Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 41 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ilginç bir anı

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Standart ilginç bir anı

bizzat olayı yaşamadığım halde en çok ilgimi çeken olay NJ Transit şoförü olan Türk amcanın, ev arkadaşımız olan rizeli dostumu ilk kez gördüğünde otobüse binerken ilk söz olarak ''sen Laz mısın?'' demesi Laz'ın Laz'ı NJ'de bile gözünden tanıyabileceği olmuştur. bu olay tüm hafta boyunca evimizde enine boyuna irdelenmiş bunun nasıl olabileceği üzerine teoriler ileri sürülmüştür

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

hahaha.. ona bakarsan bir amerikada "Türk müsün?" diye sorduğumuz her insandan "Evet. Türküm" yanıtını aldık ) bir şekilde tanıyorsun ama nasıl onu biz de tam olarak çözemedik.. galiba yüz hatları her milliyetin farklı oluyor ve ister istemez tanıyorsun. ama bu adam bırak Türklüğü direkt laz mısın diye sormuş helal
    admin (at) turkishwat.net

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Arkadasım burda güle güle karnım agrıdı süper yaaA

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı gezgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hahaha.. ona bakarsan bir amerikada "Türk müsün?" diye sorduğumuz her insandan "Evet. Türküm" yanıtını aldık ) bir şekilde tanıyorsun ama nasıl onu biz de tam olarak çözemedik.. galiba yüz hatları her milliyetin farklı oluyor ve ister istemez tanıyorsun. ama bu adam bırak Türklüğü direkt laz mısın diye sormuş helal
    gezgin dostum biz nasil anlasildigini cozduk. turklerin baska hicbi irkta olmayan biraz da yapmacik bi yuruyusu var. hemen anlasiliyo. new york da filan harbiden gorup aha bu turk diyoduk hemen. hatta 500 metre uzaktan anlasiliyo yuruyusten. ozellikle de erkeklerin yuruyusunden...
    o laz hikayesi de super yaa.. allahda sizi guldursun.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

ben de anchorage da basima gelen ilginc bi olayi anlatmak istiyorum.
    biz yine hergun oldugu gibi ogleye dogru is bittikten sonra atladik bisikletlerimize alaska ormanlarini kesfediyoruz. (orman dediysem oyle dagin basi degil hertarafta bisiklet yollari isiklari filan var. tam gezmek icin yapilmis bunlar) daha evden fazla uzaklasmamistik birden yakinlarda kahverengi biseyler gorduk. geyik oldugunu dusunup gidebilecegimiz kadar yakinina gidip fotograf cektirelim dedik. ama bu hayvan geyik degildi. deve gibi biseydi ama kafasi geyiginki gibiydi. boyle birseyi belgesellerde bile gormemistik. neyse ben fotograf cekinmek icin 3-4 metre yakinina kadar gitmistim ki bi kizin bagirisini duyduk.
    kiz; ne yapiyosunuz orda? cabuk kacin ordan gibi biseyler soyleyince cok sasirdik. kiz bana diyo kac ordan oleceksin. o hayvan cok saldirgan. ben daha diyorum cok friendly bilmemne. baktim kiz ciddi hemen atlayip kactik ordan. diger arkadaslarimin fotografini cekmedik tabi..
    amerikadan geldikten 2 ay sonra msn de amerikada tanistigim bi arkadasim msn in altindaki resmi gordu ve bana diyo. ne yapiyosun orda cekil ordan kac hemen. dedim sakin ol ya o resim. sordum o nasil bi hayvan filan diye insanlardan uzak duran vahsi bir hayvan dedi ozellikle yaninda yavrusu varken cok saldirgan olabiliyomus. hemen baska bi resmi koyup dedim yavrusu su yanindaki mi?
    kiz dedi evet.. siz harbiden cilginsiniz. ama biz cilgin degildik saftik sadece....

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Süper superb chılgın you

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Amerikaya girdiğimiz ilk 2saat içinde başımıza gelen ve hayatta en utandığım anlardan biri:
    NYC de JFK de uçuktan indik,amerikaya girişimizi yaptık 2arkadaşız, uçak biletimiz sadece ist-nyc ondan sonra nyc-utah biletimiz yok!!!her şey bize bağlı gittik hava alanında bilet alıyoruz ki bu hava alanı kocaman bir yer,içinde metro filan var bilenler bilir,zaten biz 2saat havaalanı haritasını çözmeye çalıştık.Neyse information a gidip derdimizi anlattık yardımcı oldular en ucuz hava yolu şirketi olan JETBLUE ya bizi yonlendirdiler, ki bunlların termilde uzak da bir yerde...Lafı uzatmadan bindik asansöre,yanımıza bir amca ve teyze bindi,arkalarından 2tane bayan arkadaş bindiki sormayın,sanki MTV den çıkmışlar,miami den geliyorlarmış gibim bir havaları var,aman tanrım görmenizi isterdim,neyse ben bir salaklık yapıp bizim elemana vuruyorum (o daha yakın kızlara) türkçe konuşuyoruz bu arada,diyorum abi konuşalım muhabbet olur,bak tanışırız belki arabaları vardır hahahaa...Tam o sırada amca döndü GENÇLER SİZ NEREYE GİDİYORSUNUZ DEDİ hahahah..Baktım teyze de Türk kıpkırmızı oldum aman allahım...Biz eee şey filan dedik,amca dedi biz NJ gidiyoruz,yakın olsa bırakırdık hadi size iyi günler dedi gittiler ama ben 11saatlik uçaktan inmişim jetlug metlug ne varsa olmuşum zaten üstüne de bu uffff..çok utanmıştım...

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bız bı ara ztn NY ta ıken Manhattan tıme square fln o cıvarlarda bı gece dısarı cıktık Turk avına... dedık bakalım kac tane Turk ıle karsılaşcagız... 18 tane gorduk 4 saat ıcerısınde, 6 sı orda kalan, dglerı de WAT ve Dıl okulu ıcın gelenlerdı, hatta bırı de sokakta resım cızen ve satan potre cızıcılerınden dı.... yuh be bu kdr da Turk olmaz dıyosunuz ama Lake Geroge ta sıx flags te 70-75 kısı ve o cıvarda da yaklasık 150-200 Turk le karsılasınca, bunun olması normal bı kez...cok Turk olablır ama ıs acısınan fena bı yer deyıl...

EYUUUP unde 'ama biz cilgin degildik saftik sadece....' bolumunde kahkayı bastım...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Ben de kendi kendime gaza gelip gittim eğlence parkında çocuğun birine "Abi sen Türkmüsün?" dedim.
    Cevap gelmeyince bozuntuya vermeden hemen İngilizceye geçtim.

Meğer adam Güney Amerikalıymış.Ama harbi Türke benziyordu.
    Şu WAT olayı bana zehir olsun da beş kuruş kazanamadan, Amerika'yı gezemeden Türkiye'ye döneyim diyorsanız Wildwood -New Jersey tam size göre.

ABD'de eğitimle ilgili geniş bilgi için:
    http://www.turkishwat.net

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bi anıda benden

santa fede gene bi akşam festival eğlence derken gece saat 10u bulduk santa feden kaldığım yer 30 km ileride olduğu için sabahtan shuttle şoförüne gelip gece bizi almasını söylemiştim tahmin ettiğiniz gibi adam bizi unuttu. 11.30 gibi ne yapacaz diye düşünmeye başladık çünkü o saatten sonra hiçbir vasıta yok girdik hiltona dedim nası gideriz polise haber verin götürür dediler ama parayla götürüyormuş bi yaşıma daha girdim 100-150 dolar civarı olacağını söyledi otel desen öyle bişey tutacaktı dışarda yatsak donardık ve sabah 8de olan işime yetişemicektim mecburen gitmeliydik ve bulduğumuz çözüm yürümek oldu gece 12den sabah 5.30a kadar anayoldan çölün ortasından 30 km yürüdük arkadaşım 3 metre geçtiği zaman onu göremiyodm o derece karanlıktı yol ve bi allahın kulu durmadı polis bile sabahleyin işe gitmeyi başardım ama

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bi anı da benden olsun bari herkes anlatıyorr
    wildwooda geleli biraz zaman olmus bizim fakingler biz falan ew ortamımız
    iyi wildwood berbat amaalt katta komşularımız warrus kızlar..wildwoodda
    olanlardan tanıdık çıkabilr bizim ew rio grandeydi..
    ew arkadaslarımdan bi tanesi komşu kızlardan birisile takılıyor işte ama cocuk kızdan soğumuş..istemıyor artık konusmak..biz ewdeyiz işte 3arkadas takılıyoruz bizim dier eleman kayboldu ulan bu adam nerede falan kuskulandık..
    bizim arkadas sewgilisi olan cocuk dedıkı ben biliorum..olum nasıl biliosun ya kanka dedi benımki hep yangın merdivenınde takılıyor dedi oda onun yanına gitmiştir dedi..
    ben de yok lan falan yaaptım ama gittim baktım
    o gunden sora amerıkadakı tahtdan yangın merdivenlerinin ne işe yaradıgını ogrendim
    bi anım daha hindistanlı bi adamın yanında calısıyordum sahil şeridinde
    ulan meraka düştüm ne zman brezilyalı kadınlar gelse patron kayboluordu..malum bizim orası da deniz kenarı bi yer!
    bi gun takip ettim bi baktım adam kameraların başına geçior kameraların amacnıda o gün anladım..we bizin sany meshurdur boardwalkta bidaha onun yanın da çay içmemeye yemin ettim....adam bi çay içirdi bana aman allahım
    cok tuhaf hiissediorsun kendını
    dha bir çok anıı
    only GoD CaN JuDgE me!!!!!

"FiRsT YoU GoT ThE MoNeY
    TheN YoU GoT ThE PoWeR
    WheN YoU GoT ThE PoWeR
    YoU HaVe ThE WoRLd
    YoU HaVe ThE WoMeN...

LaNeT OlSuN İçiİmdeKi İnsAn SeVgİsine

nerede o eski saf temiz bir beklenti olmdan olan sevdalar aşklar,,,,ya mecnun olmuş küpeli ya leyla kaşar

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

güzel miş

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

virginia beachte oceanfront ta geçirdiğim 2006 wat sezonunda arkadaslarla work and travel muhabbetini yaparken bi arkadasın " yav biz buraya niye geldik, neymiş efendim ingilizce geliştiriyomuşuz.. ne ingilizcesi bi savas cıksa heryer bizim.." dediğini hiç unutmam. turklerden gecılmıyo hakkatten bazı yerler..

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bende den bı anı anlatayım... WAT ıle ilk gıdısım lake george yakınıdakı Glens Fall dakı kutuphaneye gıttık... ınternete gıreblımek ıcın kutuphaneye kayıt yaptırıyoruz...elımızde kagıt kalem oturduk bı masaya form dolduruyoz 2-3 arkadasla beraber... masanın hemen diger ucuna 2 tane kız geldı, onlarda bısıler yazıyorlardı... baktım dedım bu kızlar % 100 Turk, hadı olmadı % 80 Turk dedım.. sonra ıclerınden bırıne merhaba dedım... kız bana 4-5 sanıye aval aval baktı sonra yazmasına devam etti... ben de bır şok olustu noldu acaba dedım... kız mı Turk deyıl yoksa bu kız salak mı dıye...kızn da Turk olmamasına ımkan vermedıgım ıcın baya bı sasırdım..sonra dedım kı ıcımden demekkı bu Turk deyıl ben yanıldım galıba dedım... bunların hepsnın 2 sanıye de fln dusundum haa o şok laa... sonra dondum arkadaslara 'Turk deyılmıs ...... DIITT yawww' dedım... sonra kız ordan tutsun 'efendım' demesın mı... dedım baya bı rezıl olduk... sonrada o kızları hıc gormedım zaten...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı dessertsun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende den bı anı anlatayım... WAT ıle ilk gıdısım lake george yakınıdakı Glens Fall dakı kutuphaneye gıttık... ınternete gıreblımek ıcın kutuphaneye kayıt yaptırıyoruz...elımızde kagıt kalem oturduk bı masaya form dolduruyoz 2-3 arkadasla beraber... masanın hemen diger ucuna 2 tane kız geldı, onlarda bısıler yazıyorlardı... baktım dedım bu kızlar % 100 Turk, hadı olmadı % 80 Turk dedım.. sonra ıclerınden bırıne merhaba dedım... kız bana 4-5 sanıye aval aval baktı sonra yazmasına devam etti... ben de bır şok olustu noldu acaba dedım... kız mı Turk deyıl yoksa bu kız salak mı dıye...kızn da Turk olmamasına ımkan vermedıgım ıcın baya bı sasırdım..sonra dedım kı ıcımden demekkı bu Turk deyıl ben yanıldım galıba dedım... bunların hepsnın 2 sanıye de fln dusundum haa o şok laa... sonra dondum arkadaslara 'Turk deyılmıs ...... DIITT yawww' dedım... sonra kız ordan tutsun 'efendım' demesın mı... dedım baya bı rezıl olduk... sonrada o kızları hıc gormedım zaten...

kızın salaklıgı sen deil bence o rezil oldu.. aslında sen selam verdığın zaman kızın sana aval aval bakmasından anlamalıydın turk oldugunu. cunku ufak bi selam da "bu cocuk bana asılıyo" moduna girip aval aval bakan artis tipler anca turk kızları olur...

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Alıntı stephen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kızın salaklıgı sen deil bence o rezil oldu.. aslında sen selam verdığın zaman kızın sana aval aval bakmasından anlamalıydın turk oldugunu. cunku ufak bi selam da "bu cocuk bana asılıyo" moduna girip aval aval bakan artis tipler anca turk kızları olur...
    Genelleme yapmamakla birlikte kısmen katılıyorum.. İddialı bir yorum olmuş

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

bende genelleme yapmıyorum...
    aynı dili konustugumuz insanlar arasında canayakın sıcakkanlı bayanlarda var. ama uzulerek soyluyorumki bunlar %1 lik bi kısımdan fazlasını olusturmazlar.. mesela benim ilk wat tecrubemin ilk gunlerınde sans eseri tanıstıgım 2 bayan arkadas bana kendileri selam verip acemisi oldugum yer hakkında bilgi verdiler. hatta onların yonlendırmesı sonucu konaklama problemımı hallettim. oyle arkadaslarda yok deil.. ama dediğim gibi malesef cogunlugu dessertsun un yasadıgı olayın kahramanları olan bayanlar olusturuyo.. malesef...
    Konu stephen tarafından (03-12-2008 Saat 07:16 PM ) değiştirilmiştir.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

aboo kız yokmu burda baska ya baya ezilmişiz bis dedikten sonra bende kıa bi anı ekliyeyimde ortm yumuşasınarkadaşımla çıktık wallmarka gtjez kafaya koymusuz westoceancity denn byerdeyiz gidceğimiz yerde otobüsle yarım saat fn otobüs 2 aat sonra ar ama bizim zmanımız yok gaza gedik yürürüs diee baktık yürü yürü bitmio ben illallah ettim sonunda dedm kerem dur otostop çekelim bu baya çekndi yasak olduunu duymuştuk.neyse araba camı silen çocuklar gib bi benznlk çıkışında ışıklarda pusuya yattık arkadaım kenarda duruo ben duran arabalara atlıyorum acıtasyon yapıyorum meraba ben yabancıyım walmarka nasıl gderm ayagı yapıyorumki bir acısın ge ben gtrm desin die yarım saat urastım adamlar ben arabaya yaklaşınca herke kafayı çevirio bi kaç kişi öküz gib tarif etti en son biri 2 çftlerdi dediler otobüsle gt dedim 2 saat sonra var ama başka ulaşım aracı yokmu zzamnım yok dedm böe acıdılar halime hade ge biz bırakaım dediler tabe ben arkadaşım arkada baya döndüm hade gel dedim bunnar erkek çıktını görünje arkada panik odular tük filmlerndeki gibi çalıların arkasından çıktı arkadasas arabaya ataı tabe bunnar fırsatları olsalar kaççaklardı remen korktular haklı olarak tek kelime etmediler yol boyu biz inanjede böe yüzlerinde fena bi rahatlama ifadesiyle gittiler

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı nisan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aboo kız yokmu burda baska ya baya ezilmişiz bis dedikten sonra bende kıa bi anı ekliyeyimde ortm yumuşasınarkadaşımla çıktık wallmarka gtjez kafaya koymusuz westoceancity denn byerdeyiz gidceğimiz yerde otobüsle yarım saat fn otobüs 2 aat sonra ar ama bizim zmanımız yok gaza gedik yürürüs diee baktık yürü yürü bitmio ben illallah ettim sonunda dedm kerem dur otostop çekelim bu baya çekndi yasak olduunu duymuştuk.neyse araba camı silen çocuklar gib bi benznlk çıkışında ışıklarda pusuya yattık arkadaım kenarda duruo ben duran arabalara atlıyorum acıtasyon yapıyorum meraba ben yabancıyım walmarka nasıl gderm ayagı yapıyorumki bir acısın ge ben gtrm desin die yarım saat urastım adamlar ben arabaya yaklaşınca herke kafayı çevirio bi kaç kişi öküz gib tarif etti en son biri 2 çftlerdi dediler otobüsle gt dedim 2 saat sonra var ama başka ulaşım aracı yokmu zzamnım yok dedm böe acıdılar halime hade ge biz bırakaım dediler tabe ben arkadaşım arkada baya döndüm hade gel dedim bunnar erkek çıktını görünje arkada panik odular tük filmlerndeki gibi çalıların arkasından çıktı arkadasas arabaya ataı tabe bunnar fırsatları olsalar kaççaklardı remen korktular haklı olarak tek kelime etmediler yol boyu biz inanjede böe yüzlerinde fena bi rahatlama ifadesiyle gittiler
    okurken baya zorlandım yalnız...

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

çok denedm ama olmuo dzgn yazamıyorum

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

okumadım uğraşamam niye normal yazmıyosunuz şunları ya dahamı şık görünüyo

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

@stephen

Süperdi yaaa )
    "Happiness Only Real When Shared"
    Electricity Paralyses..!

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı nisan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok denedm ama olmuo dzgn yazamıyorum
    Thurkche konuşan arkadaşlardan sanırım bu da (:

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bir ani da benden olsun.kaldigimiz yer 3 katli bir yerdi.2, katta kizlar 3. katta erkekler kaliyordu.taywanli kizin biri odada nasil becermisse yangin cikardi.sabahin 10 u.uyuruz.sirenler calmaya basladi abartmiuorum 2 dk sonra itfaiye polis hepsi geldi.herkes pijama gecelikleriyle disari cikarttilar.baktik tepemizde helikopter ucuyor.bilmem ney ortalik cok karisti.ama sadece 1 oda yanimisti 3.katta hicbirsey yoktu,2.katta da hic birsey yoktu.ama amerikalilar yangindan cok korkarmis bizi iceri sokmadilar aksam 8 e kadar pijamalarimizla bahcede bekledik.oglen yemek yemek icin mc e gittik 20 kisi falan hepsi pijamali.adamlar sok gecirdi.sonunda beklenen oldu tawyanli kizi kaldigimiz yurttan ve isten kovdular

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bos zamanlarimizda parkta gezerken %100 turk olduguna emin oldugum 24-25 yaslarinda bi arkadasa " MRB Turk muyuz?" diye heyecanli bir o kadar da mahcup bi tavirla sordum. cevap: "YEAH" dedi ve devam etti. o zaman ona ve genel olarak amerikadaki turklere cok kizmistim. ama olaydan tamamen tesadufi bi sekilde tekrar rastlastigim iki hafta sonra YEAH deyip gecen eleman beni kendi evinde newyork brooklyn de iki hafta agirladi ve akrabalarimdan bile gormeyecegim bir misafirperlerlik gorterdi.

burdan ne sonuc cikarilabilir? ben hic bi sonuc cikaramadim amerikadaki turklerle ilgili olarak...

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

her kuşun eti yenmez:P
    haha

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Alıntı zubeyr86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bos zamanlarimizda parkta gezerken %100 turk olduguna emin oldugum 24-25 yaslarinda bi arkadasa " MRB Turk muyuz?" diye heyecanli bir o kadar da mahcup bi tavirla sordum. cevap: "YEAH" dedi ve devam etti. o zaman ona ve genel olarak amerikadaki turklere cok kizmistim. ama olaydan tamamen tesadufi bi sekilde tekrar rastlastigim iki hafta sonra YEAH deyip gecen eleman beni kendi evinde newyork brooklyn de iki hafta agirladi ve akrabalarimdan bile gormeyecegim bir misafirperlerlik gorterdi.

burdan ne sonuc cikarilabilir? ben hic bi sonuc cikaramadim amerikadaki turklerle ilgili olarak...
    Ah be Zubeyr çok şey anlatmak isterken yine boş konuşmuşsun.. As usually :P

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Melih senin de en buyuk fantezin bana takilmak heralde.bi kuyruk acin var gibi sanki? anlamadim...

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Takılıyorum kardeşim yanlış anlama hemen

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

sonuç bölümü çok cix olmuşş

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks