Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 49 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: new jersey WAWA market

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Exclamation new jersey WAWA market

arkadaşlar toms river wawa market dahaönce hiç giden oldumu veya bu sene gidecek var mı?
    toms river hakkında bilgisi olan da olur
    Konu matador_36 tarafından (25-04-2010 Saat 05:49 PM ) değiştirilmiştir.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

burayla ilgili bilgin varmı arkadaşım?gittin mi?neler biliyosun?benim yazıldığım şirkette job faire gideceğim olay bu.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

hocam şirketin hangisi benım şirket sattı son anda değiştirdi işimi burayı iptal etti ama giden birini biliyorum
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

bana bilgi verebilir misin arkadaşından öğrenip?şirketim ozman

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

hocam sanırım bu şirket catering tarzı bir yer.hem ufak ufak marketleri var hem de toplu yemek yapımı tarzında bir şirket.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

burası gecen yıl kaldıgımız yere yakındı ama hıc gıtmedık wawa hakkında ıse fena bır ıs sayılmaz ucretide ıyıse gıdın
    Better late than never

ŞİRKET SEÇİM YÖNERGESİ (ORTAK BİLDİRİ) Mağdur olmamak için okuyunuz...

http://www.turkishwat.net/work-trave...k-bildiri.html

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

nj wildwood a yakınmı arkadaşım burası ?mapten bakınca pek bişey anlaşılmıyor uzaklık olarak?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

1 saat uzxaklıkta yanılmıyorsam
    Better late than never

ŞİRKET SEÇİM YÖNERGESİ (ORTAK BİLDİRİ) Mağdur olmamak için okuyunuz...

http://www.turkishwat.net/work-trave...k-bildiri.html

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Anladım teşekkür ederim arkadaşım bilgiler için.o zaman bu iş benim için fena olmaz.Sonuçta aman aman ağır bir iş olacağını zannetmiyorum.ilk başta restaurant işlerine önyargılı bakıyordum ancak ısınmaya başladım sanırım.Çünkü tam olarak restaurant tarzında bir yer değil gibi.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

şimdi hocam market sırf yiyecek ve içecek üstüne over tıme verıyorlar bi hafta akşam çalışıyorsun bı hafta gunduz yeri güzel parasıda iyi kalacagın evde felan da internet var markette burger felanda yapıyorsun gıderken lacıvert kumaş pantolon felan da gotur ama bak bende ozmanla gıdıyordum ama gıdemedım wawaya dandrık bı tane adaya gonderdıler tek başıma sen tek mı gıdeceksın? eger sen sozleşmeyi imzaladıysan ozman sana sormadan işini değiştirme yetkisine sahip şirkete ama laf oyunlarına gelme şimdi derler yok öyle olur mu değişmez işin felan dıye gıt sozleşmenın altına işim değiştrilmeyecek maddesi ekle bız vizeyi bile alırken o iş yerine göre almamıza ragmen işimizi değiştirdiler ozmanın hangi şubesi ile gidiyorsun

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

matador ben istanbul şubesiyle anlaştım.şu an iş kesin değil tabiki şubatta job fairde direk işverenle görüşücem.yani o adama bağlı eğer adamla anlaşırsam ve onun mail adresini falan alırsam sıkıntı olacağını düşünmüyorum açıkcası.evet ben de tek gidiyorum.Dediklerine göre şartları baya güzel.internet var evinde falan gayet makul görünüyor.yani o sözleşmeyi imzaladım ben artık bi madde biraz zor koyarlar sanırım.Zaten sıkıntı orada ki sponsordan kaynaklanıyor diye biliyorum çoğu zaman.işini o iptal ediyor başkasını koyuyor diye biliyorum.bana bu konuda neler önerebilirsin?yani iş verenle anlaştıktan sonra işimin değişmemesi için.Ayrıca tek gitmek nasıl bir durum ?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

hocam wawaya gıden arkadaşım bır ay sonra dondu dayanamadı tek turk oydu onerım yanına bırını bulursan ıyı olur bende tek turktum ama durdum 3 ay gerçi bu ayrı bı konu da iş iptalini burdan da yapyorlar bak şirketle git iyice konuş aynen şöyle de saygın beye kamil kılınç geçen sene wawaya gonderecekmısınız ama gidememiş de benim her şeyim hazırdı tam gitmeme bir ay kala benı b..tan bir adaya gonderdiler sozde ny yakını olacaktı ama ny 3000 km dusun artık bak laf oyununa gelme sakın bak mutlaka soyle KAMİL KILINÇ geçen sene gonderememişiniz de başka bı arkadaşıda yerlestirdiler oraya sonra onunda işini bir ay kala iptal ettiler

