Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Iş değişimi ?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Iş değişimi ?

Slm arkadaşlar! Şu an ABD,PA dayım! iş yerimi bırakıp BOSTON daki Dayımın pizza dükkanında çalışmak istiyorum! böyle bir şey mümkünmü nasıl yapabilirm? Yardımcı olurmusunuz! veya bilgilendirir misiniz?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Ben de ocean citydeki isimi birakp north carolinada ablamin yaninda kalip orda bi is bulmayi dusunuodum, sonra dedim is bulamassam ortada kalip ablama yuk olmuym die vazgectim. Ama merak ettim oyle bisey yapablirmiyiz gercekten?

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

işvereninizle anlaşmanız gerekıyor,

yada sponsor fırmanızın sıze ızın vermesı gerekyıor...

turkiyedeki firmanıza bıldırın durumu onlar dan gereklı ılgıyı gormezsenız kı oyle olcakatır siz dırek sponsor fırmayla ırtıbat kurun ve gecerli bi nedenınız olsun ayrılmak ıcın yoksa zor ızın vermezler....

kendınız ızın olmadan ayrılırsanızda sponsor fırma sevısınızı ıptal eder 15 gun ıcınde ulkeyı terketmek durumunda kalrsınız yoksa kacak durumuna dusersınız..

not:tecrubeyle sabıt 2008 yazı ıcın
    KeNdİmE YeNi BiR bEn LaSıM

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Hmmmm.. sakat işya neyse ozman şöyle yapabilir miyiz? İş yeri ile anlaşsak en azından bi 15 gün önce salıverse bir de vizem 1 ekimde bitiyor ... vize bitiminden itibaren 28 gün de gezme hakkımız varmış doğrumu !!

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı ersoyodabas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hmmmm.. sakat işya neyse ozman şöyle yapabilir miyiz? İş yeri ile anlaşsak en azından bi 15 gün önce salıverse bir de vizem 1 ekimde bitiyor ... vize bitiminden itibaren 28 gün de gezme hakkımız varmış doğrumu !!
    Isyeri ile konus burda calisamayacagini soyle. Eger isveren sponsora soylerse ulkeyi terketmen icin 7 gun verirler ama isveren sikayette bulunmazsa eger problem olmaz. Sonra sponsora mail atarsin ben isimi degistirdim diye SSN varsa zaten hic problem olmaz. Son calisma tarihin DS-2019 uzerindeki tarihtir, son cikis yapman gereken tarih ise DS-2019 bitis tarihinden itibaren 28-30 gun arasidir.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Bizim burada şirketin ingilizcesi yetersiz diye çıkardığı birsürü türk var. Onların vizesi iptal olmadı herhalde çıkardıktan sonra şikayet etmeleri felam gerekiyor. İşyeriyle konuşursan çalışmak istemediğini vs. akraban olduğunu söyle anlayışla karşılabilirler belki.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

BEN BÖYLE SAÇMALIK GÖRMEDİM....Şu an ilk maaaşımızı daha doğrusu ücretimizi ..aldık ve şöyle söyliym haftada 130 $ ... yuhhhhh... Buralara bunun içinmi geldim.... Sossyl SeqrtyN aldıktan sonra ki haftaya veriyorlarmış.... Bostonda ki Dayımın dükkanına koşa koşa gitmek istiyorum!!! Bana diyebilirlermi gidemezsin vizeni iptal ederiz diye! Şirketimdeki danışmanımada sordum cevap bekliyorum ondan.Sizinde yorumlarınızı merak ediyorm bu ilginç durum karşısında!

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

vizeni iptal edebilir. kendi isteginle cikma arkadasim sende. kendini kovdurmak icin elinden geleni yap

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı izzetsm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vizeni iptal edebilir. kendi isteginle cikma arkadasim sende. kendini kovdurmak icin elinden geleni yap
    hayır sakın kendını kovdurmasın. bızım sırket saglam bılgılıdır. bana soyledıler eger kovulursan vızen ıptal olur ve 3 gun ıcınde tr ye gerı donmek zorunda kalır. sakın kovdurmasın. kendısı konussun. belkı anlayısla karsılar.
    C* Ne MutLu TÜRK'üm Diyene C*

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

hocam pennsylvanianin neresindesin nerde çalışıyorsun

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)