Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 66 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Türkiye'den Banka Hesabı

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Question Türkiye'den Banka Hesabı

Arkadaşlar burdan Amerika'ya giderken elimde 700 dolar gibi bi para olucak fakat bunu gitmeden burdan bi bankadan hesap açtırıp yatırmak istiyorum sizce hangi banka daha mantıklı? En başta citibank demeyin bana kesinlikle bu konu hakkında konuştum onlarla hesap açmak için 105 dolar istiyolar ve beni deliye çevirmiş durumdalar O yüzden şuan kafamda hsbc var sizinde önerileriniz veya eleştirileriniz varsa bekliyorum

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

ben HSBC açtırdım.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Neden bankadar hesap açtırmak istiyorsun?

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

turkiyede hesap actirmanin hicbir avanntajli tarafi yok.. 700 dolarini amerikaya havale ederken odeyecegin masrafi da dusun.. al cebine paryi git orda ilk gun hemen bi bankaya gidip hesap actir. paralarin bankada olsun.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

hesap acmaga hic bi gerek yok, al cebine parayi git
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Kesinlikle özgür'e katılıyorum.
    Ayrıca 700 dolar yanında taşımaya korkulacak bir rakam da değil.
    Birçoğumuz 700 dolardan pahalı telefon kullanıyoruz

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Türkiye'den hesap açtırmanın bir avantajı olduğunu düşÃ¼nmüyorum. ABD'de hesap açtırmak 10 dk lık bir iş. Parayı cebinize alıp gitmek daha mantıklı. Maksat TR ile para akışını sağlamak ise Moneygrem ve Western Unıion gibi neredeyse her köşe başında bulunabilen sistemler mevcut ve bankaların alacağı komisyon oranlarına göre daha düşÃ¼k komisyon alıyorlar.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı Bellagio Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ayrıca 700 dolar yanında taşımaya korkulacak bir rakam da değil.
    Birçoğumuz 700 dolardan pahalı telefon kullanıyoruz
    Abi naptın sen 700 dolar az para olur mu ya
    2009 Work and Travel (Virginia-North Carolina)
    2010 Work and Travel (Lake George, New York)
    2011 Internship (Germany)
    2012 Internship (???Bratislava)

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı ayhn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi naptın sen 700 dolar az para olur mu ya
    Az para değil tabi ki , yine de yanımızda taşımaya korkacak kadar büyük bir rakam değil.
    O yüzden cep telefonu örneğini verdim.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Ben de herkes gibi gidip gelirken paralar cepte oluyor ama içimde tedirginlik oluyor tabii ki normalde cebimde en fazla 40-50 lirayla gezerim. Paranın hesapta durup, kartla kullanmayı yeğlerim

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı euromad Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar burdan Amerika'ya giderken elimde 700 dolar gibi bi para olucak fakat bunu gitmeden burdan bi bankadan hesap açtırıp yatırmak istiyorum sizce hangi banka daha mantıklı? En başta citibank demeyin bana kesinlikle bu konu hakkında konuştum onlarla hesap açmak için 105 dolar istiyolar ve beni deliye çevirmiş durumdalar O yüzden şuan kafamda hsbc var sizinde önerileriniz veya eleştirileriniz varsa bekliyorum

Parayı yanına güvenlikten dolayı almamak istiyorsun sanırım.

Açık konuşmak gerekirse, herhangi bir bankadan bankamatik hesabı yada vadesiz tasarruf hesabı da diyebileceğimiz bir hesap açtırman yeterli.
    Kartının üzerinde VISA yazısı olsun yeter.
    Yurt dısında herhangi bir yerden herhangi bir bankamatikten, belirli bir komisyon alınarak paranı çekebilirisn....

Şunuda unutma dolr olarak yatırmak istediğin paran için dolar hesabını açtırman gerekli,, fakat TL yatırırsan ve Amerikada harcama yaparsan, kullandığın bankanın o günkü döviz kuruna göre paran dolara cevrilerek sana verilir veya harcaman gerçekleştirilir...
    Bankalardaki kur olayı, piyasaya göre biraz daha farklı, örneğin dolar alıs piyasada 1.5 ise bankada 1.4 gibi.....

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Yani asıl amaç güvenlik ama böle giderse yanımda götürcem parayı artık öyle gözüküo biraz dikkatli taşımak gerekicek sanırım o kadar

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

kesinlikle citibank derim.
    gecen sene gitmiş biri olarak.
    cünkü citibank veya citibank bankamatiğine heryerde ulaşabilirsin
    her seven eleven marketinin içinde citibank bankamatiği bulunuyor

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

pekı ılk gıdıste ben 1000 usd ıle gıtcem de işe basladıktan sonra bu parayı bankaya mı yatırayım sızce yoksa cepte kalsın mı ya da eve mı bırakayım ..ya da zaten banka hesabı accaz oraya mı yatırayım sız nasıl yaptınız gecen sene?
    "20 years from now, you will be more disappointed, by the things you didnt do, than by the ones you did. so explore, dream, discover...'' Mark Twain

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı sucre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    pekı ılk gıdıste ben 1000 usd ıle gıtcem de işe basladıktan sonra bu parayı bankaya mı yatırayım sızce yoksa cepte kalsın mı ya da eve mı bırakayım ..ya da zaten banka hesabı accaz oraya mı yatırayım sız nasıl yaptınız gecen sene?
    Gittiğin gün bankaya yatır paranı

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı ayhn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de herkes gibi gidip gelirken paralar cepte oluyor ama içimde tedirginlik oluyor tabii ki normalde cebimde en fazla 40-50 lirayla gezerim. Paranın hesapta durup, kartla kullanmayı yeğlerim
    Los Angeles'da 3 arkadaş cebimizde yaklaşık 10.000 dolarla bankadan hotel'e kadar yürümek zorunda kalmıştık.
    Sen o zamanki tedirginliği görecektin bizdeki

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Amerika dan dondugum zaman cantamda 4500 dolarla iki gun boyunca istanbulu gezmistim ben de cantama sarilip geziodum. insan muthis tedirgin oluyo ama

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ben de HSBC den dolar hesabı açtırdım ve hesabımda 1000 dolar para var amerikada HSBC bankamatiğini bulursak 0 komisyonla paramızı çekeriz ama daha önce gitmediğim için amerikada ne kadar bulunabilir bankamatik bilemiyorum,gidenler varsa olup olmadığını yazabilir mi?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı mercankadir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de HSBC den dolar hesabı açtırdım ve hesabımda 1000 dolar para var amerikada HSBC bankamatiğini bulursak 0 komisyonla paramızı çekeriz ama daha önce gitmediğim için amerikada ne kadar bulunabilir bankamatik bilemiyorum,gidenler varsa olup olmadığını yazabilir mi?
    Hangi eyalete ya da şehre gidiyorsun?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

benim de sormak istediğim bir soru var

kredi kartınu burda çıkarttırsak visa, orada herhangi bir yerde kullanabiliyor muyuz yoksa bir de oradan mı kart çıkartmak gerekiyor

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı scapegoat oldboy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

kredi kartınu burda çıkarttırsak visa, orada herhangi bir yerde kullanabiliyor muyuz yoksa bir de oradan mı kart çıkartmak gerekiyor

ben kullanmıstım ama sanırım benım kı master dı ıptal ettırdım sımdı tam hatırlamıorum o yuzden master olunca kullanabiliosun ama sedece visa olursa kullanamayabilirsin ben orda benzin istasyonlarında araba kiralarken falan wallmartta bazen hep kart kullandım bi sorun olmadı geri iadelerdede kartla almıssan bile para hessabına biraz gecikmleide olsa yatıyorr kullanabılosun yani am işte master mı sadece yoksa visada kullanılabiliomu bi onu öğrenmek lazım !

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı scapegoat oldboy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Kullanabiliyorsun. Ben Hsbc'nin campuscard'ını kullanmıştım. Komisyon da alınmıyor hatırladığım kadarıyla.. Sadece dolar kuru biraz fazla yazılabilir..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Florida key west e gidiyorum orda var mı?

