Toplam 29 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 29 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Gelişen WAT Sektöründe Turkishwat'ın yeri ve yapmamız gerekenler & önerıleriniz

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Standart Gelişen WAT Sektöründe Turkishwat'ın yeri ve yapmamız gerekenler & önerıleriniz

Merhaba Arkadaşlar,

Forumumuz gün geçtikçe daha çok büyüyor ve daha büyük kitlelere ulaşıyor. Nasıl ki WAT sektörü değişerek gelişiyorsa bizde değişerek gelişiyoruz. Forumumuzun ilk kurulduğu gün ile bugünkü durumu arasında büyük farklılıklar var. Work and Travel programına katılmak isteyen öğrencinin uğraması gereken ilk ofis www.turkishwat.net olmalıdır.. Bunun için en detaylı bilgileri, tarafsız bir şekilde öğrencilere aktarmamız gerekiyor. Bunu büyük bir başarıyla sağladığımızı düşünüyorum. Bu forumun bugünkü konumu inanın sektöre yön verecek kadar güçlü durumda. Bu başarının sağlanmasında turkishwata üye olan her bir kişinin emeği vardır. Şimdi çıtayı biraz daha yükseltme zamanı diye düşünüyorum. Aklımda bir proje var. Avantajlarını ve dezavantajlarını tartışalım. Forumda 4 kişi kontenjanlı Soru-Cevap takımı oluştursak nasıl olur ? Seçilecek 4 kişi WAT konusunda en üst düzeyde bilgilere sahip, sorulan sorulara ayrıntılı yanıt verebilecek, bir nevi sanal danışmanlık görevini üstlenebilecek yetenekte olmalı. Bu arada sanal danışmanlık derken kesinlikle bu projenin ticari bir boyutu olmayacak bunu ısrarla belirtmek istiyorum. Aklımda belirlediğim bir kaç isim var ancak bunları açıklamayacağım. Gönüllü olarak yapmak isteyenler çıkacaktır mutlaka.. Bu arkadaşlara ilk etapta Kısıtlı Yöneticilik hakları tanıyacağız ve forum üzerinde farklı bir konumları olacak..
    Sizlerin önerileri görüşleri ve yeni proje fikirleriniz varsa lütfen yazınız..

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Konuştuğum ve tanıştığım WAT'a gitcek olanlara ilk söylediğim kelimelerden birisi www.turkıshwat.com a bakın. Güzel bir düşÃ¼nce tabiki WAT'a ilk defa gidecek olanların kafasında 1 milyon adet soru olduğunu biliyorum ve bu soruları gitcekleri şirketlere sorduklarında objektif cevaplar almadıklarınıda biliyorum. Fakat bu iş için 4 kişi yeterli olur mu bilemem tabiki bu sizin kararınızdır.
    "ALL GOOD THING TO THOSE WHO WAIT"

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Geri döndüm ve bu önemli konuya ilk olarak yazmak istedim.Kesinlikle katılıyorum çok gerekli bir uygulama.Bundan önceki senelerde buralarda doğru bilgiyi ulaştırabilmek için ne kadar uğraştığımızı ve çabaladığımızı hatırlıyorumda gerçekten sayfalar boyunca yazsakta ortada dolaşan o kadar bilgi kirliliği varki.Bunu temizleyebilmek için,deneyimli bir kadro oluşturmalı Turkishwat.Danışman kadrosu veya tanımı ne olursa olsun.
    Aynı zamanda danışmanlık şirketlerinin de yani bu işi parayla yapanların size bilgi vermek konusunda ne kadar psikolojinizi bozucu ve çoğu zamanda yetersiz olduklarını,aynı zamanda her zaman ulaşamıyo olmanız.Böylesine bir ortamda net kesin ve güvenilir bilgiye ulaşmak için bence çok doğru bir uygulama olur diyorum.Wat öğrencilerinin kafasına takılan bir sorunun o an hemen veya en yakın zamanda çözüme ihtiyacı olduğunu,gece uyuyamamasına sebep olan sabah olsada danışmana sorsam tarzı düşÃ¼ncelerin ne kadar rahatsız edici olduğunu en çok bunları daha önce yaşayanlar bilir
    All the miles that separate disappear now when I'm dreaming of your face..

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

4 İlk etapta yeterli bir sayı bence. Daha fazla kişiye bu statüyü vermek daha fazla sorunu, daha hızlı bir şekilde çözmek anlamına gelmeyecek. Bundan az çok eminim. Bunun yerine ilk etapta 4 kişiyle sınırlandıralım ancak bu statüyü alanlar bu işi hakkını versinler. Bununla birlikte forumdaki bilgi akışı zaten hızlı bir şekilde eski haliyle devam edecek. Bu proje ne getirir?
    - sorulara daha hızlı, detaylı ve objektif cevaplar 1.ağızdan verilir..
    - Forum yönetiminin ve kademelerin üyelere dağılmasında ilk adım atılmış olur...

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

MSN üzerinden değilde forum üzerinden olursa bu bilgi akışı güzel olur. Zaten aslında pek gerek yok forum kendi kendini geliştiriyor.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

@kerempi
    Bu kadar kısa sürede geri dönüş yaptığın için teşekkür ediyorum. Kesinlikle fikirlerine katılıyorum. Doğru bilgiye ulaşmada öğrenciler bir adım daha önde olmuş olacak. Forum üzerinde mesajların normal bir üye tarafından atılması ile yönetici sıfatı taşıyan bir üye tarafından atılması arasında elbette farklılık oluşacak. Bu şu anda da var. Bu farklılık en çok WAT ile ilgili araştırmalara henüz başlamış olan kişiler üzerinde büyük etki gösterecek..

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Alıntı Muzo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    MSN üzerinden değilde forum üzerinden olursa bu bilgi akışı güzel olur. Zaten aslında pek gerek yok forum kendi kendini geliştiriyor.
    Bu forumun bugünkü duruma gelmesinde gerçekleştirilen projelerin, harcanan zamanın ve emeğin büyük katkısı var. Anlatmak istediğim hiçbirşey kendi kendine gerçekleşmiyor. Yeni projeler üreterek daha iyi bir noktaya gelmek zorundayız..

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

kesinlikle ..Forumun bugününü görenlerin bundan 2 sene önce burası nasıldı ,bu bilgilerin toplanması +forumda düzene sokulması saklanmasıen önemlisi gerçek ve kirli bilginin ayrımı ,forumun görüntüsünün sürekli değişiyo ve daha kolay ulaşım sağlanıyo olması bu arada çok güzel bir görünüme kavuşmuş forumda ben görmeyeli.Gerçekten sürekli bir gelişim söz konusu,yeniliklerde lazım dendiği gibi.Yani buraya üyeler geldi bilgi paylaştı,yazdı gitti o bilgiler birikti herkes faydalandı ,kendi kendine burası gelişti olmadı malesef ..Ben katılıyorum ne yapılması gerekiyosa yapılsın fiorex, wat ın en zor ve can sıkıcı tarafı bilgiye zor ulaşılıyo olması ve insanların giderken bindik bir elamete gidiyoruz kıyamete şeklinde gidiyor olmaları,ben gelen ABD ye insanların nası ulaştığı neler bilmedikleri,orda yaşarken bir bilen olmasa nası zorluklar yaşayacakları konusunda o kadar fazla tecrübe ye sahibim ki ,bu başlığı görünce hemen yazmak istedim.Elimden geldiği kadarda yardımcı olmaya çalışırım.
    All the miles that separate disappear now when I'm dreaming of your face..

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    18

Faydali olacagini düsünüyorum. Yetkili kisilerden net cevaplar bilgi akısını kesinlikle düzenler. En azından forumdaki sorular ve konularda bir toparlanma düzenlenme olur. Artık aynı soruları defalarca görmekten gına geldi ve cevap verme tesebbüsünde bile bulunmuyorum cogu zaman Hatta gecenlerde wata katılmayı düsünen arkadasım tek tek sirketleri hangisi nasıldır iyimidir diye bir sürü soru sorunca gir su foruma da bak dedim, hangi birini bileyim nasıl anlatayım degil mi. Secilen arkadasların alacakları görev icin zaman ayırıp emek vermeleri ve objektif olmaları en önemli sart tabiki. Olumlu olur umarım...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

haklisiniz ya , cunku blen bilmeyen her uye sorulara yanit verince yeterli olmyor , kac saattri forumdayim ama bazi bilgiler birbiryle celisiyor, yeterli biligisi olmayanlarda sorulara cevap yamis gibi geldi ban

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

eger isterseniz ben katilabilirim.
    EY NECEFTEKI ALTIN KUBBENIN SAHİBİ.

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Net soru cevaplarla bilgi kütüphanesi oluşturulabilir. Böylelikle yeni wat adayları istediği bilgiye kolay ulaşır ve gereksiz bilgi kirlilikleri ortadan kalkar.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı DEXTRO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eger isterseniz ben katilabilirim.
    acizane fikrim "Dextro" bu işi yapar

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

eyvallah kardes sagol.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

bazi konularda cok fazla bilgi kirliligi var.. yani ben de yapmisimdir onceden butun konularda bir muddet sonra bambaska seyler konusulmaya baslaniyor. buna bir sekilde dur demeliyiz en basta bunu yapanlar ayrica forumda misafir sayisi cok fazla oluyor. uye olmayanlarin bazi konulari okumalarina izin verilmemeli veya olabilirse sadece bir sayfa okunabilmeli daha fazlasi icin uye olunmali gibi.. bilgisayar bilgim kisitli ondan teknik olarak zor olabilir bu dediklerim. daha fazla uye daha fazla ve hizli bilgi akisi demektir..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bazi konularda cok fazla bilgi kirliligi var.. yani ben de yapmisimdir onceden butun konularda bir muddet sonra bambaska seyler konusulmaya baslaniyor. buna bir sekilde dur demeliyiz en basta bunu yapanlar ayrica forumda misafir sayisi cok fazla oluyor. uye olmayanlarin bazi konulari okumalarina izin verilmemeli veya olabilirse sadece bir sayfa okunabilmeli daha fazlasi icin uye olunmali gibi.. bilgisayar bilgim kisitli ondan teknik olarak zor olabilir bu dediklerim. daha fazla uye daha fazla ve hizli bilgi akisi demektir..
    dediginde haklisin kardes ama sohbet olmadanda olmuyor.bence yetkililer daha sonra bu ilgisiz laflari cikarip konuyu arsivleyebilir.yani simdi azuhazu ile sakalasiyoz falan onlarda forumun zevki.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

bence gerekli bir proje.4 kısının amerıkanın farklı farklı bolgelerınde calısımıs ve gormus kıslerden olusması faydalı olacaktır diye dusunuyorum

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

burasi sadece yoneticilerin cevap verdigi biyer degil ki ondan gereksiz bence. zaten her yerde wat yapan insanlar mevcut forumda onlar yanitlar..

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

TW Soru cevap takimi grubu olusturuldu. Lutfen bu grupta yer almak isteyenler, daha once abd de bulunduklari eyaletleri, uzman olduklari konulari bana ulastirirlarsa cok iyi olur.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

rcpin dediğinden sonra şöyle olabilir amerikanın her bölgesini bilen bir kişi olabilir sayı arttırılabilir
    aklıma gelen şu ki 7 bölge + alaska için de ayrı bir tane olabilir
    bu da benim önerim
    ama bu proje çok yerinde olmuş
    umarım hakkı verilir

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Forum

Alıntı beysincda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konuştuğum ve tanıştığım wat'a gitcek olanlara ilk söylediğim kelimelerden birisi www.turkıshwat.com a bakın. Güzel bir düşünce tabiki wat'a ilk defa gidecek olanların kafasında 1 milyon adet soru olduğunu biliyorum ve bu soruları gitcekleri şirketlere sorduklarında objektif cevaplar almadıklarınıda biliyorum. Fakat bu iş için 4 kişi yeterli olur mu bilemem tabiki bu sizin kararınızdır.
    açıkcası bende forumlarda inceleme yapsamda, okadar çok wat üzerine forum varki ... Ben artık inanmamaya başladım forumlarda yazılanlara wat gidecek kişinin önce okulundaki wat yapan kişilerle iletişime geçmesi taraftarıyım.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Diger bir onerim,
    bu kuracagimiz grup forumun su andaki butun kategorilerindemi gorev yapsin yada yardim masasinin ismini soru-cevap bolumu olarakdegistirelim orada gorev yapsinlar?? O bolumu de duzenlememiz gerekiyor ayrica?

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

bence genel olarak kisiler zaten gorebildigi kadariyla insanlara cevap veriyor ama ozel olarak soru cevap kosesi daha iyi olabilir direk olarak sorularin cevaplari bulunabilir. boylelikle konu kirliliginin de onune gecebiliriz ayni soru uzerine bircok konu acilabiliyoe...

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Alıntı NWUSA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    açıkcası bende forumlarda inceleme yapsamda, okadar çok wat üzerine forum varki ... Ben artık inanmamaya başladım forumlarda yazılanlara wat gidecek kişinin önce okulundaki wat yapan kişilerle iletişime geçmesi taraftarıyım.
    Yeni bir uye olarak, forumumuzu tanimadan yapmis oldugun bu yoruma her ne kadar saygi gostersem de, bunu hakettigimizi dusunmuyorum. forumdaki bilgilerin objektif olmasi icin inan elimizden geleni yapiyoruz. Denetim mekanizmasi cok iyi calisiyor. Elbettw buradada sirket yetkilileri, temsilcileri bulunuyor ancak herseyi gonullerince burada yapamayacaklarini biliyorlar. Sana onerim, bahsettigin forumlarla tw arasinda bir karsilastirma yapman. Oralarda acilan bir cok konunun burada acilamadigina sahit olacaksin. okuldan birini bulma konusuna gelince, okullari da temsilciler sarmis durumda.. Eger tanimadigin bir arkadasin degilse ne kadar guvenebilirsin?

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı NWUSA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım bütün forumları incelemene gerek yok. Bak hangisinin yapısı hoşuna gidiyor, hangisinde yazılanlar mantıklı geliyor kendi kriterlerine göre değerlendir birine devam et, oradan takip et gelişmeleri.

okuldan alacağın bilgiler sınırlıdır. Bilmiyorum okuldan kaç kişi gidiyor fakat forum sitesindeki üye sayılarıyla kıyaslanamaz. sonuçda WAT "ÖZNEL" bir programdır. Biri memnun ayrılırken aynı işyerinden diğeri memnun olmayabilir. yani sen kenidini ve kendi özelliklerini bilmelisin. Ben yapabilir miyim ? Forum sitelerinde diğerlerinin bilmiyorum en azından burada ben yanlış bir bilgi paylaşımı olmayacağına inanıyorum. Olsa bile birileri tarafından düzeltilir...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı Fiorex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Diger bir onerim,
    bu kuracagimiz grup forumun su andaki butun kategorilerindemi gorev yapsin yada yardim masasinin ismini soru-cevap bolumu olarakdegistirelim orada gorev yapsinlar?? O bolumu de duzenlememiz gerekiyor ayrica?
    bence dediğin gibi ayrı bir bölüm olsun ve orada net cevaplar verilsin, ciddi ciddi olsun. ve bu atanan arkadaşlar soruları cevaplasın.
    ama diğer taraflarda muhabbet, devam etsin. yani rahat olalım, soruyu cevaplarken geyiğimizi de çevirelim çok fazla kasmayalım,
    yazımı artık sloganlaşan bir ifadeyle bitirmek istiyorum;
    Amerikalıların bir lafı vardır:
    -zenci,beyaz farketmez Dextro affetmez
    Fırsat bulduğunda çılgınlık yapmayan, bilge olamaz.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Yeni projeler üzerinde her gün çalışıyoruz. Forumun Türkiye dışına da açılması gerektiğini düşÃ¼nüyoruz. Bunun için ilk olarak işe Azerbaycan'dan başlayacağız. Ayrıntıları yol katettikçe yazacağım buraya... Fikirlerinizi almak istiyorum

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı neo-kimyager Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence dediğin gibi ayrı bir bölüm olsun ve orada net cevaplar verilsin, ciddi ciddi olsun. ve bu atanan arkadaşlar soruları cevaplasın.
    ama diğer taraflarda muhabbet, devam etsin. yani rahat olalım, soruyu cevaplarken geyiğimizi de çevirelim çok fazla kasmayalım,
    yazımı artık sloganlaşan bir ifadeyle bitirmek istiyorum;
    Amerikalıların bir lafı vardır:
    -zenci,beyaz farketmez Dextro affetmez

Bunu sadece amerikali FEMALE ler soyluyor, erkekleri katmayalim ayip olur
    Peki.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Arkadaşlar hergün bir sürü mesaj alıyorum. Hepinize gerçekten çok teşekkür ederim. Çok parlak fikirler var ve bunları hayata geçirebilmek için şahsım adına sabırsızlanıyorum. DüşÃ¼ncelerinizi ve önerilerinizi bizlere yazmaya devam edin.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)