Work and Travel 2025
Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ds 156 & 158

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Ds 156 & 158

Merhaba arkadaşlar,
    Ds 156 ve 158 belgeleriyle ilgili kafama takılan birkaç nokta var.
    Öncelikle, ds 156 da işveren bilgilerini yazdığımız kısma ds 2019 da yazılanları mı yazmalıyız? Benim çalışacağım yer ile orada yazan adresler falan farklı, sanırım orada yazan sponsor şirketle alakalı bir şey ama bilemedim ne yazacağımı
    Her iki formda da adresi yazarken, türkçe mi yazmalıyız?? Bunu da bilemedim
    Bir de Usa'de kalacağımız yere kalacağımız otelin adresini yazıyoruz değil mi??

Bu arada bu iki formu da vizeye gitmeden önce herhangi bir tarihte doldurmamız farketmiyor sanırım?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı possiblymaybe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,
    Ds 156 ve 158 belgeleriyle ilgili kafama takılan birkaç nokta var.
    Öncelikle, ds 156 da işveren bilgilerini yazdığımız kısma ds 2019 da yazılanları mı yazmalıyız? Benim çalışacağım yer ile orada yazan adresler falan farklı, sanırım orada yazan sponsor şirketle alakalı bir şey ama bilemedim ne yazacağımı
    Her iki formda da adresi yazarken, türkçe mi yazmalıyız?? Bunu da bilemedim
    Bir de Usa'de kalacağımız yere kalacağımız otelin adresini yazıyoruz değil mi??

Bu arada bu iki formu da vizeye gitmeden önce herhangi bir tarihte doldurmamız farketmiyor sanırım?
    Turkce kullanmayacaksın
    Evt orda konaklayacagın yer neresı ıse onu yazacaksın
    Belgelerı ıstedıgın an doldurabılırsın ıstersen yolda yanına printer al laptop ıle konsoloslugun onunde cıkar
    sen kendı calıscan yerı yazcaksın ds2019 dakı sponsorun adresı oyle zannedıorum bı kontrol et yınede

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Adresi türkçe yazacaksın ama hiçbir şekilde türkçe karakter kullanmayacaksın.
    Adres olarak da kalacağın yer kesin belli değilse , işyerinin adresini yazabilirsin.
    Gitmeden önce herhangi birgün doldursan olur ama son güne bırakmaman senin yararına olacaktır.
    Normal şartlarda şirketinin sana bunları tek tek açıklayan bir mail atması gerekiyordu ,
    ama yine de şirketine gidip yarım saatte doldurtabilirsin.
    Konu Bellagio tarafından (01-06-2009 Saat 02:47 AM ) değiştirilmiştir. Sebep: ekleme

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Şirketin yolladığı örnekte n3co nun dediği gibi türkçe karakter kullanmadan türkçe yazmışlar adresi. Bilemedim ama bi an ne yapsam diye.
    Yollamıştı şirket örneğini ama, daha bi kafam karıştı ona bakarken.
    Çalışacağım yerin adresini bilmemekteyim, sanırım yarın ilk iş şirketten öğrenmem gerek. Son güne bıraktım bile, anlamadım nasıl olduğunu. Aman şu an kafam dolu kesin yanlış yaparım mantığıyla yaklaşmamak gerekiyormuş demekki bu formlara=)

Teşekkür ederim yardımlarınız için arkadaşlar.
    Konu possiblymaybe tarafından (01-06-2009 Saat 02:52 AM ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks