Work and Travel 2025
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 15 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Aktarmalı mı gitmek lazım yoksa Aktarmasız mı?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Standart Aktarmalı mı gitmek lazım yoksa Aktarmasız mı?

gecen senelerde gıden arkdslardan bılgı almak ıstıyorum daha bılet kesmedım ve sızce aktarmalı mı yoksa aktarmasız mı alınmalı nıye? aktarmalı daha uyguna bulunulabılecegını bılıyorum..aktarmalı gıdınce de magdur olmak ta var transıt vıze olayı nedır mesela ? ve aktarmalı gıdıpte havalımanında (parıste) 11 saat bekleyen arkdslar tanıyorum gecen seneden..fikirlerınızı paylasır mısınız?
    "20 years from now, you will be more disappointed, by the things you didnt do, than by the ones you did. so explore, dream, discover...'' Mark Twain

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Sucre arkadaşım sakin ol. Farklı cevaplar bulamayacaksın. Sen bu işleri yarına kadar bırak, bi çık dışarı sigara iç, nefes al bişiler yap. Bu kadar takılma arkadaşım değmez yaa
    "ALL GOOD THING TO THOSE WHO WAIT"

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı beysinCDA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sucre arkadaşım sakin ol. Farklı cevaplar bulamayacaksın. Sen bu işleri yarına kadar bırak, bi çık dışarı sigara iç, nefes al bişiler yap. Bu kadar takılma arkadaşım değmez yaa
    abı haklısın ama iş konusunda kazık yedım şimdide ucak konusunda da yemek ıstemıyorum Bu arada sıgara kullanmıyorum içki de 4 aydr ıcmıyorum ama bahar senlıklerı yaklastı yıne baslıyabılırım
    "20 years from now, you will be more disappointed, by the things you didnt do, than by the ones you did. so explore, dream, discover...'' Mark Twain

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

abı sonunda kararımı verdım yarın bı gelsın su oryantasyon saatını ve otelın adını ogreneyım hemen kescem rahatlıcam ya ama thy den degıl deltadan ya da baska bı ybncı fırmadan.....thy cok pahalı abı ya oh be dusundum tasındım ve karar verdım bu kadar.....abı su sıralar evdeyım ne nete 24 saat gırme sansım var 3-4 gun sonra tekrar okula gıtcem ozaman nete gırme sansım azalcak ..şimdi hazır netteyken topla topladıgın kadar bılgı

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

pekı su aktarmalı olunca transıt vıze almamız gerekır mı ? sen gıttıgınde nasıl yapmıstın?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Transit vize gerekmiyor Çok telaşlısın bütün konularda, bu kadar stres yapma Ben işi nasıl seçtiğimi söyleyeyim sana..

Kasım ayında firmanın online iş seçme listesinde dolanıyorum, bir sürü iş var tabi daha sezon başı.. İncelerken başlarda bir iş dikkatimi çekti, tıklayıp ayrıntılara bakayım dedim.. Bi tıkladım, hop iş seçiminiz yapıldı dedi Herhangi bir şey belirtilmediği için ben iş ayrıntılarına bakacağım sanıyordum, iş seçildi. Daha listenin başıydı, onca işi inceleyemeden onu seçmiş olduk. Sonra danışmanıma söyledim böyle böyle, iyi dedi onu silerim sen tekrar bakarsın işlere.. Aradan bir süre geçince bana sponsordan telefon geldi.. Konuştuk ettik seni garson olarak önericem iş verene deyince işi iptal etmedim.. Öyle gittik. O işe gittiğime pişman oldum ama nabalım.. Başka bir iş seçsem belki daha iyi şartlarda çalışıp, iş değiştirmek zorunda kalmazdım.. Ama çok daha kötüsü olup daha 2. 3. haftadan dönmek zorunda da kalabilirdim. O yüzden biraz take it easy.. Tyle abimiz boşuna dememiş, "let it gooo"
    2009 Work and Travel (Virginia-North Carolina)
    2010 Work and Travel (Lake George, New York)
    2011 Internship (Germany)
    2012 Internship (???Bratislava)

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı ayhn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Transit vize gerekmiyor Çok telaşlısın bütün konularda, bu kadar stres yapma Ben işi nasıl seçtiğimi söyleyeyim sana..

Kasım ayında firmanın online iş seçme listesinde dolanıyorum, bir sürü iş var tabi daha sezon başı.. İncelerken başlarda bir iş dikkatimi çekti, tıklayıp ayrıntılara bakayım dedim.. Bi tıkladım, hop iş seçiminiz yapıldı dedi Herhangi bir şey belirtilmediği için ben iş ayrıntılarına bakacağım sanıyordum, iş seçildi. Daha listenin başıydı, onca işi inceleyemeden onu seçmiş olduk. Sonra danışmanıma söyledim böyle böyle, iyi dedi onu silerim sen tekrar bakarsın işlere.. Aradan bir süre geçince bana sponsordan telefon geldi.. Konuştuk ettik seni garson olarak önericem iş verene deyince işi iptal etmedim.. Öyle gittik. O işe gittiğime pişman oldum ama nabalım.. Başka bir iş seçsem belki daha iyi şartlarda çalışıp, iş değiştirmek zorunda kalmazdım.. Ama çok daha kötüsü olup daha 2. 3. haftadan dönmek zorunda da kalabilirdim. O yüzden biraz take it easy.. Tyle abimiz boşuna dememiş, "let it gooo"
    saol ayhn ..bana iş bulamazsa sırket mecburen ıstemedıgım o daglık ormanlık yerdekı mc donalds a gıdecegım .. cok buyuk zararla donersem aılem seneye tekrar yollamaz ondan en azından 3500 usd falan harcıcaz bunun 2000-2500 usd sını cıkarmak ıstıyorum ha alısverıs fazla yapmıcam ya da sadece 2 gun new yorku gezcem bu kadar gezı planlarım vardı ama artık bunalrıda yapamıcam gıbı duruyor cunku sozlesmede 2 iş olmayabıllır dıyor bolgenın dogası geregı benı üzende bu hem zarar etmıs hem de amerıkayı gezemeden donmek bu dur bana koyan ..ha belkı sartlar baktım cok ıyı gıder 2 iş de bulurum ıyı seylerde olabılır aslında neyın ne olacagını bılemeyız ..bu şimdilik benım kafamda olusturudugm kötü bi senaryo

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Sucre ben sana ordan kurtulabilmen için bir sürü alternatif saydım dert etme yeter ki bi ABD ye düş, en azından gitceğin yer belli. Arkadaşlarınla iletişimini sıkı tut. dediklerimi dinle sakin ol, sakin kafayla düşÃ¼n, kararlı ol, unutmaki "verilmiş en kötü karar, kararsızlıkdan iyidir."

Yolun açık olsun...
    "ALL GOOD THING TO THOSE WHO WAIT"

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı beysincda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sucre ben sana ordan kurtulabilmen için bir sürü alternatif saydım dert etme yeter ki bi abd ye düş, en azından gitceğin yer belli. Arkadaşlarınla iletişimini sıkı tut. Dediklerimi dinle sakin ol, sakin kafayla düşün, kararlı ol, unutmaki "verilmiş en kötü karar, kararsızlıkdan iyidir."

yolun açık olsun...
    saol beysincda

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

@sucre

kardes seni ayin en cok kasan turkishwat uyesi secmek lazim harbiden bir costun pir costun.nereye girsem senin sorunu goruyorum
    SEHIRLER HAKKINDA DETAYLI BILGI ICIN TIKLA
    http://www.turkishwat.net/eyaletler-...nun-sehri.html

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

sucre aktarmalılarda dediğim gibi transit vize olayı yok

oryantasyon da New Yorker Hotel'da olacak Penn Station'ın arka sokağı taxiyle de jfk arası 45 dolar tutuyormuş al sana bütün bilgiler rahat ol

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı scapegoat oldboy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sucre aktarmalılarda dediğim gibi transit vize olayı yok

oryantasyon da New Yorker Hotel'da olacak Penn Station'ın arka sokağı taxiyle de jfk arası 45 dolar tutuyormuş al sana bütün bilgiler rahat ol
    taksıyle ıstedıgın heryere gıderın basarsın parayı ..ama ben daha kısa yollardan ve daha ucuz yollar arıyorum scapegoat..bu dedıgın en son aklıma gelecek sey taksıye bınmek
    Konu sucre tarafından (24-04-2010 Saat 12:57 PM ) değiştirilmiştir.

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

[B]
    Alıntı sucre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    taksıyle ıstedıgın heryere gıderın basarsın parayı ..ama ben daha kısa yollardan ve daha ucuz yollar arıyorum scapegoat..bu dedıgın en son aklıma gelecek sey taksıye bınmek

Buradan bakabilirsin.
    Konu break tarafından (24-04-2010 Saat 01:12 PM ) değiştirilmiştir.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

metro gıdıyo sanırım fiorex de dedıgı gıbı pen statıona gıdıp metroyla oradan da yururuz 200 mt

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Google Maps bunun için çok güzel oraya bakabilirsin.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)