Work and Travel 2025
Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 16 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: blackberry ?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Red face blackberry ?

Merhabalar,
    Benim şuanki telefonum 5 senelik.Hazır usaya gitmişken değiştirmek istiyorum.3g yada 2g telefonları alamamız durumunda ki öyle görünüyor, hangi telefonu önerirsiniz ? blackberry telefonunu bestbuy katalogunda gördüm 150 dolar civarıydı.

pricegrabber gibi sitelerde aratıncada bedava blackberryler çıkıyor,onlar sanırım sözleşmeli falan. Ne önerirsiniz,şöyle havalı pahalı bir şey istiyorum ben
    sucks !

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

150 dolara blackberry varsa çok iyi ama bence olmaz o kadar.vardır bişeyi
    Bindik bi alamete, gediyoz kıyamete

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

onlar sozlesmeli fiyati , ebayden alabilirsin ama
    LIVE IS LIFE

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

HTC var. bu telefonlar da bayagi fiyakali ben almayi dusunuyom bunlardan. kismet artik..
    if you`re good at something , never do it for free.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı TurTa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne önerirsiniz,şöyle havalı pahalı bir şey istiyorum ben
    Samimi arkadaşım olsan görgüsüzle başlar, kıro diyerek bitirirdim ama şimdi demiyorum çünkü seni tanımıyorum. Sonra tartışma çıkıyor.

--
    Soruna da cevap vereyim. Amerika'da para verip telefon alan pek fazla insan yoktur. O yüzden satıştaki telefonlar sözleşmeli değilse UNLOCKED ibaresiyle satılır. Gördüğün ilanlarda buna dikkat et. Diğerlerini alma şansın yok, boşuna araştırma. Her telefonun UNLOCKED versiyonunu bulabilirsin ama astarı yüzünden pahalıya gelebilir. Hayırlı olsun.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

valla o deyeceğin şeyle en alakasız insan benim,yukarda 5 sene demişim ama,telefonumu liseye başlarken almıştım,üniyi bitirmeme 1 sene kaldı,hala aynı telefon ilk çıkan kemaralılardan, 0.00001 pixel kalitede resim çekiyo. anladın
    sucks !

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Teknolojiyi kullanmak herkesin hakkı ama "havalı, pahalı" ibaresi pek de teknolojiyi arayan birinin lafı değil.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

iphone denen alet bana göre pahalı ve havalı zaten,yerinde bir ibare olmuş.10 yılda bi telefon değiştiriyorum olsun o kadar.
    sucks !

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

iPhone fiyatları uçmuş bence bu sene. Geçen sene gelmeden önce 350-400'e bulunuyordu 3g'ler. Şimdi 500-600 civarında. Belki kapasitesi artmıştır ama değeceğini sanmıyorum.
    Bence oradan telefon alıp gelmek mantıklı değil. Çok yakın fiyatlarla Türkiye'den 2 yıl garantili telefon alınabilir.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

tamamdır teşekkür ederim.telefonsuz kaldık gene
    sucks !

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

blackberryler benim de yakın takipimde, bold lar 600dolar civarında ama 8320curve fln daha uygun 450ye fln alabilirisn, onun haricinde n97 cok hosuma gitti sana da tawsiye ederim fiyatı da 600dolar gibi bişy sanıyorum

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

UNLOCKED ibareli yani sözleşmesiz telefonlarda n alıp turkiye'ye döndüğümüzde kendi turkcell or vodafone hattımızla kullanabiliyormuyuz acaba ? Ben 3G almayı planlıyorum da ?
    Don't Give up

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    18

Bir konudan bahsetmek istiyorum. Unlocked alıp pasaportunuzla TR de kaydettirdikten sonra kullanabiliyorsunuz sorun yok. Ama TR de o telefon sadece kaydettirdiginiz servis saglayıcının sim kartını takınca calısıyor diye biliyorum. Avea icin kaydederseniz TRcell veya Vodafone ile calısmaz, bunu da göz önünde bulundurmanızı ve ona göre kaydettirmenizi öneririm...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

böyle birşeyi de ilk defa duyuyorum. doğru ise çok saçma.
    21 Haziran 2009, Air France ile İstanbul - Paris - Newark

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı yakuza Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir konudan bahsetmek istiyorum. Unlocked alıp pasaportunuzla TR de kaydettirdikten sonra kullanabiliyorsunuz sorun yok. Ama TR de o telefon sadece kaydettirdiginiz servis saglayıcının sim kartını takınca calısıyor diye biliyorum. Avea icin kaydederseniz TRcell veya Vodafone ile calısmaz, bunu da göz önünde bulundurmanızı ve ona göre kaydettirmenizi öneririm...
    hatlar arası geçiş varken, sanmıyorum sorun olsun...
    2009 Work and Travel

Avalon, New Jersey.

Sorularınız için pm atınız...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    18

# IMEI Kaydı nerede yaptırılır?

* IMEI kaydı yaptırma için herhangi bir AVEA, Turkcell veya Vodafone bayiisine gitmeniz yeterli olacaktır.
    * Her cep telefon şubesi kayıt almayabilir. Bu durumda size en yakın IMEI kaydı yapan şubeyi tarif edeceklerdir.

# IMEI Kaydı için neler gereklidir?

* Cep telefonunuz ve pasaportunuz.
    * Hangi hattı kullanıyorsanız onun bayiisine gitmenizi tavsiye ederiz.
    * Tüm operatörlerde IMEI kaydı ücreti 5YTL’dir.

# Pasaport’taki yurtdışına giriş çıkış tarihi?

* Pasaportunuzda kayıt yaptıracağınız yılın en fazla 2 ay öncesi giriş çıkışınız geçerli olacaktır. Örneğin, şubat 2008′de kayıt yaptırmaya gidiyorsanız, en erken aralık 2007 giriş çıkış görünmesi kolaylık sağlayacaktır. Eğer böyle bir pasaporta sahip değilseniz, duruma uygun pasaport sahibi biri ile gidip aynı işlemi yapabilirsiniz.

# Yılda kaç tane telefon kaydettirebilirsiniz?

* Bir adet. (Bu galiba 2 yılda bir e düstü)

# Türk pasaportu olmayan çifte vatandaşlar IMEI kaydı yaptırabilir mi?

* Muhtarlıktan alacağı ikametgah senedi ile başvurduğunda yaptırabilir. Eğer bunu tercih etmezse IMEI kaydı sadece tek hat için yapılabilir. Bu durumda farklı bir telefon şebekesinin hattını kullanamaz.

# Yabancı ülke vatandaşları IMEI kaydı yaptırabilir mi?

* Evet, ülkemizde ne kadar kalacağına dair sorulan sorulardan sonra, o IMEI numarası belirtilen süre kadar kayıtlı görünecektir.

# IMEI numaram kaydedildi mi nereden öğrenebilirim?

* IMEI kaydı yapılan telefona IMEI kaydının yapıldığına dair SMS gönderilir.
    * SMS ulaşmadığı zaman Telekomünikasyon Kurumunun, MCKS kısaltmalı “Mobil Cihaz Kayıt Sistemi”ne girerek IMEI’nizi kontrol edebilirsiniz.
    Alıntıdır.
    Kayıt edilen telefonun tek operatör ile calısması duruma göre degisiyormus, ama yine de kayıt esnasında kesin bilgi icin kayıt merkezine sormak lazım...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks