Toplam 24 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 24 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Work and Travel ile ilgili

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Lightbulb Work and Travel ile ilgili

Merhaba Arkadaşlar ben bir konuya değinmek istiyorum. Düşündümde work and travel programına katılan öğrenciler belli ülkelerden ( rusya,ukrayna,polonya,sırbistan,hırvatistan,makedo nya,gana,nijerya,Türkiye,gürcistan,belarus,moldova )
    başka ülkelerde vardır tabi ama kafama takılan neden work and travel a bu ülkelerden çok öğrenci gönderiliyor ?
    Neden Yanı başımızdaki Yunanistan work and travel diye bir programı ülkesinde kabul etmiyor Yada italya,Belçika,Hollanda,Almanya,Fransa,Japonya,İng iltere....
    Herşeyin cevabı çok basit işte Amerikan emperyalizminin kölesi haline gelmiş ülkelerden birisi olaraktan Türkiye'yi bu programı kabul ettiği için kınıyorum. Bir sürü öğrenciyi yalanlar dolanlar ile orada köle gibi çalıştırdılar. Bizlere anlatılmayan o kadar çok kötü yanı varki bu programın. Zaten work and travel diye bir program var tamam iyi güzel siz bu programa katılmak istiyorsunuz fakat size sunulan bir sözleşme var şirketinizle sizin aranızda ah işte o zaman jeton düşmedi neden bu şirketler 30 'a yakın maddeyi size imzalatıyorlar ? ? ?
    Çünkü her durumda siz haklı olsanız bile oraya imza attığınız için onlar haklı oluyorlar. Türkiye'nin bu programı biran önce iptal etmesini istiyorum. Gidecek olan hevesli arkadaşlarım sizlere sesleniyorum vazgeçin bu sevdadan zaten 3000 dolar civarı para harcıyorsunuz bu programa katılmak için gidin o para ile tatil yapın güzel ülkemin güzel köşelerinde. Amerikaya çalışmak için kesinlikle gitmeyin. Bir zamanlar bu amerika zencileri köle olarak çalıştırıyordu şimdide work and travel programı adı altında bizleri.....

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı ozyforever Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar ben bir konuya değinmek istiyorum. Düşündümde work and travel programına katılan öğrenciler belli ülkelerden ( rusya,ukrayna,polonya,sırbistan,hırvatistan,makedo nya,gana,nijerya,türkiye,gürcistan,belarus,moldova )
    başka ülkelerde vardır tabi ama kafama takılan neden work and travel a bu ülkelerden çok öğrenci gönderiliyor ?
    Neden yanı başımızdaki yunanistan work and travel diye bir programı ülkesinde kabul etmiyor yada italya,belçika,hollanda,almanya,fransa,japonya,ing iltere....
    Herşeyin cevabı çok basit işte amerikan emperyalizminin kölesi haline gelmiş ülkelerden birisi olaraktan türkiye'yi bu programı kabul ettiği için kınıyorum. Bir sürü öğrenciyi yalanlar dolanlar ile orada köle gibi çalıştırdılar. Bizlere anlatılmayan o kadar çok kötü yanı varki bu programın. Zaten work and travel diye bir program var tamam iyi güzel siz bu programa katılmak istiyorsunuz fakat size sunulan bir sözleşme var şirketinizle sizin aranızda ah işte o zaman jeton düşmedi neden bu şirketler 30 'a yakın maddeyi size imzalatıyorlar ? ? ?
    çünkü her durumda siz haklı olsanız bile oraya imza attığınız için onlar haklı oluyorlar. Türkiye'nin bu programı biran önce iptal etmesini istiyorum. Gidecek olan hevesli arkadaşlarım sizlere sesleniyorum vazgeçin bu sevdadan zaten 3000 dolar civarı para harcıyorsunuz bu programa katılmak için gidin o para ile tatil yapın güzel ülkemin güzel köşelerinde. Amerikaya çalışmak için kesinlikle gitmeyin. Bir zamanlar bu amerika zencileri köle olarak çalıştırıyordu şimdide work and travel programı adı altında bizleri.....

