Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 18 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Banka Kredisi

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Banka Kredisi

Arkadaşlar bu sene Wat'a katılmayı düşünüyorum.Fakat şu an maddi olarak kendimi hazırlamış değilim.Kısa vadede gidiş parasını(Herşey dahil)toplamam mümkün gözükmüyor.Bankadan kredi çekmeyi düşündüm.1-2 Banka ile görüştüm ama onlarda anne - baba'nın kefil olmasını istediler.Fakat ben bunu araya sokmak istemiyorum.Ailemle durumum biraz kritik.Tek başıma kefilli ya da kefilsiz kredi alabilir miyim?Daha önce kredi alan arkadaşlar -eğer varsa ki nasıl aldı açıklayabilirler mi?Şimdiden teşekkür ederim.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

hayatta tavsiye etmem
    çıkacak bir aksilikte o kadar parayı nasıl ödeyebileceğini bilmiyorsun ve boşu boşuna da harcanabilir o para
    sakın hocam sakın

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Evet hocam riskli bilmiyorum ama görünürde başka alternatifim de yok.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

eğer 1. 2. ya da 3. senense 1sene daha beklemeni tavsiye ederim
    ben öyle yaptım ve bu parayı topladım 1senede
    onun yerine part time işe girip türkiyede para biriktirip gidebilirsin ama borç ve kredi fena bişey

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı Vicdani_Retci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu sene Wat'a katılmayı düşünüyorum.Fakat şu an maddi olarak kendimi hazırlamış değilim.Kısa vadede gidiş parasını(Herşey dahil)toplamam mümkün gözükmüyor.Bankadan kredi çekmeyi düşündüm.1-2 Banka ile görüştüm ama onlarda anne - baba'nın kefil olmasını istediler.Fakat ben bunu araya sokmak istemiyorum.Ailemle durumum biraz kritik.Tek başıma kefilli ya da kefilsiz kredi alabilir miyim?Daha önce kredi alan arkadaşlar -eğer varsa ki nasıl aldı açıklayabilirler mi?Şimdiden teşekkür ederim.

Arkadasim sana onerim kredi ile katilmaman . Kredi her turlu zor bi durum . Butun bankalar kefil ya da belirli bir aylik gelir ister . Eger geliri olan bi kisi bulursan kefil olarak gecerli olabilir . Fortis bankasinda 3 ay ertelemeli kredi mevcuttu gecen sene . Ozman firmasi kredi sagliyor . Academix firmasi 12 ay taksit yapiyor . Git konus kafana uyarsa katil programa . Ya da baska firmalara git 700$ pesin 600$ 'da (500$ 'da olur) donunce vericem de senet yapar misiniz de .
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Kredi olayı çok da kötü değil bence.
    Gitmeden önce dişini sıkıp biriktirdiğin parayı gittikten sonraki yıl part time işle de biriktirebilirsin bence.

Ama riski gene de çok büyük. En kötü ihtimal borcun yarısıyla falan dönersin kalanı da çalışır ödersin.
    Şu WAT olayı bana zehir olsun da beş kuruş kazanamadan, Amerika'yı gezemeden Türkiye'ye döneyim diyorsanız Wildwood -New Jersey tam size göre.

ABD'de eğitimle ilgili geniş bilgi için:
    http://www.turkishwat.net

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı break Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Arkadasim sana onerim kredi ile katilmaman . Kredi her turlu zor bi durum . Butun bankalar kefil ya da belirli bir aylik gelir ister . Eger geliri olan bi kisi bulursan kefil olarak gecerli olabilir . Fortis bankasinda 3 ay ertelemeli kredi mevcuttu gecen sene . Ozman firmasi kredi sagliyor . Academix firmasi 12 ay taksit yapiyor . Git konus kafana uyarsa katil programa . Ya da baska firmalara git 700$ pesin 600$ 'da (500$ 'da olur) donunce vericem de senet yapar misiniz de .
    hadi ya 700 pesin gerisi donun ce olayi varmi bole bisi
    bunlar hangi firmalar bole ozelden atarmisn aklimizda bulunsun
    para bulamassak hani
    S-pectacular

**Newyork-boston-massachusetts-philedelphia-atlantic city-new jersey-washington**

--------------------------------------------
    did you start to feel it!!! by@S-pectacular

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı gokcek50 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kredi olayı çok da kötü değil bence.
    Gitmeden önce dişini sıkıp biriktirdiğin parayı gittikten sonraki yıl part time işle de biriktirebilirsin bence.

Ama riski gene de çok büyük. En kötü ihtimal borcun yarısıyla falan dönersin kalanı da çalışır ödersin.
    ayrica kredi olayi konusu gercekten riskli
    hepimiz gorduk cogu arkadasimiz kredi borcunu cikartamadigi icin
    visa lari uzatip okullarini dondurmak icin kaldilar
    zorunlu kaldilar
    cogu is bulamadi
    tam bir risk
    ama yok ben riski severim diosaniz tabi alin
    S-pectacular

**Newyork-boston-massachusetts-philedelphia-atlantic city-new jersey-washington**

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

kesinlikle bankadan kredi olayini kimseye onermiyorum.ve hele hele ailemle aramda sorun var diyosan. boyle bi riski almaya degmez. o parayi orda kazanabilirsin ama kotu yanindan bakip en kotu ihtimalde basina ne gelebilir.onu goz onunde bulundurmalisin,,wat dan erken donen arkadaslari dusun onlarin yerinde sende olabilirsin gelecek sene....

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Bence bu sene para biriktir . Yazinda calis eger paranin tamami cikmazsa . Daha sonra firmaya gidersin 'benim bu kadar param var ustunu de gelince vericem senet yapabilir misiniz ?' de .
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

.............
    Konu umit tarafından (13-12-2008 Saat 03:25 PM ) değiştirilmiştir.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Alıntı umit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biz XXXXXX Yurtdışı Eğitim olarak Work And Travel programına katılan bütün arkadaşlara program ücretini kredilendiriyoruz.

Program ücretinin tamamını veya belli bir kısmını Amerika dönüşü faizsiz ödeyebiliyorsunuz.

XXXXXX Ankara
    0312 XXX XXX XX XX
    @umit, ardı arkası kesilmeyen reklamlarınızı engellemekten cidden yoruldum. Bu konu hakkında sizi uyarmış, uyarılarım sonuç vermeyince de 3 günlük bir uzaklaştırma vermiştim.
    Bu sefer mesajınızı silmek yerine değiştirerek yayınlıyorum. Özel mesaj alımınızı da kapattım.

Firma yetkilililerinin forumumuzda bulunmalarını, öğrencileri ile buradan iletişim kurmalarını, sorunlarını çözmelerini ve konulara yorum yapmalarını destekliyoruz.Bunun için öncelikle admin@turkishwat.net yada melih@turkishwat.net adresinden iletişime geçmeniz gerekiyor.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Mantıklı olan kesinlikle kredi ile gitmemektir.(son sınıf veya wat için son senesi olmadıkça)
    tavsiyem borç para bulun veya paranızı biriktirmeye bakın wat sezonundan önce..artık çalışırmısınız yoksa Kumbara olayınamı girersiniz bilmem

Kredi almanın şöyle bir dezavantajı olabilir..vize görüşmesinde adınıza ait hesap cüzdanınız vs varsa götürmek nasıl ki faydanıza oluyor.her ne kadar görüşmeye girerken dış kapıdaki konsolosluk yetkilisi bunlara gerek yok desede

Kredi alıp giden birine konsolosluk elbette farklı bakar kanımca.."Adamın parası yok gitmeye kredi almış vs.."sonuçta tabii ki krediyi banka babanın hayrına vermiyor geri ödeme gücüne bakıyor ona göre veriyor ama yine de Vize görüşmesi açısından sakıncalı sayılır..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı Fiorex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @umit, ardı arkası kesilmeyen reklamlarınızı engellemekten cidden yoruldum. Bu konu hakkında sizi uyarmış, uyarılarım sonuç vermeyince de 3 günlük bir uzaklaştırma vermiştim.
    Bu sefer mesajınızı silmek yerine değiştirerek yayınlıyorum. Özel mesaj alımınızı da kapattım.

Firma yetkilililerinin forumumuzda bulunmalarını, öğrencileri ile buradan iletişim kurmalarını, sorunlarını çözmelerini ve konulara yorum yapmalarını destekliyoruz.Bunun için öncelikle admin@turkishwat.net yada melih@turkishwat.net adresinden iletişime geçmeniz gerekiyor.

Ah bu şirketler...
    Her işleri ayrı bir komedi
    Şu WAT olayı bana zehir olsun da beş kuruş kazanamadan, Amerika'yı gezemeden Türkiye'ye döneyim diyorsanız Wildwood -New Jersey tam size göre.

ABD'de eğitimle ilgili geniş bilgi için:
    http://www.turkishwat.net

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

hahah

fiorex okurken gulmekten yikildim..
    S-pectacular

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı Fiorex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bende Yarıldım

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Internette ne kadar araştırma yapsak övgü dolu yazıların %90'ı fake :@

BannedUser
    Guest

KREDİ ile katılmaya bende karşıyım. senet imzalatıp gönderen şirket varsa onada karşıyım. taksit yapan sirketler var 6 ay yapan varda 12 ay yapan var mı bilmiyorum.

Ama illa kredi alıp katılacagım dıyorsanız mumkunse gitmenize 1 ay kala falan cekın bosuna 2*3 ay kredi faizi vermeyin. Mumkun oldugunca az çekin derim

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)