Work and Travel 2025
Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: @gala (Santa Monica/CA) 2009

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Standart @gala (Santa Monica/CA) 2009

Ladies and gentlemen,
    Öncelikle Amerika'ya girişte sistem beni tanımadı. Amerika'da duyduğum ilk cümle sistemin beni tanımaması üzerine polisin kurduğu "what the fuck, fucking stupid system" cümlesiydi. Hoş bir başlangıçtı. sistem beni tanımaya çalışırken polis nerde çalışacaksın diye sordu. restoranda dedim. adı ne diye sordu. denny's dedim. denise restaurant yazdı. dedim "yok, öyle değil, iki n var..." sözümü kesip "sen karışma bu amerikan tarzı" dedi. onu, onunla başbaşa bırakıp sessiz kaldım. sistem beni saatler sonra tanıma nezaketini gösterdikten sonra ikinci noktaya geldim. I-94 kartının yanında verilen kağıdı teslim ettiğimiz noktaya. İşçi sıfatıyla ülkeye giriş yapan biri için amerikada ne amaçla bulunacaksınız sorusuna 'business' demek yapılacak en aptalca hataydı. polis "ne işi bu?" diye sordu. dedim "work and travel öğrencisiyim" . abartmıyorum, gözlerini devirdi. "geç hadi geç" dedi
    sevis onay mailim gelmeden, eski işimin yazdığı ds belgemle ssn almaya gittim. kimse de git, sonra gel demedi. yaptılar işlemleri. ben ssn bürosundan döndüm, onay mailim gelmiş. ds belgeni yeniledik ülkeye girişten 10 gün sonra git büroya yazıyordu. çok geç olmuştu. 2 gün sonra gitmiş bulundum.

santa monica'ya gelirsek. Allah'tan amerikan gençliği için akıl fikir diliyorum. Onlara giyecek birşeyler nasip etsin. zenci kardeşlerime düşmeyecek pantolonlar versin. latin kardeşlerimin ise otobüs çilesine bir son diliyorum. Santa Monica'nın serin sahillerinde bikinileriyle koşan sarışın ablalar kutsansın, 3. caddede saksafon çalan abimize çok bahşiş verilsin.

Bize de bir ev ve bir araba diliyorum. yoksa los angeles gibi büyük bir şehirde yerimizden kıpırdayamayız. bu şehirde yaya diye birşey yok. sokakta work and travel öğrencileri dışında yürüyen kimse yok.

Wat için seçilecek en son şehir olmalı LA. mümkünse şirketler tarafından buradan iş bulunmasın. Yaptık bir hata ama olsun. Herşeye rağmen buranın günbatımını izlemek kadar keyifli birşey yok.
    Moda o kadar çirkin bir şeydir ki, altı ayda bir değiştirmek zorunda kalırlar.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Sorunu başlayan maceran umarım çook güzel geçer....
    Don't Give up

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

hehe cok iyi yazmissin ya super cumleler sistemin seni tanimamasi haricinde bir sorun yok bence tabiki ev ve araba olsa cok daha iyi olurdu .. ben aksiliklerle karsilasinca turkiye ye donmek zorunda kalanlari dusunuyorum ve sukrediyorum halime dur bakalim hele bi ise baslayalim .. hatirlarsan denny's de sorun ciktiginda hallederiz panik yok diyordum o halloldu simdi de hersey cok guzel olacak diyorum baska da bisi demiorm

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Umarim isini bulursun biran once yoksa para dayanmaz L.A. 'de ! Gezi kismina sakliyorum bende umarim iyi gecer bizim icinde
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

@ break kardes isler hazir cok sukur santa monica pacific park six flags kadar olmasada guzel sayilir

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Thumbs up

o işini buldu bile artık onu kimse durduramaz

@gala

Sevgili komşum

Bu paperwork olayları tamamen fasafiso. Sen sadece uyuz birine denk gelmişsin o kadar. Bir de panik olmazsan bütün sorunlar çözülüyor gerçekten. Özellikle buradaki devlet dairelerinde kendine güvenir tavırla kendini ifade edebilirsen her şey yoluna giriyor. Yeter ki sen kendini anlat. Bir şekilde yardımcı oluyorlar. Türkiye'deki gibi şu masaya git şu kapıya git müdürü gör bi daha gel sonra şu masaya görün gibi değil

Ayrıca Amerikan gençliğine beddua etmişsin Geri al o dileklerini çabuk Ne güzel rahat rahat, efil efil geziyolar işte, ne var bunda

Latin ablalar, abilere konusunda katılıyorum. Otobüste çile çekiyolar aynen bizim çektiğimiz gibi
    Konu ngn tarafından (30-06-2009 Saat 02:43 PM ) değiştirilmiştir.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

valla o düşük bel olayı burda(washington)da mevcut..adam utanmasa boxer la gezcek yaw. bide bizim largoda bi beyaz gördünmü altın bulmuş gibi oluyorsun herkes zenci yaaw.
    DÜNYADA YA TOZU DUMANA KATARSIN YADA TOZU DUMANI YUTARSIN..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)