Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: taxback icin social security sart mı?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Standart taxback icin social security sart mı?

arkadaslar ben 3 gun once turkiyeye geldim.ama social security'e basvurmama ragmen elime gecmedi.bu benim gbi bazi turk ve yabanci arkadaslarimin da basina geldi.calıstgm yer social security'mde bir sorun oldugunu ve usa'da bulundugum sure içinde gelmezse turkiyeye gondereceklerini soylediler.soylediler ama ben gelecegini pek sanmıyorum.simdi size soruyorum:bu sosyal guvenlk olmasa vergileri kesinlikle alamaz mıyız?

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

keşke gelmeden önce socail security administration binalarından birine gitseydin. benim ssn de problem olmuştu. iş yerime gelmişti ama bizimkiler bana ulaştırmamıştı; üstelik ssn geldi mi diye her sorduğumuzda hayır gelmedi demişlerdi. En sonunda bir sosyal güvenlik yönetim binasına gittik orada pasport bilgilerime baktı ve sizin ssn zaten çıkmış ve gönderilmiş ama geri gelmiş dediler. ve bana bir kağıt verdiler o kağıdın üzerinde ssn bulunuyor. sana verecekleri ssn kartının veya kağıdının hiçbir önemi yok aslında. numarayı öğrenmen de yeterli olacaktır. amerikadaki bir ss ofisi ile irtibata geçsen bile sana faxlayabilirler diye tahmin ediyorum
    admin (at) turkishwat.net

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

arkadaşlar taxback için son çekimi bekliyorum ama ne kadar sürede gelir acaba bir bilgisi olan var mı?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart hizli taxback

arkadaslar ben de iki senedir taxback ile calisiyorum ve vergimi almam yaklasik 9-10 ay suruyor ama sanirim daha erken alabilecegimiz sirketler var...

ben usavergiiadesi adresine sordum 6 ay gibi daha kisa bir zaman verdi. Ayrica taxback ne kadar kesinti yapiyor biliyor musunuz? Cunku sanirim bu usavergiiadesi daha az kesinti yapiyor. Bunu karsilastirmam icin birinizin gecen sene ne kadar kesinti yapildigini soylemesi gerekir.

Şirket: Network Akademi
    Pozisyon: Danışman

Tecrübe Puanı
    17

taxback 75$+kdv dio ama o kdv ne kadarsa artık,benim elime baya bi az geçmişti.Gerçi simdi gecmiş yıllara göre daha profesyonel çalışıyorlar sanırım.biraz peşinden koşup sürekli mail atmanız da yardımcı oluyor işleri çabuklaştırmak ve iade miktarını artırmak icin.

SSN ise faxlayacaklarını pek zannetmem.Hem de kart çıkmadan çok önce numaran çıkıo zaten,o arada ofise uğrasaymışsın numaranı söylerlerdi sana.Bir mail atmayı dene istersen SSA'a.Belki bir çözüm yolu bulurlar.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bende www.taxbacks.com adresinden başvurucam.umarım param çabuk gelir.taxback çok para alıyo.s li olan yani taxbacks.com 40 usd sabit ücret alıyomuş.aldığımız 3 kuruş vergi iadesi zaten.onuda başkalarına mı yediricez.en ucuzu www.taxbacks.com gibi görünüyo.eğer daha ucuzunu bulursanız haber verinde paralar gitmesin..hehe.

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Güzel paylaşım teşekkürler fazla vergi kesilmediği için başvurmicam ben ...
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Benim çeklere baksan zaten 3 ayda 200 dolar kazandım gözüküyor.
    Şu WAT olayı bana zehir olsun da beş kuruş kazanamadan, Amerika'yı gezemeden Türkiye'ye döneyim diyorsanız Wildwood -New Jersey tam size göre.

ABD'de eğitimle ilgili geniş bilgi için:
    http://www.turkishwat.net

BannedUser
    Guest

arkadaslar taxback ofısı var sıslıde ıstersenız mesaj atayım adresı

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks