Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 112 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hangi Şirket Ne Kadar Öğrenci Gönderdi. Konsoloslukdan Resmi Rakamlar

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

arkadasim bence senin yanlisin var 2008 de bile Turkiye den wat a katilanlarin sayisi 10000 den fazlaydi. 2009 da artmistir bu rakam 11000 e ulastigini dusunuyorum... bu arada bu konu resmen bazilarinin bazi sirketleri kasitli ve haksiz olarak kotuledigi bazilarini da kasitli ve haksiz olarak ovdugu konu oluyor.. dikkat edelim bence sirket isimlerini vermeden genel elestiri yapsak daha dogru olur...

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

merhaba arkadaslar bır kac konuya degınmek ıstıyorum
    1.si ben ogrencilerin kredi ile gitmesine karsıyım parası olmayan gıtmesın kardesım wat oyle super paraların kazandıgı bir program değil kredi ile gelenleri gordum orda bir hafta az saat alınca stres yapıyorlar sorun cıkarıyorlar deneyım ve tecrube yasayacaklarına rezıl olup donuyorlar bence parası olmayan wata katılmasın hele hele kredı cekerek asla katılmasın
    2.si 2008 yılında 12 000 kısı wata katıldı ama 2009 da bu sayı malesef domuz grıbı ve kuresek krızden dolayı 7500 oldu elcılıgın yayınladıgı sırket ogrencı sayıları vızeye basvuranlar onların arasında red alan ogrencılerde var gelın gorun kı ortada daha vahim bır durum var 2500 cıvarında ogrencı vıze alamamıs acaba neden sırketlerın becerıksızlıgımı yoksa notu dusuk 2500 cıvarında ogrencının basvrması mı bence sırketlerın becerıksızlıgı cunku bır cok ogrencı sırf ucuz sırket olsun dıye dandık sırketlere kayıt yaptırıyorlar sonra eksık evrak ıle ogrencılerı vızeye yolluyorlar va tabıkı bu oran yukselıyor
    3.cu konus ıse vize alamadıgı takdırde on kayıt ucretını gerı ıade eden bır cok sırket var neden kendınızı rıske atıyorsunuz kı sız bugun kalkıp bu sırketlere kayıt yaptırırsanız o ıade etmeyen sırketlerın ogrencı sayısı dusunce bakın bakalım nasıl onlarda ıade etmeye baslıyorlar

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben konsolosluğun dediği rakamı söylüyorum. bunu da bi şirketten duydum. 2009 yılı 2008'e çok daha zor geçti ama. 2008'de dolar kuru 1.20 iken geçen sene bu aralar 1.80'leri görmüştü. malum kriz hem öğrencinin cebindeki parayı hem de amerikalı işverenleri etkiledi. o yüzden geçen sene wata katılan öğrenci sayısının düşmesi normal bence. ben hiç bi şirketi karalamak için yazmadım ama. sadece bazılarının göz göre göre sallamasına bozuldum, ki ismi lazım değil bi tanesi de benim gittiğim firma. az-çok biliyorum kaç kişi gönderdiklerini.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı dumadumadum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu verilen listede özellikle dikkatimi çeken birşey var; o da konsolosluktan açıklanan rakama göre 2009 yılında türkiye'den wat programına katılan öğrenci sayısı 7500 civarı.

konsolosluk, şirketlerin verdiği bilgileri doğru kabul ederek aynen yayınlamış.fakat bu listede şirketlerin verdiği rakamları toplayınca sayı 10.000'leri buluyor. bazı şirketler gönderdiği öğrenci sayısını feci halde şişirmiş yani sizin anlayacağınız. hangi şirketin ne kadar salladığını az çok buradaki deneyimli watçılar da anlar heralde. o yüzden kimin kaç kişi gönderdiğinden ziyade kaç kişiyi memnun ettiğine ve şirketin sağlamlığına bakmak lazım.
    emin olmamakla birlikte verileren vizelere göre bu sayıların belirlendiği kanaatineyim. sonuçda hangi firmayla gitdiğini konsolosluk biliyor.
    "ALL GOOD THING TO THOSE WHO WAIT"

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

selam beysincda yukarda yazdıklarımı okursan bu farkın neden kaynakladıgını anlarsın

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

evet vize alamadiginiz takdirde paranizi geri veren bir sirketle anlasin...
    EY NECEFTEKI ALTIN KUBBENIN SAHİBİ.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı amerikan eagle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selam beysincda yukarda yazdıklarımı okursan bu farkın neden kaynakladıgını anlarsın
    selam okumuştum yazınızı o halde birleri şirketlerin vize alma başarısını yada vize alma oranını ele geçirirse süper olur yani bu liste hangi şirketden vize için kaç kişi başvurdu onun rakamları.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

2008 yilinda wat a turkiyeden katilan net kisi sayisi : 11687 dir
    2009 yilinda bu rakamin asagisinda ogrenci gitti. Net rakami yazarim yakinda.
    Konu iceriginde sirketler hakkinda yorumlarimiza dikkat edelim.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

az para zaafiyetinden söz edildi...çok para alanlarda en güvenilir olmuyor malesef geçen senelerde forumda örneklerini gördük.. tecrübelerden faydalanmak en güzeli..
    Wat

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı sucre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öncelikle havaalanında karsılanmayacağım şimdiye kadar giden arkadaslarımdan hiçbiri karşılanmamıs baska sırketlerle giden..ınanmıyorum oyle limuzinle karsılıyorlarmış falan şeylere ..karsılayan şirket var mı? vize reddinde para iade edilmiyor sadece kayıt ücreti verdim 250 dolar.eger vizeyi gecemezsem diğer kalan parcasını ödemeyeceğim.sadece 250 dolarım çöpe gitmiş olacak bi de vize ücreti 150 dolar toplam 400 dolar çöpe gitcek .gerisinide daha arastırmadım 1 2 6 7 8 9 .
    limo diye gözünüzde büyütmeyin arkadaşlar..bir limo 4-5 kişi alır 25 dolar kişi bşaına düşüyor sadece havalimanı ulaşımı için...100 dolarlık bir olay,ancak ne var ki tak diye birisinin limo ile seni alması büyük bir haz verebilir
    Wat

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Arkadaşlar neden hep aynı tartışma yıllardır sürüp gidiyor ve tekrarlanıyor anlamıyorum.Bir kişi bir mal yada hizmet almak isterse piyasada alacağı malı yada hizmeti sunan firmaları gezmekle yükümlüdür.Her kim ki ilk gittiği firmaya başvuru yapar o zaman kişi zaten o firmanın kurallarını kabul etmiş olur.Piyasada hiçbir ticari kuruluş yoktur ki müşterisine zorla mal satmaya çalışsın ve zorla satacağı mal yada hizmetle ilgili sözleşme imzalatsın.Kişi kendisi kendi isteği ile imzalamıyor mu sözleşmeyi?Beğenmediğin bir madde varsa sorsun açıklatsın firmaya ve daha önemlisi araştırsın o sözleşmenin bağlayıcılığı nedir ne konuda kendisini ve firmasını bağlıyor.Eğer bu durum hoşuna gitmiyor ise imzalamazsın ve kayıt olmazsın o firmaya araştırır ve başka bir firmaya kayıt olursun olur biter.Ama sen önüne gelen sözleşmeyi okumak yerine satıcının sana söylediği sözlere inanarak imzalarsan sözleşmeyi o zaman ağlamak yerine yaptığın aptallıktan dolayı kendine kızman ve durumdan ders çıkarman gerekir.
    Araştırırsanız vize reddinde yapamadığı iş için ücret kesintisi yapmayan ve bu durumu açık açık sözleşmesine koyan,karşılama sağlıyorsa bunun şartlarını sözleşmesine koyan,eğer iş garantisi veremiyorsa bunuda sözleşmesine koyan ve gelen öğrencilere açıkca söyleyen firmalar var.Araştıran kesinlikle bulacaktır.Bu forumda kaç kişi listedeki firmaların yüzde ellisi ile görüştüm diyebilir?Bakın tamamı demedim %50 si dedim.Bu rakam bile bence yüksek 3-5 isim yapmış ve reklama para ayırmış firmayı ziyaret edip kayıt yaptırılıyor sonra orda burda ağlanıyor yok ya!

Neyse çok uzun oldu okuyanlar biraz üzerinde düşünürse anlayabilirler asıl yanlışın kimde olduğunu.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı mtbrider Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar neden hep aynı tartışma yıllardır sürüp gidiyor ve tekrarlanıyor anlamıyorum.Bir kişi bir mal yada hizmet almak isterse piyasada alacağı malı yada hizmeti sunan firmaları gezmekle yükümlüdür.Her kim ki ilk gittiği firmaya başvuru yapar o zaman kişi zaten o firmanın kurallarını kabul etmiş olur.Piyasada hiçbir ticari kuruluş yoktur ki müşterisine zorla mal satmaya çalışsın ve zorla satacağı mal yada hizmetle ilgili sözleşme imzalatsın.Kişi kendisi kendi isteği ile imzalamıyor mu sözleşmeyi?Beğenmediğin bir madde varsa sorsun açıklatsın firmaya ve daha önemlisi araştırsın o sözleşmenin bağlayıcılığı nedir ne konuda kendisini ve firmasını bağlıyor.Eğer bu durum hoşuna gitmiyor ise imzalamazsın ve kayıt olmazsın o firmaya araştırır ve başka bir firmaya kayıt olursun olur biter.Ama sen önüne gelen sözleşmeyi okumak yerine satıcının sana söylediği sözlere inanarak imzalarsan sözleşmeyi o zaman ağlamak yerine yaptığın aptallıktan dolayı kendine kızman ve durumdan ders çıkarman gerekir.
    Araştırırsanız vize reddinde yapamadığı iş için ücret kesintisi yapmayan ve bu durumu açık açık sözleşmesine koyan,karşılama sağlıyorsa bunun şartlarını sözleşmesine koyan,eğer iş garantisi veremiyorsa bunuda sözleşmesine koyan ve gelen öğrencilere açıkca söyleyen firmalar var.Araştıran kesinlikle bulacaktır.Bu forumda kaç kişi listedeki firmaların yüzde ellisi ile görüştüm diyebilir?Bakın tamamı demedim %50 si dedim.Bu rakam bile bence yüksek 3-5 isim yapmış ve reklama para ayırmış firmayı ziyaret edip kayıt yaptırılıyor sonra orda burda ağlanıyor yok ya!

Neyse çok uzun oldu okuyanlar biraz üzerinde düşünürse anlayabilirler asıl yanlışın kimde olduğunu.
    Doğru söze ne denir Biz suçu hep başkalarına atarak kendimizi aklamaya çalışırız. Hiçbir şirket hiç kimseyi zorla götürmüyor.Kaldı ki gidenler Üniversiteli bir kere daha düşünmemiz gerek suçlu kim?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı volkanaksu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    limo diye gözünüzde büyütmeyin arkadaşlar..bir limo 4-5 kişi alır 25 dolar kişi bşaına düşüyor sadece havalimanı ulaşımı için...100 dolarlık bir olay,ancak ne var ki tak diye birisinin limo ile seni alması büyük bir haz verebilir
    evet ama amerikaya ilk gelen icin bayagi havali oluyor.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

şirketlern kendi szöleryle çatşmaması lazm die düşÃ¼nüorm bazı şirketler türk öğrencilern az olduu yere göndercz diolar ing ii gelşsn die ama ne tuhaftrki şirket görevlilernden birileri karşılıo.wat programı üniv. öğrncsnn oraya gittyse kendsnn yapabildiği bişi olmalıdır

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

arkadasim dogru soyluyorsun da bu hizmeti ogrencilerin kendisi istiyor mesela havaalaninda karsilama yapan sirketler bir adim one geciyor... ilk kez gidenlerin korkularini anlarim az cok..

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Şirketler der Havaalanından Karşılama vs yapıyoruz diye bunun kesinlikle Türkiye' deki şirketlerle alakası yok ABD sınırlarındaki işverenin yaptığı birşeydir. Şirketin tüm işlerinde bu karşılama durumu varsa söyleyebilir, havaalanında karşılama yapıyoruz diye fakat şirketlerin elindeki birkaç iş için işveren karşılar, diğer iş seçeneklerinde işveren karşılama yapmazsa bu şirketin yanlışısır. Kesin olarak bu durumu teyit ettirin karşılama var mı yok mu? İşinizi seçtikten sonra mail atın işvereninize karşılıyor musunuz yoksa kendimiz mi geleceğiz diye.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

alaska icin farkli uygulamalar var bazi sirketlerin kendi temsilcileri alaskaya gidip 2-3 gun kalip ogrencilerini karsiliyorlar...

Tecrübe Puanı
    10

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    alaska icin farkli uygulamalar var bazi sirketlerin kendi temsilcileri alaskaya gidip 2-3 gun kalip ogrencilerini karsiliyorlar...
    Alaska' da genelde Türkiye' den ilk kez giden öğrencilerin başında tecrübeli bir kişi yolluyorlar. Zaten küçük şehirler olduğu için ve toplu gidiş olduğu için işveren karşılıyor.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı break Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şirketler der Havaalanından Karşılama vs yapıyoruz diye bunun kesinlikle Türkiye' deki şirketlerle alakası yok ABD sınırlarındaki işverenin yaptığı birşeydir. Şirketin tüm işlerinde bu karşılama durumu varsa söyleyebilir, havaalanında karşılama yapıyoruz diye fakat şirketlerin elindeki birkaç iş için işveren karşılar, diğer iş seçeneklerinde işveren karşılama yapmazsa bu şirketin yanlışısır. Kesin olarak bu durumu teyit ettirin karşılama var mı yok mu? İşinizi seçtikten sonra mail atın işvereninize karşılıyor musunuz yoksa kendimiz mi geleceğiz diye.
    Benim gittiğim şirket , san diego ve alaska için buradaki şirketten danışmanları yolluyor karşılama için.
    Lagoon 'un karşılaması mevcut , ride office den birini gönderiyorlar ,
    sana adresini,evinin anahtarını ve genel birkaç bilgi verip taksiye bindiriyor .

Tecrübe Puanı
    10

Beni siteye kadar bıraktılarda yanlış kapıyı çaldım.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

eet alaska daha spesifik şirket görevlilernden birileri karşılıo olabilr ve hatta bazı şirketlerde görevli kişiler tek tek fabrikalrıda dolaşabilio.ama fazla karşılamaya takmamak lazım

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı denizk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oncelikle bu sitede admin olmus birinin sirket hakkında yorum yapması ne kadar etik onu tartısalım istersen.
    gordugun gibi su an admin deilim ve sirketlerle ilgili her turlu elestriyi yapabilecegime inaniyorum bu konunun muhattabi oldugunu dusunup bana cevap verdin ozaman yazdigin su ikinci (alttaki) cumleyle celistigini hatirlatayim once.

Ayrıca ben sadece firkrimi belirttim eger reklam yapma arzum olsaydı senin gibi sitede saatlrimi harcamam gerekirdi.
    bu arada sen sitede sadece bi kac dakikada benim su an americada oldugumu onceden adminlik yaptigimi ve daha da onemlisi sitede saatlerimi harcadigimi sadece bi kac dakikada gozlemlemissin tebrikler

Bildigin uzere eskiden ne karsılama vardı nede vize iadesi ne bu zamanki gibi lux evler
    karsilama konusuna gelince bize yero tarafindan nelerin vaat edildigini bilmiyorsun lutfen bu konuda fikir belirtme. lux evler konusuna gelince evet haklisin daha 2 ay once virginia beach e gittim tatile 3 yilda muazzam bi gelisme var ocean fronttaki butun evleri yikmislar yerine lux evler insaa etmisler ayda hanim su an gitse kaybolur o kadar deismis yani..

