Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Travel kısmı ile ilgili sorular

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Standart Travel kısmı ile ilgili sorular

Merhabalar herkese, ben Emirhan. Bu sene nasip olmadı ama seneye ben de WAT yolcusuyum inşallah. Bir süredir de forumu takip ediyorum, hemen hemen tüm konuları okuyup gitmiş kadar oldum diyebilirim.

Yalnız aklıma takılan birkaç konu var.

1) 2 ay çalışma + 1 ay gezme şeklinde bir program düşünüyorum kendim için. Hesaplarıma göre de 2 ay çalışma sonunda bize kalan net para olmuyor.

Kayıt ücreti: $1500
    Uçak: $700-$800
    Konaklama: $100 (en iyi ihtimalle, işveren ayarlarsa)
    Yemek: $900 (en iyi ihtimalle, günlük $15)
    Kazanç: $3000
    NET: -$200

Hesabımda bir hata mı var, yoksa gerçekten para kazanılmıyor mu?

2) İkinci konu da travel kısmıyla ilgili. Gerçekten büyük bir ülke ABD. İki yer arasındaki ulaşımı nasıl sağlıyorsunuz? Uçakla olsa aşırı pahalı oluyor. 3 yer gezdiğimizi varsayalım:

• NYC-NJ bölgesi
    • Florida-Orlando bölgesi
    • LA ve Las Vegas

Zaten $600-$700 kadar uçak biletleri tutuyor. Otobüsle gidilmez, hem çok az fiyat farkı var, hem de 2 gün sürüyor ülkenin bir ucundan diğer ucuna gitmek.

Kısacası, nedir bu travel kısmının püf noktası? Bir senede en fazla 1-2 şehir mi gezilir?

Biraz uzun oldu farkındayım, üşenmeyip okuyan tecrübeli arkadaşların cevaplarını bekliyorum. Teşekkürler şimdiden.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

eğer haziran başlarında gidersen eylül sonlarına kadar çalışır, ekimde de gezersin...günlük $15 yemek için biraz fazla...eğer ki evde kalıyorsan kendi yemeğini kendin yapıp bunu en azından günlük $ 7- 8 e indirirsin...

wat ın amacı para kazanmak deil..dil okuluna 1 ayda vereceğin parayla 4 ay amerikada kalabilmendir...

travel kısmına doğu dan batı sonra güney diye girersen işin içinden çıkamaz bi tonda para harcarsın...gezmek istediğin yerlere göre işini seç yakın olsun yani...sonra 3-4 kişi bi araba kiralayarak gezebilirsin...ben nj de çalıştım ve 5 kişi araba kiralayıp, niagara falls, nyc, washington dc, delaware, philadelphia gibi yerleri gezdik...

bol şans diliyorum sana seneye...iyi düşÃ¼n ve araştır..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Doğru, bir senede gezilecek her yeri aradan çıkarmak gibi bir imkan yok sanırım dediğin gibi. Para kazanmak gibi bir derdim de yok zaten, sadece kendi masrafımı çıkarayım yeter. Tekrar teşekkürler, çok güzel bir deneyim olacağına eminim.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

konaklamaya 100 dolar demissin ama en iyi ihtimalle haftalik 50 dolardan 3 ayda 700 dolar gibi bi para yapar konaklama ucreti

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

2 ayda 100 dolar kira hayal millet haftalik o kirayi verio.. kiralar haftalik 60-100 arasi oluyor genel itibariyle..

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Kıısa mesefalerde amtrak kullanırsın uzun mesafelerde araba kıralayabılırsın gezerek gıtmek en ıyısı olmaz dıyorsan ucak bıletını 1-15 ay onceden alıp 200$ dogu kıyısından batı kıyısısına ucabılırsın bıletını erken almak onemlı

calısmak ıcın doguya gıdersen bır cok eyaletı bos zamanlarında gezersın kucuk ve bırbırlerıne yakın oldugu ıcın

new york ve cevresı ıcın amtrak
    florida ve cevresı ıcın araba kıralama
    losangeles las vegas tarafları ıcınse ılk etapta ucak daha sonra araba benım tercıhım olurdu

travelda onemlı olan yanlız olmaman maddı ve manevı olarak...
    Better late than never

ŞİRKET SEÇİM YÖNERGESİ (ORTAK BİLDİRİ) Mağdur olmamak için okuyunuz...

http://www.turkishwat.net/work-trave...k-bildiri.html

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Yok ben Cedar Point düşÃ¼ndüğüm için oranın yurt fiyatlarından hesapladım konaklamayı. Haftalık $16'lıklardan tabii ki.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Bu arada ufak bir Expedia araştırması sonucunda anton'un da dediği gibi doğu kıyısından batıya geçmenin nispeten ucuz yolları olabiliyor. Şöyle bir örnek travel programı: (Bu kadar geç olmasına rağmen)

- Chicago'da 3 gün (Cleveland-Chicago uçak $90)
    - L.A.'de 4 gün (Chicago - LA uçak $140)
    - Las Vegas'da 3 gün (LA - Las Vegas uçak $60)
    - Son olarak da NYC'de 5-6 gün (Las Vegas - NYC $160)

Böyle bir şeyler olabilir mesela program. Ekleme ya da çıkarmalar olabilir, duruma göre güneydoğu kıyısı eklenebilir falan. Toplam $450 fena değil.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bu arada, bence 2 ay calisma cok az, 1 ay gezme de cok fazla. 2 ayda kazandigin para da 1 ay gezmene yetmez muhtemelen... Bi de bu kadar ince hesaplar yaparsaniz hayal kirikligina ugrama ihtimaliniz % 80dir Tabi bu benim kisisel gorusum..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)