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

TW havuz hesabı oluştursun parayı yanında taşıyamayanlar yatırsın TW hesabına sonra ABD ye gidince kendileri banka hesabı açınca geri iade edilsin

Nasıl olsa sınırsız hizmet, sınırsız servis, işletme, ekonomi, finans bölümlerinde okuyanlarda var

Turkıshwat "Güveninizin Eseri"
    Turkıshwat "Farklı Beklentilere Farklı Çözümler Sunar" bakınız (http://www.turkishwat.net/work-trave...t-muslugu.html)
    Turkıshwat "Başka Arzunuz"
    Turkıshwat "İyiler Mutlaka Kazanır"
    Turkıhwat "Her zaman, her yerde yanınızdayız!"
    "ALL GOOD THING TO THOSE WHO WAIT"

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Turkıshwat "Farklı Beklentilere Farklı Çözümler Sunar" bakınız (http://www.turkishwat.net/work-trave...t-muslugu.html)

süpersin

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı semih4718 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

süpersin
    eywallah Semih
    "ALL GOOD THING TO THOSE WHO WAIT"

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

pekı turkıyeden hsbc hesabıacsak ve buradan alacagımız bankamatık kartını amerıkada da kullanabılır mıyız? ne kadar para kesılır işlem yaparken? NY leeds te hsbc bakası var gordum google mapstan sokakları gezerken nunden gectım hatta ...pekı New york cairoda var mı acaba hcbc bank bakabılır mısınız benım ıcın ?
    Konu sucre tarafından (21-05-2010 Saat 11:21 PM ) değiştirilmiştir.
    "20 years from now, you will be more disappointed, by the things you didnt do, than by the ones you did. so explore, dream, discover...'' Mark Twain

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı sucre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    pekı turkıyeden hsbc hesabıacsak ve buradan alacagımız bankamatık kartını amerıkada da kullanabılır mıyız? ne kadar para kesılır işlem yaparken? NY leeds te hsbc bakası var gordum google mapstan sokakları gezerken nunden gectım hatta ...pekı New york cairoda var mı acaba hcbc bank bakabılır mısınız benım ıcın ?
    Hsbc den almana gerek yok. Istedigin bankadan alabilirsin. Kartin ustunde visa varsa ( ki zaten hepsinde var hemen hemen) abd de para cekebilirsin.

Mc donalds larda bankamatikler var. . Turkiye is , garanti vb. tum bankalarin kartlarini burada kullanabilirsin. Para cekerken 1$ islem ucreti aliyor sadece.

Ama turkiyede tl hesabinizdan dolar cekince kur farki olacagindan %10 a yakin komisyon bankaya odemis gibi birsey olacaksiniz. Atiyorum dolar alis 1.50 tl ise banka kuru 1.60 falan olur. 20$ cekince 30 tl yerine 32 tl hesabindan duser kur farki yuzunden. +1$da islem ucreti var. Kisaca 30tl cekince 33.5 tl hesabindan dusmus gibi olur.

Kur farki odememek icin de tr de kullanacaginiz bankadan ucretsiz doviz hesabi actirmaniz yeterli. Parayi direk hesaba dolar olarak atarsiniz. Abd den dolar cekersiniz sorun kalmaz. Ama dolar hesabi acinca paramatik karti veriliyor mu o konuda emin degilim.
    Sometimes memories can kill...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı manhattan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hsbc den almana gerek yok. Istedigin bankadan alabilirsin. Kartin ustunde visa varsa ( ki zaten hepsinde var hemen hemen) abd de para cekebilirsin.

Mc donalds larda bankamatikler var. . Turkiye is , garanti vb. tum bankalarin kartlarini burada kullanabilirsin. Para cekerken 1$ islem ucreti aliyor sadece.

Ama turkiyede tl hesabinizdan dolar cekince kur farki olacagindan %10 a yakin komisyon bankaya odemis gibi birsey olacaksiniz. Atiyorum dolar alis 1.50 tl ise banka kuru 1.60 falan olur. 20$ cekince 30 tl yerine 32 tl hesabindan duser kur farki yuzunden. +1$da islem ucreti var. Kisaca 30tl cekince 33.5 tl hesabindan dusmus gibi olur.

Kur farki odememek icin de tr de kullanacaginiz bankadan ucretsiz doviz hesabi actirmaniz yeterli. Parayi direk hesaba dolar olarak atarsiniz. Abd den dolar cekersiniz sorun kalmaz. Ama dolar hesabi acinca paramatik karti veriliyor mu o konuda emin degilim.
    Turkıyeden degıldde dırekt zaten amerıkaya gıdınce hesap acacagız ve kart verılecek bıze en ıyı oraya yatırmak parayı yanımızda goturdgumuz..bu arada ben mc donaldsta calısacagım ve sehırler arası bı yerde yıne bankamatık olur dı mı onunde falan mc donaldslarda var demıssın de ?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)