3000 dolara avrupada gıder tatıl yaparsın hatta amerıkada bıle.3000 doları basta verıp sonra calısmak cok garıpişler birde ters gıttı mı bıttın.
    EY NECEFTEKI ALTIN KUBBENIN SAHİBİ.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

@ozyforever

cok kapsamli bir konu..wat programi bir sektor turkiyede..sadece istanbulda burdan para kazana ki buyuk paralar , bir suru sirket var..dedgin gb bir cok ulkede de bu program kabul edilmiyor..onlarda da wat turunde fakat worku olmayip traveli olan turleri var..turkiyede bu programlar yaygin degil..gundemde bile degil..cunki bu programlar , wat gb para saglamio..
    S-pectacular

**Newyork-boston-massachusetts-philedelphia-atlantic city-new jersey-washington**

--------------------------------------------
    did you start to feel it!!! by@S-pectacular

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

ben almanyadan ve fransadan çalısan gormustum...onlarda ogrencıydı bızım gıbı.ama bizim programla mı geldıler bılmıyorum.yer Busch Gardens
    Peki.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

olayin cikisini arastirmadim ama cikis amaci dili gelistirmek ve cevreyi gormek olmali ki bana gore birinci amac ingilzcenizi gelistirmektir,okullarda ne kadar iyi ingilzce ogrenirseniz ogrenin yabanci biriyle pratik yapmadikca diliniz sabit bir yerde kaliyor maalesef,bunun yoluda tabiki sadece amerika degildir.ben sahsim adina sirkete ucaga vermis oldugum parayi burada kazanp bir kenara koyuyorum ondan sonra param artarsa istediklerimi gerceklestirebiliyorum ekstradan yani birincil amacimi 2 yilda gerceklestirdigimi dusunuyorum.Magdur olanlara gelince hepimiz universitede okuyan insanlariz,internet gazete gibi bircok yayin organi var burada yasananlar,gelince neyle karsilasabileceginiz,neye ne kadar odeyeceginiz cok acik ve net kaldiki bu site sayesinde artik hersey apacik,kimseye zorla sozlesme imzalatmiyorlar arz ve talep var bu riski goze almak istemeyen bulasmasin tabiki,
    Akabinde ne demek kole gibi?calismanin koleligimi olur,ben 7 yildir her iste calistim sizin tabirinizle `kole` gibide calistim ve hic gocunmadim calismak guzel birseydir,somurulmedikce hicbir sekilde kole gibi degildir.`Kole` gibi calismak istemiyorsaniz turist vizesi alip tatilede cikabilirsiniz.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

yine an cok katilan ulkeler belli ama dimi..yunanistan da boyle bir programin olmamasi acikcasi braz garbime gtti
    S-pectacular

**Newyork-boston-massachusetts-philedelphia-atlantic city-new jersey-washington**

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

eskiden bende sizin gibi dusunuyordum,niye bati avrupa ulkelerinde wat yok.ama miami'de benimle ayni hostelde kalan,bikac ingilis watciyla tanistim.manchester'den gelmisler,maryland'de bi park'ta calismislar.onlar icin amerika bi hayal degil anladiginiz paralari varsa atlar ucaga gelirler amerikaya.
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

wat sadece ekonomik nedenlerden ötürü uygulanan bi program değil. arkasında politik bazı gerekçelerde var. sizin de gözlemlediğiniz üzere bu programa en büyük katılım rusya, ukrayna vb. eski sovyet ülkelerinden gerçekleşiyor. tabi henüz kapitalizmin tam gelişmediği bizim gibi 3. dünya ülkelerini de es geçmemek lazım. bu ülkelerin gençlerini amerikan tarzı yaşamın içine çekerek; kolay para kazanma, bol eğlence, vb. araçlarla kapitalist sisteme entegre ediyorlar. kısacası wat dünyadaki amerikan karşıtlığını azaltmak için kullanılan yötemlerden biridir.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı taltrap Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    olayin cikisini arastirmadim ama cikis amaci dili gelistirmek ve cevreyi gormek olmali ki bana gore birinci amac ingilzcenizi gelistirmektir,okullarda ne kadar iyi ingilzce ogrenirseniz ogrenin yabanci biriyle pratik yapmadikca diliniz sabit bir yerde kaliyor maalesef,bunun yoluda tabiki sadece amerika degildir.ben sahsim adina sirkete ucaga vermis oldugum parayi burada kazanp bir kenara koyuyorum ondan sonra param artarsa istediklerimi gerceklestirebiliyorum ekstradan yani birincil amacimi 2 yilda gerceklestirdigimi dusunuyorum.Magdur olanlara gelince hepimiz universitede okuyan insanlariz,internet gazete gibi bircok yayin organi var burada yasananlar,gelince neyle karsilasabileceginiz,neye ne kadar odeyeceginiz cok acik ve net kaldiki bu site sayesinde artik hersey apacik,kimseye zorla sozlesme imzalatmiyorlar arz ve talep var bu riski goze almak istemeyen bulasmasin tabiki,
    Akabinde ne demek kole gibi?calismanin koleligimi olur,ben 7 yildir her iste calistim sizin tabirinizle `kole` gibide calistim ve hic gocunmadim calismak guzel birseydir,somurulmedikce hicbir sekilde kole gibi degildir.`Kole` gibi calismak istemiyorsaniz turist vizesi alip tatilede cikabilirsiniz.
    arkadaşım hangi dil gelişmesinden bahsediyorsun adamlar seninle muhattap bile olmuyor sen onlar işçisin zaten genellikle meksikalı yada peruluları altında kalarak evet dediğim gibi köle gibi çalışıyorsun. Bu programa katılmak için 3000 dolar civarında para veriyorsun ve amerikaya gittiğinde bu parayı kazanabilmek için çalışıyorsun ? Bu işte bi terslik var çalışmak kötü demiyorum fakat 3000 doları veriyoruz ee oraya gittiğimizde 3000 doları almak için çalışıyoruz sonuç elde var sıfır bu sene havaalanında 100 e yakın türk gördüm hiç kimse para kazanamamış herkes isyanlarda bu gerçekleri göremiyoruz bu forumda bile sahte profil açarak mesaj gönderen sirketlerin adamlarınında oldugunu çok iyi biliyorum yalan dolanlarla insanların temiz duygularıyla oynayan o adi kan emiciler hepsinin gözünü para bürümüş siz amerikaya gittikten sonra sizi msn'den bile silerek attıgınız maillere cevap vermemeye başlıyorlar. Ama Türkiyedeyken hergün gönderilen mailler susmayan telefonlar........
    Köle gibi çalışırım tabi para kazanmak kadar güzel bişey olamaz ama benim zoruma giden 3000 dolar verip ve o parayı orda kazanmak için çekilen rezilliktir. Amerikada insan hakları falanda yok arkadaslar kendi vatandasına bile saglık sigortası vermeyen bir ülke.... Kendi ülkemde çalışırım zaten bida ......... gitmem. Sen 7 yıldır gidiyormuşsun ne güzel derler ya sen işin üstadı olmussundur diye ama bu programa her yıl yeni öğrenciler katılıyor herkeste senin gibi şanslı değil.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ab liler icn wat sadce travel gb bisi oluo sanirm..work isi braz yalan gb..
    S-pectacular

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

merhaba arkadaşlar bende 2010 sezonunda work and travel programına katılmak istiyorum lütfen banada yardımcı olabilirmisiniz? watta en önemli etken şirket sanırım şuan araştırma içerisindeyim önerebileceğiniz şirket varmı? ben bi kac sirket arastirdim size linklerinide gondereyim sizde bakin Home - Watmovie ozellikle bu firma ile giden varsa yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler :_)))9

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

600$ sirket + 200$ vize masrafi + 750$ ucak parasi ile cakma sozlesme yaparsiniz hic calismadan sizde gezi yapabilirsiniz sadece .
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaşlar kimse zorunlu değil bu programa katılmaya ve olayı emperyalizm filan gibi değerlerde görmekte kısmen haklısınız ancak hiç biriniz gidip de "ulan bu ülke hani kapitalistti bizden sosyal demokratlar" dediğiniz olmuyor mu ya da karşı olduğumuz emperyalizmin aslında birkaç bin kişinin amerikadaki halkın salaklığı ve bizim ekonomilerimizi sömürmesi olduğunu??
    ayrıca programın amacının amerikan kültürünü tanıtmak sevdirmek olduğu açık fakat biz dahil katılan ülkelerde doların değeri esas kriter artık. gidenler görmüştür en çok bulgarlar ardından ruslar çalışırlar çünkü onların ülkesinde dolar çok değerli kendi para birimleri karşısında.. o yüzden ingiltere,fransa,yunanistan neden yollamıyor demeyin adamların orda çalışmaya ihtiyaçları yok çünkü kendi paraları abd de bile dolardan değerli
    ingilizce gelişmiyor muhattap almıyorlar falan işle ilgili sen oraya düzgün şirketle gidersen, işini de para kazanmak 2. planda diye seçersen ingilizceyi de çözersin. ben alaskaya gittim ingilizce gelişmiyor diyenler halt etmişler fabrikada meksikalı filan yok herkes avrupalıydı ve gayette konuşuyorsun ingilizce gelişiyor. ama türklerin dibinden ayrılmazsan gelişmez o da başka bir konu.

burdan da yeni katılacak arkadaşlara olumsuz yanlarını gösterirken olumlularını da gösterin; ben bir dizüstü, masaüstü, prof foto makinası, harici harddisk, ipod v.s. bir dünya şey aldım ve bunları Türkiye'de 5 katı fiyata ancak alırdım. 3000$ veripte de alamazdım. gezdiğim gördüğüm hariç..

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ben bu yaz new jerseynin bi şehrinde restaurantta çalıştım,mutfakta irlandalıda wardı amerikalıda rusta türkte hepimizde aynı işi yaptık eğer ben köleysem amerikalıda köle onun senden tek farkı saat ücreti senden fazla,okadarı da olsun yani o ülkenin watandaşı o,ayrıca amerikadsın ailenden uzakta kendi kazandğın parayla geçinmek zorundsın we bir başınasın mutlka karşına sorunlar çıkacaktır.bence wat her üni öğrencsi için çok ii bir deneyim ama oraya hergün gezecez alışweriş yapacaz diye giden olursa yanılır,hergün çalışcaksın ama hergün gezeblirsinde ama paranın yettiği kadar tabi...bide benim işwerenim bana türkler çalışma konusunda biraz tembel demişti zorluk çekenler o konudan belki zorluk çekmiş olabilir,biz burda alışmşız kışın okul yazın memlekette tatil orda öle bişe yok ama,bide benden gidecek arkdaşlara tawsiye orda dil geliştrmek istiysanız küçük şehirleri tercih edin

Tecrübe Puanı
    10

Alıntı joesifi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ayrıca programın amacının amerikan kültürünü tanıtmak sevdirmek olduğu açık fakat biz dahil katılan ülkelerde doların değeri esas kriter artık. gidenler görmüştür en çok bulgarlar ardından ruslar çalışırlar çünkü onların ülkesinde dolar çok değerli kendi para birimleri karşısında.. o yüzden ingiltere,fransa,yunanistan neden yollamıyor demeyin adamların orda çalışmaya ihtiyaçları yok çünkü kendi paraları abd de bile dolardan değerli

burdan da yeni katılacak arkadaşlara olumsuz yanlarını gösterirken olumlularını da gösterin; ben bir dizüstü, masaüstü, prof foto makinası, harici harddisk, ipod v.s. bir dünya şey aldım ve bunları Türkiye'de 5 katı fiyata ancak alırdım. 3000$ veripte de alamazdım. gezdiğim gördüğüm hariç..
    Farkli bir noktaya deginmissin aslinda bizim orada Slovak cocuklar vardi ulkelerinde Euro kullaniyorlarmis dolar daha degersiz oldugu icin cok mutsuzlardi hem enerji sarf ediyorlar hem de az para kazaniyorlar .Gecen yil Ingiltere 'de calistiklarini ve kazandiklri paranin 1,5-2 katina yakin oldugunu soylemislerdi ve Pound Eurodan daha degerli oldugu icin onlari tatmin etmis gibi gorunuyordu .Seneye de Yunanistan 'da calisip Turkiye 'ye tatil icin geleceklerini soylemislerdi .Elektronik acisindan cok fazla fark var gercekten bende gecen sene Laptop bu sene fotograf makinasi ve PSP aldim ABD 'de 130$ olan makina burda 350 TL .Arada 150 TL gibi bir rakam var buda azimsanacak gibi degil ...

Tecrübe Puanı
    10

Alıntı joesifi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Farkli bir noktaya deginmissin aslinda bizim orada Slovak cocuklar vardi ulkelerinde Euro kullaniyorlarmis dolar daha degersiz oldugu icin cok mutsuzlardi hem enerji sarf ediyorlar hem de az para kazaniyorlar .Gecen yil Ingiltere 'de calistiklarini ve kazandiklri paranin 1,5-2 katina yakin oldugunu soylemislerdi ve Pound Eurodan daha degerli oldugu icin onlari tatmin etmis gibi gorunuyordu .Seneye de Yunanistan 'da calisip Turkiye 'ye tatil icin geleceklerini soylemislerdi .Elektronik acisindan cok fazla fark var gercekten bende gecen sene Laptop bu sene fotograf makinasi ve PSP aldim ABD 'de 130$ olan makina burda 350 TL .Arada 150 TL gibi bir rakam var buda azimsanacak gibi degil ...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Cool

Alıntı break Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    600$ sirket + 200$ vize masrafi + 750$ ucak parasi ile cakma sozlesme yaparsiniz hic calismadan sizde gezi yapabilirsiniz sadece .
    nasıl yani arkadaşım birazdaha yardımcı oabilirmisin? ben orda çalışp masraflarımı kendm karşılacağım.gezmeye gidecek olsam wata katılmam dimi ? hem para kazanmak hemde ingilizcemi geliştirmek istiyorum. bazı arkadaşlar gerçekten sorun yaşamışşlar fakat herkes yaşıcak diye bi şart yokki dimi ama
    Konu asikızbeyza34 tarafından (02-10-2009 Saat 02:37 PM ) değiştirilmiştir.

Tecrübe Puanı
    10

Alıntı asikızbeyza34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nasıl yani arkadaşım birazdaha yardımcı oabilirmisin? ben orda çalışp masraflarımı kendm karşılacağım.gezmeye gidecek olsam wata katılmam dimi ? hem para kazanmak hemde ingilizcemi geliştirmek istiyorum. bazı arkadaşlar gerçekten sorun yaşamışşlar fakat herkes yaşıcak diye bi şart yokki dimi ama
    Benim bu soyledigim hic calismayip sadece gezmek isteyen kisiler icin gecerli .Normalde gezmek icin turist vizesi lazim fakat buda zor oldugu icin yukarida yazdigim gibi ABD 'ye gidilebilir bunu soyledim sadece .Tabiki isini iyi secersen eger sorun yasamazsin yaninda her ne kadar Turk arkadaslarda olsa yabancilarla konusup ingilizce pratigi yapabilirsin .

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Talking

Alıntı break Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Benim bu soyledigim hic calismayip sadece gezmek isteyen kisiler icin gecerli .Normalde gezmek icin turist vizesi lazim fakat buda zor oldugu icin yukarida yazdigim gibi ABD 'ye gidilebilir bunu soyledim sadece .Tabiki isini iyi secersen eger sorun yasamazsin yaninda her ne kadar Turk arkadaslarda olsa yabancilarla konusup ingilizce pratigi yapabilirsin .
    hmm anladım.teşekkür ederim...işini iyi seçersen demişsin ücreti yüksek olan işler mi...senin önerebiliceğin iş var mı? ne tür işler mesela tabi şirkette önerebilirsen yani yardımcı olursan çok sevinirim.geçen experience usa şirketinin videolarını izledim.(www.watmovie.com)yaptığı çalışmalar çok güzel geldi bana.örn.öğrenciyi karşılıyorlar sonuçta türkiyede bir yere gtmiyrsun.hiç bilmediğin bir ülkeye gidiyrsun bu çok önemli newyork turu falan veriyorlar ,cep telefonu ve hattı.v.s yani gtmeden önbce şirkette çok önemli diil mi?şimdiden çok teşekkürler

Tecrübe Puanı
    10

Alıntı asikızbeyza34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hmm anladım.teşekkür ederim...işini iyi seçersen demişsin ücreti yüksek olan işler mi...senin önerebiliceğin iş var mı? ne tür işler mesela tabi şirkette önerebilirsen yani yardımcı olursan çok sevinirim.geçen experience usa şirketinin videolarını izledim.(www.watmovie.com)yaptığı çalışmalar çok güzel geldi bana.örn.öğrenciyi karşılıyorlar sonuçta türkiyede bir yere gtmiyrsun.hiç bilmediğin bir ülkeye gidiyrsun bu çok önemli newyork turu falan veriyorlar ,cep telefonu ve hattı.v.s yani gtmeden önbce şirkette çok önemli diil mi?şimdiden çok teşekkürler
    Lagoon ve Cedar Point islerini onerebilirim. Sirket icin forumu iyice arastirabilirsin orda yeterli bilgi var fakat iyi sponsor secimi yap CIEE, CCI, Intrax iyidir .Bircok sirket boyle talepleri yerine getirmiyor (telefon hatti haric) fakat genelleme yapamayiz tabiki .

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Çok teşekkür ederim.zaten şu an araştırma içerisindeyim. giden arkadaşlara danışıyorum.aklıma yatan hangisi olursa onunla gidicem.ama hangi şirkete gitsem bana experienceusa kadar güven vermedi.yardımın için teşekkür ederim.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı ozyforever Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşım hangi dil gelişmesinden bahsediyorsun adamlar seninle muhattap bile olmuyor sen onlar işçisin zaten genellikle meksikalı yada peruluları altında kalarak evet dediğim gibi köle gibi çalışıyorsun. Bu programa katılmak için 3000 dolar civarında para veriyorsun ve amerikaya gittiğinde bu parayı kazanabilmek için çalışıyorsun ? Bu işte bi terslik var çalışmak kötü demiyorum fakat 3000 doları veriyoruz ee oraya gittiğimizde 3000 doları almak için çalışıyoruz sonuç elde var sıfır bu sene havaalanında 100 e yakın türk gördüm hiç kimse para kazanamamış herkes isyanlarda bu gerçekleri göremiyoruz bu forumda bile sahte profil açarak mesaj gönderen sirketlerin adamlarınında oldugunu çok iyi biliyorum yalan dolanlarla insanların temiz duygularıyla oynayan o adi kan emiciler hepsinin gözünü para bürümüş siz amerikaya gittikten sonra sizi msn'den bile silerek attıgınız maillere cevap vermemeye başlıyorlar. Ama Türkiyedeyken hergün gönderilen mailler susmayan telefonlar........
    Köle gibi çalışırım tabi para kazanmak kadar güzel bişey olamaz ama benim zoruma giden 3000 dolar verip ve o parayı orda kazanmak için çekilen rezilliktir. Amerikada insan hakları falanda yok arkadaslar kendi vatandasına bile saglık sigortası vermeyen bir ülke.... Kendi ülkemde çalışırım zaten bida ......... gitmem. Sen 7 yıldır gidiyormuşsun ne güzel derler ya sen işin üstadı olmussundur diye ama bu programa her yıl yeni öğrenciler katılıyor herkeste senin gibi şanslı değil.
    merhaba,

ben sana katilmiyorum hocam. kimse kimseyi zorla amerikaya yollamiyor. ben programa 3000$ da vermedim ayrica. 1300$ program ucreti, 200$ vize ve 500$ ucak masrafi. yanima da 500$ aldim etti mi 2500$? 500$ i sayma o para zaten senin...

simdi sen gidiyoruz rezi oluyoruz diyorsun. abicim paran coksa dil okuluna git. kimse sana birsey demiyor ki? work and travel neden cekici benim icin? hem is ortami var (sana gore kolelik, bana gore guzel bir ortamin olursa eglence) hem gunluk masraflarini karsiliyorsun, hemde amerika gormus oluyorsun... oraya buyuk hayallerle gitmeyeceksin, aksine her turlu aksilige hazirlikli olarak gideceksin. work and travel i biz kimseye gulluk gulustanlik bir sekilde anlatmiyoruz. bu yalan olur! zor kisimlarina direnip, onlari zevkli bir hale getirebilirsen bu programdan zevk alabilirsin. ha birde sans faktoru cok onemli...

ben gittim, yine gidecegim! 3 ayimi kendi kazandigim para ile geciririm, mumkun olursa da biraz para ile donerim. laptop, ipod ve playstation aldim. birazda para getirdim... seneye para ile guzel bir tatille gelirim insallah...
    Konu tazebeyin tarafından (13-10-2009 Saat 02:18 AM ) değiştirilmiştir.
    work and travel dusunen ve bu
    programa katilmis ogrenciler
    iletisime gecebilir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Turkiye de 5 sene once AB uye olsaydi, WAT programi bizde de olmaz di. Avrupalilar, yazin vizesiz, problemsiz istedikleri AB ulkesinde gidip calisiyorlar. Iste AB son uyeleri, ve Rusya, TUrkiye, Ukrayna, orta Asya ulkeri WAT yararlaniyor...

Aslinda cok iyi bir programdir WAT. Onemli olan iyi acentayla katilmaktir.. 50m karelik bir apartmanda ofis kurarak, 3 kisi calistiran ve her onune gelen kisiye is sozu verip, ucuzdan kaydini alip, Amerikaya gonderip, sokaklara atan sirketleri temizdeseler piyasadan, o zaman programin tatli tarafini anlamis oluruz. Her Amerikaya gidip gelmis herkes, WAT sirketi aciyor... Ondan sonra da, WAT programini kolelik diye kaleme aliyorlar...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

wat tam Turk işi başka yerde para kazanmak bizim kanımızda var.sırf tatil olduktan sonra bence onun zevki olmaz çalışmalısınki yerken zevki çıksın bide bu yönen düşünmek gerekir. sırf tatilde bize ağır gelir hem masraflar çıkmalı hemde gezilmeli..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)