Work and Travel 2025
Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 14 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: BEST Yaz Kursları

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart BEST Yaz Kursları

Merhaba ey ahali,

BEST ( Board of European Students of Technology ) yaz kurslarına katılmış biri var mı hiç aranızda? Bilgi verebilecek birileri? Olursa çok makbule geçer
    Turkishwat - WildWood / New Jersey Şubesi

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben katılmadım ama yeterince araştırmştm zamanında seneye düşnüyorum inş. herşey internetten halloluyo sitesine girip üye fln oluyosun.orda cv dolduruyosun ve sana her mevsimde (bahar-yaz-sonbahar-kış olmak üzere) eğitim paketleri geliyo. şmdi yaz kurslarına gidilebiliyo ama bnm bildiğim çokdan bitti başvuru süresinin yaz için. sırada kış var artık. internetten beğendğin eğitim kursunu seçip bi motivasyon mektubu dolduruyosun ve kabul edilirsen gidiyosun. Herşey nerdeyse bedava sadece uçak parası. konaklama yeme içme herşey onlara ait

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Oraları hallettim. Kurs çıktı da, orda ekstradan ne kadar para gider falan bunları bilsem daha sağlam gideceğim sanırım mesela İsveç'e gidecem. Shengen vizesi alıp Danimarkaya inip ordan geçsem daha yakın olacak, çünkü gideceğim şehir İsveç'in tam uç kısmında Danimarka sınırına yakın. Eğer öyle olacaksa vizeyi Danimarka konsolosluğundan mı alsam daha iyi olur, yoksa hiç risk almayıp isveç konsolosluğundan vizeyi alıp, stockholme inip, 7-8 saat de otobüs yolculuğu mu çeksem, bilemedim.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bence danimarkadan almayı dene.. ama tek gitmiyorsan geze geze gideriz mantığıyla stokholm'den de gidebilirsiniz..

orada harcayacağın paraya gelince, iskandinav ülkelerinin pahalı olduğunu duydum, bir kere türkiyede harcadığın parayı aynen euroya çevir yani misal 500 TL ise 500 euro şeklinde.. ortalama pahalılıkta bir avrupa ülkesinde bu kadar para harcarsın en az.. ona göre isveçte ne harcarsın sen tahmin et

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

turkiyede ki herhangi bir universite olmuyor sanırım.sadece best euye universitelerde okuyanlar için gecer li değil mi?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

teknik üniversiteler olması lazım bnm bildğm

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

@nderssen, önerin için teşekkürler..

Bildiğim kadarıyla itü, odtü ve ytü'de var best üyesi gruplar. Onlar aracılığıyla giedbiliyoruz.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Herhangi bir BEST kursuna katılmaya hak kazanan, merak eden, katılmak isteyen istediğini sorabilir. Bu yaz itibariyle yeterli tecrübe ve bilgiyi edindim İsveçten sizlere bir kucak dolusu viking kellesi getirdim, hayrını görün

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Nedir bu kurslar. Gunluk islerde calisip ucretsiz konaklama falan mi yoksa egitimle alakali birsey mi. Ayrintili bilgi verir misin

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Belirli konular üzerinde kurs veriyorlar. Avrupa'nın pek çok ülkesindeki pek çok şehrindeki üniversitelerinde mevcut. Her kursun konusu da farklı oluyor. Ben Biotechnology üzerine olan kursa katıldım İsveçte, hem bölümüm itibariyle de CV'mi zenginleştirecek.

Üniversitesinde yerel BEST grubu bulunan ünilerin öğrencileri başvuru yapabiliyor. Oraya gittiğinde yemek masrafı, konaklama masrafını onlar karşılıyor. Sana bir tek uçak bileti, olursa da vize-pasaport ücretleri falan kalıyor. Orta Avrupa ülkelerinden birine gidersen 150 euro harcarsın haracamazsın. Çok çok zorlarsan hediye mediye alacam dersen anca. Orta Avrupa ülkelerinde ucuza geliyor fakat İsveç gerçekten çok pahalı bir ülkeydi. 2 hafta kalıyorsun. Bu iki hafta içinde her akşam farklı konseptlerde partiler oluyor. İçkiler bile bedava oluyor kimi zaman. Her akşam parti oluyor sabahları dersler yalan oluyor tabi. AKademik amaçlı, fakat akademik yönü bariz zayıf anlayacağın Bir de en son sunum yapıyor ya da sınav oluyorsun. Kursu geçiyorsun sertifikanı veriyolar. Gayet eğlenceli dolu dolu bir iki hafta... ( ama kimi kurslar 10 gün sürüyor mesela. ordaki yerel best grubuna kalmış bir şey. ) Türkiye'de bildiğim kadarıyla İTÜ, ODTÜ ve YTÜ öğrencileri katılabiliyor.
    Konu fOCUS tarafından (29-12-2009 Saat 02:40 AM ) değiştirilmiştir.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Guzelmis ama univden dolayi boyle bi sansim yok malesef. Bilgiler icin tesekkurler

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Thumbs up

Alıntı fOCUS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oraları hallettim. Kurs çıktı da, orda ekstradan ne kadar para gider falan bunları bilsem daha sağlam gideceğim sanırım mesela İsveç'e gidecem. Shengen vizesi alıp Danimarkaya inip ordan geçsem daha yakın olacak, çünkü gideceğim şehir İsveç'in tam uç kısmında Danimarka sınırına yakın. Eğer öyle olacaksa vizeyi Danimarka konsolosluğundan mı alsam daha iyi olur, yoksa hiç risk almayıp isveç konsolosluğundan vizeyi alıp, stockholme inip, 7-8 saat de otobüs yolculuğu mu çeksem, bilemedim.

bildiğim kadarıyla schengen vizesini ilk hangi ülkeden giriş yapacaksan o ülkeden alman gerekiyor yani avrupaya ilk isveç den giriş yapıyorsan vizeyi danimarka kons.dan değil isveç kons alman gerekir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

üstad, biraz anlatırmısın kabul edilme sürecini? bende gitmeyi istiyorum ama çok fazla başvuru var nasıl sıyrılıcaz aralarından cevaplarsan sevinirim...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

focus ben senin böyle bir etkinliğe katıldığını bilmiyordum. wildwood olayından sonra şimdi de best için kapını çalsam? :P

hocam peki teknik üniversite öğrencisi olmadan yapmamızın mümkünatı yok mudur?

bir de kişisel olarak soruyorum bunu, biyoteknoloji üstüne hangi alanda bilgilisin? bizim işimiz de biyomateryaller ve nöral implantlarla alakalı.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks