Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 19 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: hata kimde ? ne yapmamı önerirsiniz ?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Standart hata kimde ? ne yapmamı önerirsiniz ?

arkadaşlar merhaba.iş konusunda bazı problemler yaşıyorum.sizinde görüşlerinizi almak istedim.ilk işimi job fair'de seçmiştim.ny'taydı.ancak işverenim beni başka bir bölgeye transfer etti.acentam şirketteki bir öğrencinin ny'taki işiyle yeni işimi değiştirebileceğini söyledi.ancak gel zaman git zaman bir türlü onay yazısı gelmedi sponsordan.çeşitli nedenlerle ny işi olmadı.bu sefer acentamın söylediği ilk transferimdeki işimin de söz konusu transferin gündeme gelmesiyle iptal edildiğiydi.şu an acentam 1 tane iş önerdi.ancak alaska'da hotel işi.gitmeyi düşünmüyorum.sponsorum ve acentam büyük firmalar.self'e düşürüp ny'ta kendi işimi bulma alternatifi sundum kendilerine.böyle bir durumda işim olmadığı için vizeye yeniden girmem gerekeceğini söylediler ? doğru mu ? onun dışında ne gibi haklarım var ? doğu amerika şehirlerinden biri olmazsa kabul etmeme lüksüm var mı sundukları seçenekleri ? (lütfen bilgi sahibi olan arkadaşlar cevap yazsın; abuk subuk mesajlarla konuyu meşgul etmeyin)
    Konu devil's advocate tarafından (13-06-2009 Saat 06:13 AM ) değiştirilmiştir.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

Oncelikle kendileri hatalilar ve bunu sana yuklemeye calisiyorlar,istemedigin ise gitmek zorunda degilsin,yeniden vizeye girmen gibi sacma bir sey soz konusu olamaz fakat DS formu olmadan amerikaya giris yapamazsin bu yonden seni magdur edebilirler,sirkete baski yapmani oneririm ama akillanmazlar bu yuzden tarafsiz bir platformda sirketlerin bu magdur edisleri artik ifsa edilmeli ve herkes kim kimdir ne nedir ogrenmeli.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Şirketin adını özel mesajla söyleyebilir misin?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaşlar peki yeni işe yerleştiğimde.o işin ds belgesini mi bana yetiştirmeleri gerekiyor ? gerek giriş gerekse ssn başvurusu için ? adlarını ifşa etmek istemiyorum birisi.bende saklı kalsın

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı devil's advocate Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar peki yeni işe yerleştiğimde.o işin ds belgesini mi bana yetiştirmeleri gerekiyor ? gerek giriş gerekse ssn başvurusu için ? adlarını ifşa etmek istemiyorum birisi.bende saklı kalsın
    Saygı duyarım

O sponsora göre değişen bir şey..Bazı sponsorlar DS belgesinde adres kısmına işveren adresini yazıyorlar.Eğer DS belgende işveren adresi varsa büyük ihtimalle değiştirmeyi isterler.

Ama benim sponsorumda mesela adres kısmında sponsorun kendi adresi yazıyor..İşle ilgili en ufak bir bilgi yok..Bu durumda değişime gerek de yok..

Ama en doğru bilgiyi danışmanın verecektir

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı devil's advocate Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sende kalmasi gerektigini anliyorum tabiki,su anda zaten konumuz sirketler degil senin magduruyetin ve bunun giderilmesi bunun hakkinda soyle bir cozum olabilir vermis olduklari is belgeleri ile ulkeye giris yaparsin oada calisacakmis gibi sonradan yapilan ayarlamalar ile isin degistirilebilir bir kez daha ds derdi olmaz yani is amerikada iptal olmus gibi olur sirket yada sponsor seni baska bir ise yerlestirir.

Ama yine dedigim gibi bu firmalara verilebilecek en guzel ceza adlarinin ve hatalarinin ifsa edilmesidir alehlerinde yapilan olumsuz yorumlardir belki o zaman akillanabilirler.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

tekrar gecmis olsun kaan ins bi an once istedigin ise kavusursun

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

oncelıkle ds te hıc bı zaman ısyerının adresı yazmaz hepsınde sponsor fırma yazar yoksa her ıs degısıtren ds degıstırmek zorunda kalır
    self olarak ds ın geldıgı ıcın ve vızenı aldıgın ıcın yenıden vıze gorusmesıne gerekyok boyle sacma sapan ıs mı olur ya nasıl boyle bır yalanı yutarsın anlamadım
    ds konusunda ne sponsorun nede sırketın ıptal etme yada feshetme gıbı bı durum soz konusu olamaz
    en ıyısı sozlesmenı ıyı oku ve orda goreceksın kı sırketın sana sundugu ıse gıtmek zorunda degılsın ve eger sana ıs bulamıyorlar sa ya programını ıptal edersın yada senı self olarak gonderırler sakın ıstemedıgın bı ıse gıtme yoksa bekledıgın hıc bısey gerceklsmez

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı amerikan eagle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    oncelıkle ds te hıc bı zaman ısyerının adresı yazmaz hepsınde sponsor fırma yazar yoksa her ıs degısıtren ds degıstırmek zorunda kalır
    self olarak ds ın geldıgı ıcın ve vızenı aldıgın ıcın yenıden vıze gorusmesıne gerekyok boyle sacma sapan ıs mı olur ya nasıl boyle bır yalanı yutarsın anlamadım
    ds konusunda ne sponsorun nede sırketın ıptal etme yada feshetme gıbı bı durum soz konusu olamaz
    en ıyısı sozlesmenı ıyı oku ve orda goreceksın kı sırketın sana sundugu ıse gıtmek zorunda degılsın ve eger sana ıs bulamıyorlar sa ya programını ıptal edersın yada senı self olarak gonderırler sakın ıstemedıgın bı ıse gıtme yoksa bekledıgın hıc bısey gerceklsmez
    Bazı sponsorlar yazıyor amerikan eagle

Ayrıca bazı sponsorlar da sponsora haber vermeden işi bırakır veya değiştirirsen programını yakarız diye sözleşme imzalatıyor.. bkz: CCI

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bilgiler için teşekkür ederim.yalnız konuşurken uslubumuza biraz dikkat edersek sevinirim.okuldaki sıra arkadaşınız değilim ben.ne demek nasıl yutarsın falan ? yutma gibi bir durumum olsa gelip burda araştırmasını yapmam değil mi ? iş konusunda sundukları yere gitmek zorunda olduğumu söylemiyorlar zaten.sadece az alternatif sunuluyor.seçim bana bağlı.acentamla konuştum.bu ds'le girip orada çıkış yapabileceğimi söylüyorlar.benim kastettiğim self'e düşürmek.yani işimi kendim bulup; program ücretimin self'e göre belirlenmesi;aradaki farkın iade edilmesi.çünkü program ücreti bir çok yere gidiyor.self'e göre iade durumunda ds'in şimdiden boşa düşmesi mantıksız değil.iyi bilen arkadaşların görüşünü bekliyorum.birisi'nin dediği gibi amerikan eagle, bazı sponsorların sözleşmesinde bütün detaylar yazılı.
    Konu devil's advocate tarafından (13-06-2009 Saat 06:36 PM ) değiştirilmiştir.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

teşekkür ederim ali.her işte bir hayır vardır.sakin bir watçıyım neyse ki bu da hallolacaktır

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ins seni desteklioruz

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkdaşlar ben devil's advocate'nin affına sığınarak başka bir hata kimde sorusu sormak istiyorum. ben vize görüşmesine 4 nisan da girdim. benden bir hafta önce giren bi arkdaşın sonucu nisan ayı bitmeden geldi. ama benimki geciktikçe gecikti. bu gecikmeye neden ney bilmiyorum. ve sonunda pasaportum vize basılmamış halde yolculuk planımdan 2 gün önce konsolosluğa fax çekilerek istendi. uçak biletimi almıştım ve geri iadesiz biletti. nasıl olsa vizeyi aldım diye düşünerek. şirketten onayı aldıktan sonra tabiki. bilete harcadığım 1buçuk milyar yandı

gelgeleim ben mağdurum ve bunun nedeni şirketmi (ds formu işlemleri çokmu gecikti) yada konsolosluğun umursamazlığımı. inanın konsolosluğa dava açmayı bile düşünüyorum.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

zor bir durum.geçmiş olsun aktüer.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

evet bu konuda şirketler pek hassas davranmıyor...Ben taa geçen senenin aralık ayında karar verdim gitmeye bütçemi ayarladım en çabuk şekilde işlemlerim halledilsin ucuza bilet de bulayım istedim ama nerdee her şey tamam oldu en son haziran ayında bilet ayarlaması için yardım ettiler...vize işlemlerinin de geçikmesi cabası...Şirketlerin tuzu kuru dünyanın öbür ucuna onlar gitmiyor nasıl olsa ama gene de bu tarz şirketler istisna hepsi böyle diye bir şart yok...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

wat birazda şans işi Tilbe.ben de ocak başı başvurdum.amacım para kazanmak değildi.sadece new york'ta geçirmek istiyordum bu yazı.job fair için İstanbul'a geldim.işe yerleştim.ama transfer edilmem.yeni bir ny işi derken aksilikler bitmedi.acentama da kızamıyorum.onların da elleri bir yere kadar uzanabiliyor.ama bana söyledikleri ne yapıp edip gitmeden önce beni doğu america'da bir yere yerleştirecekleri.sakin olup,mantıklı karar almak lazım.hayatımız boyunca birçok problemle karşılaşıyoruz.önemli olan böylesi kriz durumlarına karşı gösterdiğimiz refleks.bakalım tecrübelerim bu sorunun da üstesinden gelmemi sağlayacak mı ? bütün sorunlu watçıların işlerinin yoluna girmesi dileğiyle... (çok felsefi bir yazı oldu; pazartesi hukuk felsefesi sınavım var.ona çalışırken yazıyorum bu satırları.idare edin artık )
    Konu devil's advocate tarafından (13-06-2009 Saat 11:15 PM ) değiştirilmiştir.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

finaller bitsede gitsek kaan,bilmem kac derece sıcakta ve nemde calısıoruz..kıbrıs bitirdin biziiiii

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı ambassador1001 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    finaller bitsede gitsek kaan,bilmem kac derece sıcakta ve nemde calısıoruz..kıbrıs bitirdin biziiiii
    bitirmek ne kelime Ali.gençliğimizi çürüttü ! ben 21'inde istanbul'a geçiyorum.2 gün ordayım.bir nevi oryantasyon magosa'dan direk new york'a geçmek uyum problemlerine yol açabilir.albany'e hemen geçmeyeceksen ara görüşelim orda

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı amerikan eagle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim Ds imde gayet yazıyor işveren adresi

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)