Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 1ikim

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arrow 1ikim

Geçen gün hacettepe mailime gelen bi maille gittim görüştüm, wat kredisi imkanı sundular. daha önce tecrübe etmiş birileri varmı bu şirketi yada forumda bir temsilcileri falan varmı kayıtlı.
    bilgi alabilirmiyim acaba?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ben geçen sene başvurdum bu şirkete. Tarih olarak aralığın ortalarıydı. Bu istediğimiz işi bulabilmeleri için oldukça erken bir tarih. Zaten ben kayıt olduğumda şirkete o tarihe kadar kayıt olanların sayısı da çok azdı. Bana on tane şey söledilerse bunlardan biri bile doğru çıkmadı. Eğlence parkı işini istedim. İlk aylar iş bulamadılar. Daha erken bir tarih olduğu için endişe etmedim. Zaten sürekli endişe etme bulucaz diyolardı. Ama zaman geçtikçe halledicez demelerine rağmen birşey yaptıkları yoktu. Sonra benden daha fazla eyalet söylememi, öyle bulmalarının daha kolay olacağını söylediler. Bende aynen dedikleri gibi önlerine oldukça fazla seçenek sundum. Ama burdan da bişey çıkmadı. Nisan oldu mayıs oldu yine bişey çıkmadı. Artık bari kendiniz bulun istediğiniz yerden oraya bakalım dedim. Bunu da beceremediler. Anlayacağınız bu işle bu kadar uğraşmama, ilgili bütün belgeleri halletmeme rağmen işi bulamadıkları için gidemedim. Tabi gidemeyen sadece ben de değildim kaç kişi daha aynı duruma düştü. Kesinlikle bu şirkete gitmeyin derim. En azından siz bu durumlara düşmeyin.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Geçmiş yazılarımdan beni tanıyan olabilir. Daha önce 4 kez wat yaptım.
    Geçtiğimiz sene ocak ayı itibariyle 1ikim bünyesinde program koordinatörü olarak çalışmaya başladım. Ve aynı zamanda Wat programlarına katıldım.
    Mevcut kayıtlarımızda, kayıt yaptırdığı halde yerleşemeyen öğrencilerin durumu (geçen sene) şöyledir.

1- Mart ayında kayıt yaptıran 4 arkadaşımız, temmuz ortasında işe başlamak üzere "Rhode Island"ın bir şehrinde sadece tek bir lokasyonda iş bulmamızı istediler. Bu işi yapanlar bilirler; Nokta atışı yapıp eyalette istenilen şartlarda iş bulmak, kaldı ki bu eyalet Rhode Island gibi küçük ölçekli bir eyalet ise, oldukça zordur.
    Teklifimizi sunduk; ve birçok telefon görşmesi yaparak sektördeki 10 yıllık tecrübemize binayen amerikan sponsor şirketlerindeki dostlarımız vasıtasıyla işleri bulundu, job offerları geldikten sonra programı iptal etmek istediler.

2- Bir başka 2 kişilik bayan grubumuz Mart ayının sonlarında şirketimize gelip, sadece eğlence parklarında çalışmak istediklerini söylediler. Mart ayında kayıt, eğlence parkları için oldukça geç bir tarih. Kalan pozisyonlar genelde öğrencinin çok da mutlu olmadığı pozisyonlardı. Biz arkadaşlarımızdan; araştırmamız gerektiğini, ama eğer isterlerse alternatiflerinde olduğunu belirttik. Bunun üzerine yalnızca eğlence parklarında çalışmak istediklerini yinelediler. Tüm çabalarımıza ve farklı kaynaklardaki araştırmalarımıza rağmen, beklentilerine uygun bir seçenek tarihin geç olması sebebiyle bulunamadı, programlarını iptal etmek istediler. Herhangi bir kesinti olmadan program ücretleri iade edildi.

Geçtiğimiz yıl kayıt yaptırıp da yerleştirilmesi tamamlanmayan arkadaşlarımızın durumu böyledir.

Şirketimiz ticari bir müessese olmasına ve yerleştirme yapılamadığında kazanç elde edilememesine rağmen süreç boyunca gerekli bütün çalışmalar yapılmış, ancak; arkadaşlarımız programı iptal etmek istemişlerdir.
    Gerekli tüm geri ödemeler yapılmıştır.

Şirket politikamız gereği; bizim için önemli olan öğrencinin madur edilmeden optimum özenle ABD'ye ulaştırılması ve anılarında kalacak güzel bir yaz geçirmesini sağlamaktır.

Teşekkürler.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks