Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 12 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ABD-TURKIYE Para alıp verme saklama ile ilgili seçenekler, avantaj ve dez avantajlar.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart ABD-TURKIYE Para alıp verme saklama ile ilgili seçenekler, avantaj ve dez avantajlar.

Daha önce çok kez açılan bu konuyu kısaca özetlemek istiyorum, faydalı olacağına inanıyorum.

Moneygram
    Türkiyeden yapı kredi bankası ve adını suan hatırlamadığım diğer bankalardanda yurt dısındaki herhangi bir yere para transferi yapabileceğiniz bir yöntem. Türkiyeden 1000 dolara kadar gonderirken 50$ gecen sene(2009). Amerikadan Türkiyeye ise, defalarca para yollayan birisi olarak, 150 dolar için yada 700 dolar için 11 yada 16 dolar veren ve hizmet kalitesinden çok memnun olan birisi olarak, öneririm.
    Fakat parayı çekerseniz taksit taksit alamıyorsunuz, aldınız mı hepsini alacaksınız.

Western Union
    Gönderim ücretleri biraz masraflı, tam emin değilim suanki ücretlerini ama moneygram' a göre 15-20 dolar farkediyor. yanlısım varsa düzeltin arkadaslar.

Citi Bank

Dolar hesabı açtırıp, amerikada kullanabilirisniz. fakat bu hesap için de 110 dolar para istiyorlar.

HSBC
    Yukarıdaki prosedür bu bankada da gecerli...Amerikada kalacağınız bölgedeki bankamatik ve ilgili subeleri kontrol etmenizi öneririm.

Türkiyeden Herhangi bir banka bankamatik kartı;

Vısa veya mastercard işareti olan herhangi, bir kartınıza dolar yada tl yatırıp, yurt dısında harcayabilirisniz. harcarken dolar yatırdıysanız sorun yok. fakat tl yatırdıysanız, türkiyedeki kur üzerinden banka tl hesabınızdan dolara cevirip paranızı alırr...Ayrıca brlli bir miktarda komisyon alınıyor.. Acil durumlarda alınan bu komisyon çokta önemli olmuyor açıkcası..Özelliklede park yeri ücretine 8-10 dolar verdiğimi hstırlarsam. Alınan komisyonu tam hatırlamıyorum fakat 1-4 dolar arasında bir şeydi sanırım. hesabınızda dolar varsa sorun yok, kur farkı yemzsiniz ama yine komisyon alınır.

Amerikadan bu kartınıza ıban ile havale yapmak isterseniz 45 dolara yakın bir para vermeyi göze almıssınız demektir.

Not: Bankamatik kartı yada kredi kartı için bakiye sordurma veya nakit avans çektiğiniz zaman bile, hesabınızdan para düşÃ¼yor unutmayın..zaten bankamatik size bunu yazılı olarak soyluyor.!

Türkiyeden Herhangi bir banka KREDİ kartı;
    İstediğin heryerde kullan, özelliklede araba kiralamada şart kredi kartı.
    havaalanlarında internete bağlanmak için bile kart gerekiyor coğu yerde, artık konusmaya bile gerek yok ..
    Ama yine komisyon alınma olayı problem olacaktır.
    Benim kullandığım kartta hem euro hesabı, hem dlar ve hemde tl hesabı vardı..
    Euro hesabını aktarma yapacağım amsterdam için açtırmıstım. internete bağlanmak için falan kullandım. sonrasındada internet bankacılığı ile bankamatik hesabımdaki tl ile euro ve dolar alıp, aylık kredi kartı borclarımı oduyordum veya türkiyeye money gram le para yollayıp, birilerinden rica ediyordum.

Boynuna Cüzdan asma : )
    Tercihe bağlı, ben bir taner almıstım fakat ipi inceydi. düştümü düşmedimi diye kontrol etmekten bıkıp, çıkarıp atmıstım en sonunda..ayrıca rahatsız ediyordu boynumda beni ne öyle kalemtras silgi asar gibi... ayrıca eninde sonnda dus alırken, denize girerken pardon okyanusa falan çıkaracaksınız onu...

Cebinde, çantada, iç çamaşırında taşıma : )
    Bu konuda pek tecrübem yok açıkcası, özelliklede iç çamaşırı konusunda .
    Fakat cantada tasıdım ama ucak altına konulan valizde değil ) ..
    çok iyi hatırlıyorum, valizine para koyupta, sonrasında valizi havaalanında karısan ve 3 gün gelmeyen bir arkadasım vardı.. 1000 dolar para var diyordu cantada, 3 gün ölüm olmustu ona...neyseki bir şey olmamıstı parasına, çantası geldğinde..

Paraya ihtiyacım yok, takılırım ben diyenler
    buda bir senecek...

Elçiliğe gidip para isteyenler
    yapmadım, ama işe yarayabilir...ya da farklı yerlere da gidebilir bu konu....

Baska secenekler, görüşler vardır kesinlikle, genel bir özet yapamadım ama kısada olsa genel bilgiler bu sekılde...
    Konu aalpinistt tarafından (22-05-2010 Saat 09:51 PM ) değiştirilmiştir.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

elcilik para veriyor fakat devlete borclaniyorsun.Turkiyeye geri dondugunde odemek zorundasin tabiki.Birde verirken hemen vermiyorlarmis.E-konsolosluk sitesinde birisi para istemis,isteginin ardi arkasi kesilmemis.
    Peki.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı azuhazu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    elcilik para veriyor fakat devlete borclaniyorsun.Turkiyeye geri dondugunde odemek zorundasin tabiki.Birde verirken hemen vermiyorlarmis.E-konsolosluk sitesinde birisi para istemis,isteginin ardi arkasi kesilmemis.
    hım...iyiymiş yine de...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

western unıon ise

dolar uzerınden

0-100 arası 15$
    401-500 arası 42$
    751-1000 arsı 51$
    1751-2000$ arası ise 93 dolar komısyonu alıyorr bılgınıze...
    Konu erdem oc tarafından (22-05-2010 Saat 07:31 PM ) değiştirilmiştir.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

ya para saklma ve taşımada hacca gidenler için özel yapılmış kemerler var
    iç tarafı zincirli parayı yerlestırıyorsun kullanıslı biseye benziyor
    " THAT WHAT YOU REALLY BELIEVE IN ....... ALWAYS HAPPENS !!! AND THE BELIEF IN THE THING MAKES IT HAPPEN ".

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı semih4718 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya para saklma ve taşımada hacca gidenler için özel yapılmış kemerler var
    iç tarafı zincirli parayı yerlestırıyorsun kullanıslı biseye benziyor
    Buda farklı bir ürün..Faydalı olabilir dediğin gibi ama sanki bu konu biraz taharet musluğu gibi olacak hissine kapıldım ortaya çıkan fikirlerden dolayı ...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı aalpinistt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Moneygram
    Türkiyeden yapı kredi bankası ve adını suan hatırlamadığım diğer bankalardanda yurt dısındaki herhangi bir yere para transferi yapabileceğiniz bir yöntem. Türkiyeden 1000 dolara kadar 20-25 dolar alıyorlardı gecen sene. Amerikadan Türkiyeye ise, defalarca para yollayan birisi olarak, 150 dolar için yada 700 dolar için 11 yada 16 dolar veren ve hizmet kalitesinden çok memnun olan birisi olarak, öneririm.
    Fakat parayı çekerseniz taksit taksit alamıyorsunuz, aldınız mı hepsini alacaksınız.

.
    Trden amerikaya 1000$ gonderirken 50$
    Amerikadan trye 1000$ gonderirken 16$ komisyon ucreti var
    Sometimes memories can kill...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı manhattan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Trden amerikaya 1000$ gonderirken 50$
    Amerikadan trye 1000$ gonderirken 16$ komisyon ucreti var
    Türkiyeden gönderim konusunda emin değildim...düzeltiyorum ..tesekkurler

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Buda farklı bir ürün..Faydalı olabilir dediğin gibi ama sanki bu konu biraz taharet musluğu gibi olacak hissine kapıldım ortaya çıkan fikirlerden dolayı ...
    teharet musluğu yüzünden mimlendim artık

amacım FARKLI beklentilere FARKLI çözümler getirmek:
    " THAT WHAT YOU REALLY BELIEVE IN ....... ALWAYS HAPPENS !!! AND THE BELIEF IN THE THING MAKES IT HAPPEN ".

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Aklıma Yahşi Batı' daki sahne geldi açıkcası arkadaşlar...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Aklıma Yahşi Batı' daki sahne geldi açıkcası arkadaşlar...
    ...... bari.
    Bide payoneer card var arkadaşlar sitesinden felan araştırın güzel bişeye benziyor biraz kesintisi ilk açılımı felan fıstık var ama diğer seçeneklere göre iyi geldi gözüme.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Paypal Hakkında bilgi verebilcek birisi varmı?

Oraya gittiğimde Türkiyeden alacağım paralarda olacak(aile değil müşteri). Alacağım parayı paypal ile alabilirmiyim? Müşterim ben bilmem senin tr hesabına havale yaparım derse ben paypal ile parayı nasıl aktarabilirim.

paypalda hesaplar arasında para transferinemi para alınıyor. Yoksa hesabından banka hesabına para aktarırkenmi para alınıyor?

Teşekkürler

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)