Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 38 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: GÜmrükte Problem olur mu?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart GÜmrükte Problem olur mu?

Merhaba Arkadaşlar,
    ben giderken kendi laptopumu götürücem. Yalnız gelirken de 2 tane daha getirmek istiyorum. Ayrıca 2 tane prof. foto makinesi ve 2 tane dijital foto makinesi, 2 ya da 3 tane tıraş makinesi, 2-3 tane mp3 player, kaç tane getirebilirsem zippo, kol saati vs. getirmek istiyorum. Bu ürünlerin maksimum sınırlarını okudum yalnız daha fazla getiren arkadaşlar olmuş. Problem olur mu? Tavsiyeleriniz neler.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

valize doldur bişe olmaz sanırım. ama herşeyden en fazla iki tane olsun. 3 olmasın bence. 2 olursa problem olmaz.laptopta senin dahil 3 olsun. sorsalarda aileme hediye dersin
    2008,2009,2011 wat katılımcısı

2008-NY-Thendara City-Van Aukens Inn-Dish Washer

2009-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

2011-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

neymiş maksimum sınırları,biz de öğrenirdik.
    bende foto makinası,laptop,ps3 alıcam.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Takılın kafanıza göre arkadaşlar. 2 şer laptoptan falan bişey olmaz. bir tnaesi benim kişisel bilgisayarım, diğeride hediye dersiniz soran olursa ki soran olmuyor. 3 kere girdim çıktım, kimse bişey sormadı.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

1'er açık 1'er de kutuda getirmeye izin varmış normalde. Ama Ayrı valizlere vs koyarsanız xray'de göze batmazsa valizinizi açtırmazlar ve bir sorun olmazmış. Yoksa el koyabilirlermiş şansınıza biraz da.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Genelde sorun olmaz ama o kadar elektronik bi cantada olursa problem cikabilir. Birden fazla valizin varsa bol onlari. Kendi laptopunu goturme 2 laptopla don. Digerleri zaten problem olmaz.

Gerci bu sartlarda bile %99 problem olmaz ama bakarsin bi aksilik oldu o zaman sorun cikartirlar kesin. Ama 2 laptop olursa diger elektroniklerde hic bi sorun cikmaz
    Sometimes memories can kill...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ilk gittiğim zaman elimde fazla para olmayacak, direkt laptop a da para harcamak istemiyorum. Bu yüzden kendiminkini götürmek istiyorum. Ben fotoğraf makinelerinden şÃ¼pheliyim biraz. Şimdi 2 prof. 2 digital olursa sorun çıkarırlarsa ne yapıcam. sonuçta 4 tane yapıyo bi de nasıl el koyuyorlar ya? vergisi falan yok mu bu işin vergisini verip geçiremez miyim? bi de bu aldığımız ürünlerin kontrolü abd çıkışında mı, türkiye girişinde mi yapılıyo?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı Kemal88 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ilk gittiğim zaman elimde fazla para olmayacak, direkt laptop a da para harcamak istemiyorum. Bu yüzden kendiminkini götürmek istiyorum. Ben fotoğraf makinelerinden şÃ¼pheliyim biraz. Şimdi 2 prof. 2 digital olursa sorun çıkarırlarsa ne yapıcam. sonuçta 4 tane yapıyo bi de nasıl el koyuyorlar ya? vergisi falan yok mu bu işin vergisini verip geçiremez miyim? bi de bu aldığımız ürünlerin kontrolü abd çıkışında mı, türkiye girişinde mi yapılıyo?
    iki tanesini bi valizine koyacaksın, iki tanesinide yanına alacaksın, oldu bitti.
    Amerika çıkışında kontrol falan yok. Türkiye girişinde de valizlerin X-ray'den geçiyor, sırt çantanada kimse bakmıyor. Gümrük masası İstanbul Atatürkte en son artık havaalanından çıkmaya ramak kala bi yerde. Orda da dayılar muhabbet ediyorlar, o kadar yolcudan hangi biryle uğraşsınlar zaten.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Abartmamak kaydıyla kimsenin sizin eşyalarınızı kontrol etmiyor.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

aa tamam o zaman. bi bavul laptop bile getirebiliriz : kiloyla laptop

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bi de cep telefonu meselesi var tabii. 2 telefon getirince pasaporta bi tanesini işleticez tamam da diğeri ne olacak? başka zaman başkasının pasaportuna işletip kullanmamız mümkün mü arkadaşlar?

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

ilk gittiğim zaman elimde fazla para olmayacak, direkt laptop a da para harcamak istemiyorum. Bu yüzden kendiminkini götürmek istiyorum. Ben fotoğraf makinelerinden şüpheliyim biraz. Şimdi 2 prof. 2 digital olursa sorun çıkarırlarsa ne yapıcam. sonuçta 4 tane yapıyo bi de nasıl el koyuyorlar ya? vergisi falan yok mu bu işin vergisini verip geçiremez miyim? bi de bu aldığımız ürünlerin kontrolü abd çıkışında mı, türkiye girişinde mi yapılıyo?
    zaten elektronik ne alacaksan paran olsada dönuse yakın al en az %30 daha az paran gider ... test edildi onaylandı

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bi de cep telefonu meselesi var tabii. 2 telefon getirince pasaporta bi tanesini işleticez tamam da diğeri ne olacak? başka zaman başkasının pasaportuna işletip kullanmamız mümkün mü arkadaşlar?
    Baskasinin pasaportunada kaydettirebilirsin ama son 1 ay icinde trye giris yapmis olmasi gerekiyor. Yani 2 ay once biri turkiyeye giris yapmissa , o pasaporta kayit ettiremezsin

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı manhattan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Baskasinin pasaportunada kaydettirebilirsin ama son 1 ay icinde trye giris yapmis olmasi gerekiyor. Yani 2 ay once biri turkiyeye giris yapmissa , o pasaporta kayit ettiremezsin
    Dikkat edilmesi gereken bir konu da,
    2 sene arayla telefon kaydettirebileceğinizdir

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı kayhan86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    zaten elektronik ne alacaksan paran olsada dönuse yakın al en az %30 daha az paran gider ... test edildi onaylandı
    neden dönüşe yakın almak daha karlı ?

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı snms Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    neden dönüşe yakın almak daha karlı ?
    fiyatlar düşüyo çunku baya bi. teknoloji ilerledikce bi öncekinin fiyatı usuyo. ben ipod touch 2. generation aldım 265 dolara. 1 hafta sonra 3. generation çıktı ve benm alıgımın fiyatı direk 200 dolara dustu. 1 hafta bekleseydim yalnızca ipodtan 65 olar kara geçiyodum o yuzden ne kadar geç o kadar iyi..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

fiyatlar düşüyo çunku baya bi. teknoloji ilerledikce bi öncekinin fiyatı usuyo. ben ipod touch 2. generation aldım 265 dolara. 1 hafta sonra 3. generation çıktı ve benm alıgımın fiyatı direk 200 dolara dustu. 1 hafta bekleseydim yalnızca ipodtan 65 olar kara geçiyodum o yuzden ne kadar geç o kadar iyi..
    hmm iyiymiş aklımızda bulunsun teşekkürler

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

yalnız her hafta İpod yeni jenerasyon çıkarmıyor

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı snms Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hmm iyiymiş aklımızda bulunsun teşekkürler
    rica ederim. tadını çıkarın valla yazın.. çalışın yiyin için eğlenin gezin tozun vb. ben bu sene yaz okuluna kalmıyaydım ahh ahh.. hadi kolay gelsin..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı 41inciHarami Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeni modeli çıkmasada teknolojik ürünlerde 3 ayda hatrı sayılır bir düşüş olur ya fiyat konusunda. Dönüş haftası almak en iyisi. Tabi eBay'den falan alacaksan biraz daha erken olabilir.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı 41inciHarami Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    haklısın ama 3 ay içinde bir çok elektronik urunde bi yeni versiyon bişe çıkıyo genelde. ve çıkmasa bile yine de ucuzluyo aynı ürün yazın sonuna. mesela giyim kuşam içinde ilk gittiğinizde kışlık bişeler alın dönüşte de yazlık alın gerçekten çok ucuza geliyo. kıyafetlerde de raf ömrü denen bişey var. durdukca ucuzluyo. bi çok şey de var bu raf ömru zaten ve kalan kıyafetlerden iyilerini ucuza bulmak için de biraz gezmek ve iyi araştırmak lazım ayrıca elektronik için internet uzerinden alışverişte çok karlı oluyo bilginize.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

haklısın ama 3 ay içinde bir çok elektronik urunde bi yeni versiyon bişe çıkıyo genelde. ve çıkmasa bile yine de ucuzluyo aynı ürün yazın sonuna. mesela giyim kuşam içinde ilk gittiğinizde kışlık bişeler alın dönüşte de yazlık alın gerçekten çok ucuza geliyo. kıyafetlerde de raf ömrü denen bişey var. durdukca ucuzluyo. bi çok şey de var bu raf ömru zaten ve kalan kıyafetlerden iyilerini ucuza bulmak için de biraz gezmek ve iyi araştırmak lazım ayrıca elektronik için internet uzerinden alışverişte çok karlı oluyo bilginize.
    Çok iyi bir taktik, bu konuyu düşünmemiştim hiç teşekkürler

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı Cesc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok iyi bir taktik, bu konuyu düşünmemiştim hiç teşekkürler
    dalga geçmek için mi yazdın ? ( yanlış anladıysam kusura bakma ) cunku ben metnimi yazarken senin zaten göndermiş oldugunu gördum 2 dk arayla göndermişiz.
    Konu kayhan86 tarafından (27-05-2010 Saat 01:10 AM ) değiştirilmiştir.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Yazsonunda aldigim yazlik kiyafetleri 1 yil bekleyip yazin giyeceksem ne anlami kaldi Zaten 1 yila hevesim kacar artik giyesim gelmz

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

dalga geçmek için mi yazdın ? ( yanlış anladıysam kusura bakma ) cunku ben metnimi yazarken senin zaten göndermiş oldugunu gördum 2 dk arayla göndermişiz.
    Hayır ya yanlış anlamışsın Kışlık kıyafetleri gider gitmez almak için demiştim ciddi bir şekilde.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı manhattan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazsonunda aldigim yazlik kiyafetleri 1 yil bekleyip yazin giyeceksem ne anlami kaldi Zaten 1 yila hevesim kacar artik giyesim gelmz
    kişiden kişiye değişir tabi. yalnızca ucuzluğu degerlendirmek adına yapılabilir ki yapan arkadaşlarım vardı. ben tr de bile giyim kuşamı kendim almamama ragmen orada ucuza buldugum şeyleri almıştım. hevesim kaçar diyosan sezon ürünlerinden al bazen onlarda da az da olsa indirim oluyo.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı Cesc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayır ya yanlış anlamışsın Kışlık kıyafetleri gider gitmez almak için demiştim ciddi bir şekilde.
    ok 2. tahminim gibiymiş. aklıma gelen konular olsa daha herşeyi paylaşmak isterim de böyle konuları gördukce aklıma geliyo. gidecek arkadaşlara faydalı olsun bu bilgiler yeter.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Merhaba arkadaşlar; bende bu yaz Massachusettes/Eastham'a gidiyorum, dönüşte bende eloktronik eşyayı bol tutmayı planlıyorum. Gerçekten bu gümrük kontrolleri canımı sıkıyor, bizim kanun koyucu usanmamış, gümrük yönetmeliğine adet adet ne kadar sigara getireceğini bile yazmış, ayrıca
    1 tane Djital Foto. makine
    1 tane Laptop
    1 tane navigasyon aleti hatta ve hatta
    10 adet akvaryum balığı getirilebilir diye kotalandırmış olayı... Yönetmelikte listenin devamı var...

Ama sizler Laptop sayısı 2yi geçmezse sorun olmaz diyorsunuz ben şimdi paketsiz halde açılıp kullanılmış şekilde getirsem 2 tane bu sorun olur mu? Veya kullanılmış olduktan ve paketsiz olduktan sonra 3-4 olması sorun olur mu?

Birde el çantası 8 kilo sınır var, ben bunun içine eloktronikleri koysam kontrol etmiyorlarsa böyle sokmam mümkün mü?

Daha sorularım var da hepsi bir anda yazmıyayım...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı hakanturken108 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar; bende bu yaz Massachusettes/Eastham'a gidiyorum, dönüşte bende eloktronik eşyayı bol tutmayı planlıyorum. Gerçekten bu gümrük kontrolleri canımı sıkıyor, bizim kanun koyucu usanmamış, gümrük yönetmeliğine adet adet ne kadar sigara getireceğini bile yazmış, ayrıca
    1 tane Djital Foto. makine
    1 tane Laptop
    1 tane navigasyon aleti hatta ve hatta
    10 adet akvaryum balığı getirilebilir diye kotalandırmış olayı... Yönetmelikte listenin devamı var...

Ama sizler Laptop sayısı 2yi geçmezse sorun olmaz diyorsunuz ben şimdi paketsiz halde açılıp kullanılmış şekilde getirsem 2 tane bu sorun olur mu? Veya kullanılmış olduktan ve paketsiz olduktan sonra 3-4 olması sorun olur mu?

Birde el çantası 8 kilo sınır var, ben bunun içine eloktronikleri koysam kontrol etmiyorlarsa böyle sokmam mümkün mü?

Daha sorularım var da hepsi bir anda yazmıyayım...
    Laptop yeni dahi olsa el cantanda ve yaninda olmak zorunda diye biliyorum. Ayrica 2'dir sinir. Bunun 3'u 4'u paketteki bavuldaki diye birseyi yok. El cantana koy 2 sini yan yana guvenlikten gecerken cikarip ikisinide tepsiye koymani isteyecekler. Sonrada alip geciceksin. Bu kadar basit yani

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı thepassenger Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Laptop yeni dahi olsa el cantanda ve yaninda olmak zorunda diye biliyorum. Ayrica 2'dir sinir. Bunun 3'u 4'u paketteki bavuldaki diye birseyi yok. El cantana koy 2 sini yan yana guvenlikten gecerken cikarip ikisinide tepsiye koymani isteyecekler. Sonrada alip geciceksin. Bu kadar basit yani
    bence gerek yok 2 sinide yanına almasına. 1ini al yanına diğerini koy valize. bişey olmaz. boş yere taşıma kabinde 2 tane laptop birden. hatta 2 sinide valize koysan bişe olmaz.el bagajından tasarruf edersin. guvenlik kontrolunde görup sorsalar bile dersin biri benim kullandıgım laptop diğeride kardeşime/ablama/abime vb. hediye. hiç bişe olmaz. rahat ol. her ekeltronikten 2 tane ye kadar bişe olmaz. rahat olun arkadaşlar. guvenlik tamam var ama milyonlarca insanıda laptop göturuyo durdurun diye ugrassalar o yolcular ucaklarına yetişemez. tehlike teşkil eden bişe yoksa devam eder valizler. amerikada da tr de de bu böyledir. tabi kalkıpta 3-4 tane laptop koyarsan o zaman dikkat çeker.

abartmadıkça sorun yok bence.

iyi watlar giden arkadaşlara.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)