Work and Travel 2025
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 54 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Turkishwat Yardımlaşma Hareketi..İş ve Konaklama Yardım Başlığı

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Standart Turkishwat Yardımlaşma Hareketi..İş ve Konaklama Yardım Başlığı

Arkadaslar bildiginiz gibi beysincda in actigi yardim konusuna bir giris yapmis olmak icin bu basligi aciyorum.

ilk asamada bu sene para transferi yapmak zor olabilir anca is ve konaklama olarak zor durumdaki watcilara yardim edilebilir. Gectigimiz yillarda calistigi yerlerde issiz arkadaslarina is saglayan ya da konaklama saglayan arkadaslarimiz oldu. Bunu burda sadece kendi arkadaslarina degil de gercekten ihtiyaci olanlarada yardim edilebilsin diye aciyorum.

Yapılması gereken sey su: Herkes amerikaya gittiginde eger ki kendi isyerinde is ayaralayabilecekse bunu yoneticisiyle konusup burda ben isteyen biri olursa su kosullara sahip birine is ayarlayabilirim gibi yazabilir ya da biz ev arkadasi alabiliriz su sehirde su eyalette gibi.. ve daha da onemlisi issiz kalmis konaklamasiz kalmis arkadaslar burdan bu bilgileri takip edebilir ve kendi skntilarini burdan dile getirebilir ayrica is ve konaklama aradigini buraya yazabilir.. hadi hayirlisi...
    Konu ozgursum tarafından (07-06-2010 Saat 02:42 AM ) değiştirilmiştir.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

evet ilk adım atıldı. başlamak bitirmenin yarısıdır. ozgursum teşekkurler yönetimden biri olarak bu adımı attıgın için.
    2008,2009,2011 wat katılımcısı

2008-NY-Thendara City-Van Aukens Inn-Dish Washer

2009-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

2011-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

@Özgürsüm çok isabetli ve yerinde bir konu olmuş. WAT a katılan arkadaşlar en azından çalışırken böyle bir durumun olduğunu,yardım edebilecek kapasitede olduklarını göz önünde bulundurarak, yani diğer arkadaşlarını düşünerek çalışırlar ve mağdur olan arkadaşımıza hemen yardımcı oluruz.

Bazı iş yerlerinde her zaman elemana ihtiyac olabiliyor. Bu organizasyon illa mağdur olan arkadaş için değil, çalışma şartları kötü olan, çalıştığı yerde ciddi anlamda problemleri olan arkadaş içinde süper olur.

İnşallah arkadaşlarımızda gerekli duyarlılığı gösterir ve gerçekden TW dosluk ve yardımlaşma kardeşliği projesinin adımını atmış oluruz.

"ALL GOOD THING TO THOSE WHO WAIT"

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

forum uyelerini bu duyarliligindan oturu kutluyor ve baslarina bir sorun gelmemesini diliyorum...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    forum uyelerini bu duyarliligindan oturu kutluyor ve baslarina bir sorun gelmemesini diliyorum...

evet gerekli bi konu..kimin ne duruma düşeceği belli olmaz..ne olacağım demeli..zaten zor bişey değil öyle bi durumda herkesin yakınındaki bi türke yardım edeceğini düşünüyorum..işverenine iş sormakla ya da kaldığı yeri paylaşmakla kimse bisey kaybetmez..ilgisizliğin nedenini dikkat cekmemesine yoruyorum..

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

@beysinCDA ya fikirleri için, @ozgursum e de bu değerli fikirleri oluşuma dönüştürme çabası için teşekkürler

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Başlık önceki haliyle dikkat çekmemesinden dolayı gözden kaçtı sanırım konu.. Şahsen ben de görmemiştim.. İşimize gücümüze bir başlayalım da bakalım, arkadaşlara yardımcı olabilecek durumda olursak elimizden geleni yaparız...
    2009 Work and Travel (Virginia-North Carolina)
    2010 Work and Travel (Lake George, New York)
    2011 Internship (Germany)
    2012 Internship (???Bratislava)

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

onemli olan olabildigince herkesin gitmeden evvel bu konuda haberdar olup yardimlasmaya acik olmasi..

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı ayhn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Başlık önceki haliyle dikkat çekmemesinden dolayı gözden kaçtı sanırım konu.. Şahsen ben de görmemiştim.. İşimize gücümüze bir başlayalım da bakalım, arkadaşlara yardımcı olabilecek durumda olursak elimizden geleni yaparız...
    Ayhan sen iş buldun mu?Williamsburg'de ayarlayım mı sana iş?İstiyorsan sorarım iş verene
    ""Let the game begin""

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

İş konusunda sıkıntı yaşayan arkadaşlar,, buraya hangi eyalet ve şehirde konakladıklarını da yazarlarsa , uygun zaman olduğu anlarda, sizler için iş bulma sitelerinde özellikle türk işverenlerin ilanlarını takip edip, gerekli yönlendirmeleri de yapabiliriz....

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı Amadeus35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ayhan sen iş buldun mu?Williamsburg'de ayarlayım mı sana iş?İstiyorsan sorarım iş verene
    Teşekkürler, buldum iş Ama eğer sen orda zor durumda kalırsan geçen seneki işimle konuşurum da alırlar seni işe
    2009 Work and Travel (Virginia-North Carolina)
    2010 Work and Travel (Lake George, New York)
    2011 Internship (Germany)
    2012 Internship (???Bratislava)

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı ayhn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler, buldum iş Ama eğer sen orda zor durumda kalırsan geçen seneki işimle konuşurum da alırlar seni işe
    Nerde buldun ne iş yapıcaksın??
    ""Let the game begin""

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben daha gitmeden iş konusunda problem yaşıyorum keşke bu başlık gereği kadar tutulabilseydi diğer arkadaşlarada baya büyük faydası olurdu.
    27 haziranda new york havalimanına inmiş olacağım ama işe güvenemiyorum atlantic city de chair ride yapan bi kaç kişiyle görüştüm baya problemliler
    eski işverenime mail attım umarım farklı bir iş bulabilirim
    wat mat hikaye çok yalan var içinde çokkk!!!

edurehber'e sakın kayıt olmayın tamammen düzenbazlar....

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Bu sene gerçekten rezil yıl WAT için. bununda bir çok sebebi var. Suçlu tek değil

Umarım bulursun arkadaşım istediğin işi. Bende bu konuda gerçekten çok üzülüyorum ve üzülmekden başka elimden birşey gelmiyor.

istersen aşağıdaki konuyada bak inşallah seneye kurcaz bunu ve inanıyorum ki problemler hep beraber aşacağız.

http://www.turkishwat.net/serbest-ku...ligi-tdyk.html

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

her zaman yrdima hazirim her zaman iyilik yap denize at derler ki ben de bazen oyle dusnuyorum ama hep suna inamisimdir yaptigimiz iyilikler karsiliksiz kalmiyor donup dolasip bizi bi yerde buluyor.ben mesela bugun konklamaya yeni 3 tane turk arkds vardi yeni gelmislerdi cok aclardi market de yok yakinlarda 5 mil kasaba zaten onlara bi guzel yumurta kirdim zaman kisitliydi yoksa menemen yapcaktim .. ve cay ve elma verdim ..iyilik yaptim kisacasi bunun karsiligi bi yerde donup dolasip karsima cikacaktir ben sadece buna inaniyorum gerisi nothing else matters
    "20 years from now, you will be more disappointed, by the things you didnt do, than by the ones you did. so explore, dream, discover...'' Mark Twain

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

New Jersey Belmar da konaklama var...zor durumda olan varsa irtibata geçsinler...civarda iş imkanlarıda olabilir..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar merhaba..icepworld wat mağdurlarıyız..washıgton DC de havuz işi ayarladılar ama elemeyi geçemeyince başınızın çağreine bakın dediler..new york, washington Dc ve civarlarında bildiğiniz yada çalıştıgınız bir yer warmı yardım gerekiyor şuan bize cebimizde 10 günlük yemek paramız kaldı ve kafayı yemek üzereiz..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı teaser Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba..icepworld wat mağdurlarıyız..washıgton DC de havuz işi ayarladılar ama elemeyi geçemeyince başınızın çağreine bakın dediler..new york, washington Dc ve civarlarında bildiğiniz yada çalıştıgınız bir yer warmı yardım gerekiyor şuan bize cebimizde 10 günlük yemek paramız kaldı ve kafayı yemek üzereiz..
    ben de ozman magdruyum .merak etmeyin sizi cbu de cok iyi temsil edecegim. tam 6 kisi bana dedi ki sen bu sene git eger memnun kalirsn biz de seneye senin sirketle gidelim dedi onlar sadece beni degil toplm 7 kisiyi kaybetti.manisaya da acilmis olacaklardi .manisadan sadece ben varim herkes Ut ve digerleriyle gidiyor manisada.siz kaybettiniz .seneye tekrr gidersem eger asla ayni sirketle gitmem asla ! ...
    "20 years from now, you will be more disappointed, by the things you didnt do, than by the ones you did. so explore, dream, discover...'' Mark Twain

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar bildiginiz gibi beysincda in actigi yardim konusuna bir giris yapmis olmak icin bu basligi aciyorum.

ilk asamada bu sene para transferi yapmak zor olabilir anca is ve konaklama olarak zor durumdaki watcilara yardim edilebilir. Gectigimiz yillarda calistigi yerlerde issiz arkadaslarina is saglayan ya da konaklama saglayan arkadaslarimiz oldu. Bunu burda sadece kendi arkadaslarina degil de gercekten ihtiyaci olanlarada yardim edilebilsin diye aciyorum.

Yapılması gereken sey su: Herkes amerikaya gittiginde eger ki kendi isyerinde is ayaralayabilecekse bunu yoneticisiyle konusup burda ben isteyen biri olursa su kosullara sahip birine is ayarlayabilirim gibi yazabilir ya da biz ev arkadasi alabiliriz su sehirde su eyalette gibi.. ve daha da onemlisi issiz kalmis konaklamasiz kalmis arkadaslar burdan bu bilgileri takip edebilir ve kendi skntilarini burdan dile getirebilir ayrica is ve konaklama aradigini buraya yazabilir.. hadi hayirlisi...
    ohio,cleveland dayim,.cok sukur kalacak yerim ve burada bi yakinim var fakat su an da issizim,en azindan abd ye gelebilmem icin bi abi self placement kagidina imzayi atmisti, fakat onun da burda isler iyi olmadigindan beni ise alamadi,burada bi is biliyorsaniz,paylasirsaniz sevinirim.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Arkadaşlar çamur arkadaşımıza sonsuz teşekkür ediyorum sitede aktif 1500-2000 kullanıcı varmış fakat sadece 1 arkadaşımızın yardım etmesi çok hazin bir durum.

ABD de olmama rağmen, şu anda ABD de olan nazımın geçtiği bütün arkadaşlarıma çalıştıkları yerlere sormaları için ricada bulundum. İnşallah iyi haberler alırım. Alırsam buraya yazacağım ve haberiniz olacak.

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

33 Beechstone Apartments, Portsmouth /New Hampshire.

Basina birsey gelen bana ugrayabilir is imkanida bulunur buralarda.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaslar daha once yazmistim ABD de çalışan bütün arkadaslarima çağrı yapmıştım mağdur olan bir arkadaşım vardı onun için ve sağolsun South Caroline Hilton Head Islanda çalışan arkadaşımın çabaları sonucu 1 kisilik housekeeping de calisilabilecek is oldugunu soyledi. Bolgeye yakin olan ve is ihtiyaci olan arkadaslar benimle irtibata gecsin. Kalacak yer konusunda ise arkadşım yardımcı olur gidecek olanlara.

Arkadaşım cevap bekliyor. gitmek isteyen arkadaşlar acele ederlerse iyi olur.

Saygılarımla

http://www.hiltonheadmarriott.com/si

Arkadaşlar 25 Haziran Pazartesi gününe kadar süresi var bu işin eğer kimse irtibata geçmez ise iş kaçırılmış olcak.

Saygılarımla.
    Konu beysin tarafından (25-06-2010 Saat 07:04 PM ) değiştirilmiştir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

biz de 5 arkadaşız ve icepworld mağduruyuz. las vegastayız, buraya tanıtım ve satış işleri için getrdiler.ilk gün geldiğimzde patron bize çok fzla elemanı olduunu ve iş veremeyeceğini söyledi. sonra bizi işe aldı, daha 3 gün eğitim almıştık ki bu işe uygun değilsiniz diyerek kovdu bizi...iş bulamıyoruz kötü durumdayız.1 hafta daha kalabiliriz en fazla,iş bulmamız şart.paramız btmek üzere. yardımcı olabilcek birileri varsa bize ulaşsın lütfen

Tecrübe Puanı
    10

Alıntı liluf Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    biz de 5 arkadaşız ve icepworld mağduruyuz. las vegastayız, buraya tanıtım ve satış işleri için getrdiler.ilk gün geldiğimzde patron bize çok fzla elemanı olduunu ve iş veremeyeceğini söyledi. sonra bizi işe aldı, daha 3 gün eğitim almıştık ki bu işe uygun değilsiniz diyerek kovdu bizi...iş bulamıyoruz kötü durumdayız.1 hafta daha kalabiliriz en fazla,iş bulmamız şart.paramız btmek üzere. yardımcı olabilcek birileri varsa bize ulaşsın lütfen
    Utah, Winsconsin, Grand Canyon'da olan kisiler yardimci olabilirler.

Strip uzerindeki Excalibur Otel'de kumarhanede bir Turk calisiyordu isterseniz gidin sansinizi deneyin. Sirket ne dedi bu duruma?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı break Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Utah, Winsconsin, Grand Canyon'da olan kisiler yardimci olabilirler.

Strip uzerindeki Excalibur Otel'de kumarhanede bir Turk calisiyordu isterseniz gidin sansinizi deneyin. Sirket ne dedi bu duruma?
    sakin olun diyor, biz baya sert mailler attık hem onlara hem de sponsora. bilemiyorum napıcaz, kaldık öylece. sorduk otellere fln, kimse sadece 3 ay çalışıp gidicek eleman istemiyor. burdaki oteller de büyük oteller.tecrübeli eleman alıyorlar

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

google a j-1 iş imkanları falan yazın...bi şekilde sezonluk ihtiyacı olan birilerini bulursunuz..

Tecrübe Puanı
    10

Alıntı liluf Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sakin olun diyor, biz baya sert mailler attık hem onlara hem de sponsora. bilemiyorum napıcaz, kaldık öylece. sorduk otellere fln, kimse sadece 3 ay çalışıp gidicek eleman istemiyor. burdaki oteller de büyük oteller.tecrübeli eleman alıyorlar
    Butun isyerlerine girin en azindan 6-10 saat arasi is arayin bulasik vs. gece isi bulabilirsiniz. Icepworld buyuk bir firma mutlaka is ayarlayabilir. Allah yardimciniz olsun.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bu sene durumlar gerçekten kötü harbiden çok fazla rus, ukraynalı ve polonyalı watçı var piyasada. İngilizceleri çoğu buradaki Türklerin yüzde 80inden daha iyi durumda. Şirketler ingilizcelerini beğenmediği bir sürü Türk'ü işten çıkartıyor. eğer Washington DC ve Alexandria/Virginia yakınlarında zor durumda olan varsa bir süre kalacak yer ayarlayabilirim.

Bir de şöyle bir sorunum var. Bir arkadaşım boston'a gitti mcdonalds ta çalışmak için 1 haftadır işe başlatmamışlar paraları da tükenmiş. Oradaki birisinin hesabına para yollamamız lazım. Hesap bank of amerikada. Ben daha banka hesabı açmadım para yatırma işini nasıl yapabilirim bilen var mı acaba?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

moneygram ya da western union ile adlarına yollayabilirsin....

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı CaMuR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    moneygram ya da western union ile adlarına yollayabilirsin....
    Onlar çok para alıyorlar ya 11 dolardan başlıyor dedi sorduğum birisi. Daha ucuz yollu birşey bulabilir miyiz ki?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)