Work and Travel 2025
Toplam 23 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 23 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: watçılar bi el atın acil yardım.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart watçılar bi el atın acil yardım.

arkadaşlar biraz uzun ama vakit ayırıp okursanız değerli görüşleriniz benim için çok önemli. ben bu sene work and travel a gitmeyi planlıyorum kız arkadaşımla fakat bazı şirketler bana full placement 3000 dolar herşey dahil hallederiz falan dedi çok pahalı geldi banada okadar durumumuz yok şuan.reklam yasak mı bilmiyorum kusura bakmayın ama ccn falan çok ucuz ve güzel kampanyalar yapmış güvenemedim açıkcası bilginiz var mı? bide şöyle bi sorum olacak ben bu sene motosikletimi değiştireceğim oyüzden 9000 lira gibi bi paraya ihtiyacım var bunu wat ile sağlamam mümkün mü? gezmiycem hiç evet gezmek kesin lazım deniyor ama ilk senemde gezmeyeceğim çünkü çok ihtiyacım var bu paraya kız arkadaşım diyorki benim kazandığımı alısverisimize harcar seninkinlede motorumuzu değiştiririz dedi banada mantıklı geldi ama bu meblayı kazanabilme imkanım var mı? ben 3 5 parça kıyafet bitanede laptop alacam gerisinde gözüm yok valla seneye gidersem alırım artık.tavsiyeleriniz nelerdir? alaska harici neler yapılabilir?saygılar sevgiler.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

3000 dolar çok değil, ortalama rakam odur. Eğer her şey dahil dediyse şirket. ccn çok uygun gelmiş olabilir ama ona daha bir sürü masraf ekleniyor uçak biletiydi, vizeydi, pasaporttu ıvırdı zıvırdı.

Diğer konu, 9000 lira kazanabilmen mümkün değil(!). Hele hele laptop, birkaç parça kıyafet alıp 9000 lira getirebilmen hiç mümkün değil(!)***. Şimdi burdan giderken zaten 4-5 bin lira arası para harcayacaksın, ondan sonra 9000 lirayı denkleştirmeye çalışacaksın. Bu sana ne kadar mantıklı geliyor? Amerikanın öyle sanıldığı gibi taşı toprağı altın değil!

*** şimdi arkadaşlar buna itiraz etmesin, 9000 lira kazanabilme ihtimalin var deyip arkadaşı umutlandırmaktansa, böyle söylemek ona daha büyük iyilik olur bence...
    2009 Work and Travel (Virginia-North Carolina)
    2010 Work and Travel (Lake George, New York)
    2011 Internship (Germany)
    2012 Internship (???Bratislava)

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ya kac kisi konaklma vergi yemek ve ulasim ciktiginda 6000 dolar kazanabilmis ki 9000 lira getirmek imkansizdir bence... wat da en iyi [para kazanilan islerden birinde calistim benim kazandigim brut 6600 dolardi.. bundan konaklama ulasim vergi ve yemek cikinca tabiki bu miktar kalmiyor geriye.. ki tekrar soyluyorum wat in en cok para kazanilan izlerinden biriydi o diger islerde bu rakami bulmak cok cok zor...

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya kac kisi konaklma vergi yemek ve ulasim ciktiginda 6000 dolar kazanabilmis ki 9000 lira getirmek imkansizdir bence... wat da en iyi [para kazanilan islerden birinde calistim benim kazandigim brut 6600 dolardi.. bundan konaklama ulasim vergi ve yemek cikinca tabiki bu miktar kalmiyor geriye.. ki tekrar soyluyorum wat in en cok para kazanilan izlerinden biriydi o diger islerde bu rakami bulmak cok cok zor...
    Bu sene utandırıcam seni özgür

6000 dolar getirmek imkansız olmasa da imkansıza yakındır.
    Alaska , pedicab yada Lagoon da şansınız yaver giderse o rakamlara ulaşırsınız.
    Yine de kimse garanti edemez bunu !

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı n3co_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu sene utandırıcam seni özgür

6000 dolar getirmek imkansız olmasa da imkansıza yakındır.
    Alaska , pedicab yada Lagoon da şansınız yaver giderse o rakamlara ulaşırsınız.
    Yine de kimse garanti edemez bunu !
    İş bazında düşündüğünüz zaman sağlam bir yerde server'lıktan kral iş olmadığı şüphesiz. Misal mutfağında çalıştığım restaurantta garsonlar tek shiftte en az 200le kapatıyordu günü... Ama o işveren j1'den garson almıyor o kötü
    2009 Work and Travel (Virginia-North Carolina)
    2010 Work and Travel (Lake George, New York)
    2011 Internship (Germany)
    2012 Internship (???Bratislava)

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

sanırım bu soruna en güzel cevap benim konu incelemeni dilerim

http://www.turkishwat.net/soru-cevap...etirdiniz.html

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

ben gecen sene iki iste calistim 8600 dolar kazandim toplam ama 3 saat uyku hayatimi felc ettirmisti ama sayidende onca laisveristen sonra geriye 9000 getirtmek imkansiz
    What happens in vegas stays in vegas, until it tries to find its real father

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

en az 3 ay yaşamını sürdüreceksin orda..ev kirası, ulaşım, gıda..im-kan-sız!!! sen bence işe gir, oralarda aç kalma sonra dua et..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

mjohn arkadaşımızın dediğini yapmayı ''garantilicek'' bi iş varsa söyleyin ben de bütün yaptığım planlardan vazgeçmeye hazırım

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

alaskada balık sezonu şansına iyi gelir, günde 1 öğün yer ve 20 saat çalışabilirsen olur..ihtimali sen hesapla..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

hatta sirkete verdigin paraayı bile geri getirsen senn icin super

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

wat a para kazanmak için gitmeyin arkadaşlar..bunu hep söylüyoruz..wat, abd yi en ucuz yolla ve en uzun süreyle ziyaret edebileceğiniz, ingilizcenizi geliştirebileceğiniz programdır..beklentileri yüksek tutmak orda hem mutsuzluğunuza hem de pişmanlığınıza neden olacaktır..3 ay orda tek başınıza yaşayıp, elektornik ve giyim harcamaları yapabiliyorsanız çok şanslınız demektir..bnm düşÃ¼ncelerim bunlar..sizler neler düşÃ¼nüyorsunuz??

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı CaMuR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    alaskada balık sezonu şansına iyi gelir, günde 1 öğün yer ve 20 saat çalışabilirsen olur..ihtimali sen hesapla..
    o yuzden garanti kelimesni tırnak işareti icine aldım

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı mjohn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar biraz uzun ama vakit ayırıp okursanız değerli görüşleriniz benim için çok önemli. ben bu sene work and travel a gitmeyi planlıyorum kız arkadaşımla fakat bazı şirketler bana full placement 3000 dolar herşey dahil hallederiz falan dedi çok pahalı geldi banada okadar durumumuz yok şuan.reklam yasak mı bilmiyorum kusura bakmayın ama ccn falan çok ucuz ve güzel kampanyalar yapmış güvenemedim açıkcası bilginiz var mı? bide şöyle bi sorum olacak ben bu sene motosikletimi değiştireceğim oyüzden 9000 lira gibi bi paraya ihtiyacım var bunu wat ile sağlamam mümkün mü? gezmiycem hiç evet gezmek kesin lazım deniyor ama ilk senemde gezmeyeceğim çünkü çok ihtiyacım var bu paraya kız arkadaşım diyorki benim kazandığımı alısverisimize harcar seninkinlede motorumuzu değiştiririz dedi banada mantıklı geldi ama bu meblayı kazanabilme imkanım var mı? ben 3 5 parça kıyafet bitanede laptop alacam gerisinde gözüm yok valla seneye gidersem alırım artık.tavsiyeleriniz nelerdir? alaska harici neler yapılabilir?saygılar sevgiler.
    Beklentilerini şiddetle azaltman önerilir Yoksa kendini üzmek, hırpalamaktan baska bir sey olmaz, bütün yazın da bosa gider...

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bütün masraflarını karşılayıp cebinde 9binle dönen varsa helal olsun valla.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

ben duymadım açıkçası

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı blueblood Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bütün masraflarını karşılayıp cebinde 9binle dönen varsa helal olsun valla.
    Öyle bir pedicabçi biliyorum.
    Bu yıl ikinci senesi, 14000 dolar kazandı.
    Ha işi çok iyi bilip,günde 14 saat çalışmıştır o ayrı

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Ben duydum ama paycheck görmedim sadece duyum bu. Neyse eğer çalışırsanız 15 günde net 1000$ kazanabilme şansınız var ama tabiki iş olan yerlerde.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

CaMuR nickli değerli üyeninde dediği gibi WAT amerikayı en ucuz yolla en guzel sekılde gezıp gorup oranın kulturunu tanıma programı şirkete verdiğiniz parayı ancak çıkarırsınız kı bu parayıda orada harcarsınız buyuk ıhtımalle 9000 tl yaklasık 6000 dolar edıyo ıkı kısı ıslerınız cok ıyı gıderse eger ve hıc alısverıs yapmazsanız belkı ama cooook belkı yanı cok zor...

ben bu parayı kazanmalıyım mantıgıyla gıdersen bence asıl amacını unutursun wat tan zevk alamazsın bu amacı unut ılk senemde gezmıcem dıyosun seneye yasayacagın ne bellı hocam !!! bak kız arkadaşınla gıdıyosun ne guzel kafan rahat gıt guzel guzel wat ını yap gez alısverısnı yap ha bakarsın ıslerın guzel gıder ıyı para kazanırsın oda wat ın bonusu olur ama kımse sana buradan su ıse gıt bu kadar para kazanırsın demez...!!!

bol sans umarım guzel gecer ılk wat maceran ...!

saygılar...!

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar hepiniz çok sağolun.benim bi arkadaşım geçen sene myrtle beach te lifeguardlık yaptı plajda konaklama ve yemeyi bedavaya getirmiş.10000 dolar yaptı beraber gidip araba aldık canlı şahidiyim ben.oyüzden sordum nedir imkan diye ama çoğunuz olumsuz yaklaşmıssınız duruma.tabikide tecrübelisiniz benden oyle diyorsanız hepiniz öyledir tabikide.sağolun arkadaşlar.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

zaten kimse çıkarman imkansız demiyo ki.o amaçla gidersen hayal kırıklıkları yaşarsın diyo.sen ödemesi güzel,konaklaması ucuz,çevresindeki hayat ucuz bi iş bulup ark.ınn basına geldgi gbi sennde sansın yaver giderse bakarsın cıkartırsın 9000 tl'yi hepimiz isteriz bunu.güngelir motosikletinle tura çıkıverrz bzde hiç belli olmaz.ama denilmek istenen o amaçla gitme üzülürsün

bu arada almak istediğin motosikletin modeli nedir?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı saRı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    zaten kimse çıkarman imkansız demiyo ki.o amaçla gidersen hayal kırıklıkları yaşarsın diyo.sen ödemesi güzel,konaklaması ucuz,çevresindeki hayat ucuz bi iş bulup ark.ınn basına geldgi gbi sennde sansın yaver giderse bakarsın cıkartırsın 9000 tl'yi hepimiz isteriz bunu.güngelir motosikletinle tura çıkıverrz bzde hiç belli olmaz.ama denilmek istenen o amaçla gitme üzülürsün

bu arada almak istediğin motosikletin modeli nedir?
    umarım böyle olur gerçektende.beklerim bi istanbul turu attırayım sana.honda cbr 600f var kafamda şuan 2005 yada 2006.ya işte görüşcek bu sene benim için job offer yollarlarsa bende oraya gideceğim south carolina myrtle beach e konaklama yemek bedava onlarla gidersem kalıcakları yer var çünkü.ozaman yapabilirim o parayı işte.job offer yollasalar yeter umarım yollarlar.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

gözlerimle gördüm hiç paycheck bozdurmayıp bahşişlerle idare eden bir arkadaşı
    6800dolarlık paycheckle türkiyeye döndü
    new england bölgesinde bir hotelde housekeeperdı. ama nerdeyse hiç alışveriş yapmadı ve gezmedi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)