Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: vize iptali

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Exclamation vize iptali

Selam arkadaşlar..
    ben işe başvururken tarih olarak uzak bir tarih seçmiştim.bunun sebebi hem fazla kalmak için hemde nasıl olsa değiştiririm diye düşünmüştüm.Neyse işin sonlarına doğru geldik. Bütün türkler asyın 10unda gidecekken ben 27sinde gitmek zorunda kaldım ve işin bitmesine 15 günden hala fazla var.Konuşmadığım manager ve supervisor kalmadı ama hepsinin dediği laf biz seni erken yollayamayız gitmek istiosan git ama sonuçlarına katlanırsın..

Şimdi her nasılsa ben erken gitmek zorundayım çünkü burda para kazanamıyorum park h. içi kapalı olacak. Ayrıca tek başıma kalacağım. okulu bahane ettim yemediler daha var okulun açılmasına dediler baktık biz dediler. Sponsorla görüşmedim ama karamsarım sonuçta adamlar çok kesin konuştular elimden gelen herşeyi yaptım ama bidaha yanımıza gelme kararımız bu dediler.Eğer erken gidersem Ben ve ailem 7 10 sene arası ABD ye giremeyecekmiyiz ? Depozit gidecek mi ?
    Arkadaşlar lütfen benm gibi ciddi bi şekilde bu sorunu yaşayan yaşadıklarını paylaşsın çünkü resmen ızdırap çekiyorum hiçbişeye odaklanamıyorum zaten herşey ters gidiyo bide ülkemize hayırlısıyla da dönemiyoruz. türkiyedeki acente bişeyler yapabşilirmi bu noktada ?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

en fazla sevis e bildirirler onuda ülke dışına çıktığın göründüğü için hiç bi şey olmaz bence , dünyanın hangi ülkesinde istifa ettiği için yaptırıma maruz kalan birini gördün , işten ayrılmak zaten başlı başına bi yaptırım.
    ama work and travel değilde h2b ile geldiysen iş değiştiremezsin ama sen komple ayrılacaksın dolayısıyla hiç sorun olmaz.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

seni yemişler kardeşim işte siz bole endişeli endişeli hatreket ederseniz sizi bole ezerler bana dedi mesai yapıcaksın yoksa kovarız deim zahmet eetme cektim gittim hemen supervayzırı cagirdi aman duman ozur dilerim felan fistan sende sanki adamlar CIA,FBI miş gibi seni sonsuza dek yasaklıyacaklarmış gibi ,guantanamoya yollayacaklarmış gibi korkma çek restini benim gitmem gerekiyor de gel ...niye diye sorduğunda da ben burda tek başıma kaldım hafta ici kapalı para kazanamıyorum benim ..bi dakka zaten seni çalışsan çalışmasan haftada en az 50 saat çalıştırmak zorunda değilmi ayda parasını vermek zorunda degilmi yoksa benmi yanlış hatırlıyom?..neyse bole de cık git ..böle sonlara doğru kimse kalmadığı icin seni eleman sıkıntısı cektikleri icin seni işte tutmak istiyorlar ..sen cıkacam gidecem de ha kalmamı istiyosanız haftalık 50 saatlik ücretimi verin kalayim de ve kal kardeş turkiyeye donup ne yapacan bu senin icin biradda şans aslında ...sen turkiyede bişi kacırdığını sanıyon ama boşuna ben defalarca TR dışına cıktım ..biraz ozelmişsindic ama burda gecirecegin ilk gunden sonra donduğune pişman olucan ...........ben senin yerinde olsam çalışmaya devam ederdim hafta içleri gezerdim hafta sonuda çalışırdım ohh ne guzel donup ne yapıcan ..dedğim giib illede donucem köhne memleketimi özledim diyosanda dediğimi yap cek restini gel

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

richardın dediği gibi seni yemişler. sponsorunu arayıp bana psikolojik baskı yapıyorlar diye şikayet dahi edebilirsin. tabi etmeden önce bu söyleyeceğin şeyleri sana baskı yapan kişilere söylersen biraz tutuşmalarını sağlayabilirsin

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

korkacak bırsey yok sallamıslar onlar yahuu
    Peki.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

korkulacak bisi yok fakat senin elinde kontrat varmi onemli olan bu..eger sen calistn sirket ile ise grmeden once bir kontrat yaptysan ve bu kontratta sonucta senin 27 snde ayrilcagn yaziosa bu durmda suclu duruma sen dusersin..tabi bazi arkadaslarinda dedgi gb farkli seylede dusunmek mumkun..mesela kontrtnda senin min 40 saat diosa ve sana bu miktarn altinda bir saat veriolarsa haftalik drek valzini topla cik gel..ama sonucta en garanti yol senin sponsorunu araman..merak etme orada da turk arkadaslar sana yardmci oluolar..hic cekinmene gerek yok derdimi nasil anlaticam fln diye yani..
    gecen sene ben ve bri grp arkadasim ismiz eylul 1o da biyiodu ..yani kontratta gorunen tarihdi bu..fakat eylul 1 de is fln kalmadi ortada..bizde cikmak istedgmizi soledik ..bu sartlar altinda calisamazdik..bize dedkileri eger giderseiz basiniza bunlar bunlar gelir, birdaha abdye gelemezssiniz, travel yapsaniz dahi sizi gelir bulurlar ulke disi yaparlar vs idi..fakat bize calismak iicn saat verdiler, cnki vermek zorunda idiler, yoksa birakabilecegmizi veya sponsoru ayarlayip ayrilabilecgmiz biliolardi..kaldik 10 una kadar..hatta 10 unda kontratmiz bitmesine ragmen 15 ine kadara da kontratsiz calsitik..paramzida aldik
    S-pectacular

**Newyork-boston-massachusetts-philedelphia-atlantic city-new jersey-washington**

--------------------------------------------
    did you start to feel it!!! by@S-pectacular

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks