Work and Travel 2025
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 33 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ankara'da ulaşım ücretleri 6 yıl öncesine indi

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Standart Ankara'da ulaşım ücretleri 6 yıl öncesine indi

Ankara'da ulaşım ücretleri 6 yıl öncesine indi - Genel Bakış- ntvmsnbc.com

ANKARA - Tüketici Hakları Derneği'nin 2004 ve 2008 yılında toplu taşıma ücretlerinde indirim amacıyla 9. İdare Mahkemesi'ne açtığı davanın sonucu olarak Ankara'da ulaşım ücretleri 6 yıl öncesine döndü.

8 Mart Pazartesi gününden itibaren Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı çalışan EGO ve özel halk otobüslerinde tam bilet 90 kuruş, öğrenci 60 kuruşa indi.

Minibüslerde ise kısa mesafe 90 Kuruş, uzun mesafe ise bir lira oldu.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, ''Bu durum belediye için bir kaostur. Bu işin içinden maddi anlamda çıkabilmemiz ve işin mantığını anlamak mümkün değildir'' dedi.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

i. melih gokcek e saygilar ya ben hosdereden bahceliye gidiyorum sadece gidis gelis yol parasi 6.80 lira para veriyorum. yazik ya hicbisey yapmadan 7 lira para gidiyo aya vurdugunda ciddi miktar cikio ortaya..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Acaba şimdi neremizden çıkaracak o zammı_ !!

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

yav uyduracak bisey aktarmayi kaldircam falan demis.gene cakacak bize ole gozukuyor.i.melih...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

her sabah 2 lira gidiş 2 lira dönüş dolmuş parası vermekten bıktım.İyi oldu en azından dolmuş ucreti açısından iyi oldu.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Unutmadan, EGO kartı ile yapacağınız seyahatlerde transfer kalkacaktır.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

transferin manasi yoktu ya 2. kullanista 50 krs aliodu zaten..simdi daha uygun her turlu..

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Öğrenci kartında transfer ücretsizdir.-idi

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

o zaman ogrenciye her turlu zarar oldu aktarma yapmak zorunda kalanlar 1lira 20kr odemek zorunda olucak dier turlu 1 lira 10 kr.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

İB. Melih Gökçek sayaçlarla ulaşımla anasını ağlattı bu halkın!! ama bende merak ediyorum bu indirimi hangi zamlarla bizden çıkaracak.. Pişkin herif bari zam yapıyorsun buna müteakip metroları tamamlasa keşke

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

i.melih bi sekilde yolunu bulur. fazla uzun omurlu olmaz bu yeni fiyatlar

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

i. melih gokcek'e oy verenler kimler acaba, herkez bu kadar yakiniyorken.aynisi istanbul icinde gecerli.kimi gorsem yakiniyor agliyor sizliyor baskandan ama ben oy vermedim diyor kimsenin verdigi oya birsey dedigim yok laf yanlis anlasilmasin, size bu kisiye oy verdiniz de demiyorum.herkez bu kadar aglarken kim vermis olabilir bu oylari i. melihe ya da topbasa ?
    Peki.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

i.melih? Melihi biliyorumda "İ" ne yaw?? düşÃ¼ndüğüm sıfat mı yoksa?
    "ALL GOOD THING TO THOSE WHO WAIT"

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

bu harf yuzunden adamlar mahkemelik oldu bilmezmisin Ibrahim Melih Gokcek, ama onu sevmeyen insanlar I. melih gokcek diye cagirir en azindan ben yani.
    Peki.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Bir seçim yatırımı değil bu yüzden ürkünç.

Ne olur hani, seçimlere kadar bu şekilde kalır, kazandıktan sonra geçirir başka yerlerden. Kimse rahat değil zaten kesin başka yerden zaplayacak diye bakıyoruz işin aslı ben memnun değilim bu indirimden.

Öncelikle Melih Gökçek'in yanlışlarını bi kenara koyarsak (mesela doğalgaz saatinden bize soktuydu, onları geri verse 10 senelik otobüs parası çıkar belki ) bu indirimi acımasız bulanlardanım. Hani EGO arabaları değilde dolmuş ve ÖHO'lar için biraz sıkıntı açacak gibi, taksicilikde biter herhalde.

Ayrıca akaryakıt fiyatlarının en azından Eryamandan Bakanlıklara 0.6 TL'ye gidecek kadar güzel bir seviyede olduğunu düşÃ¼nmüyorum. Ankara geniş memleket, mesafeler uzun.

Dediğim gibi rahat değiliz, çok iyi olmadı zira korkuyoruz. Ayrıca transfer uygulamasının kalkması 1.1 TL ye 75 dk içersinde 3 aktarma yapan öğrenciye 2 aktarma yapması halinde 1.2 TL, 3 aktarma yapması halinde 1.8 TL olarak geri döndü.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı beysinCDA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    i.melih? Melihi biliyorumda "İ" ne yaw?? düşündüğüm sıfat mı yoksa?
    yazı dilinde çok anlaşılmıyo da çeşitli gazeteciler vs. adı geçen kişiden "i nokta melih gökçek" diye bahsediyolar. oraya bi gönderme var.
    helecan küpü

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Ankara'da Pazartesi'den itibaren Halk Otobüsleri çalışmayacak. Melih Gökçek'de EGO seferlerini azalttı.

İzdihamı tahmin edin, bi süre mecbur otomobille idare edeceğim ama çok masraflı olacak, oooofff--off...

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

kim dedi arkadasim calismicak diye.resmi yazi mi var elinde?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Merak etmeyin işkembeden atmam.

Buyrunuz, önceki mesaja koymadığım içinde ayrıca özür dilerim. Büyük ihtimal çalışmayacaklar.

http://www.radikal.com.tr/Radikal.as...&CategoryID=77

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

60 Kuruş olacak ise çok ucuz fakat aktarma vs. olmayacakış galiba.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

yahu aktarma simdi de ole avantajli deil.. tam bilet kullaniyorum ve 2 gun evvel 45 dakika icinde 3 vesaite bindim. 1. de tam para kesildi ikinci de 50.krs kesildi ucuncude de yine tam para kesildi.. yani ole 3 aktarma bedava aktarma donemi 5 sene evveldi zaten 2 kez vesaite bindiginde 2.35 lira para veriosun. simdikinde ise istedgin vesaite bin iki kere binmeye 1.8 para vericez .. yani kardayiz her turlu..ve artik dolmuslari ve ozel halk otobuslerini de kullanabilirsiniz bu avantajlarda sadece biletli otobus ve metro kullanma zorunlulugu kalkti.. ayrica birkac hafta da sorun yasansin bu sorunlar i.melih gokcek e cok siddetli sekilde geri doner ve her turlu geri doner otobus seferlerini azaltma kararindan.. bu arada arkadaslar cok sorun yasarsaniz dolmusa binin onlarda azalma yok

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yahu aktarma simdi de ole avantajli deil.. tam bilet kullaniyorum ve 2 gun evvel 45 dakika icinde 3 vesaite bindim. 1. de tam para kesildi ikinci de 50.krs kesildi ucuncude de yine tam para kesildi.. yani ole 3 aktarma bedava aktarma donemi 5 sene evveldi zaten 2 kez vesaite bindiginde 2.35 lira para veriosun. simdikinde ise istedgin vesaite bin iki kere binmeye 1.8 para vericez .. yani kardayiz her turlu..ve artik dolmuslari ve ozel halk otobuslerini de kullanabilirsiniz bu avantajlarda sadece biletli otobus ve metro kullanma zorunlulugu kalkti.. ayrica birkac hafta da sorun yasansin bu sorunlar i.melih gokcek e cok siddetli sekilde geri doner ve her turlu geri doner otobus seferlerini azaltma kararindan.. bu arada arkadaslar cok sorun yasarsaniz dolmusa binin onlarda azalma yok

Tam için evet haklısınız lâkin genelde öğrenci topluluk olduğumuz için 1.1 TL ve devamında tamamen ücretsiz olan aktarma iyi idi.

Eryaman'dan Beşevler'e EGO Otobüs+Metro+Ankaray ile rahatça gidiyordum 1.1 TL ile. Ama artık 1.2 TL'ye gelecek ve izdihamdan zaten otobüsler durmazken şimdi hepten...

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

kardes anlamadigim ego otobus den sonra niye metroya biniyosun direk kizilaya git ordan ankaraya bin bir vesait azalt

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardes anlamadigim ego otobus den sonra niye metroya biniyosun direk kizilaya git ordan ankaraya bin bir vesait azalt
    Otobüste geçen çileli süreyi azaltmak için. Birde Eryaman Merkezde değilim, 6. Etaptan Kızılay'a araba yok.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

felaket olacak zaten 417 odtu-kecioren 20 dakkada bir gelir denen otobus 1 saatte geliyor seferler azalirsa sabah aksam birer tane gonderirler artik

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

siz niye dusunuyorsunuz, zamaninda dusunmeyenler simdi dusunsun i. melih gokcek sagolsun.
    Peki.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Ankarada ulasim ucretleri alti yil oncesine indide ne oldu.Habere bak.

Ankaralıların çilesi bitmiyor - Milliyet.com.tr

Yargi,verdigi karara orantili olarak halkin arkasinda durmali,acikta birakmamali.Oy verenler dusunsun demek istemiyorum,vatan sagolsun.
    Peki.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

İndirim kararı iptal

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

Ankara'da ulaşımda indirim kararı iptal
    Oda Başkanı Hacı Bekir Gani, oda olarak Ankara Büyükşehir Belediyesinin, UKOME'de aldığı karara ilişkin Ankara 2. İdare Mahkemesinde açtıkları davanın bugün sonucunu aldıklarını bildirdi.

Buna göre, minibüs, otobüs ve Ankaray'da altı yıl öncesinin taşıma ücretlerinin geçerli olduğu kararının iptal edildiğini bildiren Gani, yargının verdiği karardan memnun olduklarını söyledi.

Gani, 8 Mart Pazartesi gününden itibaren minibüslerde taşıma bedelinin 900 lira olmasından dolayı esnafın "büyük sıkıntı ve mali kayıp" yaşadığını belirterek, "Bugün yönetim kurulunda yapacağımız toplantıyla birlikte eski taşıma ücreti olan bin 850 liradan yolcu taşımaya devam edeceğiz. Alınan karar aynı zamanda özel ve EGO otobüslerde de UKOME kararı öncesi taşıma bedellerinin geçerli olmasını sağlamıştır" dedi.

Oda avukatı Mehmet Ali Alan da Ankara 2. İdare Mahkemesinin verdiği kararla UKOME'de alınan ulaşımdaki indirimli tarifeden vazgeçildiğini, taşıma ücretlerinin 8 Mart Pazartesi öncesindeki düzeylere geri döndüğünü söyledi.

Bu arada, Gani'nin Ankara 2. İdare Mahkemesinden aldığı iptal kararını gören minibüsçüler, odada sevinç gösterisinde bulunarak "sıkıntıdan" kurtulduklarını ifade etti.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Karadeniz fıkrasına döndü bu olay da

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)