Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 112 adet sonuctan sayfa basi 61 ile 90 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hangi Şirket Ne Kadar Öğrenci Gönderdi. Konsoloslukdan Resmi Rakamlar

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bu durum zor ya beyler yani parayı biriktir,gel borcunu öde, şimdi bu şirket özgürlük tatil ve ingilizce geliştirme fırsatı sunuyor,iyi hoş ama birde tezat oluşuyor..

çünkü herkes diyor ki (şirketler) work and travel para kazanma programı değildir..

şirketi de anlyıroum farkındalık farklılık yaratmak adına girişiyorlar bu işlere haklılar..

benimde tavsiyem bu şekilde gitmeyin arkadaşlar,gitmek isteyenlere bir kaç tavsiye anlatın,zor oluyor çünkü gidenlerin hepsi biliyor ..
    Wat

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

-emrah biz alisverise gidiyoruz

- ben gelemem gelemem benim para biriktirmem lazim.
    EY NECEFTEKI ALTIN KUBBENIN SAHİBİ.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı DEXTRO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    -emrah biz alisverise gidiyoruz

- ben gelemem gelemem benim para biriktirmem lazim.
    cok agır kaçar hakikatten
    Wat

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

abi paran yoksa gtmicen amerikaya ya

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

hepsi hurafe, inanmayin boyle seylere Amerika ozgurlukler ulkesi ; yedigin onunde yemedigin arkanda, hergece baska biryerde parti, guzel kizlar,yakisikli sarisin erkekler Dolara dolar dememeye basliyorsunuz bir sure sonra.Guzel yerler,yeni kultur,yeni arkadasliklar bizi bekliyor.Ne mutlu Hollywood yazisi onunde,Times meydaninda , white house onunde foto cektirene Guzel gunler bizi bekliyor, bunlarin hepsi bizi bekliyor demek isterdim ama ; ates dustugu yeri yakiyor arkadaslar.filmlerde gordugunuz gibi degil olay.o filmlerde gordugumuz ewi alabilmek icin yasalara uyarak altmis sene calismamiz lazim...guzel kizlar,yakisikli erkekler olmuyor ... herkez kosusturmacada ... o filmlerde gordugumuz olaylar ancak onsekiz yasini gecmemis genclerin yaptiklari.onsekiz yasina kadar aile bakiyor sonra kapinin yeri gosteriliyor... o yuzden bilincli gelin lutfen ...
    Peki.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı azuhazu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hepsi hurafe, inanmayin boyle seylere Amerika ozgurlukler ulkesi ; yedigin onunde yemedigin arkanda, hergece baska biryerde parti, guzel kizlar,yakisikli sarisin erkekler Dolara dolar dememeye basliyorsunuz bir sure sonra.Guzel yerler,yeni kultur,yeni arkadasliklar bizi bekliyor.Ne mutlu Hollywood yazisi onunde,Times meydaninda , white house onunde foto cektirene Guzel gunler bizi bekliyor, bunlarin hepsi bizi bekliyor demek isterdim ama ; ates dustugu yeri yakiyor arkadaslar.filmlerde gordugunuz gibi degil olay.o filmlerde gordugumuz ewi alabilmek icin yasalara uyarak altmis sene calismamiz lazim...guzel kizlar,yakisikli erkekler olmuyor ... herkez kosusturmacada ... o filmlerde gordugumuz olaylar ancak onsekiz yasini gecmemis genclerin yaptiklari.onsekiz yasina kadar aile bakiyor sonra kapinin yeri gosteriliyor... o yuzden bilincli gelin lutfen ...

güzel yerler..yeni kültür,arkadaşlılar oluyor be baba)
    Wat

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

onsekiz yasindaki cocugunu kimse disari atmiyor hikaye onlar.amerika cennet degil tabi ama turkiyeden guzel oldugu tartismasiz sen simdi sikinti cekiyorsun
    ama inan burada olsan on katini cekeceksin.ben 4 ay oldu daha maas alamadim.o bakimdan vallahi amerika derim ben.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

amerikada ne kardar calistiysam karsiligini aldim vallahi bir dolarim kalmadi.turkiyede 4 aydir bir dolar almadim ya.herkes dersanelerden yedigi kazigi anlatiyorlar.amerikada insna sikinti cekince biraaz turkiyeyi ozluyor ama gel gor ki cekmeye deger

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

amerikada ne kardar calistiysam karsiligini aldim vallahi bir dolarim kalmadi.
    Bizim bi arkadaşın 100 doları kaldı. Nerdeyse benim de kalacaktı 100-200 civarı birşeyler ama üsteleyince bir şekilde alıyorsun parayı. Ayrıca bizim para alamamızın sebebi dolandırılmaya çalışmamız değil, managerlerin işgüzar olmasıydı. Her işi 40 kere söylemen lazım ki yapsınlar. Yoksa kendileri dediğim gibi çok işgüzardı.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı ayhn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizim bi arkadaşın 100 doları kaldı. Nerdeyse benim de kalacaktı 100-200 civarı birşeyler ama üsteleyince bir şekilde alıyorsun parayı. Ayrıca bizim para alamamızın sebebi dolandırılmaya çalışmamız değil, managerlerin işgüzar olmasıydı. Her işi 40 kere söylemen lazım ki yapsınlar. Yoksa kendileri dediğim gibi çok işgüzardı.
    100 dolar falan tesaudfen olur o da donecegindne alamayabilirsin.benim burada kalan param 3000 tl falan.oys agelince ne sevinmistim ne kolay isi buldum demistim bosver amerikayi demistim meger hepsi yalanmis.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

100 dolar falan tesaudfen olur o da donecegindne alamayabilirsin.benim burada kalan param 3000 tl falan.oys agelince ne sevinmistim ne kolay isi buldum demistim bosver amerikayi demistim meger hepsi yalanmis.

Dershane mi ?
    Peki.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Dershane mi ?
    evet kardes hala calisiyorum...ve daha para yok adamlar vermeyecek o da belli

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

bu ogrenciler hicmi para vermiyorlarmis dershaneye, butun hocalar seninle ayni dertten muzdariptir umarim...
    Peki.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

bu ogrenciler hicmi para vermiyorlarmis dershaneye, butun hocalar seninle ayni dertten muzdariptir umarim...
    kimse alamadi sekreter bile yol parasindan zarardayiz.dersaneelrin coguda boyleymis yani turkiye bizim icin cok karanlik haci cok karanlik.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

amerikada bir calisanin parasini vermesen, cigerini sokerler herhalde...
    Peki.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

amerikada bir calisanin parasini vermesen, cigerini sokerler herhalde...
    burada alabilen ender dersanelerden.kimse parasini alamiyor.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

iyide hocam öğrencilerden aldıkları paraları ne yapıyolarmış?...Cem UZAN gibi havuza gömmesinler ???.. Öyle iş olur mu yaw. Bu kadar öğrenci dersanaye gidiyor bu kadar öğrenci para ödüyor bence Dersana sahipleri parayı iç ediyolar...ama tabi siz daha iyi bilirsiniz.
    Çalışanın hakkını alnının teri kurumadan veriniz...
    "ALL GOOD THING TO THOSE WHO WAIT"

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı beysinCDA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iyide hocam öğrencilerden aldıkları paraları ne yapıyolarmış?...Cem UZAN gibi havuza gömmesinler ???.. Öyle iş olur mu yaw. Bu kadar öğrenci dersanaye gidiyor bu kadar öğrenci para ödüyor bence Dersana sahipleri parayı iç ediyolar...ama tabi siz daha iyi bilirsiniz.
    Çalışanın hakkını alnının teri kurumadan veriniz...
    bizimkini bilmemde mesela bir ogrtemen var bir dersaneden para alamamis adami mahkemeye vermis adam haciz gosteriyormus kendi uzerinde ve parayi alamiyorsun.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

herkez kilif uyduruyor iste ...
    Peki.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı volkanaksu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    güzel yerler..yeni kültür,arkadaşlılar oluyor be baba)
    Zaten en guzel yanida bu, baska bir halt yok .Arkadaslik, parti, yeni yeler

onsekiz yasindaki cocugunu kimse disari atmiyor hikaye onlar.amerika cennet degil tabi ama turkiyeden guzel oldugu tartismasiz sen simdi sikinti cekiyorsun
    ama inan burada olsan on katini cekeceksin.ben 4 ay oldu daha maas alamadim.o bakimdan vallahi amerika derim ben.

walla kime sorsam, niye ailenden ayrildin diye , diyor ; ben her hafta kiliseye gitmek istemiyorum,aksamlari erken yatmak istemiyorum,arkadaslarim birlikte olmak istemiyorum vs... liseyi bitirdikten sonra aileler cocuklarina artik ekonomik bir kambur gozuyle bakiyor ... onlarda mecburen ayriliyorlar artik ... kucucuk yasta ailesinden borc alanlar vs...
    Peki.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Zaten en guzel yanida bu, baska bir halt yok .Arkadaslik, parti, yeni yeler

walla kime sorsam, niye ailenden ayrildin diye , diyor ; ben her hafta kiliseye gitmek istemiyorum,aksamlari erken yatmak istemiyorum,arkadaslarim birlikte olmak istemiyorum vs... liseyi bitirdikten sonra aileler cocuklarina artik ekonomik bir kambur gozuyle bakiyor ... onlarda mecburen ayriliyorlar artik ... kucucuk yasta ailesinden borc alanlar vs...

ben sordum lakasi yok kac kisinin cocugu yaninda kaliyor bunu soyleyenelr guya amerikalilar hayvan duysguzu falan demek amaciyla diyorlar hic alakasi yok.turkiyedede cocugunu cocukyasta calsitiranlar var tum turkler boyle mi.
    hikaye bunlar...

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

bunu anlatanlar amerikalilar zati.baskalarindan dinlemedim,dinlememde zati.adamlarin babalari anneleri ayni seyi kendilerine yapmislar, onlarda simdi cocuklarina yapiyor.hepsi ayni seyi soyluyor.cunku artik bakmak istemiyorlar cocuklarina.masraflari cok cikiyor.yada ailenle kalmak istiyorsan calisacaksin.daha dun bir amerikali ile konustum bu konuyu .dedi, okul yok is yok, dedim iyi bari ailen onlarin yaninda kalmana izin veriyor. ama beni sevmiyorlar artik ondokuzuma geldim diyor, birseyler yapmam lazim diyor. ...
    Peki.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

bunu anlatanlar amerikalilar zati.baskalarindan dinlemedim,dinlememde zati.adamlarin babalari anneleri ayni seyi kendilerine yapmislar, onlarda simdi cocuklarina yapiyor.hepsi ayni seyi soyluyor.cunku artik bakmak istemiyorlar cocuklarina.masraflari cok cikiyor.yada ailenle kalmak istiyorsan calisacaksin.daha dun bir amerikali ile konustum bu konuyu .dedi, okul yok is yok, dedim iyi bari ailen onlarin yaninda kalmana izin veriyor. ama beni sevmiyorlar artik ondokuzuma geldim diyor, birseyler yapmam lazim diyor. ...
    bende amerikali ile konsutum yok oylr birsey dedi.adam 18 yasina kadar cocugunun ustune tiririyor ama 18 olunca sokaga at.bend edirek amerikali ile konustuim yok dedi

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

sokaga atma olayi degil, belki ben abarttim ama artik ozgurluk olayi,ekonomik nedenler... herneyse.konunun disina ciktik bayagi ...
    Peki.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

yapanlar vardir ama hepsinde 18e geldin cik git yok

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

sokaga atma olayi degil, belki ben abarttim ama artik ozgurluk olayi,ekonomik nedenler... herneyse.konunun disina ciktik bayagi ...
    evet ozgurluk olayi var ama insanlik yok gibi mana cikartmak isteyenler var bundan.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

edustar adında kı sırket hıc adam gondermemıs galıba listede goterilen kadarıyla.ama bizim hazırlık binasının onunde bizsoyleyız biz boyleyız biz kralız 10 senelik gecmısımız var vs ahkam kesiyorlar.arkadaslar boyle ne idüğü belirsiz şirketlere itimat etmeyelim

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Listeyi yayınlamamdaki gayelerden biride buydu. Biz 10 yıllık firmayız ama 2009 da ne hikmetse öğrenci göndermemişler. Galiba 1 yıl ara ile çalışan firmalar var
    Evet arkadaşlar şirketlere dikkat!!!!
    "ALL GOOD THING TO THOSE WHO WAIT"

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

buyuk sirketlerle de sorun cikabilir ama siz yine de buyuk sirketleri tercih edin.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

konsolosluk sonunda adam akıllı bir iş yapabilmiş çok şÃ¼kür!

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)