Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Amerikada Bulunan Sponsorlar

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Standart Amerikada Bulunan Sponsorlar

merhaba arkadaslar.Amerikada bulunan bildiginiz sponsor sirketler varmi.onlarla direk olarak temasa gecmek istiyorum.Ciee sponsor sirket gibi mesela.
    Peki.

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Asagidaki linke goz atabilirsin butun sponsorlarin telefon numaralari ve acik adresleri var .

Tikla ...
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

break eksik soru sordum saniri.h2b sponsoru olan sirketleri biliyormusun acaba.su anda j1 var statumu degistirmek istiyorum..
    Peki.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

DS sponsoru firmalar Amerikan Dışişleri Bakanlığı tarafından verilen yetkiyle öğrenci değişim programları yürüten kuruluşlardır. Work And Travel programına katılabilmek için gerekli resmi çalışma hakkını veren ve hangi tarihlerde bu hakkın öğrenciye tanındığını içeren DS 2019 formu DS sponsoru firmalar tarafından basılmaktadır. Amerika'da yaklaşık olarak 50 kadar değişik DS sponsoru vardır. Öğrenciler ancak bu DS 2019 belgesi DS sponsorlarından alındıktan sonra J1 vizesine başvurabilirler. Öğrenciler, DS 2019 formlarını direk DS sponsorları ile kontağa geçerek alamazlar. DS sponsorları, Amerika dışı ülkelerden öğrenci sponsor edebilmek için ülkelerde değişik acentalarla çalışmaktadır. Türkiye'de DS sponsorlarının temsilciliğini yapan çok sayıda acenta vardır. Bazı acentalar birden çok DS sponsoru ile çalışabilirler. Öğrenciler programa katılmak için bu temsilci acentalara başvurmak zorundadırlar. Her DS sponsorunun büyüklüğüne göre sunduğu işlerin çeşitliliği ve destek birimleri de değişmektedir. Aynı şekilde, programı Türkiye'de sunan acentaların da sunabileceği işler ve kayıt sonrası destekleri büyüklükleri ve deneyimlerine göre değişmektedir.

DS sponsorları yalnız Work And Travel programı değil J-1 kategorisi altındaki Camp Counsellor, Internship, Traineeship ve Aupair gibi başka programları da yürütme yetkileri olabilir. Amerika'da bu programı yürütebilecek Amerikan hükümetinden onaylı DS sponsorlarının listesi şu web sitesinden bulunabilir:Office of Exchange Coordination and Designation

Türkiye'den çok sayıda öğrenciye sponsorluk yapan ve Türkiye'de temsilcilikleri bulunan başlıca DS sponsorları şöyle sıralanabilir.
    - CIEE - Council on International Educational Exchanges
    - INTRAX Work/Travel
    - AAG - Alliance Abroad Group
    - CCI - Center for Cultural Interchange
    - CHI - Cultural Homestay International
    - CETUSA - Council for Educational Travel
    - Interexchange
    - CCUSA - Camp Counsellors USA

kaynak: Work and Travel Rehberim - WAT 2010 | worktravel | Amerika | Alaska | USA | Global | Work Travel Forum | work & travel

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

interexchange mesela.
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı azuhazu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    break eksik soru sordum saniri.h2b sponsoru olan sirketleri biliyormusun acaba.su anda j1 var statumu degistirmek istiyorum..
    Tahmin ediyorum hepsi J1 to H2B saglar istersen mail at ya da online olarak konusabiliyorsan dene derim .
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

walla buyuk sirketlerine hepsine (interexchange.ciee)mail attim.diyorlar biz h2b ile sponsor olmuyoruz.h2b almak icin sanirim once seni calistiracak bir is veren lazim.sonra isveren senin icin h2bye basvuruyor.romanyali bir kiz var burda o oyle yapmis sanirim.herkez diyor h2b le calismak icin isletme buyuk olacak felan .kizin calistigi yer kucuk bir bar tavern gibi birsey.kiz server olarak calisiyor.ama patronu basvururken manager olarak gostermis kizi.bir yillik h2b 1500 dolarmis.ve pu parayi kiz oduyormus patronuna.yani bir nefi fake h2b oluyor.normalde isveren odemesi lazim.artik kiz isvereniyle o kadar samimi olmuski adam kiza gc almak icin devlete basvurmus tum masraflarida kiz cekmis tabi 6500 dolar kadar.

forum.mezun yenilenmis eski bilgiler yok olsa belki biraz daha bilgi sahibi olurum ama...h2bli uyelerde hic cvp yazmiyor.nasil bir isse anlamadim gitti...
    Peki.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

n3co
    sagol verdigin bilgiler icin ama bu sitede sadece wat ve diger kisa vadeli vize sponsorlari var.h2b biraz daha profesyonele kaciyor.yani green cardtan onceki son donem.eger bunu alabilirsem....gecen bir sirketle gorustum kadinin verdigi cvp: ewine geri don ve tr deki bizim sponsorlarimizla iletisime gec biz sana yardimci oluruz diyor...ben hala amerikadayken birseyler yapmak istiyorum...
    Peki.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)