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

ama ben bu olayı her şirkette duyuyorum biliyomusun matador kardeşim.Yani ben daha tertemiz bir şirket duymadım.yani tabiki bunları konuşucam ama yani yok yine bişey değişmez bence.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

tmm başka şirketlerdede duyarsın ama çok nadır sen benim çektiğim sıkıntıları bır bilsen adam dedıkı bız sozleşmeye iş bulacaz yazdık senın istediğin iş yazmadık sende o sözleşmeyi imzaladın biz seni istediğimiz yere göndeririz dedi

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

vallahi hocam üzüldüm senin adına.yani direk işverenle görüşücem bu sence avantaj olur mu benm için?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

tmm bısey diyemiyrm ama iyi olur heralde işverenle görüşmen iş veren dedikleri buyuk ihtimal amerikadakı sponsor felandır ama wawa market iyi yanı haftada 3 4 saat overtıme verıyor evden yuruyerek 15 20 dakika sahılede ve wawa market gelip senı alıyor otobusden inince en fazla yarım saat sen şirketle görüştüğünde söylemeyi unutma KAMİL kılınç geçen sene o da buraya gıdıyormuştu vize ds uçak biletide vs dahil hepsini aldıktan sonra başka biyere gondermısınız de nıye diye sor verdikleri cevabıda buraya yazarsan sevinirim

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

tamam yazıcam sen ne işi yaptın abi sonra?kötü bir yaz mı geçirdin?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

şu kadarını söyleyim iş verenlerim has israilliydi ağzıma s....lar bende 1 bucuk ay sonra istifa ettim

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

hocam çok üzüldüm senin adına gerçekten.20 gün sonra gidicem ve neden bu şekilde olduğunu sorucam.Benim bir arkadaşım var o da gelecek büyük ihtimalle.o da oraya gitmek istiyor.Umuyorum ki bu yıl geçen yıllardan fakrlı olur. ben bunu düşünmek istiyorum.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

nereye gideceksin 20 gun sonra şirketlede sıkı sıkı konuş ben arkadaşımla aynı yere gıdecem yoksa gıtmıyorum diye soyle bizde 3 kişiydik sözde hepimizi aynı yere yerleştiriyorlardı son 1 ay kala 3 ümüzüde farklı farklı yerlere gönderdiler

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı matador_36 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nereye gideceksin 20 gun sonra şirketlede sıkı sıkı konuş ben arkadaşımla aynı yere gıdecem yoksa gıtmıyorum diye soyle bizde 3 kişiydik sözde hepimizi aynı yere yerleştiriyorlardı son 1 ay kala 3 ümüzüde farklı farklı yerlere gönderdiler
    sırket ıcın onemlı olan sızın ısteklerınız degıl sırket alır parasını sonrada herkes kendı caresıne baksın ogrencı ıyı bı yaz gecırmek verdgı paranın karsılıgını gormek ıster bır cok beklentısı olur sırket ıse herseye ok der sunu yapalım aynı yere gıtmek ıstıyoruz su ısııstıyoruz der ogrencı sırkette ok sız hıc merak etmeyın der arayıp sorar ılk baslarda cunku sadece kayıt ıcın bı mıktar para almıstır daha program ucretını alamamıstır.program ucretını de aldıktan sonra artık gozunuz yasına bakmalar arayıp sormaz yrdm etmezler.cunku artık amacına ulasmıstır o bu ısı para ıcın yapıyor yoksa ogrencılerre ıyılık olsun dıye degıl eyvallah yapsın yapmasına da aldıgı parayı haketsın adam gıbı yapsın ısını..
    "20 years from now, you will be more disappointed, by the things you didnt do, than by the ones you did. so explore, dream, discover...'' Mark Twain

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

abi bu olay byle.Ya hiç gitmiyceksin şirketle.turist vizesi alıcaksın biriktiriceksin 4000 5000 dolar gidip 1 ay gezip tozup döneceksin.Aksi taktirde byle olayların olması çok olağan geliyor bana.bir çok şirketten bir çok arkdaşım madur oldu ama onlarda kabullendiler sonradan.Bu iş böyle arkadaşlar.Ama madur olmamak için kendine şans dilemelisin.Orada sponsor seni yalan etmesin diye

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

oo sen kabullenmişin inşallh olmaz ama şirket sana kazık atarsa sonra duygylarını yaz buraya

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Abi kesinlikle kabullenmek değil olur mu öyle şey.Her gittiğimde konuşuyorum bu olumsuzluk olaylarını.Benim işim buradayken var ancak oraya gittiğimde işim iptal olmasını istemiyorum dedim.Öyle bişey mümkün değil sen buradan sözleşme elinde gidiyosun dedi.konaklama garantili maddesi eklemişler bu seneki sözleşmeye onu imzaladım ben.Bir ara hakikaten soğuyacak düzeye geldim work and traveldan.Vazgeçiyordum ama yine amerikanın büyüsü çekti beni.Buradaki arkadaşların yorumlarını okudum sucre ve sennkilerde dahil ama şu an için ne yapabilirim diye düşünüyorum.Bu benim daha ilk gidişim olacak siz daha tecrübelisiniz elbettiki dediklerinizide gayet iyi anlıyorum.Bunları konuşunca canım inanılmaz sıkılıyor.Bende bu tip sorunlarla karşılaşırsam ne yaparım diye.Olmaması için sözleşmeden başka neler yapabilirm?

istifa ettim dedin ya.istifa ettikten sonra vizeni iptal etmediler mi ? yani çalışma zorunluluğun yok mu orada?Sponsora mail atmadın mı orada?ben burada çalışmak istemiyorum diye

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

hocam orda senı kımse seyıne takmaz sırketmıs yok sponsormuş tek başınasın ben yattım bır ay evde dizi izledim 3 4 sezon komsularla muhabbet ettım sonrada gezdım 10 15 gun dondum bızımde elımızde imzalı iş sozlesme vardı vızeyi bile onla aldık

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

arkadaşım senin işi sordum neden böyle oldu diye bugün hatta sözleşmeni falan çıkarttı beraber baktık.dedim işini iptal etmişsiniz son anda bir israilli çalışanın yanına göndermişsiniz baya bunaltmışlar arkadşaı dedim.evet yahudiydi sahibi dedi.wawa market 8 kişi alıcaktı başta ancak bu kişi sayısını 6 ya düşürmüştü ve bu ardakadaşta o iki kişiden birisiydi dedi.sponsor oraya gönderdi dedi.zaten geçen yıl biz job fairle almadık bu işi dedi.normal olarak iş başvurusu yaptık ABD ye onlar kabul etti ancak daha sonra onların yaptığı bir eksiltme işlemi yüzünden oraya gidemedi dedi.

BannedUser
    Guest

Alıntı erhanozcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşım senin işi sordum neden böyle oldu diye bugün hatta sözleşmeni falan çıkarttı beraber baktık.dedim işini iptal etmişsiniz son anda bir israilli çalışanın yanına göndermişsiniz baya bunaltmışlar arkadşaı dedim.evet yahudiydi sahibi dedi.wawa market 8 kişi alıcaktı başta ancak bu kişi sayısını 6 ya düşürmüştü ve bu ardakadaşta o iki kişiden birisiydi dedi.sponsor oraya gönderdi dedi.zaten geçen yıl biz job fairle almadık bu işi dedi.normal olarak iş başvurusu yaptık ABD ye onlar kabul etti ancak daha sonra onların yaptığı bir eksiltme işlemi yüzünden oraya gidemedi dedi.
    Sirketler hic bir zaman suc kabul etmezler arkadasim. Bu iste suc tamamen sirkete aittir. Gerisi teferruat. Zaten sana cikipta suc bizim demezler.
    Insallah senin basina bir is gelmez.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

kamil arkadaşım bana sormuştu ben sadece ona bir cevap olsun diye söyledim.bunları konuştum verdikleri cevap byle...Umuyorum ki hiç bir arkadaşımızın başına bişey gelmez artık bu tip olaylar...

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

iyi kılıf uydurmuş
    Konu matador_36 tarafından (25-11-2010 Saat 06:52 PM ) değiştirilmiştir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

selam arkadaşlar bende bu yıl wawa da çalışıcam job faıre katılcam.geçen sene kamil arkadaşımız gibi bnm işim de son anda değişti başka bir firma tarafından.ben işverenime mail attım durum hakkında,oda benden daha iyi özelliklere sahip olan biri ile çalışmak istediğini söylemilş,bu durum şirketten kaynaklanmıyor.keşke şirketten kaynaklansaydı.ama işin olması sana başka iş bulunmasuı çok iii ..çnk ben gittim orda işim yoktu.kala kaldım ortada.şirketim bana iş bile bulmamış düşünün.kendi çabamla iş buldum.kamil arkadaşım sen şanslıymışsın şirketin sana işini ayarlamış ,işin varmış.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)