Work and Travel

Sonuç: Fiyat nasil?

Katılımcı sayısı
4. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • ucuz

1 25,00%
  • normal

1 25,00%
  • pahali

2 50,00%
Toplam 24 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 24 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Dell laptop

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Standart Dell laptop

-Intel® Core™ 2 Duo T9600 (6MB cache/2.8GHz/1066Mhz FSB)
    -Edge-to-Edge FullHD Widescreen 16.0 inch RGBLED LCD (1920x1080) W/2.0 MP
    -6GB DDR3 SDRAM at 1067MHz (2 Dimms)
    -500GB 7200 RPM SATA Hard Drive
    -8X DVD+/- RW(DVD/CD read/write) Slot Load Drive
    -ATI Mobility RADEON™ HD 4670 – 1GB
    -Intel® 5300 WLAN Wireless-N (3x3) Mini Card
    -High Definition Audio 2.0

Beyler sizce bu laptop 1650$ eder mi? arastirdim turkiyede 2500-3000$ arasi ayni sistem. Fikirlerinizi yazarsaniz cok iyi olur simdiden tesekkurler.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Cogu ozellige gereksz para vermis olacaksin. Suanda 4gb ddr2 yi kullanamiyorken 6gbddr3... Laptopun 6ddr3 olacak ama 4gb ddr2 olsa yine ayni performansi alacaksin. Ki 2gb ddr3 ramler 100$ falan...

-islemci zaten cosmus. Ama yine abarti diyorum. 2.53 hayli hayli isini gorurken 2.8... yaklasik olarak %10 hiz katar laptopa ama o kadar para vermene degecek mi....

Dun sony de laptop baktim. c2 duo 2.53, 400 gb harddisk, 4gb ddr2 ram, ati 4500 yada 4650 ekran karti 999$+tax=1088$ falana denk geliyor. hadi 150$ islemci, 250$ ram, 50$ harddisk farki koyup seninkinle ayni ozellik yapsak 1533$ yapiyor. bi yanda sony bi yanda dell...

dell marka bi laptopa o kadar para vermem ben. pahali bi laptop alacaksan sony falan al. Ki sony nin sitesinde laptopu sen yaratiyorsun. dis gorunumu secip istedigin ozellikleri ekle satin al laptopu. (14' laptop var kasasi cok guzel. Ayrica cam in soluna 2 satir kristalle istedigini yazdirabiliyorsun alirken.. Ama 2 hafta suruyor bu islem...

ben olmam o paraya gider sony yada macbook alirim daha iyi

bu arada modeli ne. link atarmisin.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

manhattanin dedikleri cok dogru o dedigin ozelliklerin cogu gos boyaam isi kullanamazsin ki okadar ozeligi okadarina gerek yok cok ust dusey seyler yapcak halin yok ki parasi da cok bide dell kotui marka degil ama o kadar verince git sony al mac book al yani bence degmes ben toshiba aldim daha yeni 650 dolara yani bi kullanicinin ihtiyaci olan herseyi karsilliyo tasarim super speakerlar harika bi kullanci daha ne ister hem ucun hem hos hem guclu bence iyi dusun

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

her iki yoruma da katiliyorum

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

bu makina bu kadar para eder,ben olsam alirim AMA garantisi sadece amerikada geciyor yarin birgun alete birsey olursa paran cope gidebilir ama diger takdirde evet ozellikler ucuk ama zamana yatrim yapmis olursun hersey yolunda giderse bu bilgisayari en az 10 yil kullanirsin cok rahat

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

abi ozellikler parasinin karsiligini verir her turlu ama 6gb ddr3 windows 20 cikinca ancak kullanirsin.

Dell kotu marka demiyorum ama o paraya dell alacagina sony almak daha mantikli. Ki o ozellikler abd fiyati ucuz gibi gelebilir ama o fiyata zaten en kaliteli laptopu alabilirsin. Dedigim gibi sony nin sitesine gir bi bak istersen.

2.53 islemcili bi laptopu 1000$ a rahat alabilirsin. Seninkiyle arasinda %10 hiz farki olur. ki onumuzdeki 5 yil icinde de 2.53 islemciden daha fazla sey isteyen bi oyun program cikacagini tahmin etmiyorum. 4gb ddr2 ram yetmiyorsa 100$ verip 2 gb ddr3 alirsin. Yetmiosa bi 2 daha alirsin. ki o zamana 60-70$ falan olur fiyatlari.

650$ fark nerden baksan 1000 tl yapiyor. Az para degil

Ayrica kac inc bu laptop 16 falan mi.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı manhattan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cogu ozellige gereksz para vermis olacaksin. Suanda 4gb ddr2 yi kullanamiyorken 6gbddr3... Laptopun 6ddr3 olacak ama 4gb ddr2 olsa yine ayni performansi alacaksin. Ki 2gb ddr3 ramler 100$ falan...

-islemci zaten cosmus. Ama yine abarti diyorum. 2.53 hayli hayli isini gorurken 2.8... yaklasik olarak %10 hiz katar laptopa ama o kadar para vermene degecek mi....

Dun sony de laptop baktim. c2 duo 2.53, 400 gb harddisk, 4gb ddr2 ram, ati 4500 yada 4650 ekran karti 999$+tax=1088$ falana denk geliyor. hadi 150$ islemci, 250$ ram, 50$ harddisk farki koyup seninkinle ayni ozellik yapsak 1533$ yapiyor. bi yanda sony bi yanda dell...

dell marka bi laptopa o kadar para vermem ben. pahali bi laptop alacaksan sony falan al. Ki sony nin sitesinde laptopu sen yaratiyorsun. dis gorunumu secip istedigin ozellikleri ekle satin al laptopu. (14' laptop var kasasi cok guzel. Ayrica cam in soluna 2 satir kristalle istedigini yazdirabiliyorsun alirken.. Ama 2 hafta suruyor bu islem...

ben olmam o paraya gider sony yada macbook alirim daha iyi

bu arada modeli ne. link atarmisin.
    Benim bundan bi onceki laptopum sony vaio du ve cekmedigim cile kalmadi laptop 2005 te aldim 1 yildir yumruklayarak aciyorum, durmadan hata veriyo, bataryayi gormuyo(sonynin kendi formuna gidersen en cok sikayet edilen konunun batarya sorunu oldugunu gorursun) ekranin ortasinda kalin kocaman sari bi cizgi var gitmiyo. Sony`nin saadece adi para ediyo yani. Apple i da arastirdim bunun yarisi kadar ozellikte bile olmayan laptop`a 2000$ + tax istiyolar (15 inc). benim alicagim dell 16 inc full-high def. widescreen RGBLED LCD (1920x1080)

dell cok iyi marka bence burda birsuru amerikaliya sordum baya da arastirdim en iyisi ve ucuzu dell gibiydi. Hem ben bu laptopu bi 5-6 yil kullanmayi dusunuyorum. Bu dellin studio xps 16 modeli. Ben kendime gore personalize etetim. linki de bu :
    http://configure.us.dell.com/dellsto...formance-deals
    Konu yasin89 tarafından (29-08-2009 Saat 03:23 AM ) değiştirilmiştir.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

13.3" 2.53 c2 duo 4gb ddr3 250gb harddisk gf 9600 ekran karti(9400de olabilir) 1399$. + yaninda ipod touch bedava... ama 15" ler pahali. ama applelar genel olarak pahali.

senin sony oyle denk gelmistir. kac kisi yumruklayarak laptopu aciyordur

Ayrica zaten hepsi ayni parcayi kullaniyor tek fark dis yuzunde falan. ama bilmiyorum ayni paraya sony mi dell mi deseler ben sony yi secerdim.

Bide 16" mis. Ben 13.3" alirdim. 15.4 hp pavilionum vardi 3.5 kg hamallik yapiyordum. ama tabi bu ozellikleri 13.3 e ykoymak zor. Bide tercih meselesi kimi 17 alir kimi 13.

Abi bende diyorum ki. Ram i 4gb ddr2 sec. 2 sene sonra ddr2 yavas kalip ddr3 e gecmeyi dusunursen simdiki fiyattan daha ucuza bulup sonradan takarsin zaten.

Ayrica 2.53 falan secsen islemiyi 5 yil rahat goturur seni ama ilerde sorun olacak tek sey ekran kartidir. 5 yil sonra o ekran karti hala is yapar mi bilmem.

Yinede para senin sen bilirsin. Ben 13.3 macbook icin ayni parayi verecegim ozelliklrini yukarida yazdim. aynik ozelliklerde sony 999$. Tercih meselesi aklina koyduysan al tabi.

Ayrica kasayi begenmedim

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

13.3" 2.53 c2 duo 4gb ddr3 250gb harddisk gf 9600 ekran karti(9400de olabilir) 1399$. + yaninda ipod touch bedava... ama 15" ler pahali. ama applelar genel olarak pahali.

senin sony oyle denk gelmistir. kac kisi yumruklayarak laptopu aciyordur

Ayrica zaten hepsi ayni parcayi kullaniyor tek fark dis yuzunde falan. ama bilmiyorum ayni paraya sony mi dell mi deseler ben sony yi secerdim.

Bide 16" mis. Ben 13.3" alirdim. 15.4 hp pavilionum vardi 3.5 kg hamallik yapiyordum. ama tabi bu ozellikleri 13.3 e ykoymak zor. Bide tercih meselesi kimi 17 alir kimi 13.

Abi bende diyorum ki. Ram i 4gb ddr2 sec. 2 sene sonra ddr2 yavas kalip ddr3 e gecmeyi dusunursen simdiki fiyattan daha ucuza bulup sonradan takarsin zaten.

Ayrica 2.53 falan secsen islemiyi 5 yil rahat goturur seni ama ilerde sorun olacak tek sey ekran kartidir. 5 yil sonra o ekran karti hala is yapar mi bilmem.

Yinede para senin sen bilirsin. Ben 13.3 macbook icin ayni parayi verecegim ozelliklrini yukarida yazdim. aynik ozelliklerde sony 999$. Tercih meselesi aklina koyduysan al tabi.

Ayrica kasayi begenmedim
    Coktan aldim bile 2 haftaya getircekler kasayi bende begenmedim ama bi de onun rengini degistirmeye para veremem zaten cok para verdim o laptopa bi de ben 16` ekrani oyun oynamak icin istiyorum. Desktop gibi kullancam diye biliriz. bi 6-7 yil laptop almam bu saatten sonra bi ekran kartini degistiririm 2-3 yil sonra yeter bana. Sonylerdeki soruna gelince hepsinde ayni sorun var nerdeyse ben memnun kalmadim sonyden o yuzden bunu aldim. Aslinda dell`in su modelini alcaktim da cok pahali

http://www.dell.com/us/en/home/noteb...7x&s=dhs&cs=19

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

o laptop insan isi degil Sirf ekran kartindan sebep alinir. Yaptim 2000$ tuttu.

Ekran kartini kolay degisemezsin. Anakartla uyumlu falan bulmak zor olur gibi.

Hayirli olsun. Bende karar veremedim daha ne alacagima

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

o laptop insan isi degil Sirf ekran kartindan sebep alinir. Yaptim 2000$ tuttu.

Ekran kartini kolay degisemezsin. Anakartla uyumlu falan bulmak zor olur gibi.

Hayirli olsun. Bende karar veremedim daha ne alacagima
    sana tavsiyem sony e bi bak benimkinden cok da dusuk olmayan bi ozellikte laptop 1400 filan ben sony i sevmiyorum ama belki sen seversin :S

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı yasin89 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sana tavsiyem sony e bi bak benimkinden cok da dusuk olmayan bi ozellikte laptop 1400 filan ben sony i sevmiyorum ama belki sen seversin :S
    dis kabini begenmedim; cok hassas. kalitelilerde 1200$den basliyor. macbook 2.53 luk aldim.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Asus tr dstrbtoru golden point de calisan biri olarak sony lerin icinin asus tarafindan uretildigini ve birlestirildigini ayrica sony nin tek fabrikasyonunun kasasi oldugunu soylemekte yarar goruyorum..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

zaten sadece kasa farkli. icleri hepsinin ayni. kac tane 2.53 c2duo islemci var yani. bi onbellekleri degisiktir o kadar. ki hepsi ayni seyi kullaniyor. dis kapagini iyi yapan, markasi tutmus olan 2 kat fiyat yapip satiyor

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

sony fw serisi bişi al dell ne bee kim alıyor deli kimse takmaz delli delimisiniz siz
    dell almayin sony yada mac(apple) alın

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı richard99 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sony fw serisi bişi al dell ne bee kim alıyor deli kimse takmaz delli delimisiniz siz
    dell almayin sony yada mac(apple) alın
    dell e o kadar para verilmez demistim bende. ozellikler ne kadar iyi olursa olsun kasasini bile sevmedim

$1339.99 a asagidaki sony alinabilirdi. fw serisinden.

Intel® Core™ 2 Duo Processor T9600 (2.80GHz)
    4GB DDR2-SDRAM (DDR2-800, 2GBx2)
    500GB SATA Hard Disk Drive [5400 rpm]
    CD/DVD playback/burning
    ATI Mobility Radeon™ HD4650 graphics card with 1GB vRAM-great for games and movies
    16.4" widescreen with XBRITE-ECO™ LCD technology (1600x900)

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

abd de dell moda ne bileyim herkes dell aliyor
    Wat

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

delle o kadar para verilmez diyosunuz da ben delle para vermedim icindekilere para verdim hem dell kotu bi marka degil ki sadece dis gorunuse pek onem vermiyolar(alienware haric ) hem chipin gecen ayki sayisinda dunyanin en iyi laptop markalari listesinde hp den sonra 2, sirada dell vardi. ayrica unutmayin turkiyede ayni sistem 4500 tl den basliyo yani begenmessem gidince 4500 den satabilirim (4000 de yeter)

Üstad
    Tecrübe Puanı
    22

Alıntı volkanaksu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abd de dell moda ne bileyim herkes dell aliyor

adam modayı takip ediyor .gayet normal dell alması halıyle
    Peki.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

delle o kadar para verilmez diyosunuz da ben delle para vermedim icindekilere para verdim hem dell kotu bi marka degil ki sadece dis gorunuse pek onem vermiyolar(alienware haric ) hem chipin gecen ayki sayisinda dunyanin en iyi laptop markalari listesinde hp den sonra 2, sirada dell vardi. ayrica unutmayin turkiyede ayni sistem 4500 tl den basliyo yani begenmessem gidince 4500 den satabilirim (4000 de yeter)
    2. el laptopa 4000 kım verecek

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı azuhazu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    adam modayı takip ediyor .gayet normal dell alması halıyle
    hahahahaha yarildim burda gulmekten. bi ameleden beklenen bi yorum takil sen devam.

2. el laptopa 4000 kım verecek
    2. el degil ki acmicam gelene kadar bilgisayari satilirsa hic kullanilmamis olcak
    Konu yasin89 tarafından (08-09-2009 Saat 06:20 PM ) değiştirilmiştir.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    22

hahahahaha yarildim burda gulmekten. bi ameleden beklenen bi yorum takil sen devam.

2. el degil ki acmicam gelene kadar bilgisayari satilirsa hic kullanilmamis olcak

hahahah.oldu gözlerim doldu
    Peki.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadasim konu belli insanlara aldigim laptop hakkinda yorumlarini sordum. Gelip sacma sapan konuyla alakasi olmayan seyler yazip duruyosun. Konu hakkinda soyleyecek sozun yoksa daha fazla sacmalama lutfen!

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

2008 yilinda dell marka laptop aldim halen sorunsuz bir sekilde kullaniyorum performansindan bir kayip olmadi ayrica bataryada sarj tutma suresi 2 yil gecmesine ragmen halen cok iyi duzeyde bu nedenle dell i tavsiye ederim.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)