesisi olmasidir.
    Arif kiziltepe: YaklaĢık 10 yıl önce yurtdıĢında yaĢarken seyahat amaçlı vize baĢvurum reddedilmiĢti, Türkiye ye döndükten sonra tekrar baĢvuru yaptım fakat yine red cevabı aldım ve hiçbir açıklama yapılmadı. Vize baĢvurularımın red nedenlerini öğrenmek isterim ve seyahat amaçlı vize alabilmem için ne yapmam gerekiyor yardımcı olurmusunuz.
    Arif Bey, tekrar vize basvurunda bulunabilirsiniz. Bir cok red edilme nedeni daimi engel degildir. Red ile sonuclanan gorusme sonunda basvuru sahibine hangi yasanin hangi maddesi geregince reddedildigi bilgisi verilir.
    Engin Usta: Gazetede okuduğuma göre sizlere müsaadenizle sorunlarımızı aktarabilecekmiĢiz..Ben Kasım 2009 ayında turist olarak gitmiĢ olduğıum Florida Eyaleti Daytona Beach kasabasında tatsız bir olayla karĢılaĢtım. ġöyle ki: Ġnternet ten tanıĢtığım evli aile karısı türk,Craig Holmes-Jale Holmes .Bu aile paramı beni kandırarak Bankada hesplarına aktarmak suretiyle aldılar ve kayboldular...Daytona Beach Karakoluna durumumu açıkca belirten bir Ģikayet dilekcesi yazdım v e verdim...Bu zamana kadar bir haber alamadım...Ben Mart 2010 da Ankara'ya geldim.Konuyu merak ettiğim için size yazdım...Savcı ile görüĢmemizde bize uzun sürebileceğini ama geçte olsa paramızı alabileceğimizi söylemiĢti..ġahısların adreslerini, resimlerini sigorta numaralarını savcılıkta bilgisayardan döktüler ve yetkililerle beraber teĢhis etmiĢ olduğumuzuda size söyleyebilirim.Ben Ģikayet dilekcemin biricisini Detective Franco'ya12-20-09 da verdim, ikinci detaylı dilekcemide Ocak 2010
    Sayin Usta, hukuki konularda uygun yasal temsilcinin olmasi cok onemlidir. Bir avukata danisin ve Turk Disisleri Bakanligi ve Turk Elciligi‟nden yardim aliniz.
    Teachers: ilköğretim öğretmeniyim. Amerika ' d eğitim alanında çalıĢmak istiyorum, bunun için ne yapmalıyım
    50 Amerikan eyaletinin her birinde calismak icin istenen kosullar farklidir. O nedenle bu cok karmasik bir soru. Ilk adim bir isveren bulmak ve o isverenin bulundugu eyaletin istedigi kosullari yerine getirmek olacaktir.
    Hakan: I want to go to Pace University for English Language study. I completed every process with school, even housing and meal plan. However, I didn't receive visa on August 18. I made a new appointment on September 14. Why didn't I receive visa although all process was completed?
    Dear Hakan, the U.S. Immigration and Nationality Act section 214b presumes that applicants for Non Immigrant Visa have immigrant intentions. That means the law presumes you are trying to go to the U.S. to stay illegally or out of turn. The U.S. law puts the burden of proof on the applicant who must provide evidence of compelling ties to the home country. Acceptance to a course of study in U.S. is not conclusive.
    Raushan: benim adim Raushan ben kazakistan vatandasiyim esim turk vatandas ABd ye gidebilmek icin ne lazim
    Merhaba Raushan, Gocmen veya Gocmen Olmayan Vize basvurusu yapmaniz gerekmektedir, ikisi icin de gerekli nitelikleri tasiyor olabilirsiniz. Lutfen internet sitemizi ziyaret ediniz. Vize Hizmetleri - AMER?KAN BÜYÜKELÇ?L???( ANKARA, TÜRK?YE)
    Ahmet ohrhan: hi i want give vize of american to go to the boston city what can i do
    Dear Ahmet, please read the detailed requirements on our web site: Visas to the U.S. - U.S. Embassy Ankara, Turkey
    ALL ABD: ABD ' de okuyup vatandaĢlığa geçmek zor bir bir aĢama mı ?
    Amerikan yasalari Amerika‟da okumak ile gocmenlik arasinda bir bag kurmamaktadir. Amerika‟da gocmen olmaniz icin Gocmenlik Vizesi Yasasi‟nin gereklerini yerine getirmelisiniz.
    All ABD: ABD üniversite bursları ne gibi kriterlere bakılarak kabul ediliyor ?
    Her universitenin kendine ait kriterleri vardir.
    All ABD: ABD ' de kampüs dıĢında çalıĢanlara ne gibi bir ceza türü geliyor ?
    Kampus disinda calismak yasal degildir ve programinizin bir parcasi degildir. Eger yakalanirsaniz sinir disi edilebilirsiniz ve bir daha Amerika‟ya giris izniniz olmayabilir.
    Yildinim: amerikaya 1 yıllık veya daha uzun süreli çok giriĢ çıkıĢlı vize alabilmek için nelerin yerine getirilmesi gerekir.teĢekkürler
    Sayin Yildinim,bir cok farkli Gocmen Olmayan Vize tipi vardir. Bunlarin cesitliligi seyahat amaciniza baglidir. Bu nedenle vize suresi tek girisliden cok girisliye, birkac gunden 10 yila kadar degisebilir.
    Ash Doker: I finished my last two years of high school in United States and graduated from there. My high school name is on my visa and I have to get a new one to go to college there. So my question is; What do I need to bring when I am coming there to get my new visa? Thank you.
    Dear Ash Doker please check our web site for the student visa requirements: Student Visas - U.S. Embassy Ankara, Turkey
    Turan: Turkiye'de çalıĢan Sarı Basın kartlı gazeteciyim. AB'de ev satın alabilmek için ne tür bir vizeye sahip olmak gerekir.
    Meraba Turan Bey, biz gazetecileri ve sorularini cok seviyoruz. Bir ev satin almak icin Amerika‟ya gitmeniz gerekmemektedir. Ama evinizi ziyaret etmek icin B1/B2 turist vizesine basvurmaniz gerekmektedir.
    Ozlem: Hello!For tourist visa do we need an invitation letter from friend who is student there?
    Please take a look at our web site for the requirements: Non-Immigrant Visas - U.S. Embassy Ankara, Turkey
    Eyup: Suyla temas ettiği için yıpranan Amerika vizemi nasıl yenilerim? Vize üzerindeki tüm bilgiler okunabilmektedir.
    Eyup Bey, yeni pasasaport cikarttirip yeni vize basvurusunda bulunun. Vizeniz baska pasaporta transfer edilemez.
    Garment86: hello I am malik I have just graduated from university and My department was American culture and literature, I am not a student now however going to america is my dream How can I get the visa to go there?
    Hi Garment86, you have to have a reason to go to the U.S. before we discuss what kind of visa you need. There are many types of Non Immigrant Visas. For employment visas you need to find an employer who will petition for you. For other types of visas you must have very strong ties to Turkey. Please consult our website: Non-Immigrant Visas - U.S. Embassy Ankara, Turkey

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Eyup: My passport washed in washing machine accidentaly, my us visa also damaged but all info is readable. What can i do?
    You have to apply for a new visa for your new passport. Visas are issued to particular passports.
    Ozlem: kardeĢim ile birlikte gitmek istiyoruz. ikimizde çalıĢıyoruz.tek bir pin ile görüĢmeye gitmemiz mumkun mudur? Tesekkurler
    Merhaba Ozlem, 5 kisiye kadar tek PIN numarasi ile randevu talep edebilirsiniz.
    NURI AYDIN: SLM BEN BIR IS ADAMIYIM. ULKENIZDEN YAKLASIK 15 SENE ONCE 10 SENELIK VIZE ALDIM. DEFALARCA GITTIM GELDIM. VIZEM BITINCE TEKRAR MÜRACAAT ETTIM. VERMEDILER.ESIM VE COCUKLARIMIN VIZESI NI VERDILER. BENIMDAHA SONRA BITIYORDU. MURACAAT ETTIM IKI SEFER REDDEDILDIM. BANA GEREKCE DE GOSTERILMEDI. ILK SEFERINDE DURUM ACIL DI. DAYIMIN OGLU KUZENIM LOS ANGELESTE YASIYOR VE KANSERDI ONUN YANINDA OLMALIYDIM CUNKU BENDE KANSER GECIRDIM VE BURDA AMELIYAT OLUP NEW YORK DA KONTROLA GITTIM. BUNLARIN HEPSINI ISPAT EDEBILIRIM. ESIM COCUKLARIM HATTA YANIMDA CALISANLARIN VIZELERI VARDA BANA NEDEN HIC BIR GEREKCE GOSTERTMEDEN VIZE VERMEDINIZ. NUR‹OE
    Sayin Aydin, sorunuz icin tesekkurler ancak sorunuzun cevabini bize internet sitemiz uzerinden e-mail gondererek almaniz gerekmektedir. Bunun icin lutfen Konsolosluk Bölümüne E-posta Gönderin - AMER?KAN BÜYÜKELÇ?L??? (ANKARA, TÜRK?YE) adresini ziyaret ediniz.
    Ozlem: bayram tatilinde turist vizesi alarak Amerika'da öğrenci olan arkadaĢımı ziyaret etmek istiyorum. davet yazısına gerek var mıdır?
    Ozlem merhaba, lutfen internet sitemizdeki bilgileri inceleyiniz: Göçmen Olmayan Vize Hizmetleri - AMER?KAN BÜYÜKELÇ?L???( ANKARA, TÜRK?YE)
    Cafer Tanniverdi: Sayın Richard Appleton, ABD için benim Vise problemim olmadı. Sanıyorum visam, unlimited di. Elçilikte, visa görevlilerinin, seçkin ve iyi değerlendirme
    yapan insanlar olduğunu düĢünüyorum. Bununla birlikte, fırsatım olursa yarın o saatte, yalnızca izleyici olarak katılmayı düĢünüyorum. Ġyi bir toplantı olmasını dilerim.
    Cafer Bey, ilginiz icin tesekkurler…
    Ezgi Inci Ozer: Merhaba. Mevcut pasaportumda suresi devam eden uzun donemli bir ABD vizesi var. Pasaportumun suresi dolmak uzere oldugu icin yeni (cipli) pasaport cikartmak durumundayim. Eski pasaportumu yeni pasaportla birlikte ibraz edersem eski pasaparttaki vize ile ABD'ye sorunsuz giris-cikis yapabilir miyim? Tesekkurler
    Sayin Ozer, bu konu hakkinda cok soru aliyoruz. Yeni ve eski pasaportunuzu bir arada tasiyarak eski pasaportunuzda yer alan gecerli vizenizi kullanarak seyahat edebilirsiniz, ancak her iki pasaport da ayni ulkenin pasaportu olmali. Rica ederim.
    Saffet ozturk: Hello. My wife and two kids applied for J2 visa on 23th of june. Could you please give me information about the visa process. Process number is XXXXXXXXXX.
    Sayin Aydin, sorunuz icin tesekkurler ancak sorunuzun cevabini bize internet sitemiz uzerinden e-mail gondererek almaniz gerekmektedir. Bunun icin lutfen Konsolosluk Bölümüne E-posta Gönderin - AMER?KAN BÜYÜKELÇ?L??? (ANKARA, TÜRK?YE) adresini ziyaret ediniz.
    Ismail yalcin: oglum tevfik faruk yalcin in vize tarihinin onen alinmasi icin muracat ettim. ABD'den okuldan da size kurs tarihi ile ilgili begeyi gonderdiler. ancak degisiklik olup olmadigi konusunda bilgi alamadık.
    Sayin Yalcin lutfen Vize Randevu Merkezi‟ni arayip erken randevu olup olmadigini ogrenin. Bazi donemlerde fazla talep oldugundan erken randevu alamamak olagandir.
    Ethem: gemiciyim abd vizesi almak istiyorum nasıl alacağım konusunda yardımcı olur musunuz ?
    Hangi tip vizeye basvurmak istediginizi belirtmediniz. Lutfen internet sitemizden bilgi aliniz. Göçmen Olmayan Vize Hizmetleri - AMER?KAN BÜYÜKELÇ?L???( ANKARA, TÜRK?YE)
    Saydi baydu: I would like to find out if my life time visa is still valid ? My name is Sadi Baydu, my fathers name xxxxxxxxxxxxxxxx
    We no longer have lifetime Non Immigrant Visas. If more than 10 years have passed you need to apply for a new one.
    Greta Garbo: I would like to ask: On what basis do the students get picked to be stalled with an "Administrative Process"/Security Check? (I thought of things like skin color, facial features applicant's name(s)). Do you plan to improve this process in any way so that students so much time and/or miss the academic term stuck waiting for the Security Check to be over?
    Dear Greta, it was always my dream to meet you “Necessary Administrative Processing” refers to many different administrative processes that can cause delays in making a final decision. Our statistical studies reveal a radical worldwide improvement in such unavoidable delays.
    Hakki: merhaba.ben hakkı.gecen yıl internship programı ile 12 aylıgına amerikaya gittim.sozleĢmem bittigi içim yai 12 aylık vize surem doldugu için geri donuĢ yaptım.Ģimdi yeniden j1 vizesi ile internsjhip programına baĢvurmak istiyorum.ama internette araĢtırdım ikinci bir j1 vizesi için bir üniversiteye kaydım gerekiyomuĢ.gerçektende ikinici kez internship programına baĢvurmam için bi üniversiteye kaydım gerekiyomu.teĢeekkürler.
    Merhaba Hakki, J1 vizesi ile ilgili bir cok cesit program var. Cogu akademik rpogramlardir ve okula kayit olmak gerekliligi vardir.
    Omur kutlu: MERHABA BEN MOSKOVA DA 5 YILDIR CALISIYORUM ESIM VE KIZIM ISTANBUL DA YASIYORLAR BU DURUMDA VIZE ICIN ISTANBUL DAN MI YOKSA MOSKOVA DAN MI BASVURMAK GEREKIYOR AILE CE ?
    Sayin Kutlu, her iki konsoloslugu da basvuruda bulunabilirsiniz. Ancak Turkiye‟ye olan baglariniz analiz edebilecek konsolosluktan basvurmak daha akillica olacaktir.
    Alphan Ulosy: I am a new PhD student with a Dean's Fellowship who is expected to report to the school no later than Sept. 2, 2010. It has been 4 weeks since my appointment on July 30, 2010 at US Consulate General in Istanbul and I have heard nothing yet about the status of my visa application. Do applicants from other countries also go through the same process or are there racial/religious/ethnic/geographical criteria? Reading the forums I get the idea that mostly male applicants from middle-east are subjected to such kind of treatment. Don't you find this at least a little discriminative?
    Hi Alphan. I think of Turks as Europeans and Asians. That has nothing to do with the „Necessary Administrative Process‟ which can be a case of variety reasons. Our statistical studies reveal a radical worldwide improvement in such unavoidable delays. I hope you will get your visa very soon.
    Volkan: How much do we have to pay to apply for an F type student visa?
    Hi Volkan. Please check our web site for the details: Student Visas - U.S. Embassy Ankara, Turkey
    Musa: USA de 11 yıl kaçak olarak kalmıĢ bir kiĢi dönüĢ yaptıktan sonra yasal vize baĢvurusu yapabilirmi?
    Evet. Gerekenden fazla kalmaniza sebep olan nedene gore degisiyor. Yasa bazi durumlarda Amerika‟ya bir sure girisinizi yasaklayabilir. Cogu zaman bu yasak konusunda muafiyet almak da mumkundur.
    Sencer corlu: Under what condition is Turkey going to be on the visa-waiver program. What are your efforts to make this happen, and how do you assess the chance of Turkish citizens entering US without a Visa in the near future?
    Hi Sencer. The Visa Waiver Program can be limiting to travelling surprisingly. It limits travel to certain routes, certain carriers and limits your stay in the U.S. Visa Waiver Program is a bilateral agreement and requires certain consistency, high NIV issuance rates and certain security standards, airport and travel documents. The new Turkish passport is a step in the right direction.
    Hakan Girgin: hi,ı have a green card but it expires on 2001.is there anything i can do about my situation?
    It sounds like you have a temporary green card which you needed to make permanent. If you are currently out of the U.S. with an expired green card for more than a year you likely have to start the process all over again.
    Canan: üzerimde mal varlığının olmayıĢı gitmeme engelmidir?
    Amerikan Gocmenlik Yasasi‟nda kendi ulkenize donusunuzu kanitlar belgeler arasinda mal varliginizin olmasi gerekliligi cok az bir yer tutmaktadir. Lutfen internet sitemizi ziyaret ediniz. Amerika ?çin Vize - AMER?KAN BÜYÜKELÇ?L???( ANKARA, TÜRK?YE)
    Arman: Merhaba, oncelikle bu 'chat' hizmeti icin tesekkurler. Gecen sene aldigim ve 10 sene gecerli olan turist vizesi, pasaportumu yeni cipli pasaport ile degistirmem durumunda gecerliligini koruyacak mi acaba? Yoksa yeni pasaport icin yeniden vize almam mi gerekecek? Eger gecerliligini koruyacak ise, Amerika'ya seyahatim sirasinda hem eski hem de yeni pasaportumu beraberimde goturmem yeterli olacak midir ? Cevabiniz icin tesekkurler.
    Merhaba Arman. Ezgi Inci Ozer e verdigim cevaba bakabilirsin. Rica ederim.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Canan: ingilizceyi bilmiyor olmam gitmeme engelmidir?
    Ogrenci vizesine basvuruyorsaniz okullar belirli Ingilizce nitelikleri aramaktadirlar. Bu nitelikleri tasimiyorsaniz akademik programin bir parcasi olarak size Ingilizce dil egitimi vermeyi teklif edebilirler ya da sizin Ingilizcenizi gelistirmenizi isteyebilirler. Turist vizesine basvuruyorsaniz boyle bir gereklilik yoktur.
    Murat: benim 2018 yilina kadar B1/B2 vizem var.. ama ben amerikadaki bi kurstan sertifika almak istiyorum. acaba bu kursa gidebilmem icin ayriyeten bi viseye ihtiyacim var mi?
    Bazi sertifika programlari B1/B2 vizesi ile yapilamaz. Bu konu biraz karmasik oldugundan internet sitemiz araciligiyla bize email gonderip kursun detaylarini, suresini, haftada kac saat ders oldugunu yaziniz. Konsolosluk Bölümüne E-posta Gönderin - AMER?KAN BÜYÜKELÇ?L??? (ANKARA, TÜRK?YE)
    Beril ekim: when I get k1 visa do I have to marry in the states or can I marry in Turkey and then go to the states?
    Dear Ms. Ekim, the K1 visa is a fiancée visa. You have a certain time period within which to marry in the U.S. after the issuance of K1 visa. Many people prefer an immigrant visa for a married spouse instead because it takes about the same time to process and allows you to marry any way.
    Beril ekim: Is our marriage valid in the U.S?
    Legal marriage is a legal marriage.
    Eyup2: VĠZE ALMA SÜRECĠNDE NEDEN BĠR TEMĠNATIMIZIN OLMASI GEREKĠYOR ? DÜNYADAKĠ HĠÇBĠR YAġ GRUBUNDAN BĠZĠMKĠLERE BENZER SIKINTILAR YAġANMIYOR VE BU DURUM TÜRK GENÇLĠĞĠ OLARAK BĠZĠ SIKINTIYA SOKUYOR.
    Size Summer Work and Travel Programini oneririm – J1 vizesi degisim program. Turkiye bu sekilde Amerika‟ya ziyaretci gonderen dunyadaki 2. veya 3. ulke.
    Nizza Mettin: Vize almak istiyorum ne tür belgeler isteniyor.Nereye baĢvuracagım konusunda yardımcı olurmusunuz.
    Lutfen internet sitemizi ziyaret ediniz. Amerika ?çin Vize - AMER?KAN BÜYÜKELÇ?L???( ANKARA, TÜRK?YE)
    Alphan: Are there any plans to streamline the indefinitely long "administrative processing" that is required for some (mostly male) F1 Visa applicants?
    “Necessary Administrative Processing” refers to many different administrative processes that can cause delays in making a final decision. Our statistical studies reveal a radical world wide improvement in such unavoidable delays.
    Recep: Hi I have a new turkish passport and already have an Visitors visa on my older passport which is due to expire in about a year from now. I would like to transfer to my visa to my new passport also is it possible to apply for a new visa/extention before the one I have expires? In order to not being have to go back to get a new visa in a year?? Thanks in advance for your answer...
    Hi Recep. Visas are issued to particular passports. You can apply for a new visa to your new passport and we will cancel your visa in your old passport. Or you can travel with your old passport as long as they are issued by the same country.
    Yasar: merhaba gecen yaz work and travel programı ile amerikaya gittim vize görüĢmemde isim benzerliği nedeniyle isim soruĢturmasına takıldım 2 hafta sonra isim soruĢturmasını gecip vizemi geçte olsa aldım acaba tekrar vize almak istediğimde isim soruĢturmasına alınacak mıyım??
    Merhaba Yasar. Bir cok cesit Gocmen Olmayan Vize tipi vardir. Gerekli Idari Islem beklenen bir surec oldugundan olabilidignce erken basvurmanizi oneririm.
    Ismail: I'd like to be informed about job opportunities in the US, can we also apply for working visa?
    Hi Ismail. This is your responsibility to find work in the U.S. and for your future employer to petition for you. Work visas requires petition.
    Can Akaltan: Hi there! How can i transfer my USA visa from my old passport to the new one?
    Hi Can. Visas are issued to particular passports. You can apply for a new visa to your new passport and we will cancel your visa in your old passport. Or you can travel with your old passport as long as they are issued by the same country.
    Mustaf Dogukhan: how i can reach visa application form
    We have move to a new electronic application form DS160. Please check our web site.
    Ebru Kopf: Good morning, I have only one question here; I already have a visa for 10 years and expiring in 2016. But, when I will replace my passport with a new one - biometric pass- how will I keep that visa in the new one?
    Please check my answer to Can Akaltan.
    Tugrul: ben tuğrul kardaĢ..2009 yılında work and travel programı için baĢvuru yapmıĢtım. 0rtalamam 1.95 olduğu için vize alamadım. ama aynı dönemde 1.78 ile giden arkadaĢlarım oldu.sebebini öğrenebilir miyim? çifte standart mı diye sormaktan kendimi alıkoyamıoyrum.
    Not ortalamasi vize basvurunuzun degerlendirilmesinde dikkate alinan tek oge degildir. Lutfen detaylar icin internet sitemizi ziyaret ediniz.
    Justice: Çok merak ettiğim Ģu soruyu sormak istiyorum; idari soruĢturma sonucu 9 yıllık B1 vizem varken pasaportumu kaybettim ve tekrar baĢvurmam gerektiği söylendi fakat tekrar idari soruĢturmaya tabi tutuldum ve dolayısıyla geçen sene olduğu gibi yine planladığım yere gidemedim. Peki, vizeleri kiĢiye mi veriyorsunuz pasaporta mı? Öyle bir muamele yapıyorsunuz ki sanki teröristim! Üniversite öğrenicisiyim annem belli babam belli, bu soruĢturmanızın amacı nedir; salt isime dayalı olarak maruz kaldığım bu soruĢturmayı kınıyorum!!!
    Uluslararasi hukukda vize almak bir ulkeye giris izni istemektir. Ulkelerin kendi Icisleri Bakanliklari (Amerika‟da DHS) sinirda hangi kategorinin, ne kadar sureyle o ulkede kalabilicegini belirler. Vize gorusmesi o anki durumunuzu gosterir. Hayatiniz, isiniz ve ulkenize olan baglariniz dinamiktir. Vize basvurusu sirasinda bir cok konu gozden gecirilir. O nedenle Gerekli Idari Islem surecinin uzamasi normaldir. Ama iyi haber, yaptigimiz analizlerde cikan sonuc tum dunyada surecin kisaldigi yonundedir.
    Yavuzcum: vize iĢlemleri yaklaĢık kaç günde sonuçlanıyor
    Mukemmel basvurularda, ki bir cogu oyle, basvuru sahipleri vizelerini ertesi gun alabilirler. Ancak komplike durumlarda ve eksik dokuman oldugunda surec daha uzun surer.
    Goaklp: abdde eğitim almak istiyorum fakat f1 vizesi almadan önce abdye turist vizesi ile gidip üniversiteleri ve eğitim kurumlarını ziyaret edip öyle karar vermek istiyorum. bu durumu belirterek gitmem durumunda, f1 vizesi almak için tekrar türkiyeye dönmek zorunda mıyım?
    Hayir Gokalp. Amerika‟dayken DHS „e basvurup statu degisikligi talebinde bulunabilirsin ancak Turkiye‟ye gelip yeni vizeye basvurman daha kisa surecektir.
