Work and Travel 2025
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 31 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 23 şubat 2010 vize görüşmem istanbul

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart 23 şubat 2010 vize görüşmem istanbul

arkadaşlar bugün kurtuldum vize görüşmesi derdinden..bi şey sorucam:vize görüşmem bittiğinde kadın bana pasaportumu ve diğer evraklarımı vermedi ama beyaz bi kağıt verip içerdeki ups kargoya gönderdi kargoya 11 tl verdim pasport adresime gelecek.şirketimi aradım bu vize aldığın anlamına geliyor dediler.red alsaydım pasapotunu geri vereceklermiş.vize reddi alanlara nasıl bi işlem yapıldığını bilen varmı?
    Konu necmar tarafından (23-02-2010 Saat 05:30 PM ) değiştirilmiştir.

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

benim bildiğim kadarıylada alamayanlara pasaportu geri veriyolar !!

forumdan takip ettiğim kadarıyla beyaz kagıt eksik belgen oldugunu onlar gelince pasaportunun basılıp sana yollanacagına işaret !!

şirketinde öyle demiş zaten yinede pasaportta vizeyi görmeden emin olmamak lazım !!

şimdiden hayırlı olsun darısı bize !!

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

saol almışsam darısı görüşmeye gireceklerin başına o kadar parayı ayarladık vize vermeseydi kötü olurdu..ayrıca söylemem gereken kesinlikle görüşme stresli geçmiyor sorulabilecek 20 soru var zaten ordaki soruları türevleriyle beraber ezberlemek yeterli.

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

12) Gelelim son ve en merak edilen maddeye..Bu sitede onlarca kez sorulduğu için özellikle söz aldım ve "Yeşil kağıt ile beyaz kağıt arasında fark olmadığını duyurdunuz ve bunu biliyoruz.Ancak herkesin merak ettiği,madem fark yok,neden iki farklı kağıt var?" sorusunu yönelttim.Bu soru üzerine bir kahkaha attı ve şu cevabı verdi:

"Aslında bir fark var. Beyaz kağıt eksik evrağı olan öğrencilere verilir ve o kağıttaki listeden eksik evraklar işaretlenerek bize ulaştırması istenir.Yeşil kağıt ise güvenlik soruşturmasına takılan öğrencilere verilir.Eğer öğrencinin hem eksik evrağı var hem de güvenlik soruşturmasına takılacak durumdaysa hem beyaz hem yeşil kağıt bir arada da alabilir."

http://www.turkishwat.net/vize-ve-pa...er-birisi.html

bu konudan alıntı...!!!

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

eksik belgesi olmayanlara beyaz kağıt veriliyormuş diye okudum şimdi..pasaportuna vizesi basılan varsa durumu anlatabilirmi?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

necmar ,seni ups masasına yönlendirdiler peki ds belgen ile mi gittin görüşmeye?

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

İnşallah hemen ve vize basılı bir şekilde gelir.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

[QUOTE=sincili;96536]benim bildiğim kadarıylada alamayanlara pasaportu geri veriyolar !!
    QUOTE]

bana pasaportumu geri verdi yeşil kagıtla beraber ben alamamış mı oldum şimdi vizeyi :S

Tecrübe Puanı
    23

neden kimse cevap yazmıyor söyleyin gercekleri?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı cAv Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    neden kimse cevap yazmıyor söyleyin gercekleri?
    yesıl kagıt eksık evrak ds ın gelınce gonderceksın o zaman gorceksın sonucu.

Tecrübe Puanı
    23

Alıntı wise Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

yesıl kagıt eksık evrak ds ın gelınce gonderceksın o zaman gorceksın sonucu.
    bende öyle biliyordum da Sincili pasaportu geri verenlere vize verilmiyor deyince kafam karıştı..teşekkürler

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

ds ile mi girdin görüşmeye? eğer öyleyse %99 vizeyi aldın demektir.
    I made a promise never to settle...

Tecrübe Puanı
    23

Alıntı starfire Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ds ile mi girdin görüşmeye? eğer öyleyse %99 vizeyi aldın demektir.
    yok ds siz girdim yeşil kagıtta da zaten ds belgenizi ve pasaportunuzu gönderin yazıyor..bir de güvenlik soruşturması falan..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

ben necmar için sormuştum aslında beyaz kagıtla ups masasına yönlendirilmek için gun sayıyorum
    I made a promise never to settle...

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

vize reddi yemiş birii olaraktan red yiyen birini ups e göndermiyorlar direk kapıyı gösteriiyorlar elinde bi mektup verip

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

DS olmadan ups kargoya göndermesi bana saçma geldi :S :S

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

DS olmadan ups nasıl gidiosn onu anlamadım :S

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar bn de aynı konumdayım ds belgem eksik olduğu için ups ye yönlendirilmedim. bana verilen kağıtta ds ve sevis eksik olarak işaretlendi. iyi geçtiğini düşÃ¼ndüğüm bir görüşmeydi çünkü görevli gülümseyerek uzattı kağıdı.

o yüzden sordum bnde, ds olmadan mı ups ye yönlendirildin diye..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Wink 23 şubat 13: 15 ankara Vize görüşmesi

Çok heyacan ve merakla girdik görüşmeye ama boşuna panik yapmısız bunu anladım.ilk önce parmak izi verdik ardından görüşmeye geçtik.. Çok fazla soru sormadılar
    okulumu ardından bölümümü ve not ortamamı sordu
    ve Aynı okuldan arkdaşlarla gitmiştk onların arkadşım olup olmadığını sordu
    arkdaşım dedim ve gülümsedi have a nice day dedi ve beyaz bir kağıt verdi ds geldikten sonra tekrar gönder gibi bşeyler söledi

Ama giricek arkadaşlara tavisyem rahat olun bunu hissetmeleri önemli olan
    gerisi gelio zten D

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

arkadaşlar benim aracı firmam benim vizeyi kıbrıstan alacağım ve orada işlem birazdaha faklı demişti. (kıbrısta öğrenciyim) ne gibi bi farklılık var burayla ora arasında????

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bnde ankara da girdim 18 şubatta.. kumral renkli gözlü adam denk gelmişti. aynen okulumu not ortalamamı sordu sonra neden gidiosun fln..2 ya da 3 dk sürdü. bna da beyaz kağıt verdi gülümseyerek..bişiler söledi ama anlamadm o an, ama ups ye yönlendirmedi die kafama takıldı. seni yönlendirdi mi eses

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı cAv Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende öyle biliyordum da Sincili pasaportu geri verenlere vize verilmiyor deyince kafam karıştı..teşekkürler
    yanlıs bişi söylediysem kusurabakmayın bende diğer konulardan okudugum kadarıyla yardımcı olmaya calısıyorum insanlık hali karıstırmıs olabilirim !!!

ama söylediğim doğrudur büyük ihtimal ben sadece pasaportu verirlerse dedim yanında kagıt veriyolarsa bilemicem artık

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı By_KIRTAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar benim aracı firmam benim vizeyi kıbrıstan alacağım ve orada işlem birazdaha faklı demişti. (kıbrısta öğrenciyim) ne gibi bi farklılık var burayla ora arasında????
    sen mülaakat için tarih aldın mı ben daha önce girdim kıbrıstan yarında tekrar gidecem inş sor cevap vereyim diyecem ama istersen kıbrısta vize görüşmesi diye baslık ac bende hiç burda görmemişim gibi oradan yazayım daha sonra forumu ineceleyecek olan arkadaslar için yararlı bilgiler olur !!!

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı pofuduktavsan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bnde ankara da girdim 18 şubatta.. kumral renkli gözlü adam denk gelmişti. aynen okulumu not ortalamamı sordu sonra neden gidiosun fln..2 ya da 3 dk sürdü. bna da beyaz kağıt verdi gülümseyerek..bişiler söledi ama anlamadm o an, ama ups ye yönlendirmedi die kafama takıldı. seni yönlendirdi mi eses

Benide yönlendirmedi çünkü ds belgem yoktu onu getirmemi istedi

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

içim çok rahatladı şimdi

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı sincili Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sen mülaakat için tarih aldın mı ben daha önce girdim kıbrıstan yarında tekrar gidecem inş sor cevap vereyim diyecem ama istersen kıbrısta vize görüşmesi diye baslık ac bende hiç burda görmemişim gibi oradan yazayım daha sonra forumu ineceleyecek olan arkadaslar için yararlı bilgiler olur !!!
    istanbulda tatilde olduğum için 1 marttan sonra gidip randevu alacağım. ayrıca konuyu açtım ilgilenirsen teşekkür ederim =)

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

benim ds belgem vardı ama iş sözleşmem yoktu işimle ilgili bi soru sordu belli değil dedim buna rağmen beyaz kağıt verip ups ye gönderdi.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı necmar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bugün kurtuldum vize görüşmesi derdinden..bi şey sorucam:vize görüşmem bittiğinde kadın bana pasaportumu ve diğer evraklarımı vermedi ama beyaz bi kağıt verip içerdeki ups kargoya gönderdi kargoya 11 tl verdim pasport adresime gelecek.şirketimi aradım bu vize aldığın anlamına geliyor dediler.red alsaydım pasapotunu geri vereceklermiş.vize reddi alanlara nasıl bi işlem yapıldığını bilen varmı?
    r
    VİZEM BASILDI 25 ŞUBAT:bugün pasaportum ups kargoyla elime ulaştı.vize görüşmesine gittiğimde DS belgem vardı iş sözleşmem yoktu buna rağmen vizem basılmış..artık kesin söyleyebiliriz;vize görüşmesinden sonra pasaportu iade edilmeyip küçük beyaz kağıt verilip ups kargoya gönderilenler vizeyi almış demektir.yani vize görüşmesine iş sözleşmesi olmadan girebiliyorsunuz.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı necmar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    r
    vizem basıldı 25 şubat:bugün pasaportum ups kargoyla elime ulaştı.vize görüşmesine gittiğimde ds belgem vardı iş sözleşmem yoktu buna rağmen vizem basılmış..artık kesin söyleyebiliriz;vize görüşmesinden sonra pasaportu iade edilmeyip küçük beyaz kağıt verilip ups kargoya gönderilenler vizeyi almış demektir.yani vize görüşmesine iş sözleşmesi olmadan girebiliyorsunuz.
    yalnız benım de cavında ds formumuz yoktu heralde ondan pasaportu gerı verdıler dı mı sence? Ya da yesıl kagıtla bırlıkte pasaportu tekrar yolla dedıgıne gore pasaportla işi var demektır ama vize reddi de basılıyo dı mı pasaporta red alınca yoksa basılmıyo mu ? HAYIRLISI OLSUN BU ARADA 2 GUNDE HEMEN BASMISLAR
    "20 years from now, you will be more disappointed, by the things you didnt do, than by the ones you did. so explore, dream, discover...'' Mark Twain

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

saol darısı seninde başına.kesin bildiğim şey vize reddi pasaporta işlenmiyor.ds belgesi vize görüşmesine götürülmesi gereken zorunlu belgelerden.ds belgeni götürdükten sonra vize basılır büyük ihtimalle.benim anlamadığım bütün şirketler ds siz vize verilmiyeceğini bilmelerine rağmen bazıları ds olmadan gönderiyor.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)