Work and Travel
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 46 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: giderken ne götürmemeli?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Thumbs up giderken ne götürmemeli?

Arkadaslar amerıkaya giderken kalıcak yer ve bunun emnıyetı konusunda tam emın degılız anlasılan.Bu yüzden giderken laptop kamera ve fotograf makınası gıbı pahalı aletler goturulmelı mi sizce? ben sadece fotograf cekmek ıcın oraya gıdınce ordan ucuz bı makıne alıp cekmeyı dusunuyorum siz ne dusunuyosunuz bu konuda ?

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

foto makinesine birsey olmaz getir bence sadece donerken degil yazin her zamaninda foton olsun ondan sonra keske deme
    SEHIRLER HAKKINDA DETAYLI BILGI ICIN TIKLA
    http://www.turkishwat.net/eyaletler-...nun-sehri.html

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

ben gecen sene hem laptopumu hemde canon 350D makinemi götürmüştüm.. hiç bir problem çıkmadı... ve gayet de işime yaradı...
    and i wonder, if you ever wondered the same. and i still wonder..

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Elbise götürmeyin,
    1 kot 1 şort 3 t-shirt yeterli olacaktır.

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Fotoğraf makinesi kesinlikle götürücem.Giterkn ve JFK de inice foto çekilirm.Sonra keşke demek var makine olmayınca.Kıyafet az götürcem ama çarşaf havlu vb. şeyleri napacaksınız?yanınıza alıp geri dönerke orada mı bırakacaksınız yoksa gidince mi alcaksınız?
    ""Let the game begin""

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı Amadeus35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fotoğraf makinesi kesinlikle götürücem.Giterkn ve JFK de inice foto çekilirm.Sonra keşke demek var makine olmayınca.Kıyafet az götürcem ama çarşaf havlu vb. şeyleri napacaksınız?yanınıza alıp geri dönerke orada mı bırakacaksınız yoksa gidince mi alcaksınız?
    Geçen yıl yanımda götürmüştüm ama evlerde mevcut bulunduğu için
    hiç ihtiyacım olmadı,dönerken de yer kaplıyor diye atmıştım.

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

O zaman götürmenin anlamı yok.Zaten ilk zaman gidince kalcağımız hostellerde de vardır herhalde.Bu arada orda çıkacağımız evlerde temel eşyalar oluyor mu?(buzdolabı yatak tv falan) yada eşyalı ev eşyasız ev olayı mı var burdaki gibi.
    ""Let the game begin""

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Arkadaşlar giderken bavula kişisel hijyen ve temizlik ürünlerinden koyan oldu mu hiç ? Bunlar sorun çıkarıyor mu,atmasınlar da sonra :=)

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

kisisel hijyen ve temizlik urunlerinden kastin nedir?? sampuan,macun,krem jole vs. ise goturebilirsin valizine koyarsin bi sorun cikmior merak etme
    LIVE IS LIFE

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

100 ml nin ustunde sivi, krem turu seyler istemiyolar. kucuk kucuk kaplara koyabilirsin 1'er 2'ser kullanimlik. gidince ordan aliyosun zaten. fazla doldurmaya gerek yok.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

abi yok ole bisey bagajina vereecegin bavuluna koyarsan aa bu 200 ml mis atalim demiorlar benim sampuanlarin gayette 100 ml ustundeydi 2 tane goturdum lens suyum keza ole ucaga verecegin valizine koy sorun olmaz
    LIVE IS LIFE

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

kamera laptop flan sorun cikarmiyor. ve cok lazm oluyorlar.
    bagaja koyacaklarin konusunda da sunu diyeblirim.

herseyi o agzi kilit li posetlere koyduktan sonra hic onemli degil. bir sey demiyorlar.
    sadece el ve sirt cantandakilere dikkat et onlari da mutlaka posetle.

havlu konusunda ise ev de olmayabiliyor yine de siz giderken cok yukun olmayacagi icin gotur derim gelirken atablirsin
    Her ne yaşıyorsan,seni öldürmediği müddetçe, güçlü kılar.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı memetcetinkaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi yok ole bisey bagajina vereecegin bavuluna koyarsan aa bu 200 ml mis atalim demiorlar benim sampuanlarin gayette 100 ml ustundeydi 2 tane goturdum lens suyum keza ole ucaga verecegin valizine koy sorun olmaz
    Memet'in de dediği gibi kimse bakmıyor bagajınıza,
    zaten baksalar sıvı ürenleri değil o kadar peynir zeytin'i sokamazdık ülkeye

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı Bellagio Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Memet'in de dediği gibi kimse bakmıyor bagajınıza,
    zaten baksalar sıvı ürenleri değil o kadar peynir zeytin'i sokamazdık ülkeye
    ya bakmiyolar da genel kural bu yoksa 355 ml lik lens solusyonunu nasil getiricektim ben baska turlu

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı cell Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    100 ml nin ustunde sivi, krem turu seyler istemiyolar. kucuk kucuk kaplara koyabilirsin 1'er 2'ser kullanimlik. gidince ordan aliyosun zaten. fazla doldurmaya gerek yok.
    ya bakmiyolar da genel kural bu yoksa 355 ml lik lens solusyonunu nasil getiricektim ben baska turlu
    çelişkiii

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı neolim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çelişkiii
    kontrol yok ya. bende en buyuk boyundan sampuanlar almistim kimse bakmadi. hatta buzdolabi posetine bile koymamistim. direk bavula atmistim
    Sometimes memories can kill...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

kontrol yok evet biliyorum sadece genel proseduru soylemistim ben. olmasi gerekeni ve yaptigimi ve yapilanlari
    bi de laptopunuz varsa goturmemezlik etmeyin, goturun. haberlesme skinti oluyo baska turlu

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı earwen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar giderken bavula kişisel hijyen ve temizlik ürünlerinden koyan oldu mu hiç ? Bunlar sorun çıkarıyor mu,atmasınlar da sonra :=)
    Herhangi bir sorun çıkarmıyor....

Uçak altı bavuluna litrelerce sıvı koymadığın sürece sorun olmaz...onun dısında sampuan, sabun, vb.. götürebilirisn...ben 1 litre kadar el temizleme sıvısı almıstım yanıma....hiç bir sorun olmazzz...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

O zaman götürmenin anlamı yok.Zaten ilk zaman gidince kalcağımız hostellerde de vardır herhalde.Bu arada orda çıkacağımız evlerde temel eşyalar oluyor mu?(buzdolabı yatak tv falan) yada eşyalı ev eşyasız ev olayı mı var burdaki gibi.
    kalacağın yere bağlı,, genellikle temel esyalar oluyor, bazen çamasır kurutma makinası, lcd bilgisayara kadar bulabiliyorsun...bazende karavanda kalıp tek bir yatakta bulabiliyorsun....

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Çok eşya götürmeyin sakın.
    1 kot 1 gömlek götürün ne olur ne olmaz diye sonra tişörte abanın birde iç çamaşırı çorap vs o kadar.
    Sakın pantolonları gömlekleri ayakkabıları doldurup gitmeyin, boşuna yük yapmıs olursunuz, ki geçen sene ben boşa yük yaptım.
    Hiç giymeden geri getirdiğim birsürü eşyam vardı..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı fthcompeng Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar amerıkaya giderken kalıcak yer ve bunun emnıyetı konusunda tam emın degılız anlasılan.Bu yüzden giderken laptop kamera ve fotograf makınası gıbı pahalı aletler goturulmelı mi sizce? ben sadece fotograf cekmek ıcın oraya gıdınce ordan ucuz bı makıne alıp cekmeyı dusunuyorum siz ne dusunuyosunuz bu konuda ?
    kesinlikle tasınabilir bilgisayarını almanı öneririm...

zaten birçok yerde wireless var..havaalanında beklerken canın sıkılmaz, aktarmalarda, gezme tozma sırasında, ozellıklede bankacılık işlemlerin için, ve en önemlisi şirketinizle yazısmalarınızda, sevis kaydı için, UÇAK BİLETİ ALMAK, REZERVASYON YAPTIRMAK, NETTEN SİPARİŞ, travel için harita kontrol, hostel rezervasyon, gideceğiniz yere bakma işleri falan filan hersey ya...

kesinlikle alın...

benim en çok bankacılık işlemlerinde ve seyahat gezi uçak bileti hostel rezervasyon konularında işe yaradı...

hatta sunuda soylemeliyim, benim supervisor benim sayemde evdeki diğer watcı cocuklarla haberlesiyordu )...
    ...

ayrıva 2. iş aramak vb içinde güzel oluyor.....

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Ben oradan 2 tane laptop alıcam.Kendiminkini de götürürsem 3 tane laptop olcak elimde Türkiye ye dönerken.O zaman sorun çıkarmazlar mı 3 tane laptop olunca???
    ""Let the game begin""

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ben oradan 2 tane laptop alıcam.Kendiminkini de götürürsem 3 tane laptop olcak elimde Türkiye ye dönerken.O zaman sorun çıkarmazlar mı 3 tane laptop olunca???
    3 lap topla gelen varmı bilmiyorum ama forumda yurt dısından getirilebilecek ürünlere yönelik sayı, miktar bilgilerinin yazdığı bir sayfa olması gerekiyor....ordan kontrol edebilrisn..

açıkcası sorun çıkar yada çıkmaz diyemiyrm...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Sanırım doğru adres burası..

http://www.turkishwat.net/work-trave...listesi__.html

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

kocaman bi bavul alın içine 1 pantolon (2 degil ) , 1 veya 2 kötü şort ) bol bol kısa çorap falan alın.. bnm gibi 3 kot götürüpde perişan olmayın )

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

biraz sans isi ama %90 birsey olmaz. Benim arkadasim 3 laptopla geldi. Trde gumruk falan yok. Ucaktan inince direk cikiyorsun kimse -valizinizde kac laptop var ne var vb. sormaz. Polisin biri oturmus koltuga o kadar.

Ama aksilik ya olurda polisin sorasi geldi, sordugu kisi de sen oldun O zaman sorun olabilir belki. Ama laptopun biri benimdi zaten, 1 tanesini arkadasima hediye aldim, digerinide kendime aldim is icin kullanacagim dersen birsey demez gibi.

Benim arkadasim 4 psp, 2-3 ipod vb. elektronik ile gelmisti. Ona sormuslardi. Arkadaslara hediye falan aldim demisti. Sorunsuz girmisti.

Bende gelirken cok korkuyordum onun icin fazla elektronik almadim yanima ama baktim havaalanindan ciktik ne kontrol ettiler nede birsey sordular Almadigima pisman oldum
    Sometimes memories can kill...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar traş makinası getirmem çok mu abes bi durum yani işe giderken her gün traş olmamızı isteyecekler sanırım ve ben jilet kullanmaktan nefret eidyorum orada bir makina almaktansa burdakini getirsem bi problem çıkar mı ?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı Tatanga Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar traş makinası getirmem çok mu abes bi durum yani işe giderken her gün traş olmamızı isteyecekler sanırım ve ben jilet kullanmaktan nefret eidyorum orada bir makina almaktansa burdakini getirsem bi problem çıkar mı ?
    yok canim, ne problem cikicak

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

yok canim, ne problem cikicak

hmm iyi oldu bu tşkler

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar saçmamı bilmıyorum ama ben oraya ağrı kesici gibi ilaçlar götürsem sorun olurmu hanı olurda hastalanırsak ilk gunlerde kullanırız diye

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)