Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 48 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 48 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: banka hesabı kapatma

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı manhattan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vay anasini bunu bilmiyordum. adamlar hic caktirmadan 25$ i hesapdan cekip kalan parayi veriyor demekki.
    ben bugn kapattm hesabını 25 dolar falan kesmediler

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı maviyeşil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben bugn kapattm hesabını 25 dolar falan kesmediler
    her bankanın farklı kuralları olabilir...
    Peki.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı azuhazu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    her bankanın farklı kuralları olabilir...
    bank of america benimki

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

kardes walla bılmıyorum..benımkısı suntrust denen bır bankaydı.yerel bır bankamı bılmıyorum...ben hesabı kapatırken 25$ kescez dedıler parandan.dedım ılk basta acarken boyle bırsey demedınız dedım,biraz pazarlık yaptım. sonra kesmeden geri verdi...
    Peki.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

benımkı wachovıa.. hesabı kesmeden geldım turkıyeye.. sız olmadan kapatamayız hesabı dedıler..bız paycekımızı bır hafta sonra alabılıoduk ben geldıkten sonra benımkını arkadas aldı o bozduramıyo sadece hesabıma yatırabılıyodu..dırek hesabıma yatırdı ATMden de cekecektı parayı benım kartımla..hesabı onun kapatması da mumkun deıl..kadın hıc para kalmazsa hesapta kendı kendıne kapanır dedı...insallah arkadasın hava parası dedıgı gıbı bı sey olmaz..bı daha yolumuz duserse de sorun falan cıkmaz..

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı s_w_a_t Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benımkı wachovıa.. hesabı kesmeden geldım turkıyeye.. sız olmadan kapatamayız hesabı dedıler..bız paycekımızı bır hafta sonra alabılıoduk ben geldıkten sonra benımkını arkadas aldı o bozduramıyo sadece hesabıma yatırabılıyodu..dırek hesabıma yatırdı ATMden de cekecektı parayı benım kartımla..hesabı onun kapatması da mumkun deıl..kadın hıc para kalmazsa hesapta kendı kendıne kapanır dedı...insallah arkadasın hava parası dedıgı gıbı bı sey olmaz..bı daha yolumuz duserse de sorun falan cıkmaz..

bir amerıkalı kadın gozumu cok kotkuttu kapatmadan gerı donmedım...kapatıp gerı geldımm.bazı hesaplar varmıs eksılere dusuyormus nasıl işse :S
    Peki.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bir amerıkalı kadın gozumu cok kotkuttu kapatmadan gerı donmedım...kapatıp gerı geldımm.bazı hesaplar varmıs eksılere dusuyormus nasıl işse :S
    ban bu oldu over drraft fee ebesi gibi para geliyordu once 25 doalr sorna 50 sorna 70 doalr olunca odedim odemzssem sonraki hafta 300-.....bilmem kaca kadar yolu var aman dikkat edin

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı richard99 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ban bu oldu over drraft fee ebesi gibi para geliyordu once 25 doalr sorna 50 sorna 70 doalr olunca odedim odemzssem sonraki hafta 300-.....bilmem kaca kadar yolu var aman dikkat edin

ewet benım demek ıstedıgım buydu.hesapta ıster para olsun olmasın hesapta oynama olmayınca para gıdıyormus her zaman dusuyormus.para yoksada eger eksılere kadar gıdıyormus.ne kadar eksıye gıdıyorsa artık.senın banka hangısıydı rıchard?bırde hıc hesapta oynama olmamısmıydı.bu arada benım para yatırdıgım banka calıstıgım yerle anlasması vardı.bazk kolaylıklar saglıyordu...
    Peki.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bu arada hespa kapatinca 25$ almiyorlar...

Bugun bank of america da hesabimi kapattim. kapatmadan once icindeki paraya baktim. ve adamin verdigi para ayniydi. hesap kapaninca para aliyormusunuz diye sordum. oyle birsey yok dediler

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı manhattan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu arada hespa kapatinca 25$ almiyorlar...

Bugun bank of america da hesabimi kapattim. kapatmadan once icindeki paraya baktim. ve adamin verdigi para ayniydi. hesap kapaninca para aliyormusunuz diye sordum. oyle birsey yok dediler

bütün bankalar yapmıyor zatı bunu
    Peki.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

meraba arkadaslar bılgılerınıze ıhtıyacım var benımde hesabım var bankof amerıcada ama kapatmadan dondum turkıyeye kart amerikadakı arkadasımda burdan kapatabılırmıyım kartsız nasıl bır yol ızlemelıyım tesekkurler

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

icinde para varmi yokmu bilmiyorum ama eger var olmus olsa bile kapatabiliyorsun, musteri hizmetlerini arayip onaylatman lazim. senin bilgilerini soruyor ssn,bankada kayitli oldugun adres felan. karta ihtiyacin yok hesabi kapatman icin.
    Peki.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

icinde para varmi yokmu bilmiyorum ama eger var olmus olsa bile kapatabiliyorsun, musteri hizmetlerini arayip onaylatman lazim. senin bilgilerini soruyor ssn,bankada kayitli oldugun adres felan. karta ihtiyacin yok hesabi kapatman icin.
    teşekkür ederimm

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Oha arkadaslar gecen yaz amerikaydim bi karta bakiyim dedim bonus yollamislar mi diye benim kartin -52 dolar borcu var bu nasli olabiliyo nasil cozucem ben bunu amerikaya donmedigim surece benden alabilirler mi bu parayi

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Eger internet bankaciligini kullaniyorsan nasil eksilere dustugunu gorebilirsin, eger kullanmiyorsanda bankayi arayip sana hesap detaylarini postayla yada elektronik postayla gonderebilirler.Merak etme,sende o parayi alamazlar, Amerikaya gidiyor olsan bile alamazlar sen odemedigin surece. Odemezsen banka verdigin adrese kagit gonderip duracak ode diye, eger odemezsen banka senin borcunu baska araci kurumlara satacak, onlarda aynisini yapacak hala odemezsen kredi bilgilerine islenecek, baska birsey olmayacak. Merak etme.
    Peki.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Kredi kartlarını iptal ettiğinizde credit history'de güzel bir iz bırakmıyor bu durum checking hesapları için de geçerli mi?
    Amerika hakkında bütün bildiklerim bu blogta!
    http://butunbildiklerinianlat.blogspot.com/

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Normalde saving ve checking hesaplarinin eksiye dusmemesi lazim ama hesap acan arkadaslar durumlarini aciklayamiyorlar ya da kendileri yanlis hesap seciyorlar. Cunku ogrenci olarak gidildiginde hesap acmak ucretsiz oluyor ve eksiye dusme imkaniniz olamiyor cunku ne kadar para varsa o kadar harcayabiliyorsunuz. Yalniz soyle bir durum var, Amerikalilarin sahip oldugu hesaplardan acarsaniz onlarin eksiye dusme durumlari oluyor ve aylik- yillik hesap ucreti oduyorlar, siz de bu hesaplardan actirdiysaniz sizinde bundan oluyor, zaten eksiye dusmenin baska yoluda yok. Wat ogrencilerine zaten kredi karti vermezler,zaten alsanizda saving-checking ya da kredi karti borcu borctur. Birsey farketmiyor. Kredinize de hemen islemiyor zaten. Eger Amerikada yasamayi dusunmuyorsaniz boyle seyleri dert etmeyin, bunlar kalmak isteyenler icin onemli seyler. Bazi uyeler dort odacikli iskembeden salliyorlar, eger borc takarsaniz bankaya vize alamazsiniz, tutuklanirsiniz ya da ulkeye giremezsiniz felan diye. Amerikadaki sistem Turkiyedeki gibi degil, yani icra sistemi her konuda yok. Eger bankaya borcunuz varsa bu bankayla sizin aranizda, devletle bir ilgisi yok.
    Peki.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

teşekkürler
    Amerika hakkında bütün bildiklerim bu blogta!
    http://butunbildiklerinianlat.blogspot.com/

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)