Toplam 23 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 23 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hp alma aldırma aldırtma

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart Hp alma aldırma aldırtma

Arkadaşlar bilen bilir hp marka 3 adet laptop ile abdden döndüm.
    2si hediye biri de kendime idi. benimki ile diğerlerinden biri de aynı modeldi. 3.sü farklı.
    sadede gelelim 10ekimde türkiyeye ayak bastım 13ekimde laptopumun anakartı yandı. nasıl yandığını bilmiyorum akşam kapadım sabah açamadım. o ana kadar hiç bir sorunla karşılaşmadım.
    hemen hp türkiyeyi aradım ve bana dedikleri ürününüz yurt dışından geldiği için teknik servisimiz bakamayacaktır oldu. ben de dedim ki garanti kapsamında olmasın parası neyse veririm ama yapın 600dolara aldım vergi dahil.
    hayır onun garantisi geçmediği gibi hp bununla ilgilenemezmiş hp global bir marka olsa da yerel çözümler sunan bir şirketmiş. yedek parçası yokmuş getirtemezlermiş. benden günah gitti dedim ve birkaç tanıdıkla görüşerek güvendikleri birilerine yönlendirdiler. 1.si çözerim dedi çözemedi 2.si de aynı şekilde. sonra ümidimi kestim ve beklemeye aldım. bu arada hp usa ile sürekli görüştüm ve bana eğer gönderirsem sorunu halledebileceklerini söylediler. garanti kapsamında olması konusunda tereddütüm vardı çünkü 2 yere gösterdim ve mındar etmiş olasılıkları vardı. sordum on warranty dediler ok diyiverdim
    ardından ocean cityde restaurantı olan bir tanıdığım buradaydı ve işleri için abdye 3haftalık bir tur yapıp gelecekti. verdim laptopu ona abdye gönderdim. hp aldı laptopu anca 1haftada sonra 1hafta sıra bana anca geldi heralde ve bizi arayın dediler. aradım voip12 ile bana garanti kapsamına alamayacağımızı 300dolar ödemem gerektiğini söylediler. uzun uzun konuştuk tartıştık napıyım bari ödeyeyim de derdi bitsin dedim bu sefer de mastercardlı kredi kartımı kabul etmediler. national olması gerekiyormuş. ee tamam da ben bu laptopu bu kredi kartıyla abdden aldım o nasıl olacak? bilemiyorum dediler ve parayı ulaştıramadım vakit dolmasın diye arkadaşıma gönderin yapmadan dedim onay almak için aramamız lazım dediler hala bekletiyorlar ve arkadaşımın türkiye uçağı yarın sabah sonuç olarak laptop kaldı orada.
    bana tavsiyesi olan var mıdır acaba
    bu hpyi nereye şikayet edebilirim? bütün yazışmalar elimde mevcut. var mıdır tüketici haklarının uluslararası mercileri

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

insan haklari mahkemesine git Turkiyede olsa sikayetvar.com diye bir site var, adamlarin calisma sekillerini bilmiyorum ama sorununu cozuyor fakat seninkisi okyanus otesi oldugu icin bilemicem.Dene istersen.
    Peki.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

-Laptopun garantisinin tr'de gecmemesi normal. Diger markalarinki de gecmiyor. Buradaki servisten 600$ a yakin bi ucret almanda normal.

-Anakart yanmissa abd'de ucretsiz yapmalari lazim. Benim 2 arkadasiminda laptopu hp pavilion idi. Anakarti yandiginda ucretsiz degistirmislerdi. Ama belki anakarta bakan arkadaslarin anakarta zarar verdi. Kullanici hatasi dediler diye ucret istiyorlar senden.

Sorun sadece anakart yanmasi olarak geciyorsa bunu ucretsiz yapmalari lazim.
    Sometimes memories can kill...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bakan arkadaşlar anakarta zarar vermiş olma olasılığı yüksek bunu öngörerek onlara burada gösterdiğimi ancak anakartı uyandıramadıklarını söyledim. anakartın zarar görmesi ihtimal dedim ve hala garanti kapsamında mı dedim evet dediler inanın güvenin dediler.
    garanti geçmemesi gayet normal zaten beklemiyordum sadece teknik serviste yapabileceklerini düşÃ¼ndük. yardımcı olacaklarını düşÃ¼ndük sonuçta hp bu dedik ama şikayetvar.com'da hp en yakın rakibinin bilmem kaç katı önünde olduğunu ben bu laptopları alırjen bilmiyordum

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

usta hp yi geçtim de 3 tane laptop ı nasıl getirebildin gümrükte sorun çıkmadı mı

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

HP kadar dandik başka da bir lap top markası yoktur. sadece lap top değil, fptpğraf makineleri vs. de rezalet ötesi. bende kensinlikle kimseye tavsiye etmiyorum. laptopların ana sorunu aşırı derecede ısınma ve bir arızası olduğunda servisi acayip pahalı

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Gecen hafta arkadasim hp pavilion aldi. Ozellikleri c2 2.66 4 gb ddr3 ram falan olmasina ragmen laptop ikide bi takiliyor. Hp dunya kadar gereksiz sey yukluyor. Ayrica tum laptoplari ayni.
    Sometimes memories can kill...

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Pavillon serisi ısınmada da bir numara. Bunlar laptop olamaz fırın resmen , ters çevir üstüne yumurta kır iki saniyede omlet olur. Ben tasarımına da kanıp aldım bin pişmanım. Aldığım zaman ilk sıralar dalga geçiyordum bu laptop olduğu sürece bana kış gelmez diye, sonradan kendimi bir kaç defa soğuktan gayri ihtiyari laptopa yapışır vaziyette yakalayınca güle miyim ağlaya mıyım bilemedim. Çalışırken de sanırsın belediye boru hattı çekiyor öle bir sesi var işte. Bir gün elimde patlayacak bu alet,bekliyorum uzak değildir bari garanti süresi dolmadan olsa. Alacaklar iki-üç defa düşÃ¼nsün derim ben de.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

goruntu istiyosan ya mac ya vaio hp goruntusu icin alinabilecek bir laptop kesinlikle degil
    SEHIRLER HAKKINDA DETAYLI BILGI ICIN TIKLA
    http://www.turkishwat.net/eyaletler-...nun-sehri.html

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

Alıntı Roxelanne Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pavillon serisi ısınmada da bir numara. Bunlar laptop olamaz fırın resmen , ters çevir üstüne yumurta kır iki saniyede omlet olur. Ben tasarımına da kanıp aldım bin pişmanım. Aldığım zaman ilk sıralar dalga geçiyordum bu laptop olduğu sürece bana kış gelmez diye, sonradan kendimi bir kaç defa soğuktan gayri ihtiyari laptopa yapışır vaziyette yakalayınca güle miyim ağlaya mıyım bilemedim. Çalışırken de sanırsın belediye boru hattı çekiyor öle bir sesi var işte. Bir gün elimde patlayacak bu alet,bekliyorum uzak değildir bari garanti süresi dolmadan olsa. Alacaklar iki-üç defa düşünsün derim ben de.
    iyi güldüm valla

yurtta arkadaşın vardı hp si counter oynarken bu öldügünde pc yi kaldırıp defterle altını yelliyordu
    sanırım bütün hplerin sorunu bu..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ben de hp pavilion almıştım Amerika dan. henüz 2 kez bozuldu yaptırdım. ama ısınma sorunu yok bende hala

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Arkadaşlar DELL den vazgeçmeyin derim 4 yıldan beri kullanıyorum bir kere bile sorun vermedi. Gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz...

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Bir gün elimde patlayacak bu alet,bekliyorum uzak değildir bari garanti süresi dolmadan olsa.
    Şu cümleleri sarfettikten 4 gün sonra bilgisayarın inflak edeceğini bilseydim dermiydim hiç. Gitti bilgisayar projeler arefesinde. Kaldım mı ortada şimdi ben. Geceleri insanların bilgisayarlarına çıkartma yapıyorum artık. Ah hp ah! Güncel kalsın bu başlık her daim, kimse yanmasın artık. Zamanında arkadaş uyanık davranmış yapıştırmış bilgisayarın altına izolebantı sonra bırakmış sabaha kadar açık. Tabi sabah bunda anakart diye bişey kalmamış, servise götürünce de yenisini vermişlerdi. O zaman çok kızmıştım arkadaşa bu yaptığından ötürü şimdi iyi yapmış diyesim geliyor. Sen hiç gün görme emi hp! Ne yapacağım şimdi ben Allah’ım. Tekrar tekrar ve tekrar söylüyorum almasın sakın kimse hp, olur da görürseniz bir yerde bakmak için dahi yanına yaklaşmayın. Uzaaaaak durun hp'dennnn!!!

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

roxelanne senin adına üzüldm ama üstteki cümleyi yazmn we bi kaç gün snra patlaması enteresan walla

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

HP o kadar kotu bi marka degil yahu, amerikadan sony vaio,toshiba,ve hp aldim. en cok begendigim hp oldu
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

DV-6000 serisidir büyük ihtimalle. Şikayet etsende sonuç alamazsın ama şansını dene. Tüketici hakem heyetine başvuru yapabilirsin. sikayetvar.com üzerinden şikayet bildirebilirsin. Sonuç alacağını sanmıyorum ama. Bu arada bataryasız kullandın mı?
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

dv5 serisi benimki. Üç ay öncesine kadar bataryasız kullanıyordum sonra baktım böle sürekli arıza felan çıkarıyor ben de önem vermedim artık rastgele kullandım. Dün servise götürdüm, bunların çoğunda ekran kartında problem yaşanıyormuş zaten. Ben de açamıyordum hiç bir şekilde laptopu. Bakalım artık n'olcak. Durumun aciliyetini anlattım umarım çabuk hallederler.

Alıntı xcover Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    roxelanne senin adına üzüldm ama üstteki cümleyi yazmn we bi kaç gün snra patlaması enteresan walla
    patlamadı da trip yaptı zair benimki. Her yerde şöyle kötü böyle kötü diyordum, böyle sürekli kavga ediyordum zaten bunla, en son burada yazdığıma da dayanamayıp gurur yaptı artık laptop. Ekran kartı gitti göstermiyor artık gülyüzünü bana. Gelsin bir servisten iyi davranacağım artık ona söz (en azından belli bir süre )

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

okulda bi hocamız, hp'de sorunların sık sık çıkması üzerine hp ile konuştuğunu ve şöyle bi cevap aldığını söylemişti: "sorunların çıktığı doğrudur ancak satılan ürün miktarının yanında arıza çıkartan ürün miktarı sayısı o kadar fazla değildir. yani büyütülecek bişey yoktur." gibi gibi bişeylerden bahsetmişti.
    helecan küpü

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

HP aldım pişmanım.
    almayın. ya güney-kuzey köprüleri yanar zamanla yada işlemciniz. bu kadar dandik kasa yapılmaz kardeşim.
    soğutmaz, altına yaşam destek ünitesi fan takarsınız.
    canınızı sıkar.
    Asus alın, Toshiba alın hp almayın.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

patlamadı da trip yaptı zair benimki. Her yerde şöyle kötü böyle kötü diyordum, böyle sürekli kavga ediyordum zaten bunla, en son burada yazdığıma da dayanamayıp gurur yaptı artık laptop. Ekran kartı gitti göstermiyor artık gülyüzünü bana. Gelsin bir servisten iyi davranacağım artık ona söz (en azından belli bir süre )
    benceda alınmıs olabilir

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

arkadaşlar ben 2006 yılında 2500 tl verip pavilion dv6187 modelini aldım.Bir sene sonra ilk anakartı yaktı. Tabi garanti kapsamında olduğu için servisi ana kartını 30 iş günü sonunda yetiştirdi.Neyse geldi bilgisayar iyi güzel hoş derken aradan 6 ay geçti gene yandı. Garantinin bitmesine 20 gün var gene götürdüm gene değiştiler.Ve geldiğinde artık garantisi bitmişti.Bi 6 ay daha dayandı sonra gene yandı.Artık garantisi yoktu. servise götürdüm sadece bakmak için 20$ ve tadilat için 400$ istediler.Tabi vermedim bende dışarıdan araştırdım ve bir yer buldum 150 tl ye yaptırdım. değiştirmedim yaptırdım. ve hemen sattım. 550 tl ye.yaklaşık 6 ay oldu arayan soran yoook akibetini merak ediyorum ama bence şimdiye kadar gitmiştir o

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

O zaman yazının ana fikrinden tevellüd

"bu yaz Hp almıyoruz..."
    Fırsat bulduğunda çılgınlık yapmayan, bilge olamaz.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

evet hp pavilion modellerini bende beğeniyordum
    ama artık kesinlikle almıyorum

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)