    Bahitar o nurcan: BEN ALFRED ÜNĠVERSĠTESĠNE BAĞLI UZAKTAN EĞĠTĠM VEREN ĠSTANBUL BAKIRKÖY ALFRED ÜNĠVERSĠTESĠ KAMPÜSÜNDE HAZIRLIK OLMAK ÜZERE BĠRĠNCĠ VE ĠKĠNCĠ SINIFI OKUDUM.ÜÇÜNCÜ SINIFA GEÇTĠM.ÜNĠVERSĠTE YETKĠLĠLERĠ TARAFINDAN NEW YORK ALFRED ÜNĠVERSĠTESĠNE MÜRACAATIM SONUCUNDA VE OKULDAKĠ BAġARIMI DĠKKATE ALARAK NEW YORK ALFRED ÜNĠVERSĠTESĠNDE ÜÇÜNCÜ SINIFTA OKUMAK ĠÇĠN I-20 GÖNDERĠLDĠ.NEW YORK ALFRED ÜNĠVERSĠTESĠNĠN TÜM KOġULLARINI VE ĠLGĠLĠ BELGELERĠMĠ TAMAMLAMA RAĞMEN 15 AĞUSTOS 2010 TARĠHĠNDE NEW YORK ALFRED ÜNĠVERSĠTESĠNDE 2010-2011 ÖĞRETĠM YILINDA ÖĞRENĠMĠ ORADA SÜRDÜRMEK ĠÇĠN ĠSTANBUL AMERĠKA BAġKONSOLOSLUĞUNA VĠZE ĠÇĠN BAġVURMAMA RAĞMEN 4 AĞUSTOS-16 AĞUSTOS VE 19 AĞUSTOS 2010 TARĠHLERĠNDE ÖĞRENCĠ VĠZESĠ ĠÇĠN BAġVURMAMA RAĞMEN SEBEBĠNĠ BĠLMEDĠĞĠM GEREKÇELERLE VĠZE VERĠLMEDĠ OYSA BENĠM AMACIM ĠKĠ YIL ÜNĠVERSĠTE VE MASTERIMI TAMAMLADIKTAN SONRA ÜLKEME GERĠ GELMEYĠ PLANLAMIġTIM.BU NEDENDE
    Amerika‟da bir programdan kabul almak vize alacaginiz garantilemez. Baska yeterlilikleri yerine getirmeniz gerekebilir. Bir kac tanesini saymak gerekirse, okul ucretini odeyebilecek maddi gucunuzun olduguna dair belge ve Turkiye‟ye doneceginizi kanitlar her turlu dokuman olabilir.
    Ugur erdem: dil eğitimi için evraklarım eksiksiz olmasına rağmen red cevabı aldım. ne yapmalıyım?
    Merhaba Ugur. Amerikan yasalari bir takim belgeler ibraz edildiginde vizenin onaylanacagina dair bir hokum icermez. Amerikan yasasi size potansiyel bir gocmen olarak gorur ve bunun aksini ispat etmek basvuru sahibinin sorumlulugudur.
    Samet yurteri: Merhaba.Ben su anda amerikda J-1 vıizesine sahibim fakat 1 ay sonra vize sürem bitecek.Eğitim almak için tekrar amerikaya gelmek istiyorum.Bazı insanlar amerikadan ayrılma diyor.Bazılarıda amerikadan okul basvurularını yap Türkiyeye dönüp tekrardan vize görüĢmesine gir diyorlar.YanlıĢ hareket edip kaçak durmununa düĢmek istemiyorum.Sizce ne yapmalıyım? TeĢekür ederim.
    Amerika‟da yasal olarak kalmaya calistiginiz icin tesekkurler. Vizenin uzerinde yazan tarihler Amerikan sinirina gidip giris izni isteyeceginiz tarihlerdir. Bu sure zarfinda 1 veya bir kac kere giris cikis yapabilirsiniz. Bunun Amerika‟da ne kadar sure kalacaginizla bir ilgisi yoktur. Sinirdaki gocmenlik memuru ne kadar kalacaginizi pasaportunuza genellikle vizenizin yanina damgalar. Ya kalis surenizi bir tarihle sinirlar, ya da „ status suresince‟ yazar. Ogrenci oldugunuz surece ayni kurum olmasa bile Amerika‟da legal olarak bulunabilirsiniz. Ancak Amerika‟dan ciktiginiz zaman yeni vize basvurusu yapmaniz gerekmektedir.
    Ismail: amerikaya tarım üzerine staj amaçlı gitmek mümkün mü 6 aylık veya 1 yıllık vize alabiliyormuyuz. bir çiftliğe veya tarım Ģirketine.
    Eminim Amerika‟da bu tur programlar vardir. Belirlenecek program vize basvurunuz sirasinda ne tur evraklar gerektigi konusunda size bilgile

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)