Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 27 nisan (istinye) ayrıntılı şekilde

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart 27 nisan (istinye) ayrıntılı şekilde

Bugun(27 nisan) saat 10.00daydı görüşmem. İlk önce girişdeki adam adımızın yanına işaret koyuyor. Sonra konsolosluğun önünde sıraya giriyoruz. 2şer 3er içeri alıyorlar ve yine burda adımızın yanına işaret koyuyorlar(geldiğimize dair). Bu arada pasaportu elinize alın içine ds formları, sevis, fortis makbuzunu koyun sizin için kolaylık olur. İçeri girince güvenlik kontrolunden geçiyoruz. Daha sonra düm düz ilerleyip asansörün yanında, belge kontrol yerinde bekleyen adama belgelerimizi gösterip asansöre biniyoruz ve "VA" yazan tuşa basıp o kata çıkıyoruz. (zaten asansörde en az 4-5kişi oluyor siz basmasanızda biri basar).

Asansörden inince koridorun sonuna kadar dümdüz gidin ve sağa dönün. (okları takip ederseniz görürsünüz.) Odaya girince 2 tane sıra numarası alacaksınız ve beklemeye başlayacaksınız. (Sıra numarası alınca tekrar adınızın yanına işaret atılacak)

İlk sıra numaranız yandığında gişedeki görevli sizden pasaport, sevis, ds formları, fortis makbuzunu alacak ve "daha sonra tekrar çağıracağız" diyecek.

İkinci kez numaranız yandığında bu kez parmak izi vereceksiniz. ilk önce sol 4 parmak aynı anda, sonra sağ 4 parmak aynı anda, sonra 2 baş parmak aynı anda.(sıra devamlı böyle) Parmak izi verme işiniz bitince yine "daha sonra tekrar çağıracağız" diyecekler.

3. kez numaranız yanınca görüşme başlayacak. Max 1 dk sürüyor. Ben ingilizce yapacağız diye hazırlanmıştım ama türkçe yaptık

VM- İngilizce biliyor musun?
    B- biraz
    VM- Kaçıncı sınıftasın
    B- 3. sınıftayım.
    VM- Bölümün ne?
    B- Bilgisayar müh.
    VM- Good. Ortalaman kaç?
    B- 2.15
    VM- Transkriptine bakabilir miyim?
    B- Buyrun
    VM- Ailen ne iş yapıyor.
    B- Annem .... babam .....
    VM- Kaç hafta kalacaksın
    B- 10 hafta
    VM- Ups a gidin. vizenizi onaylıyorum. iyi tatiller.
    B- Teşekkürler.

Vizeniz onaylanırsa beyaz bi kağıt alıyorsunuz ve hemen yan taraftaki ups kargo çalışanlarına verip adresinizi yazdırıyorsunuz. 12 ytl ödüyorsunuz ve herşey bu kadar

Bu arada sponsorum babamdı. 200 tane şey hazırladım. banka ekstreleri, imza sirküleri, sponsor olunacağına dair yazı, hesap cüzdanları falan filan. hiç birine bakmadılar bile. Elimdeki poşetteydiler. İstemediler, getirmişim mi diye bile bakmadılar. Hazırladığım tüm evraklardan sadece transkriptime baktılar.

Notlar:
    - Telefonla gelmeyin deniliyor ama gelin sorun olmuyor Girişte emanet yerine koyuyorsunuz. Ama yeterli sayıda yer olmadığı için gelmemenizde fayda var.
    - 1 kere sıra numarası alıyorsunuz. 3 işlemde de aynı numarayı kullanıyorsunuz.
    -Girişte pasaportunuzu elinize alın içine ds formlarını, sevisi ve fortis makbuzunu koyun. Sonra belgeleri aramakla uğraşmayın.
    -Ds formunuzda fotoğraf zımbalı değilse, orada zımbalıyorlar.
    -Barkodunuz okunmuyor diye belgeleriniz geri verilirse tekrardan doldurmanız isteniyor. Dışarı çıkıp konsolosluğun karşısındaki cafelerde tekrardan doldurabilirsiniz DS formunuzu. Bunun için 10 ytl ödüyorsunuz cafeye. ( 4 sayfalık yazıcı çıktısı için 10 ytl... tam bir soygun ama mecbur... bu arada bu ödediğiniz 10 ytl yi yurt dışı danışmanınıza bildirince geri alıyorsunuz). Yeni formunuzla tekrardan içeri girince direk boş bi vezneye gidin ve belgelerinizi teslim edin. Yeni sıra numarası almanıza veya beklemenize gerek yok.
    -10 numaralı gişeye dikkat edin. Yan oda gibi bi yerde kalıyor. Çoğu görmediği için sırasını kaçırdı.
    -Sıranız kaçtıysa üzülmeyin 10 dk sonra tekrar yanıyor.

Ben abd'ye wat için değil dil okulu için gidiyorum ama işlemler neredeyse aynı olduğu için bende yazayım dedim. İnş sorun olmaz.

Harf, kelime hatalarım olmuşsa kusura bakmayın. Gerçi biraz uzun oldu ama idare edin artık

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bana beyaz kağıt verdi...yani şimdi benim vizem onaylandımı:

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Eger DS formunla beraber girmissen vize gorusmesine ve konsolos seni ups masasina yonlendirdiyse almissin demektir. Eger DS belgen henuz gelmeden sana beyaz bir kagit vermisse su an icin belli olan bir sey yoktur, DS 2019 ve SEVIS odendi belgen gelince konsolosluga gondericeksin ve ancak ondan sonra belli olacak durumun.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ds formumla girdim evet...bu haber çok iyi oldu yaa teşekkürler cevap için...ameriakada sana bir bira ısmarlayacam alırsam

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)