Sonuç: Seriyi kim kazanır?

Katılımcı sayısı
51. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Orlando Magic

28 54,90%
  • Los Angeles Lakers

23 45,10%
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 67 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Nba'de Final Zamanı!

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Standart Nba'de Final Zamanı!

Uzun geçen sezon ve playoffların ardından beklenen an geldi ve temsilcimiz Hidayet Türkoğlunun formasını giydiği Orlando Magic Nba Finallerinde Los Angeles Lakers ile karşılaşacak.
    Final serisi kaç maç olursa olsun henüz Amerikaya ulaşmayacagımdan maçları Türkiyede seyretmek zorunda kalıcam benim gibi macları Türkiyede takip edecek arkadaslara aşağıda maç programını ve saatlerini veriyorum.

TARİH MAÇ SAAT YAYIN
    5 Haziran Cuma LA Lakers - Orlando 04.00 NTV
    8 Haziran Pazartesi LA Lakers - Orlando 03.00 NTV
    10 Haziran Çarşamba Orlando - LA Lakers 04.00 NTV
    12 Haziran Cuma Orlando - LA Lakers 04.00 NTV
    15 Haziran Pazartesi Orlando - LA Lakers 03.00 NTV
    17 Haziran Çarşamba LA Lakers - Orlando 04.00 NTV
    19 Haziran Cuma LA Lakers - Orlando 04.00 NTV

Nba.comda yapılan değerlendirmede final serisinin key match upı Hidayet-Ariza eşleşmesi olarak gösteriliyor.Hedoyu oldukca övüyorlar türk Micheal Jordan yakıstırmasını yapıyorlar geçenlerde Bandırmada maçı izlerken tv bozuk oldugundan ınternette TNT den takıp ederken Charles Barkleyde aynı yakıstırmayı yapmıstı

http://www.nba.com/video/channels/pl...finals_sf.nba/

Jameer Nelsonın uzun süre sonra takıma katılması bekleniyor ama hala sahaya dönüp dönmeyecegi soru isareti;

http://www.nba.com/2009/news/feature...son/index.html

Ve iki takımın Mike Freeman tarafından değerlendirmesi;
    http://www.cbssports.com/nba/story/11816700

Matt Fargo'nun değerlendirmesi;
    http://www.covers.com/articles/artic...?theArt=171095

1995ten bu yana Magic ilk defa final serisinde.Sh ve Hardway ikilisinden sonra bakalım Magic Finallerde nasıl bir oyun ortaya koyacak.
    Hidayete ve Orlandoya başarılar...
    Somethings never changes..

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Orlandonun Cavs serisini kazanmasının anahtarı takım oyunuydu.Bu seride daha bir takıma karşı oynayacaklar her ne kadar lakers kobeye baglı hücum etsede bu sefer pota altında daha aktif Gasol final serilerinde iyi oynayan Fisher ve her an patlamaya müsait Ariza,Odom ile uğraşmak zorunda kalacaklar.

Cavs serisinde Pietrus tek başına cavaliers benchinden daha fazla skor üretmişti.Bu sefer pek öyle olacak gibi gözükmüyor cünkü kenardan gelen odom,vujacic,farmar gibi isimler daha efektif.Ayrıca Brownda formda..Orlandoda kenardan gelen Gortat gercekten iyi savunmacı iceri gelen penetreleri dısarı püskürtebilir.Umarım bu seride JJ Redickte zaman zaman süre alır.

Jameer Nelsonın dönüp dönmeyecegi dönerse nasıl kullanılacagı en önemli nokta bence bu seri bu seneki iki maçıda Orlando kazandı iki maçıda izlemiştim ve Orlandonun en iyi ismi Jameer Nelsondı her ne kadar pek hoslanmasamda
    1. maç 28 sayı - 8 asist - 6 ribaund
    2.maç 27 sayı - 5 asist - 4 ribaund ile oynadı.

Orlandonun iki maçıda kazanmasında en buyuk etken Howardı aktif oldugu bolgede topla bulusturup Lakers uzunlarını erken faul problemıne sokmak ve son ceyrekte Kobeyi inanılmaz tutmalarıydı.
    Kobeyi kiminle tutmaya baslayacakları merak konusu.Courtney Lee ilk 5 başlayan Van Gundy onunla mı savunmaya başlayacak yoksa Hidayetle savunmaya baslayıp son ceyrekte Pietrusa dönecek bu akşam görücez..

Bol penetre,savunmada doğru matchup,Alston gereksiz şutlarını minimuma indirmek,Howardın faul problemine girmemesi ve en önemlisi Hidonun şut yerine asiste yönelmesi seriyi Magice getirir.

Zorlu bir seri onları bekliyor umarım kazanırlar ve yazın övünebilecegimiz bir konumuz olur ..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

lakers oldum olası antipatik gelmiştir bana
    rakibine karşın güçsüz de kalsa magic seriyi önde tamamlar

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı hellguard Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    lakers oldum olası antipatik gelmiştir bana
    rakibine karşın güçsüz de kalsa magic seriyi önde tamamlar
    aynı sekilde banada antipatik geliyor her ne kadar Phil Jacksonı sevsemde
    Bu arada hidayetin lakersa karsı yedigi son saniye basketleri iki kere onu yüzükten etmişti.Bu sene bakalım öyle bir sanssızlık yasanacakmı.Sacramentodayken Horryden yenilen basket,Spurs serisinde Fisherdan nokta 4 yenilen basketler gercekten büyük şanssızlık.
    Bu senede 2.maçta Lebrondan o 3lügü yiyince dedim karabulutlar acaba dolasmaya basladımı ama bakalım bu sene Orlando hep ayaga kalkabildi bu sefer bizi neler bekliyor

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bu seri banko lakers ın derim orlando bu zamana kadar yaptığı maçlarda hep bireysel oyuncuların ön planda olduğu takımları eledi cleveland da lebron a bir kişi bile yardım edebilse sonuç farklı olurdu
    kobeyi anlatmaya gerek yok zaten gasol da mükemmel pivot e zaten 1nba takımı şampiyon oluyosa %90 oyun kurucu ve pivotlarının uyumuyla kazanıyo geçen sene boston da oldugu gibi onun öncesinde de miami yi hatrlayın bu sene lakers bırakmaz hidayeti de bu kadar abartıyolar valla bence sorumluluk alıyo ama istikrarlı diil ki ben 3-4 maç üstüste iyi oynarken göremedım bu playoff larda
    nba i bilmem de beko basketbol liginde yine şampyion olcaz inş

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı psychotuffy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu seri banko lakers ın derim orlando bu zamana kadar yaptığı maçlarda hep bireysel oyuncuların ön planda olduğu takımları eledi cleveland da lebron a bir kişi bile yardım edebilse sonuç farklı olurdu
    kobeyi anlatmaya gerek yok zaten gasol da mükemmel pivot e zaten 1nba takımı şampiyon oluyosa %90 oyun kurucu ve pivotlarının uyumuyla kazanıyo geçen sene boston da oldugu gibi onun öncesinde de miami yi hatrlayın bu sene lakers bırakmaz hidayeti de bu kadar abartıyolar valla bence sorumluluk alıyo ama istikrarlı diil ki ben 3-4 maç üstüste iyi oynarken göremedım bu playoff larda
    nba i bilmem de beko basketbol liginde yine şampyion olcaz inş
    hidayet için şut performansı istikrarı olarak haklısın Bireysel oyuncuların oldugu değerlendirmene pek katılmıyorum Cavs serisi haricinde.Philadelphia bu ligde en nefret ettiğim takım kötü yetersiz gözüken bir takım olsa bile Andre miller,green,igoudala,young,dalembert ve benchten gelen herkes birseyler katabiliyor her maç.Boston serisinde Garnett yoktu belki ama seriyi 7.maça kadar takım oyunu getirdi Rondo,ray allen,pierce,glen davis,perkins.Özellikle perkins ve davis mükemmel direndiler.Benchten biraz daha katkı alabilse kazanırdı seriyi Celtics.
    Philadelphia serisi 11.8 sayı 4.7 ribaund 3.3 asist
    Boston serisinde 16 sayı 5.3 asist
    Cavaliers serisi 17.2 sayı 6.3r 6.4 asist
    takım ici efficiency si yüzde 15 şuanda.
    Istatistikler belki pek bisey ifade etmiyor olabilir ama ilgi cekici birsey daha var hidayetin asist sayısı 5in üstünde olan bütün macları kazandılar cavse karşı.
    Lakers bu serinin favorisi ama gönlüm magicden yana

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı adros Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynen katılıyorum
    ஐ~√V^ $ahs!y€T ^√V'^~ஐ

Diejenigen, die Empfehlung Empfehlung lebensfähigen

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

maça gitmeyi düşünen varmı orlando da _?
    Wat

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

valla düşünüyordum cleveland finale çıksaydı kesin gitmeyi ama orlando imkansız...

bu arada laker's i bende sevmem...bir zamanlar philadelphia taraftarıydım(lakers-philadelphia finali zamanı iverson philadelpia'dayken) son 2 sezondur cleveland tüm maçlarda favorimdi...finalde mecburan orlando'yu desteklicem.her ne kadar orlando takımımı elesede...
    UMUDU OLMAYAN ARKADAŞLARA...
    "Terk edenler asla kazanamaz...Kazanan asla terk etmez.Bazı insanlar çalışırken keyifle ıslık çalar.Hayatları muhteşemdir...Bazıları durmadan ağlar inler.Ben çocuklara hep aynı şeyi söylerim:'Şikayet etmeyin,itham etmeyin,bahane bulmayın...Hayatın sloganı ASLA BIRAKMAYACAKSIN'dır.Çoğu terk edişimizde,zafere birkaç adım kaldığının farkında bile olmayız.Başarı yarışmanın kendisinden birkaç saniye daha dayanabilirsek,bizimdir...
    Yarvay McDonald Valentine

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı stormhik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla düşünüyordum cleveland finale çıksaydı kesin gitmeyi ama orlando imkansız...

bu arada laker's i bende sevmem...bir zamanlar philadelphia taraftarıydım(lakers-philadelphia finali zamanı iverson philadelpia'dayken) son 2 sezondur cleveland tüm maçlarda favorimdi...finalde mecburan orlando'yu desteklicem.her ne kadar orlando takımımı elesede...
    of dikembe mutombo o zaman fırtına gibi esiyordu anca 50 yasındadır daha o zamanlar

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

of dikembe mutombo o zaman fırtına gibi esiyordu anca 50 yasındadır daha o zamanlar
    iimiş yaww NBA sevenler kulübü kursak mı ne...
    UMUDU OLMAYAN ARKADAŞLARA...
    "Terk edenler asla kazanamaz...Kazanan asla terk etmez.Bazı insanlar çalışırken keyifle ıslık çalar.Hayatları muhteşemdir...Bazıları durmadan ağlar inler.Ben çocuklara hep aynı şeyi söylerim:'Şikayet etmeyin,itham etmeyin,bahane bulmayın...Hayatın sloganı ASLA BIRAKMAYACAKSIN'dır.Çoğu terk edişimizde,zafere birkaç adım kaldığının farkında bile olmayız.Başarı yarışmanın kendisinden birkaç saniye daha dayanabilirsek,bizimdir...
    Yarvay McDonald Valentine

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

orlando hido --
    S-pectacular

**Newyork-boston-massachusetts-philedelphia-atlantic city-new jersey-washington**

--------------------------------------------
    did you start to feel it!!! by@S-pectacular

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

Hidonun yaninda birde Mehmet olsa bile yinede,Black Mamba!
    Jordan in tek varisi:Kobe Bryant!

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Obama: Lakers 4-2 kazanır
    Basketbola yakınlığıyla bilinen Amerikan Başkanı Barack Obama, NCAA turnuvasından sonra NBA final serisi hakkında da bir tahminde bulundu.

Gazetecilerin sorusuna gülümseyerek yanıt veren Obama, Los Angeles Lakers'ın seriyi altı maçta kazanacağını ve Lakers'ın seriyi 4-2 kazanarak şampiyon olacağını söyledi.

Obama, Mart ayındaki NCAA turnuvası öncesinde de tahminde bulunmuş ve North Carolina Üniversitesi'nin şampiyonluğunu önceden bilmişti.

48 yaşındaki başkan, Türkiye gezisinde yaptığı konuşmada Mehmet Okur ve Hidayet Türkoğlu'nun başarılı kariyerlerini yakından takip ettiğini söylemişti.

Kaynak:Ntvspor

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

lakers alır

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

gönüller magic diyor ama lakers affetmez.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

LAKERS 2 takar 1 bakar .
    I have dream about this day boys and its going to be legendary. Together we will own this city, anytime a girl wants to get back at her ex-boyfriends we'll be there, anytime a girl wants to solve her father issues through promiscuty and binge drinking we will be there! Anytime a bachelorette party drives through the city in a limo sticking their heads out sunroof shouting "what's up newyork?" we will be what is UP Newyork!

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

detroit lakersi devirmisti
    neden orlando olmasinDD
    S-pectacular

**Newyork-boston-massachusetts-philedelphia-atlantic city-new jersey-washington**

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

ilk yarıda kobe efsane orta mesafe sut attı bakalım ikinci yarıda neler olacak

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

lakers almaz kupayi,Kobe alir
    Ama ozellikle Denver serisinin son 2 macinda Lakersta herkes performans arttirdi ve Kobenin sirtindaki yuku hafifletti,son 2 Denver maci performansiyla oynayan Lakers i Orlando ilk 4 macta yenemez.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı taltrap Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    lakers almaz kupayi,Kobe alir
    Ama ozellikle Denver serisinin son 2 macinda Lakersta herkes performans arttirdi ve Kobenin sirtindaki yuku hafifletti,son 2 Denver maci performansiyla oynayan Lakers i Orlando ilk 4 macta yenemez.
    o zaman Laker Girls

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

o zaman Laker Girls
    Kobe nin oyunu o kadar keyif veriyor ki,playboy kizlari bile umrumda olmuyor mac esnasinda

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Kobe nin oyunu o kadar keyif veriyor ki,playboy kizlari bile umrumda olmuyor mac esnasinda
    Bakalım magic dönebilecek mi geri,cavs serisinde hep 3.ceyreklerde dönüs yapmıslardı bakalım bugun ne olacak

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

Bakalım magic dönebilecek mi geri,cavs serisinde hep 3.ceyreklerde dönüs yapmıslardı bakalım bugun ne olacak
    Ben o seriden de kesin Cavs cikar diyordum ama silinip supurulduler,Orlando nun gucu LA e yetmez diye dusunuyorum seri Obamanin(!) da dedigi gibi 4-2 biter gibime geliyor,iyimser sartlarda

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Ben o seriden de kesin Cavs cikar diyordum ama silinip supurulduler,Orlando nun gucu LA e yetmez diye dusunuyorum seri Obamanin(!) da dedigi gibi 4-2 biter gibime geliyor,iyimser sartlarda
    valla kobe boyle oynarsa daha kotu bıle bıtebılır son attıgı nedir ya

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

son çeyrege 24 sayı farkla giriyor LA seriyi 1-0 a getirdi gibi

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

gibi mi?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

hidayet için şut performansı istikrarı olarak haklısın Bireysel oyuncuların oldugu değerlendirmene pek katılmıyorum Cavs serisi haricinde.Philadelphia bu ligde en nefret ettiğim takım kötü yetersiz gözüken bir takım olsa bile Andre miller,green,igoudala,young,dalembert ve benchten gelen herkes birseyler katabiliyor her maç.Boston serisinde Garnett yoktu belki ama seriyi 7.maça kadar takım oyunu getirdi Rondo,ray allen,pierce,glen davis,perkins.Özellikle perkins ve davis mükemmel direndiler.Benchten biraz daha katkı alabilse kazanırdı seriyi Celtics.
    Philadelphia serisi 11.8 sayı 4.7 ribaund 3.3 asist
    Boston serisinde 16 sayı 5.3 asist
    Cavaliers serisi 17.2 sayı 6.3r 6.4 asist
    takım ici efficiency si yüzde 15 şuanda.
    Istatistikler belki pek bisey ifade etmiyor olabilir ama ilgi cekici birsey daha var hidayetin asist sayısı 5in üstünde olan bütün macları kazandılar cavse karşı.
    Örneğini verdiğin oyuncular tek maçlık yıldızlaşan oyuncular. benim demek istediğim takım oyunu oynayan 1takımla karşılaşmadı orlando. Futbolda Barcelona örnek verilir ya hep işte o tarz yani pas trafiği yogun, yardımlaşan 1takımla. bak lakers'a kobe gibi 1adam bile kendi kullansa sayı yapacağı şutları pas olarak kullanıyo arada hala bencilleşiyo ama eskiye nazaran daha iyi şovunu yapmış yine 40 sayı atmış ama bence final serilerinin diğer maçları bu kadar açık farkla bitmez tahminim Obamayla aynı 4-2 Lakers
    Konu psychotuffy tarafından (05-06-2009 Saat 11:30 AM ) değiştirilmiştir.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı psychotuffy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Örneğini verdiğin oyuncular tek maçlık yıldızlaşan oyuncular. benim demek istediğim takım oyunu oynayan 1takımla karşılaşmadı orlando. Futbolda Barcelona örnek verilir ya hep işte o tarz yani pas trafiği yogun, yardımlaşan 1takımla. bak lakers'a kobe gibi 1adam bile kendi kullansa sayı yapacağı şutları pas olarak kullanıyo arada hala bencilleşiyo ama eskiye nazaran daha iyi şovunu yapmış yine 40 sayı atmış ama bence final serilerinin diğer maçları bu kadar açık farkla bitmez tahminim Obamayla aynı 4-2 Lakers
    takım oyunu oynayan bır takımla karsılasmadı mı ya philadelphia takım oyunu oynamıyorsa bu ligde kimse takım oyunu oynamıyor o zaman.Takimlar icinde nbade efficiencynin bu kadar dengeli dagıldıgı bir takım daha yok top cevirip en dengeli sutu bulan takım yetenekleri ölcüsünde Dün olay sadece kobenin 40 sayı atması degildi adam mac sonuna kadar orlando ile aynı asist sayısınada sahipti phil jackson dersine iyi çalışmış jameer nelson ne kadar iyi gibi gozuksede dün aksam bence benchin işleyişi bozulmuş gibi gözüktü orlandonun silahı olan şutları 3.5 aydır top oynamayınca tabıkı şut kaldırmaktanda korkuyor ki kaldırdıgı 3şutuda o kadar kötü kaldırdıki yuksek posttan 3tane blok yedi bunlarda tabiki lakersın hanesine fast break sayısı olarak yazıldı umarım anthony johnson geri döner

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

orlando...
    S-pectacular

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)