Toplam 23 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 23 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 8 Haziran / Ankara (Allaha emanetiz)

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Standart 8 Haziran / Ankara (Allaha emanetiz)

Ocakta şirketimize kayıt yaptırdık.
    Önce 24 nisan dediler, sonra 14 mayıs sonrasında 25 mayıs ve şimdide 8 haziranda vize tarihi aldılar. İşler falan hep zıt gitti. Anca yeni yeni belli oldu.
    Ds falan Haziran başı gelcek inşallah.
    Bu sefer bi totem denedim buraya 8 haziran diye konuyu açayımda bu sefer değişmez inşallah. Geçenlerde açmamılştım hep değişti tarihler
    Neyse Ankarada gircek varsa paslaşalım biz 4 kişi saat 13.30'da ordayız.
    İngilzice seviyemiz de pek iyi değil ama burda o kadar şey okuduk ki umarım hallederiz.
    Baya erken actım ama kusura bakmayın dedim ya totem

Ayrıca

Her zaman Her yerde En büyük EsEs !

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

8 inde 13.30 da ankara da konsolosluktayız..baya geçe kaldık ama inş bi sorunla karşılaşmaz 4 ümüzde alırız vizeyi..inglerimiz orta seviye..kotu deil..ortalamalarda orta seviye..bekliyoruz ! diyecek bisey yok

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaşlar inşallah alırsınız...bu sene herkeste bir ds bekleme sorunu oldu. ama kendinizi sıkmayın rahat olun. fazla sorun yapmazlar. hele de Koreli olması lazım Ann hanım var orda kesin verir zannımca.bol şanslar...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Job offer ve Ds hazır..Artık Pazartesi girmeyi bekliyoruz..Yok mu Ank'ta 8 Haziran'da vizeye gircek ??
    EskiŞehir !

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

yarın vizeye girecez bakalım sonu ne olcak.gerçi baya geç kaldık gibi ama bunada şükür hala vaktimiz var eğer vize çıkarsa uçak bileti falan için.inşallah anlamadığımız uyduruk bi soru sormazlarda iyi şekilde geçeriz.gideceğim 3 arkadaş iyi hazırlanında amerikaya kendimizi gösterelim artık.VAKTİ GELMEDİ Mİ?. Diğer girecek arkadaşlarada kolaylıklar diliyorum.firesiz gider inşallah herkes

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ben de 10 haziranda vizeye giricem Ankara da. gerçekten çok geç kalındı ama yapacak bişey yok. bekliyoruz işte. 8 haziranda görüşmeye girenler buraya yazarlarsa sonuçları, ne sorduklarını falan çok iyi olur. ben acayip tırsıyorum çünkü :S

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

İlk önce turkishwat ailesine teşekkür ediyoruz. Gerçekten mükemmel bir site. Bu site sayesinde birçok şeyi öğrendik, ve burdaki sorulara çalışıp vizeye bugün itibari ile sonunda girdik.

Kısaca bahsetmek gerekirse. Biz 4 kişiydik sırayla girdik belgelrimize baktılar falan sonra sıra numarası aldık, parmak izi de verditken sonra sıramızı beklemeye başladık.
    Sıra bana geldiğinde gittim. 2 numaralı yerde kumral 40-50 yaşlarında bir teyzemiz güler yüzle karşıladı.

Görevli - Hello
    Ben - Hello
    Görevli - Where do u school?
    Ben - I'm studying in Gazi University
    Görevli - Which department ?
    Ben - Bussines Management
    Görevli - When will you graduate ?
    Ben - 2012
    Görevli - What's ur father job
    Ben - My father is worker
    Görevli - Where do u go ?
    Ben - South Dakoto, Keystone. Do u know?
    Görevli - Yea. Ok
    dedi ve ups'ye gitmemi söyledi. Sonra
    Ben - Can I take plane ticket?
    Görevli - Yess of course

İşte bu kadar. Çok kolaydı. Resmen verdiler vizeyi. Ama ups'deki adam sanki tc no'mu yanlış yazdı gibime geldi ama inşallah yanlış yazmamıştırr. 4 kişiydik 3'ümüz aldık. Alamayan arakdasmızın nor ort. düşüktü tekrardan deneyecek o.
    2-3 gün içinde vizelerimizde gelince demeyin keyfimize

Tekrardan teşekkür ederiz tüm turkishwat.net ailesine..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

tebrikler,iyi tatiller

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bugün 13.30 da vizeye girdik.öncelikle şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki oradaki insanlar bize oldukça güleryüzlü davrandılar ve rahatlamamızda da yardımcı oldular bu halleriyle.
    Ben 2. veznede görüşmeye girdim.Ondan öncede numaram yandı ve parmak izini verdim.Parmak izi vermeden önce size kağıt vericekler orada güzelce anlatmışlare nasıl verilceni zaten.neyse sonra gittim 2. vezneye orada gözlüklü toplu kahverengi saçlı bi bayan oturuodu.Heralde günündeydi etrafına gülücükler saçıodu.gittim hi dedi.hi dedim.sonra ben hazırlıık olduğum için transkript alamadıydım onu sordu yok diye bende ı am preparing class student diyince ok dedi direk uzatmadı.bende o sıra ingilizce öğrenci belgemi gösterdim orada hazırlık oluğumu anladı zaten.sonra gazi ünü de mi okuyon dedi bende yes.nereye gideceksin dedi ben anlamadım biraz hızlı konuşunca suratımdan anladı bir daha sordu ben bu sefer sorry dedim örnek verdi los angeles florida falan bende gülerek south dokata keystone dedim oda güldü.ne iş yapıcaksın dedi dish washer dedim.sonra ban ne iş yapar annen ne iş yapar kardeşin var mı var dedim küçük mü dedi küçük dedi.sonra mutlu yazlar mı ne o anlama gelen bişiler dedi.numaramı gösterdi ups yi işaret edip numaramla gitmemi söledi.
    ingiklizceniz ii olmasa bile şüphelenmeyin.illa ki anlamadığınız bi yerler olcak panik yapmayın önemli olan rahat tavır sergilemek.sonra ups ye 12 tl ver sonrada soğuk bi bira keremeylede konsolosluğun karşısında iç iice rahatlaa
    girecek arkadaşlara kolay gelsin demicem hakketen kolaydı inşallah herkesin istediği olur

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Arkadaşlar oncelikle bu siteden hemen hemen herkes vizeye girdi..Ama son kalan arkadaşlar için bugun yasadıgım bi kac seyi paylasayım..
    Öncelikle o kadar rahat işlemleri hallettik ve mulakatı yaptık ki anlatamam
    hemen hemen cumle kurmadım dogru durust..gayet neşeli geçti konusma..
    sonda have a nice summer in USA deyince tmmdır dedim..upse gittim hemen..1 saate sığdı bunlar ve oldukçada rahattı..
    Kaldıysa vizeye girmeyen arkadaşlar,hic korkmaya gerek yok
    EskiŞehir !

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    18

Hadi gecmis olsun, 2-3 güne elinize ulasır vizeli pasaportlarınız. Ucak bileti arama-tarama islemlerinde kolay gelsin...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Hadi bakalım hayırlı olsun hepinize arkadaşlar...
    Don't Give up

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

çok iyi moral oldu bu dedikleriniz. umarım ben de vizeyi alabilirim 10 hazirandaki görüşmemde.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı cell Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok iyi moral oldu bu dedikleriniz. umarım ben de vizeyi alabilirim 10 hazirandaki görüşmemde.
    ciddi cok rahat..hic kasma diyorum gene
    EskiŞehir !

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

vize görüşmem yarın öğleden sonra. geldi çattı artık. Ankara da giricem. ortalamam 2.28 fakat bu yıl 6. yılım ve okulum 7 yıla uzadı. yani gelecek yıl bitiyo. zorlayabilirler mi beni ? gerçi 8 haziranda giren arkdaşların yazdıkları ümidimi arttırdı ama yine de içimde korku var.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

görevli hep araya girip konusturmazsa seni buna izin verme..karambole gelirsin..güzelce açıkla uzadıgını vs..hic bi sorun vs. olmaz..ins yarın guzel gecer ve guzel haberlerle dönersin..
    EskiŞehir !

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

peki deniycem. yarına kadar heyecandan ölmezsem

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Bugün aradılar pasaportlar vizeli halde şirkete gelmiş.
    Hadi hayırlı olsun..

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Hayırlı uğurlu olsun.. Gerçi değişen birşey olmadı.. Sonuçta yine allaha emanetiz. hayırlı yolculuklar

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Eyv arkadaşlar..Aldık vizelerimizi geçde olsa biraz..13 ünde yolculuk..haydi hayırlısı
    EskiŞehir !

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

10 haziranda Ankara da girdiğim vize görüşmesinde vizemi almış bulunmaktayım. şimdi sadece pasaportumun gelmesini bekliyorum. pazartesi uçuşum var. sanılanın aksine çok zor değilmiş diyemeyeceğim. bi daha girsem aynı şekilde yine heyecanlanırdım

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

hayırlı olsun arkadaslar
    Somethings never changes..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

slm benım vıze gorusmem mayısın ilk haftasıydı salı gunuydu herhalde neyse heyecanlıyım falan fılan, ıcerı gırdım parmak falan fılan dedıler denılenı yaptım. sonra bırının yanına oturdum cocuk o kadar cok heyecanlıydı kı cocuk bana oyle bır turce konustu kı ben bunun yabancı zannettım kekeme kekeme konusuyordu neyse cocukga sen odtu de okuyor olmalısın dedım sadece yabancı oldugunu dusundugum ıcın eeevvvet gıbı acayıp bır seyler dedı bende sen hangı ulkeden geldın dıyınce bandırma dedı ben o ara bıraktım herseyı cocuk daha turkce konusamıyor bıde bu ıngılızce konusacak dedım neyse cocuk 2 numarada olan yaslı bı amcamızı zıyarete gıttı yan tarafında 1 numarada ıse sankı uzak dogulu bı hanım vardı cekık gozler falan neyse onun zaten konusmaları buradan oturdugumuz yerden bıle duyuluyordu. bırısıne how old are you dedı cocuk i am fine and you dedı buna bıle vıze verdı duydum. sonra benım sıram geldı mıster fer... falan yes adam benım evraklara baktı ve soyle bısey dedı ben yanlıs anlamadıysam senın yasın unıversıte ıcın bıraz kucuk degılmı dedı. benım nevrım dondu kısaca ahh dedım aramızda kı bu munasebettı su cam ayırmasaydı, benım vızede sunun elıne mahkum falan. neyse unıversıte sınavı oss falan zordu oyle syeler dedım. bana notlarını yuksirsen daha ıyı oolur dedı benım notlarda bu arada hazırlıgım 1.vize 59 2.vize 63 bende yes flaan dedım. ıs kontratın gelmedı mı dedı bende henuz gelmedı dedım. aramızda bu kadar konusma gectı. adam bana vermedı vızeyı 2 tane daha bende fazladan cizik vardı benım surat bozuk falan kısaca bıttım dıye dusundum neyse o dıger cocuk bana orada otururken soylemıstı ben konusamadım bıle ama adam bana vızeyı verdı dedı. bende dogal olarak bu aadam eger notların ve prosedur tammamsa bu ıs oluyor dıye dusundum yanı tam ters kose oldum numara orada belırınce. neyse sonra yaklasık 2-3 hafta sonra ben de tekrar gonderdım ıs kontratı ve not dokum belgemı bu sefer 3. vizemde ıcınde yazıyor ve 57 dı yanı benım notlar dusuyo)) 10 hazıranda geldı ve cok mutlu oldum.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)