son yazdiklarina gelince zahmet etmissin cunku benzer sozleri yeronun web sayfasinda da bulabilirdim oyle tahmin ediyorum..

sana yero ile ilgili calismalarinda basarilar diliyorum. umarim yeronun hersene bi kac kez degistirdigi calisanlari gibi sende kisa surmezsin. zira ayla ve ayda hanim zor patronlarmis oyle duymustum bi calisanindan

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

anlamadıgım birşey var WAT şirketi nasıl kredi verebiliyor ? yanlış mı anlıyorum,sen git gelince ödersin diye sözleşmemi imzalatıyor yoksa bir banka ile ortak mı hareket ediyor...karışık bi durum..
    Wat

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Volkan aynnen dedigin gibi sen git program ucretini geri donunce ode diyor ve sozlesmesini ona gore yapıyor. Banka ile alakası yok.Bence gayet net,sana borc veriyor gibi bir sey.
    Arkadaşlar peki öğrenci sözleşmeyi imzaladı, orda ödemesi gereken parayı kazanamadı ne olcak sonuç?? Tabiki firma sözleşmede yazan tarihde parasını alcak.Yanlış anlamayın firmayı filan karalamak değildir niyetim. Firma böyle yaparak çekici hale getiriyor kendini ve bu uygulama bir tür pazarlama stratejisidir. Bana göre çokda faydalı olduğunu söyleyemem şöyleki;

Öğrenci burdan borçla gitcek ve o borç ABD de çalıştığı zaman zarfında kesinlikle kafasının bir kenarında duracaktır. Sürekli borçlu olduğunu hatırlıcaktır netice itibariyle ABD de özgür olamayacaktır ve program süresince eğer istenilen parayı kazanamayacağını anlayınca psikolojisi bile bozulabilir ve sıkıntı çekebilir. Bunu nerden biliyorum programam borçla gelen arkadaşlarımdan biliyorum.Yok şirket derseki kazanırsan alırım kazanmazsan almam herkes bu şirketle gitmeli o zaman

WAT 'a bence cebimde 3000$ nakitim var diyenler gitmelidir. Yanlışsam düzeltin.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı beysinCDA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar peki öğrenci sözleşmeyi imzaladı, orda ödemesi gereken parayı kazanamadı ne olcak sonuç?? Tabiki firma sözleşmede yazan tarihde parasını alcak.Yanlış anlamayın firmayı filan karalamak değildir niyetim. Firma böyle yaparak çekici hale getiriyor kendini ve bu uygulama bir tür pazarlama stratejisidir. Bana göre çokda faydalı olduğunu söyleyemem şöyleki;

Öğrenci burdan borçla gitcek ve o borç ABD de çalıştığı zaman zarfında kesinlikle kafasının bir kenarında duracaktır. Sürekli borçlu olduğunu hatırlıcaktır netice itibariyle ABD de özgür olamayacaktır ve program süresince eğer istenilen parayı kazanamayacağını anlayınca psikolojisi bile bozulabilir ve sıkıntı çekebilir. Bunu nerden biliyorum programam borçla gelen arkadaşlarımdan biliyorum.Yok şirket derseki kazanırsan alırım kazanmazsan almam herkes bu şirketle gitmeli o zaman

WAT 'a bence cebimde 3000$ nakitim var diyenler gitmelidir. Yanlışsam düzeltin.
    evet meslea wattan eli bos sifir doalrla donen var yani kesin degil ki illa para kazanacagin.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Yok şirket derseki kazanırsan alırım kazanmazsan almam herkes bu şirketle gitmeli o zaman
    Bunu yapan / yapabilen şirket işini en iyi şekilde yapıyor demektir.. Para kazanılacağını garanti ediyor demektir.. ki öyle birşeyde yok.. hayalden öteye geçmez Telsim'in reklamları vardı bir ara "Güzel olmaz mı?" diye.. Olurdu vallahi

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

yukarıda adı geçen firmalardan bu uygulamayı yapan veya yapacak olan biri varsa bütün arkadaşlara tavsiye etme yarışında en önde yer almaya hazırım

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Arkadaşlar work and travel ın temel amacı zaten para kazanmak değildir.
    Burada her ne kadar para kazanacağım deseniz de ,oraya gittiğinizde travel yapmak isteyeceksiniz.
    Bu sebeptendir ki kredi yada borç ile gitmek bana mantıklı gelmiyor.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

zaten para kazananlar da o parayi harcayip geliyor. aldigi borcu neyle odeyecek..

Tecrübe Puanı
    10

Alıntı dumadumadum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben konsolosluğun dediği rakamı söylüyorum. bunu da bi şirketten duydum. 2009 yılı 2008'e çok daha zor geçti ama. 2008'de dolar kuru 1.20 iken geçen sene bu aralar 1.80'leri görmüştü. malum kriz hem öğrencinin cebindeki parayı hem de amerikalı işverenleri etkiledi. o yüzden geçen sene wata katılan öğrenci sayısının düşmesi normal bence. ben hiç bi şirketi karalamak için yazmadım ama. sadece bazılarının göz göre göre sallamasına bozuldum, ki ismi lazım değil bi tanesi de benim gittiğim firma. az-çok biliyorum kaç kişi gönderdiklerini.
    2008' de doları 1.25 kurundan aldım 2009' da 1.55 senin dediğin rakamlarda doğru fakat 08' de en düşÃ¼k 09' da en yüksek rakamı yazmışsın. Normalde çoğu öğrencinin rakamları verdiğim gibi. DüşÃ¼şÃ¼n en büyük nedeni ABD Dışişleri Bakanlığının oradaki kriz nedeni ile aldığı karardır. Buraya tıklayarak örenebilirsin.

az para zaafiyetinden söz edildi...çok para alanlarda en güvenilir olmuyor malesef geçen senelerde forumda örneklerini gördük.. tecrübelerden faydalanmak en güzeli..
    Bir örnekte ben olabilirim 1400$ ödemiştim 2yıl önce...

limo diye gözünüzde büyütmeyin arkadaşlar..bir limo 4-5 kişi alır 25 dolar kişi bşaına düşÃ¼yor sadece havalimanı ulaşımı için...100 dolarlık bir olay,ancak ne var ki tak diye birisinin limo ile seni alması büyük bir haz verebilir
    Vegas' ta 20$ otelden alıp strip cluba oradan tekrar otele götürüyorlardı ki bunuda geçtim dediğin gibi 100-150$ civarına götürüyorlar.

Alıntı seckinkarakulas1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eet alaska daha spesifik şirket görevlilernden birileri karşılıo olabilr ve hatta bazı şirketlerde görevli kişiler tek tek fabrikalrıda dolaşabilio.ama fazla karşılamaya takmamak lazım
    Ben kendi İzmir temsilcime sorduğum zaman 'neden Wrangell' a gelmiyorsun diye, bana şirket politikası diye cevap vermişti. Alaska' da bu böyledir...

Öğrenci burdan borçla gitcek ve o borç ABD de çalıştığı zaman zarfında kesinlikle kafasının bir kenarında duracaktır. Sürekli borçlu olduğunu hatırlıcaktır netice itibariyle ABD de özgür olamayacaktır ve program süresince eğer istenilen parayı kazanamayacağını anlayınca psikolojisi bile bozulabilir ve sıkıntı çekebilir. Bunu nerden biliyorum programam borçla gelen arkadaşlarımdan biliyorum.
    Katılıyorum Alaska' da bir arkadaşım aynısından bahsetmişti herkes alışveriş yapıp gezerken kendisinin ancak denkleştirdiği parasını Türkiyeye götürmesini gerektiğini söylemişti.
    Konu break tarafından (08-01-2010 Saat 04:10 PM ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)