Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 43 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Salt Lake City,Utah

Şirket: Network Akademi
    Pozisyon: Danışman

Tecrübe Puanı
    17

Standart Salt Lake City,Utah

Merhabalar Arkadaşlar,

Ben 2006 yazında SLC,Utah'daydım.Küçük bir yer olmasına rağmen gayet modern ve gelişmiş.Özellikle az para harcamak isteyenler tercih edebilir diye düşünüyorum.Ne büyük kentlerdeki kadar çok kira ödersiniz,ne de ulaşıma çok para harcarsınız.Ayrıca Las Vegas'a 6 saat uzaklıkta. (Washington,DC'de evden işe 2 saatte gidince 6 saat hiçbişey)

Ayrıca gayet güvenli bir yer.Genel olarak Amerika'da ve dünyada Mormonların en çok yaşadığı yer olduğundan ve bu insanlar aile hayatına çok bağlı olduklarından her saat dışarda olabilrsiniz, hiç bisi de olmaz.

Sıkıcı bir yer de gelmesin gözünüzün önüne. O kadar berbat bi yerde diil.Hatta gayet eylendik aslında.RHCP ve Nickelback konserlerine ünlü Delta Center'da gitmek,gururumuz Mehmet Okur'un formasını Delta Center'da asılı görmek gerçekten superdi.

Zaten inanın Amerika'da New York ve San Francisco'ya gitmediiniz surece bence her yer aynı.O yuzden en azından az para harcama niyetindeyseniz ve guvenli bir yer arıyorsanız burası uygun olabilir.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ya arkdaşım bn salt lake citye gidiyorumdaa başta baya bi moralim bozludu sıkıcı biyere gitcem diee. bide tutucu bi yer olduu sölendi öylemiş de yani gece hayatı hiçmi yok burda ne bilim barlar falann

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Utah Salt Lake City'e gidiyorum ben de bu yaz. Yazdıkların içimi rahatlattı gerçekten.

Tecrübe Puanı
    17

'Gece hayatı' sadece cuma ve cumartesi var diyebilirim. Onun haricinde haftaiçi fazla sayıda rock ve metal barlar vardır, ama bunların çoğuna üye olarak yada başka bi üyenin referansı ile girebilirsiniz bizim gittiğimiz en iyi klüp 'hotel'di. Convention Center'in oralarda bi yerde. Zaten akşam önündeki kalabalıktan farkedersiniz.. Port O' Call bazen fena olmuo, o da downtown'da. Area 51 iyi diye duydum ama gitmedim. Eğer yaşınız 21'in altındaysa, Vortex var, yine downtown'da. Biraz seviyesiz gerçi, alt katı 16-21 yaş arası hizmet verio, üst katı ise 21 üstü..

Orda artık hayatı birazda siz renklendirmelisiniz. HMShost'ta mı çalışacaksınız?
    Konu borders tarafından (21-03-2008 Saat 05:54 PM ) değiştirilmiştir.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bn havaalanındaa çalışcamm arkadaaşım saol bilglendridiin içinn yani sıkılmayıs heralde dimi utahda çnkü burda üniveristedeki hocama osrdum utah hakkında kötü şeler söledi. yok işte sigara içemessin sokakda içki içemessin çok aşırı tutucu bi yerdir sıkılırsın falan dedii??

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

@borders

Evet, HMS'de çalışacağım ben. Airport. İçki, sigara ve gece hayatı dışında başka ne yapılır? Bunlar zaten pek ilgimi çeken şeyler olmadığı için. Gezilecek yerleri var mıdır, şöyle doğa güzellikleri vs. felan ya da merkezler felan ?

Tecrübe Puanı
    17

Mormonların merkezi olduğu için Downtown'da Temple'dan başlayarak gezebilirsin. (Bu arada, mormon misyonerler oncelikle hostelde misyonerlik faaliyetlerine baslayacak-her carsamba ziyaret ediolar, her downtownda sizi gorduklerinde bişiler anlatmaya çalışırlar ama çook iyi insanlar, melek gibiler cidden)

Temple '0' (sıfır) noktasıdır. bundan sonra caddeler 100er 100er doğu-batı-kuzey-guney olarak artar (100west, 100 east gibi) Temple'den hergun tum mormon merkezlerine ucretsiz turlar da var. Turlara ozellikle az kişi ile gidiyorlar, malum beyin yıkama amaclı bunlar birazda. Yine downtown'da tramwayın geçtiği yol uzerinde bir cok dukkan, mağaza, kitapçı bulabilirsin. Bu cadde benim favori mekanımdı. Butun gun orada oturup insanları izlesem de sıkılmazdım. Downtown'daki kebabçıda yemeyin, kebablari iğrenç.. Onun yerine Mad Greek var Redwood'da, oradan mis gibi doner alın Zaten havaalanından size 8$lık yemek hakkı verirler, bununla 2 ogun bile yersiniz..

Buyuk ihtimalle ilk gittiğinizde avenues hostelde kalıcaksınız. hostel ve cevresi genellikle sadece banliyo yani yasam alanından olusur. En yakın market 3 sokak yukarıdaki Smiths'dir. Hostelde ilk gittiğinizde bol bol watcı ogrencilerle karsılasırsınız. İlk haftadan sonra herkes eve cıkmaya baslar..Zaten hostel sahibinin muamalelerine maruz kalmamak için (saat 10pm'den itibaren 'quite time': herkes yatağa yani. tv yok, internet yok, muhabbet etmeyin, mutfaklar kitlenir..) Sırf havaalanına yakın diye redwood road civarında ev kiralamamanızı tavisye ederim. 10 dakikada işe gidebilirsiniz ama daha cok bir mülteci kampında yaşıyormuşsunuz hissine kapılırsınız.

Bunun haricinde Da Center'ı da tabi ziyaret edip Mehmet Okur'un formasınıda içerideki spor mağazasından edinebilirsin.De Center'da büyük ve güzel konserler olur. Onundeki ekrandan sıklıkla takip etmeni oneririm.Da Centerin tam karsısında Gateway denilen alışveriş mekanı vardır. Salt Lake city halkını genelde burada bulursun. Carsamba gunleriydi sanırım halk pazarı kurulur, buralardan daorganik sebze/meyve alısverisi yapılabilir. Gateway'de aynı zamanda sinema da bulunur. Hatta nedense ben sadece o sinemayı hatırlıyorum, başka varmıydı emin değilim.

University of Utah ve çevresi ise cok guzel. Universite ozellikle sosyal bilimlerde gayet iyi. Kutuphanesi cok buyuk ve unlu. Universitenin spor etkinliklerinden, konferanslardan yararlanabilirsin eğer iyi takip edersen. Ozellikle agustosta dersler baslayınca artan ogrenci nufusu ile beraber universiteye cıkan yoldaki cafeler canlanır, utah ayrı bir havaya burunur.

Salt Lake City'nin şehir kutuphanesi de iyi kutuphanelerden biridir.İnternete genellikle buradan giriyorduk.1 saat kullanım hakkın var.bir de express olanlar var, onlarda sadece 15 dk oturabilirsin. Kitap,video vs de odunc alabilirsin.Uyelik ucretsiz.Burada da arada bir etkinlikler, workshoplar duzenleniyor. Ben bolumumle alakalı cok iyi bir training yakalamıstım. Universitede kendi bolumunun oldugu binaya giderek boyle aktiviteleri takip edebilirsin.

Bunların haricinde Utah'ta doğal parklar,kanyonlarda mevcut ancak benim pek ilgimi çekmedikleri icin gitmedim. Salt Lake dışında hayat olduğuna da inanmıyorum zaten Utah'da. Bir keresinde yanlış otonuse binip Tooele'ya gitmiştik.Saat 5 falan olmasına rağmen son otobusmus meğer!!Dağın başı,kuş uçmaz kervan geçmez bir yer..

Havalanında çalışacaksan, elinden geleni yapıp Starbucks'ta çalış. En iyi parayı orda kazanıyorsun (maaş+bahşiş) ayrıca temiz iş. Gerisi pek iç açıcı diil.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar.. sorularınız olursa yine buradayım..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşım yaa çok saol hertrlü bilgiyi yazmışssın bnde havaalanında çalışcam ancak bu bagaj taşıyıcılııı yapcamm bu senin dedii sturbucksa geçme olayını yapabilrmiyimki acabaaa bide bu 8 dolarlık yemek yemee olayından bnde yararlanabilirmiyimm.. bide son sorum ew kiraları ne kadar orda yani yaklaşık olarak. çlü bnim kaldıım yer çok pahalı aveneus hotel dediin gibi ayda 400 doları geçiooo bunlar hakkındada bilgi verirsen çook sewinirm gerçektdenn

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

@borders

Öncelikle yazdığın onca şey için teşekkür ederim. Çok işime yarayacak. İşe kabul edildim ancak daha pozisyonum belli değil. Oraya biraz da erken gideceğim bütleri feda edip. Eğer starbucks ta dolmamışsa yer orayı isterim direk. Dilden yana sorunum yok zaten.

Bir sorun da ev sorunu. Yazdığın şeylerden sonra hostel pek iç açıcı gözükmüyor. Eve çıkmaya karar verirsek ne kadara kiralayabiliriz ?

Ve son soru; Uçak parası gözümü korkutuyor. Çünkü geçen sene New York'a 600€ ödemiş arkadaş. Benim ordan bi dünya daha yolum var SLC'ye kadar. Sen ne kadar ödemiştin?

Cevaplarsan sevinirim.
    İyi akşamlar.

Tecrübe Puanı
    17

Ev kiralamak icin hostelin bulunduğu taraflara bakmanızı tavsiye ederim. Ama illa da cok ucuz olsun diyorsanız, bizim kaldığımız sitenin manager'inin telefonunu veriyim, onunla bir gorusun. Yeri havaalanına (otobusle) sadece 10 dk (hostelin ordan havaalanı 30-50 dk, cts-pazar otobus hostelin ordan gecmio o yuzden temple'a yurumek zorundasınız. temple-hostel yuruyerek 15-20 dk) sitenin kotu yanları: sitede 1 tane bile amerikalı yasamio, hepsi multeci yada gocmen dolayısıyla zaman zaman isyan ettirebilir ama cokta kotu diil. evlerde mobilya yok, sadece halıflex kaplı, fırın ve buzdolabı var. Ama Walmart'tan evi doseyip, Türkiye'ye donerken de hepsini aynen iade edip paranızı alırsınız sitede bir adet acık havuz da mevcut. Redwood deiğim kısımda kalıyor ev. Biraz 'ghetto' havası olan bi yer, hispanic ghettosu Ama evde ne kadar vakit gecireceksiniz ki zaten?

Evi 2006 yazında 625$a kiralamıştık, gercekten cok ucuz!! 5 kişi kalıoduk, adam başı 125$, fakat elektrik faturası dahil değildi. Su faturasını hatırlayamadım şimdi. Elektrik faturasını internet üzerinden banka hesabınızdan odeyebilir yada otomatik odeme talimatı verebilirsiniz. Elektriği eve taşınır taşınmaz sizin açtırmanız gerekiyor. Bunu da bir telefon ile halledebiliyorsunuz zaten..Elektrik faturası aylık ortalama 35-45$ arasında geliyodu.

HMShost zaten paso'da veriyor size ve paso ile tramwaya ve otobuse ucretsiz biniyorsunuz. Bazı donemlerde cok fazla overtime sansı da oluyor, onları kacırmayın derim, boylece iyi para yaparsınız.

Salt Lake'e sanırım 2006 yılında 800€'ya almıstık bileti ama biz son dakikada alıp gitmek durumunda kalmıstık, gerci simdi son dakika değil, normal sartlarda bu fiyata bulursun ancak.Burdan New York yada Chicago'ya ucup, oradan da Salt Lake'e bilet de alabilirsiniz burdan almak yerine ama uzun saatler bekleme riskini almak durumundasınız. Salt Lake'e yakın merkezlerden birine daha ucuz bilet bulursan, al git, oradan da greyhoundla en fazla 50$ ödeyip otobusle salt lake'e gidersin..

Starbucks olmaz derlerse bile sen ısrar et, deneyimim var zaten fln de hatta (tabi gitmeden ürünlerin isimlerini ve karışımlarını öğren ) dediğim gibi en iyisi orda çalışmaktı, gerisi pek iç açıcı diil.

osmanagabjk: bizim gittiğimiz zaman bagaj taşıcılığı diye bir pozisyon yoktu bu sebeble sorularına yanıt veremiyorum ama HMSHost bünyesinde çalışacaksan, büyük ihtimalle 8$ yemek hakkın ve ücretsiz pason olucaktır.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

borders çok teşekkür ederim bu ew işii çok iyi oldu gerçekten bilgilerin için çok saol. bu ew işi için managerin telini werirsen çok sewinirimm

Tecrübe Puanı
    17

http://www.apartmentlinks.com/UT/apartments-84116.html

bu linkten salt lake'teki ucuz apartmanlara ulaşabilirsiniz. Bu akşam telefon numarasının yazılı olduğu kartı da bulup, manager'in telefonunu yazarım buraya. Sitenin adı 'landing point apartments'. aslında anlaşabilirseniz sky harbour sitesi cok daha güzel ve ucuz. havaalanına da bizim evden birazcık daha yakındı. Daha ziyade amerikalıların yaşadığı bi site.Gidince oraya da bakmanızı tavsiye ederim. Bizim evden ve siteden fotoğraflar da yükleyebilirim bir ara, en azından bir fikriniz olsun nasıl bir yer.

Tecrübe Puanı
    17

Maria E. Hernandez
    Property Manager
    (801) 532-2054
    Fax (801) 532-2071
    Emergency (801) 643-1906

Landing Point Apartments
    176 N. Redwood Road
    Salt Lake City, Utah 84116

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

borders hakikaten çok yararlı bilgiler sunuyorsun bizlere teşekkür ederim ... acaba ogden tarafları nasıl biliyormusun SLC ye 40 km flan uzakmışta oraya gidicem yazın eğer bilgilendirebilirsen çok memnun olurum

Tecrübe Puanı
    17

Lagoon'da çalışacaksın sanırım, cok guzel bir park gercekten. Ogden'e 1 veya 2 kez gitmistim galiba, güzel bir yerdi. Tabi biz SLC'de olduğumuz icin o taraflara pek gitmiyorduk.

Eger havaalanında karsılanmayacaksan, taksiye falan para verme istersen. Havaalanından SLC'ye giden otobuslere bin, North Temple- State Street'te in, (200W), ordan da Ogden otobuslerine binebilirsin. (Route 470-472) (yada route 473-University of Utah'in ordan kalkio ama o kadar yol gitmene gerek yok ) http://www.rideuta.com/ridingUTA/sch...routeGroupID=1 bu linkten tüm otobus rotalarına ulaşabilirsiniz.

HMSHost'ta çalışan arkadaşlar da seni ziyarete geliceklerdir Her yıl HMSHost, çalışanlarına 1 günlük ücretsiz Lagoon bileti veriyor (Ağustos ayında sanırım)
    Konu borders tarafından (27-03-2008 Saat 12:38 PM ) değiştirilmiştir.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

gelsinler ya misafirimiz olsunlar valla şirket karşılayacağız dediler hemde ayarlamaya çalıstığım tek aktarmalı bilette gece 11:20 de varıyor oraya o yüzden karşılamaları şart gibi ama olmazsa da başımızın çaresine bakarız verdiğin faydalı bilgiler çerçevesinde. Artık salt lake city'e de haftada 2 gün olan tatillerde gideriz

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bende 2006 da SLC deydim borders burda anlatınca biraz nostalji oldu ) özellikle ev konusunda söledikleri çok doğru ) ama starbucks konusuna katılmıorum günde 5 dolar bahşiş kaldığı bile oluyordu ayrıca maaşı 7,5$ diğerleri 8$ ben hepsinde çalıştım terminal 1 deki tüm store larda çalıştım para kazanma açısında en iyisi blue burrito ydu ama sorun bi store ayrı mesele onun dışında great american bagel ın öğlen shiftide baya rahat oluyor

Tecrübe Puanı
    17

@madheart61

Naber? Burda da mı karşılaşacaktık yahu acaba kim olduğumu anladın mı?? 2006'da SLC'de beraberdik Paycheck'i hep 1o$ gelen :P
    Konu borders tarafından (28-03-2008 Saat 03:51 PM ) değiştirilmiştir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

iyidir valla ne olsun senden naber? tanımaz olurmuyum ilk mesajını okuduktan sonra anladım kim olduğunu

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

borders arkadaşım biz senle aynı üni.deyis ya şimdi farketdimm hangi bölümde okuosunn ben işletme 3üm

Tecrübe Puanı
    17

@osmanagabjk: malesef aynı ünide değiliz,artık öğrenci değilim çünkü. Abant İzzet Baysal ile de herhangi bir alakam yok.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart Utah - Salt Lake City

Merhaba arkadaşlar;

Utah SLC'deyim bu yaz İnşallah. Airport'da henüz belli olmayan dükkanların birinde çalışçacağım. Giden çok Türk yok, kendi arkadaşlarımı çıkarırsam 3 Türk var ama daha önceden gitmişler felan varsa konuşmak için açmak istedim başlığı.

Utah - Salt Lake City Neresidir?

Google Map: http://maps.google.com/maps?hl=tr&cl...=11&iwloc=addr

Salt Lake City, ABD'nin Utah eyaletinin başkenti ve en büyük kentidir. Adını Ute kızılderililerinden almıştır ve "dağların insanları" anlamındadır. 'West Bölgesi'nde olan eyaletin batısında yer alan Basin-Range Bölgesi'nde kurak ve düz toprakların yanısıra küçük dağ sıraları yer alır. Bu bölge içerisinde Great Salt Lake, Bonneville Salt Flats ve çok sayıda çöl vardır. Eyaletin yaklaşık yarısı, yüksek kesimleri ve kanyonları, renkli kayalıklarıyla ünlü Colorado Platosu'nda yer alır. Utah'ın iklimi yazın genellikle güneşli, sıcak ve kuru, kışın ise soğuktur. Cove Fort Bölgesi, Amerika'nın en çölleşmiş bölgelerinden biridir. Eyalet kıtanın iç kısımlarında kaldığı için yağan kar oldukça kurudur, bu kaliteli kar sayesinde eyalet sınırlarında bulunan 14 kayak merkezi dünya çapında ünlüdür.

SLC'de yapılabilecekler için birkaç yardımcı link:

Popular things to do:

http://www.tripor.com/QuickGuide-g60...City_Utah.html

Salt Lake City Travel Information:
    http://www.go-utah.com/salt-lake-city

Salt Lake City Travel Information 2
    http://www.slctravel.com/

Utah Şehir Rehberi
    http://utah.citysearch.com/

UTAH SLC'YE GİDEN WAT'ÇILAR

@borders

Merhabalar Arkadaşlar,

Ben 2006 yazında SLC,Utah'daydım.Küçük bir yer olmasına rağmen gayet modern ve gelişmiş.Özellikle az para harcamak isteyenler tercih edebilir diye düşünüyorum.Ne büyük kentlerdeki kadar çok kira ödersiniz,ne de ulaşıma çok para harcarsınız.Ayrıca Las Vegas'a 6 saat uzaklıkta. (Washington,DC'de evden işe 2 saatte gidince 6 saat hiçbişey)

Ayrıca gayet güvenli bir yer.Genel olarak Amerika'da ve dünyada Mormonların en çok yaşadığı yer olduğundan ve bu insanlar aile hayatına çok bağlı olduklarından her saat dışarda olabilrsiniz, hiç bisi de olmaz.

Sıkıcı bir yer de gelmesin gözünüzün önüne. O kadar berbat bi yerde diil.Hatta gayet eylendik aslında.RHCP ve Nickelback konserlerine ünlü Da Center'da gitmek,gururumuz Mehmet Okur'un formasını Da Center'da asılı görmek gerçekten superdi.

Zaten inanın Amerika'da New York ve San Francisco'ya gitmediiniz surece bence her yer aynı.O yuzden en azından az para harcama niyetindeyseniz ve guvenli bir yer arıyorsanız burası uygun olabilir.

**
    'Gece hayatı' sadece cuma ve cumartesi var diyebilirim. Onun haricinde haftaiçi fazla sayıda rock ve metal barlar vardır, ama bunların çoğuna üye olarak yada başka bi üyenin referansı ile girebilirsiniz bizim gittiğimiz en iyi klüp 'hotel'di. Convention Center'in oralarda bi yerde. Zaten akşam önündeki kalabalıktan farkedersiniz.. Port O' Call bazen fena olmuo, o da downtown'da. Area 51 iyi diye duydum ama gitmedim. Eğer yaşınız 21'in altındaysa, Vortex var, yine downtown'da. Biraz seviyesiz gerçi, alt katı 16-21 yaş arası hizmet verio, üst katı ise 21 üstü..

Mormonların merkezi olduğu için Downtown'da Temple'dan başlayarak gezebilirsin. (Bu arada, mormon misyonerler oncelikle hostelde misyonerlik faaliyetlerine baslayacak-her carsamba ziyaret ediolar, her downtownda sizi gorduklerinde bişiler anlatmaya çalışırlar ama çook iyi insanlar, melek gibiler cidden)

Temple '0' (sıfır) noktasıdır. bundan sonra caddeler 100er 100er doğu-batı-kuzey-guney olarak artar (100west, 100 east gibi) Temple'den hergun tum mormon merkezlerine ucretsiz turlar da var. Turlara ozellikle az kişi ile gidiyorlar, malum beyin yıkama amaclı bunlar birazda. Yine downtown'da tramwayın geçtiği yol uzerinde bir cok dukkan, mağaza, kitapçı bulabilirsin. Bu cadde benim favori mekanımdı. Butun gun orada oturup insanları izlesem de sıkılmazdım. Downtown'daki kebabçıda yemeyin, kebablari iğrenç.. Onun yerine Mad Greek var Redwood'da, oradan mis gibi doner alın Zaten havaalanından size 8$lık yemek hakkı verirler, bununla 2 ogun bile yersiniz..

Buyuk ihtimalle ilk gittiğinizde avenues hostelde kalıcaksınız. hostel ve cevresi genellikle sadece banliyo yani yasam alanından olusur. En yakın market 3 sokak yukarıdaki Smiths'dir. Hostelde ilk gittiğinizde bol bol watcı ogrencilerle karsılasırsınız. İlk haftadan sonra herkes eve cıkmaya baslar..Zaten hostel sahibinin muamalelerine maruz kalmamak için (saat 10pm'den itibaren 'quite time': herkes yatağa yani. tv yok, internet yok, muhabbet etmeyin, mutfaklar kitlenir..) Sırf havaalanına yakın diye redwood road civarında ev kiralamamanızı tavisye ederim. 10 dakikada işe gidebilirsiniz ama daha cok bir mülteci kampında yaşıyormuşsunuz hissine kapılırsınız.

Bunun haricinde Da Center'ı da tabi ziyaret edip Mehmet Okur'un formasınıda içerideki spor mağazasından edinebilirsin.De Center'da büyük ve güzel konserler olur. Onundeki ekrandan sıklıkla takip etmeni oneririm.Da Centerin tam karsısında Gateway denilen alışveriş mekanı vardır. Salt Lake city halkını genelde burada bulursun. Carsamba gunleriydi sanırım halk pazarı kurulur, buralardan daorganik sebze/meyve alısverisi yapılabilir. Gateway'de aynı zamanda sinema da bulunur. Hatta nedense ben sadece o sinemayı hatırlıyorum, başka varmıydı emin değilim.

University of Utah ve çevresi ise cok guzel. Universite ozellikle sosyal bilimlerde gayet iyi. Kutuphanesi cok buyuk ve unlu. Universitenin spor etkinliklerinden, konferanslardan yararlanabilirsin eğer iyi takip edersen. Ozellikle agustosta dersler baslayınca artan ogrenci nufusu ile beraber universiteye cıkan yoldaki cafeler canlanır, utah ayrı bir havaya burunur.

Salt Lake City'nin şehir kutuphanesi de iyi kutuphanelerden biridir.İnternete genellikle buradan giriyorduk.1 saat kullanım hakkın var.bir de express olanlar var, onlarda sadece 15 dk oturabilirsin. Kitap,video vs de odunc alabilirsin.Uyelik ucretsiz.Burada da arada bir etkinlikler, workshoplar duzenleniyor. Ben bolumumle alakalı cok iyi bir training yakalamıstım. Universitede kendi bolumunun oldugu binaya giderek boyle aktiviteleri takip edebilirsin.

Bunların haricinde Utah'ta doğal parklar,kanyonlarda mevcut ancak benim pek ilgimi çekmedikleri icin gitmedim. Salt Lake dışında hayat olduğuna da inanmıyorum zaten Utah'da. Bir keresinde yanlış otonuse binip Tooele'ya gitmiştik.Saat 5 falan olmasına rağmen son otobusmus meğer!!Dağın başı,kuş uçmaz kervan geçmez bir yer..

Havalanında çalışacaksan, elinden geleni yapıp Starbucks'ta çalış. En iyi parayı orda kazanıyorsun (maaş+bahşiş) ayrıca temiz iş. Gerisi pek iç açıcı diil.

Ev kiralamak icin hostelin bulunduğu taraflara bakmanızı tavsiye ederim. Ama illa da cok ucuz olsun diyorsanız, bizim kaldığımız sitenin manager'inin telefonunu veriyim, onunla bir gorusun. Yeri havaalanına (otobusle) sadece 10 dk (hostelin ordan havaalanı 30-50 dk, cts-pazar otobus hostelin ordan gecmio o yuzden temple'a yurumek zorundasınız. temple-hostel yuruyerek 15-20 dk) sitenin kotu yanları: sitede 1 tane bile amerikalı yasamio, hepsi multeci yada gocmen dolayısıyla zaman zaman isyan ettirebilir ama cokta kotu diil. evlerde mobilya yok, sadece halıflex kaplı, fırın ve buzdolabı var. Ama Walmart'tan evi doseyip, Türkiye'ye donerken de hepsini aynen iade edip paranızı alırsınız sitede bir adet acık havuz da mevcut. Redwood deiğim kısımda kalıyor ev. Biraz 'ghetto' havası olan bi yer, hispanic ghettosu Ama evde ne kadar vakit gecireceksiniz ki zaten?

Evi 2006 yazında 625$a kiralamıştık, gercekten cok ucuz!! 5 kişi kalıoduk, adam başı 125$, fakat elektrik faturası dahil değildi. Su faturasını hatırlayamadım şimdi. Elektrik faturasını internet üzerinden banka hesabınızdan odeyebilir yada otomatik odeme talimatı verebilirsiniz. Elektriği eve taşınır taşınmaz sizin açtırmanız gerekiyor. Bunu da bir telefon ile halledebiliyorsunuz zaten..Elektrik faturası aylık ortalama 35-45$ arasında geliyodu.

HMShost zaten paso'da veriyor size ve paso ile tramwaya ve otobuse ucretsiz biniyorsunuz. Bazı donemlerde cok fazla overtime sansı da oluyor, onları kacırmayın derim, boylece iyi para yaparsınız.

Salt Lake'e sanırım 2006 yılında 800�'ya almıstık bileti ama biz son dakikada alıp gitmek durumunda kalmıstık, gerci simdi son dakika değil, normal sartlarda bu fiyata bulursun ancak.Burdan New York yada Chicago'ya ucup, oradan da Salt Lake'e bilet de alabilirsiniz burdan almak yerine ama uzun saatler bekleme riskini almak durumundasınız. Salt Lake'e yakın merkezlerden birine daha ucuz bilet bulursan, al git, oradan da greyhoundla en fazla 50$ ödeyip otobusle salt lake'e gidersin..

10 Haziran Gidiş 24 Eylül Dönüş biletim var. Bu süre içinde orada olacak arkadaşlar, uğrayacaklar vs. buyrun gelin misafirimiz olun.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

.................................................. .................................................. .................................................. ..................
    Konu berksarica tarafından (23-03-2011 Saat 07:06 AM ) değiştirilmiştir.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Off. naptın arkadaşım sen. 30 saat çekilir mi ya. Bu arada aynı okuldayız. Ben de Airportta olacağım. Restoranlarda çalışçam ordaki. Karşılaşırız mutlaka. Msn vermek yasak biliyorum ama haberleşme şekli başka türlü yok maalesef. İstersen ekle konuşalım. xxxxxxxxxxxxxxx

Forumda MSN Paylaşımı kural dışıdır.

http://www.turkishwat.net/forums/announcement.php?f=74
    Konu Fiorex tarafından (10-05-2008 Saat 03:09 PM ) değiştirilmiştir.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

berk bileti işini kaça haletdin kardeşimm nerden aldınn bide aktarma şekillerin nasıl oluoo

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bende 26 haziranda ordayım arkdaşalar bir türlü irtibtaı kurup birbirimize destek olalım..face adreslerimizden ekleyebiliriz birbirlerimizi hiç olmazsa yanlız olmadığımızı bir nebze de olsun hissedelim orda..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Selam! Bende lagoon.da çalışcam bu yaz. Giden arkadaşlara sormak istiyorum hava nasıl oluyo? Sıcak mı yani??

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

cansu ben de aynı yere gidiyorum bu soruyu borders a sordum sağolsun cevapladı. ce vabı aynen şu: '' Hava haziran,temmuz ve ağustos sonuna kadar cok sıcaktı, o yuzden ince seyler goturmeni tavsiye ederim. Ancak cok kalın bir kac parca esya da ya gotur ya da ordan alırsın cunku ağustos sonunda dağlara kar yağmıştı ve hava geceleri&sabaha karşı müthiş soğuk oluyordu. (Buna rağmen hava gündüz yine de sıcak olabilio). Ben gidip Walmart'tan battaniye bile almıştım, başka türlü uyumak mümkün olmuyordu.. Sabah'ın 5inde dişlerim birbirine çarparken işe gittiğimi hatırlıyorum,kat kat giyinmeme rağmen!!''

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Lagoon'cular. HMS olarak sizi tatil günlerimizde ziyaret ederiz artık

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

gelin başımızın üstünde yeriniz var!!!

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks