Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 41 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Trafik cezası?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Question Trafik cezası?

Merhaba , travel kısmında panama city yakınlarında 45mil hız limitini 9 mil hızla aştığım gerekçesiyle 110 dolar ceza yedik, ancak cezayı kesen polis memuru cezayı ödememizin gerek olmadığın , ilk sefer olduğu için bir şey olmayacağını söyledi. Elimde ceza yediğime dair resmi bir belge var ve diğer senelerde vize.de ve amerikaya girişte sorun çıkabileceğini düşünüyorum ne yapmam gerekir sizce?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

cıkarken falan sorun olmaz ama ılerde vızede sorun olabılır benım de 31 agustosta yanı dun mahkemem vardı Turkıyeye dondugum ıcın gıdemedım orda olsam da gıtmıycektım...ben de 55 milde 83 yapmıstım adam dırek mahkeme kagıdını getırdı Allahtan cezayı orda kesmedı

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı s_w_a_t Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cıkarken falan sorun olmaz ama ılerde vızede sorun olabılır benım de 31 agustosta yanı dun mahkemem vardı Turkıyeye dondugum ıcın gıdemedım orda olsam da gıtmıycektım...ben de 55 milde 83 yapmıstım adam dırek mahkeme kagıdını getırdı Allahtan cezayı orda kesmedı
    bir daha abd ye gitmek istersen basina sorun olucak bunu biliosun ama dimi..
    tabi dusunuyorsan birdaha abd yi dedgim gb
    S-pectacular

**Newyork-boston-massachusetts-philedelphia-atlantic city-new jersey-washington**

--------------------------------------------
    did you start to feel it!!! by@S-pectacular

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

her eyalette aynı mı bilmiyorum ama cezayı orda kesmiyorlar zaten, mahkeme kağıdını eline tutusturup ödemen gereken son günü belirtiyorlar. miktar da yazmıyorlar, tel. acıp ya da direkt basvurup öğreniyorsun..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

beyler benim baya yuksek miktarda cezalarim var ve 10 eylulde mahkemem var donus biletimde ekim 1 de.

mahkemeye cikmadan ve cezalari odemeden turkiyeye donebilirmiyim bi daha abdye gelmeyi dusunmuyorum zaten tek merak ettigim havaalaninda ucaga binerken sorun olurmu pasaport kontrolunden gecerken..

acil cevap verirseniz sevinirim.

tesekkurler simdiden...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

makeme gununden once abd den ayrilman gerekir..yoksa havalannda cikis yaparken sorun olabilir
    S-pectacular

**Newyork-boston-massachusetts-philedelphia-atlantic city-new jersey-washington**

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı optimist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    beyler benim baya yuksek miktarda cezalarim var ve 10 eylulde mahkemem var donus biletimde ekim 1 de.

mahkemeye cikmadan ve cezalari odemeden turkiyeye donebilirmiyim bi daha abdye gelmeyi dusunmuyorum zaten tek merak ettigim havaalaninda ucaga binerken sorun olurmu pasaport kontrolunden gecerken..

acil cevap verirseniz sevinirim.

tesekkurler simdiden...
    boyle biseyle daha once karsilasmadim ama sorun cikabilir bence..
    Konu berdush_c tarafından (03-09-2009 Saat 05:29 PM ) değiştirilmiştir.
    biz KARŞIYAKAlıyız!!

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

yanlıs hatırlıyorda olabılırım ama abd den cıkıs yaparken pasaport bılgılerı bılgısayara felan gırılmıyor dıye bılıyorum ben ama....yanlıs da olabılır belkı eksık hatırladıgım bırseyde olabılır
    Peki.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaşlar trafik cezası yemişsiniz be ...giriş çıkışlarda sorun olmaaz ..kim diyo vize alırken gorurler felan fistan yalan bunlar trafik cezasını amerikada kimse odemiyor beee... ödemeyin ayda adam gibi ödeyin .yani ödemenizi tavsiye ederima ma ödemezssem beni bi daha almazlar yada beni türkiyey yollamazlar giib saçma sapan şeyelr duymak istemiyoruz artık ..amerikada kimse trrafik cezasını ödemiyor bile

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı richard99 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar trafik cezası yemişsiniz be ...giriş çıkışlarda sorun olmaaz ..kim diyo vize alırken gorurler felan fistan yalan bunlar trafik cezasını amerikada kimse odemiyor beee... ödemeyin ayda adam gibi ödeyin .yani ödemenizi tavsiye ederima ma ödemezssem beni bi daha almazlar yada beni türkiyey yollamazlar giib saçma sapan şeyelr duymak istemiyoruz artık ..amerikada kimse trrafik cezasını ödemiyor bile

peki amerikada trafik cezasini odememenin herhangi bir yaptirimi yok mu sence?
    Konu berdush_c tarafından (03-09-2009 Saat 05:28 PM ) değiştirilmiştir.
    biz KARŞIYAKAlıyız!!

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

peki odemezsek ne oluyor??? yanı odenmıyorsa neden kesılıyor bu cezalar
    Peki.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı azuhazu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki odemezsek ne oluyor??? yanı odenmıyorsa neden kesılıyor bu cezalar
    peki amerikada trafik cezasini odememenin herhangi bir yaptirimi yok mu?
    ödemezssen ödeme ne olucak yarın öbür gün trafiğe işin düşerse ve kıl bir polise denk gleirsen seni incelemeye alırsa sana ödemen icin uyarıda bulunurlar gel öde diye oturupta hapse atamkmış yok sınır dışı etmekmiş yok öle bişi
    ..cezalar süs için kesilmiyor ama ödemezssende canını alacakları yok bu kadar endişe etmeyin

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

richard benım ıkıncı msjımın alıntısını nerden yaptın sen ....ben bulamadım onu
    Peki.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

o benim mesajdan alinti ya bende farkettim onu azuhazu
    biz KARŞIYAKAlıyız!!

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Soyle birsey diyelim araba kiraladik ve park cezasi yedik .Ceza direkt olarak plakaya yani kiralama sirketine gidicek .Onlarda bu parayi odeyecekler eli mahkum .Peki o tarihlerde arabayi kim kiraladi ? Tum ayrintisi ile cikartma yetkisine sahipler .Bundan sonra durum nasil isler ?
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı break Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Soyle birsey diyelim araba kiraladik ve park cezasi yedik .Ceza direkt olarak plakaya yani kiralama sirketine gidicek .Onlarda bu parayi odeyecekler eli mahkum .Peki o tarihlerde arabayi kim kiraladi ? Tum ayrintisi ile cikartma yetkisine sahipler .Bundan sonra durum nasil isler ?

güzel bi soru ???
    Peki.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı break Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kiralanan arabada SS ödüyon cezayi ...kiralama şirketi sen arabayi geri verdiğinde bakıyor cezasi felan vamrı varsa ya kredi kartından yada keş alıyor senden ..anlaşılmıştır diye umuyorum ?

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

walla bende araba kiraladim ilk gun ceza yedik universitenin icinde yanlis yere park etmisiz bi baktik 75 dolarmiydi neydi ceza yazmislar nasil odiyecez diye dusunuyoduk o gunlerde sorduk sorusturduk o universitenin ogrencisi olmadigimiz icin odemek zorunda degilmisiz sadece gidip iptal ettirmemiz gerekti bizde gidip durumu anlattik iptal ettiler aklinizda bulunsun .....!!!

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı sincili Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    walla bende araba kiraladim ilk gun ceza yedik universitenin icinde yanlis yere park etmisiz bi baktik 75 dolarmiydi neydi ceza yazmislar nasil odiyecez diye dusunuyoduk o gunlerde sorduk sorusturduk o universitenin ogrencisi olmadigimiz icin odemek zorunda degilmisiz sadece gidip iptal ettirmemiz gerekti bizde gidip durumu anlattik iptal ettiler aklinizda bulunsun .....!!!
    sen ballıymışsın iptal etmişsin sen bide bunu dinle san franciscoda eleman dedim parak koy 10 $için gitti kaldırıma park etti yanlış park cezasi 50 papel araba çekilmiş 500$papel kaldırım renkleirne dikkat edin ...sonra bize dediler gidin iptalini isteyin ..hayatımızda ilk defa bole kurallar duyduk nasıl işlediğini bilmiyoruz deyin iptal ederler baktık konuştuk id olu id çekik gözlü müdür 2 saat konuştu bizle iptalde etmedi bayıldık paracıkları ..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

cok ilgnc bir kurallmisbayada sansliymissn sen
    S-pectacular

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

iyi para vermissizniz walla bizimkide universitenin icinde diye sorun olmadi galiba ama siiznde iptal ettirebilmeniz lazimdi sansiz bi ana denk gelmissiniz yoksa turistiz bilmioduk falan deseniz iptal ederlerdi heralde...! zaten amerkida amerikali olupta ceza yiyen cok azdir galiba herkes kurallara uyuyo cunku ilginc !!

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

ben sansliydm yaaaa bizim araba kiralama olayi tam bi maceraydi yaaa bi kere kopruden gectik gece arkadas dediki gisede polis vardi ona para ferecektik durmadik plakaya kesmesinler cezayiii bende bole biraz aklim kalir bole konularda koprude kenara cektim durdumm giseye dogru gidioruz 3 kisi gisede polis memuru gibi bi adam oturuyo adama derdimi anlatmaya calisiorum bak gectik ama parta verecekmiyiz falan adam korktu tabiii bizden keep going keep going dedi baska biis demedi bizde yola dvam ettik bizde ilginc adamlariz yaaaa gecmisin kimse bisi dememis devam et isteee ne duruyon

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ben sansliydm yaaaa bizim araba kiralama olayi tam bi maceraydi yaaa bi kere kopruden gectik gece arkadas dediki gisede polis vardi ona para ferecektik durmadik plakaya kesmesinler cezayiii bende bole biraz aklim kalir bole konularda koprude kenara cektim durdumm giseye dogru gidioruz 3 kisi gisede polis memuru gibi bi adam oturuyo adama derdimi anlatmaya calisiorum bak gectik ama parta verecekmiyiz falan adam korktu tabiii bizden keep going keep going dedi baska biis demedi bizde yola dvam ettik bizde ilginc adamlariz yaaaa gecmisin kimse bisi dememis devam et isteee ne duruyon
    hahahah turk farkli milletiz biz ama bunu tum dunya bilio
    gise fln diyince aklima niagara yolcugum gelio nedense benm
    S-pectacular

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

kiralanan arabada SS ödüyon cezayi ...kiralama şirketi sen arabayi geri verdiğinde bakıyor cezasi felan vamrı varsa ya kredi kartından yada keş alıyor senden ..anlaşılmıştır diye umuyorum ?

SS nedır yaw ??
    Peki.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

SS nedır yaw ??
    güzelce izah eden çıkar mı bilmem ben beceremedim.
    forum kahkahası atayım bi tane puhaaha

eksik olma
    Fırsat bulduğunda çılgınlık yapmayan, bilge olamaz.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

SS nedır yaw ??
    seve sevenin inglizcesi kardeşim umarım anlatabilmişimdir ):

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

oke anladım... ::
    Peki.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ooooo)hahaha..
    bu yanlis oldu ,forum kahkahasi olucakti..puhahah
    S-pectacular

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    18

Hız cezaları kamerayla vs oluyor mu yav Abd de, veya yollar ekip otosu olmadan radarlı kamera vs oluyor mu ? Dün gece trafigin icinde akarken bi bakmısım 130 mil gidiom kimsecikler yoktu etrafta da Ona göre dikkat edeyim ben de. Bir de park olayı yok mu kabus oldu kabus. San Diegodayım simdi park edicek yer bulana kadar 2-3 saat gecti. Her kaldırım bası baska bir uyarı baska bir saat, her yer ücretli otopark saati 5$ bir de. Araba zaten kiralık cekerler, carparlar vs tırsıyorum bıktım valla ilk günden.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı yakuza Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hız cezaları kamerayla vs oluyor mu yav Abd de, veya yollar ekip otosu olmadan radarlı kamera vs oluyor mu ? Dün gece trafigin icinde akarken bi bakmısım 130 mil gidiom kimsecikler yoktu etrafta da Ona göre dikkat edeyim ben de. Bir de park olayı yok mu kabus oldu kabus. San Diegodayım simdi park edicek yer bulana kadar 2-3 saat gecti. Her kaldırım bası baska bir uyarı baska bir saat, her yer ücretli otopark saati 5$ bir de. Araba zaten kiralık cekerler, carparlar vs tırsıyorum bıktım valla ilk günden.
    yeme bizi sende bi suru park var buyuk binaların altına bak orda gunluğu 10-15-20 doalrlık parklar var 3-5 hesabını yapıp kaldırıma park edersen yanarsın cekilir araban dikkat et ..san diegodda polis merkezinin hemen yanında kocaman boş bir arazi var ben gunllerce orda park ettim bom boş arazi git orya beleşe park işte ula turkiyeden adam direction veriyoz..neyse senin araba fullcoverrage değilmi yoksa? ben butun kiralıklara full alıyom carp cal oldur hepsni kapsıyor ..kolay gele

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)