Toplam 30 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ds 2019 u kaybettım

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart ds 2019 u kaybettım

arkadaslar yarın 11 de ucuyorum yalnız ds 2019 formum kayıp bulamıyorm vızemı aldım gıtsem olur mu cıee sponsorum aradım acl durumlara bakan adam gdebılırsın dedı ama pazartesı tekrar ara dedı boyle bı olayla karsılasan war mı not bu benım ıkıncı gdısım

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Bende kaybedildiginde 100 dolar vererek yenisini getirtiyosun diye duydum oryantasyonda..
    I have dream about this day boys and its going to be legendary. Together we will own this city, anytime a girl wants to get back at her ex-boyfriends we'll be there, anytime a girl wants to solve her father issues through promiscuty and binge drinking we will be there! Anytime a bachelorette party drives through the city in a limo sticking their heads out sunroof shouting "what's up newyork?" we will be what is UP Newyork!

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

DS 2019 olmadan ABD'ye sadece vizen ile giriş yapamazsın. Mutlaka yenisi gelmeli ve konsolosluğa onaylatılmalı. Bunların dısında baska bir cozum yolu var mı bilmiyorum.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Biran önce yenisini getirt şirketinle iletişime geçip girebilecegini sanmıyorum fiorex in dedigi gibi
    I have dream about this day boys and its going to be legendary. Together we will own this city, anytime a girl wants to get back at her ex-boyfriends we'll be there, anytime a girl wants to solve her father issues through promiscuty and binge drinking we will be there! Anytime a bachelorette party drives through the city in a limo sticking their heads out sunroof shouting "what's up newyork?" we will be what is UP Newyork!

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı Fiorex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    DS 2019 olmadan ABD'ye sadece vizen ile giriş yapamazsın. Mutlaka yenisi gelmeli ve konsolosluğa onaylatılmalı. Bunların dısında baska bir cozum yolu var mı bilmiyorum.
    aynen bende böyle olduğunu biliyorum...hemen yenisini istet bence...
    UMUDU OLMAYAN ARKADAŞLARA...
    "Terk edenler asla kazanamaz...Kazanan asla terk etmez.Bazı insanlar çalışırken keyifle ıslık çalar.Hayatları muhteşemdir...Bazıları durmadan ağlar inler.Ben çocuklara hep aynı şeyi söylerim:'Şikayet etmeyin,itham etmeyin,bahane bulmayın...Hayatın sloganı ASLA BIRAKMAYACAKSIN'dır.Çoğu terk edişimizde,zafere birkaç adım kaldığının farkında bile olmayız.Başarı yarışmanın kendisinden birkaç saniye daha dayanabilirsek,bizimdir...
    Yarvay McDonald Valentine

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

eğer böyleyse iin kötü kardeşim

biran önce getirt
    |
    |
    |
    |
    -dahi anlamındaki -de -da eki kelimeden ayrı yazılır
    -bağlaç olan -ki eki de ayrı yazılır
    -türkçe hiçbir kelime x,w,q gibi hafler içeremez

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

bence sorun olmaz diyorum ki şöyle, zaten bu vize DS olmadan asla verilmez verildeyse zaten vardır, yoksa demekki kaybolmuştur, kaybolduysa yenisi alınabilir benim ikinci kez gittiğimde pasaportumda ve DS formumda yazan ds numarası yanlışmış...

Amerika'da vize kontrölü sırasında vize memuru bir an durdu içeri bir yere gitti geldi sonra bana bu DS formunu ne zaman aldın numaran yanlış dedi yok böyle bir numara dedi... bende analttım işte yani bu yıl aldım falan diye... ee dedim ne olcak... güldü adam merka etme halledecem dedi... içeri gitti ben tabi baya tırstım ne oluyor diye 10 dk sonra geri geldi senin yanlış yazılmışş ama sorun değil ben sistemden girip senin doğru numaranı buldum dedi.... sonra yazdı ds formumun üsütne... sevis kaydını bu numarayla yaptır dedı..

yanı durum su kı burdan ds lerı zaten sıstemden gorduklerını cıkartabılırzzz

umarım sorun olmaz...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bu ne hizdir boyle ya 100 dolar karsiliginda sirketin yenisini getirtiyor.
    there is nothing stopping me...

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

WAT risk işidir!!
    Dene bir kere, olmazsa bir daha ds'siz gitmezsin
    Foruma da yazarsın herkes ayağını ona göre denk alır

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

ben gecen yilda bu yilda tum belgelerin 2 ser fotokopisini aldim,onlem olarak bunu yapabilirsiniz.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Exchange visitors must have their Form DS-2019 in their possession each time they enter the United States.
    http://travel.state.gov/visa/temp/types/types_1267.html

It is advised that all students make a copy of their DS-2019 for their records. If you lose your DS-2019, immediately contact your sponsor. They will ask the sponsor to generate a new form. Please note that the replacement form will not have the consulate and immigration stamps. It is always best if you DO NOT lose the original DS-2019.

** The DS-2019 is not valid without the J-1 Visa and the J-1 Visa is not valid without the DS-2019. You must keep the two together at all times

DS2019, J1 Vizesi olmadan
    J1 Vizesi , DS2019 olmadan
    geçerli değildir!

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

abicim kusura bakma ama ds belgesiz j1 vizen hiç bi işe yaramz gibi geliyor bana...
    and i wonder, if you ever wondered the same. and i still wonder..

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ya ben CCI'ın sanal oryantasyonunda okumuştum galiba giriş yapılıyor fakat hemen belli bir süre var şu an hatırlayamıorm 3 gün mü 7 gün mü ne yenisini sponsordan istetip gerekli merciilere ulaştırıorsun tam olarak hatırlamıorum bulabilirsem koyarım...
    I'll be there and then one day I'm gonna say "I was there too".

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaslar ben risk almaktan yanayim bu ikinci senem ve hayat bir risktir.gecen sene hatirliyorum sadece oraya giris yapmistir die yazdilar yalniz ben ciee yi aradim adamlar gidebilirsin ama bizi ara dediler.yarin kesin gidiyorum soyle bir mantik yuyrutuyorum gecen sene kalispell e gittim 3 aktarma oldu farz edelim ki aktarmalardan birinde kagidimi kaybettim nolcak
    ? her bir aktarmada 6 saat bekliyoruz oldu ya kayboldu sanki nakaradan ist ye mi gidiyorumda beni geri cevirsinler ds ssn de ise yarior harbiden o olmasa vizeyi alamam calisamam bence calismam icin gerekli o j1 ve ds numarami filan biliyorum ciee social security icin hazirladigi kagitta herseyi tekrar yazmis deneyecez ve gorecez habe rbekleyin arkadaslar
    Konu sefertunca tarafından (08-06-2009 Saat 01:45 AM ) değiştirilmiştir.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı sefertunca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar ben risk almaktan yanayim bu ikinci senem ve hayat bir risktir.gecen sene hatirliyorum sadece oraya giris yapmistir die yazdilar yalniz ben ciee yi aradim adamlar gidebilirsin ama bizi ara dediler.yarin kesin gidiyorum soyle bir mantik yuyrutuyorum gecen sene kalispell e gittim 3 aktarma oldu farz edelim ki aktarmalardan birinde kagidimi kaybettim nolcak
    ? her bir aktarmada 6 saat bekliyoruz oldu ya kayboldu sanki nakaradan ist ye mi gidiyorumda beni geri cevirsinler ds ssn de ise yarior harbiden o olmasa vizeyi alamam calisamam bence calismam icin gerekli o j1
    Gittikten sonra sonucu foruma yazarsan sevinirim..İyi yolculuklar

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

elbette yazacagim

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaslar ataturk ten gerı dondurduler...ds sız gıdılmıyor boylece uygulamalı ogrendık

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

bu zaten bellıydı ama uygulamalı olarak ta teyıt etmıs oldun en kısa zamanda halldersın umarım...
    Better late than never

ŞİRKET SEÇİM YÖNERGESİ (ORTAK BİLDİRİ) Mağdur olmamak için okuyunuz...

http://www.turkishwat.net/work-trave...k-bildiri.html

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı sefertunca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar ataturk ten gerı dondurduler...ds sız gıdılmıyor boylece uygulamalı ogrendık
    Saçmalık..... Türkiye'de DS'e bakmıyorlar bile .... hatta bilmiyorum değişti mi, ilk gidenlerin DS formunu ilk Amerika'da kontrol sırasında açıyorlar....
    "Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber bei dem Universum bin ich mir noch nicht ganz sicher."

"İki şey sonsuzdur, evren ve insanın aptallığı ama evrenden henüz tam emin değilim."

-Albert Einstein -

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

kontrol ediyorlar türkiyeden çıkarken .beklenen bi sonuç olmuş kısa sürede tekrar ds ini getirtebilirsin umarım.
    All the miles that separate disappear now when I'm dreaming of your face..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı kerempi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kontrol ediyorlar türkiyeden çıkarken .beklenen bi sonuç olmuş kısa sürede tekrar ds ini getirtebilirsin umarım.
    nerde kontrol ediyorlar arkadaşım.... ben iki kez gittim... ilk gittiğimde JFK'de adam gözümün önünde çıkarttı zarftan... ikincide ise pasaportumun yanında bile değildi DS...

JFK'de pasaport kontrolünden önce DS'e bakan yok....

varsa yazın bilelim..... !!!
    "Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber bei dem Universum bin ich mir noch nicht ganz sicher."

"İki şey sonsuzdur, evren ve insanın aptallığı ama evrenden henüz tam emin değilim."

-Albert Einstein -

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Alıntı übersetzer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nerde kontrol ediyorlar arkadaşım.... ben iki kez gittim... ilk gittiğimde JFK'de adam gözümün önünde çıkarttı zarftan... ikincide ise pasaportumun yanında bile değildi DS...

Kontuarlarda işlemlerini yaptırmadan önce Pasaportunuz, Vizeniz ve ABD'ye girebilmeniz için gerekli olan diğer belgeler kontrol ediliyor. Bunu seyahat edeceğiniz havayolu firmasından görevli bir kişi yapıyor ve eğer belgeleriniz eksikse uçağa binmenize izin verilmiyor.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

check in yaparken geçen sene koca sırt çantamdan bütün belgelerimizi çıkartmamıza sebep olmuştu saolsun klm şirketi.Önce amerikaya work and travel mı diyor evet diyorsun sonrasındada belgelerinizi görelim diyorlar .Uçak şirketleri nasıl vizesiz vize isteyen biryere seni götürürse ceza ödemek zorundaysa work and travel öğrencileri için şirketlerin bu tip uygulamaları var.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

kontrol edılıyor dostum senınkısı edılmemıs insiyatiftir tamamen benım ds hem burada hem fransada hemde amerıkada kontrol edılmıstı
    Better late than never

ŞİRKET SEÇİM YÖNERGESİ (ORTAK BİLDİRİ) Mağdur olmamak için okuyunuz...

http://www.turkishwat.net/work-trave...k-bildiri.html

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı kerempi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    check in yaparken geçen sene koca sırt çantamdan bütün belgelerimizi çıkartmamıza sebep olmuştu saolsun klm şirketi.Önce amerikaya work and travel mı diyor evet diyorsun sonrasındada belgelerinizi görelim diyorlar .Uçak şirketleri nasıl vizesiz vize isteyen biryere seni götürürse ceza ödemek zorundaysa work and travel öğrencileri için şirketlerin bu tip uygulamaları var.
    iyi de o zaman bu ilk gidenler için DS formu zarfın içinde olcak ve Amerika'ya gidene kadar açılmıcak uygulamsı kalktı mı o zaman?

-Albert Einstein -

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

iyi de o zaman bu ilk gidenler için DS formu zarfın içinde olcak ve Amerika'ya gidene kadar açılmıcak uygulamsı kalktı mı o zaman?
    En son 2007'de uygulanmıştı dediğin....

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Geçmiş yıllarda DS-2019 formu, ABD vizesi basılan pasaporta zımbalanmış bir zarf içinde katılımcıya verilirdi. Ancak 2008 yılında DS-2019 formları Work and Travel katılımcılarına açık olarak gönderilmiştir. Eğer DS-2019 formu katılımcıya kapalı zarf içerisinde gönderilirse katılımcı kesinlikle bu zarfı açmamalıdır. Bu zarf katılımcı Amerika’ya giriş yaptığında Department Of Home Security tarafından açılacak ve onaylanacaktır. Aksi taktirde Amerika’ya girişiniz reddedilir.

2008 den itibaren değişti geçen seneden beri bu iş böyle yani.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

En son 2007'de uygulanmıştı dediğin....
    hımm... ben 2007'de ikinci kez gitmiştim zaten ve zarfta değildi benim DS ama yine de bakmamışlardı...

hım keşke kalkmasaymış uygulma DS kaybolmazdı bak, zımbalıyodular pasaporta... bakkal defteri gibi...

-Albert Einstein -

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Geçmiş olsun arkadaşım..Peki şimdi ne yapmayı düşünüyorsun?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

en azından havaalanına kadar gitmişsin biz daha uçak bileti alamadık çünkü işimiz belli değil

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)