Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 45 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Vize alabilirmiyim?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Vize alabilirmiyim?

Slm arkadaslar. oncelıkle bu forumu kurana bir tesekkur etmek gerekiyor. butun soruların yanıtı var ama benım durumum biraz farklı. Alaskaya gitmek istiyorum. gecen sene gidenlerin 15 bin dolar kazandıgını soyluyorlar. buradaki konuları inceledim oyle paralar kazanılamıyor diyorlar. 10 bin olsada razıyım ama vize konusundada sıkıntılarım var. ortalamam 0.43. vize alabilirmiyim bu ortalama ile. forumu okudum almak imkansız gibi ama gezdiğim bir şirket 0.20 ortalama ile vize alanlar oldugunu soyluyor. sizce sansımı denemelimiyim? tesekkurler simddien

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Gittiğin şirketler biraz fazla şişirmiş durumu. Vize alabilmek için gerekli kriterler arasında Genel not ortalamanın 2.00 ve üstü olması şartı var. Ancak 2.00 'ın altında görüşmeye giripte vize alanlar olmamış değildir. 0.43 ortalama ile alma şansını çok düşük olarak görüyorum. Son sınıf değilsen not ortalamanı yükselt şansını seneye dene bence.. Bu arada 0.20 ile alanlar var diyen şirket resmen sıvamış. böyle şeylere itibar etme. Alaska konusundada aşırı yanlış bilgilere sahipsin.. Biraz araştırmanı tavsiye ediyorum.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bence ne olursa olsun dene..hoş ben 1.98 ile red aldım ama 1.21 ile wize alan arkadaşım oldu..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

bencede bu sene unut en azından seneye notlarını 1.00 üstüne çıkar. 0.43 ile sabancının torunu olsan yine vermezler..Kusura bakma dost acı söyler..

2.00 üstü alamayanda var ama not önemli bir kriter. bildiğim kadarıyla İngilizcende iyi değil.

Ama sonuçta WAT şans işi birazda hiç belli olmaz samimiyetine bakar biraz konsolosluk verir vizeyi

İyi düşün şirketlere vereceğin parayı vize ücretlerini göze alıyorsan bırakma peşini

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Bence o ortalamayla vize verseler bile gitme. Otur dersine çalış.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Alıntı faruk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence o ortalamayla vize verseler bile gitme. Otur dersine çalış.
    Radikal bir öneri...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Bence arkadaş kafa bulmak için bir üyelik açmış

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

0.43 ortalamyla gidip 15000 dolar kazanirsa biri butun parami veriyorum kazanacagim amerikada....

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı ayhn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence arkadaş kafa bulmak için bir üyelik açmış

work adn travella ilgili çok bilgim yok. sorularıma cevap almak istiyorum sadece. neden kafa bulayım senle. sonra sen kimsin?
    Arkadaşlar bana bir yol çizin ya. geçekten bu sene gitmem lazım. 10 bin dolar alaskanın ne tarafında kazanılır. gunde 20 saat çalışırım ben sorun değil o.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaşım umudunu kırmış gibi olmayayımda, abd vize kriterlerini belirlerken 2.00 ı şart koşmuş fakat ingilizcesi çok iyi olan ve okuldan iyi niyet mektubu vs gibi belgeler alan düşük not ortalamasına sahip arkadaşlar vize alıştır , doğru, fakat senin ortalamanlar vize almak gerçekten çok zor, ama diyosanki ben bu adamları ikna ederim, başvur hemen. çünkü olay ikna da bitiyo.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Alaska şans işidir arkadaşım. 10 bin kazanan insan bi elin parmagını geçmez. böyle büyük beklentilerle gitme. ki senin önünde ilk olarak vize problemi var. Notlarını yükselt öyle git. yada 2. dönem transkriptini gotur biraz geç git. 2. dönemde ortalaman kaç olacak?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Benim okulum kafadan uzadı.Bu donem sadece bir ders verebildim. ikinci donem notum 0.30 civarı bırsey olur ama asla 0.20 nin altına ınmez.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ne 0.30 u sen bu notlari 1 in ustune mutlaka cikarmalisin sonra gitmelisin vizeye..

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Niyazi bir dost tavsiyesi sana oncelikle not ortalamani mutlaka 1.25 in ustune cikart.. sonra work and travel dusun. egerki cikartirsan gelecek seneye oyle 15000 mis 10000 mis kazanacam sanma. ortalama kazanc amerika ici 3 bin alaskada ise robot misali calisip 5 bindir. olurda yani ortalaman 1.30
    1.50 filan olursa o zaman dusun ve 3-5 bin arasi para kazanacagini bil kendini oyle hazirla. bu sene deneyip de parani ve zamanini carcur etme...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ya ne diye herkesi alırlar bu abd ye anlamam...o ortalama ile senin ne işin var...bu ortalamayı hatta 2.50 ye çıkarmalılar...kaliteyi düşürüyosunuz sonra her yerde olduğu gibi amele kaynıyor ortalık...biraz da eksik kalın yaa..

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

amelelik ortalamyla olmuyor malesef ondan kriteri yok.. ortalamasi yuksek ne okuzler gordum orda....

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı destingirl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya ne diye herkesi alırlar bu abd ye anlamam...o ortalama ile senin ne işin var...bu ortalamayı hatta 2.50 ye çıkarmalılar...kaliteyi düşürüyosunuz sonra her yerde olduğu gibi amele kaynıyor ortalık...biraz da eksik kalın yaa..
    senin ortalaman 2.51 galiba
    notu düşük olanlara amele deme hakkını kimden alıyorsun sen
    madem o kadar zekisin notların iyi git amerikada burslu oku. orda 2.sınıf işler yapma

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ben sert girmeyeyim dedim hellguard agzina saglik.. acikca ortalamsi 0.30 olan normal birini bu laflari soyleyen kisiye bin kere tercih ederim...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Bence sen Turkiye sinirlarindan disari cikmamalisin bu zihniyetle..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Sen ne hakla bana amele diyorsun. senin ne oldugunu kimse bilmiyor. Ne ayaksın sen? benim ortalamamın neden düşük olduğunu biliyormusun? hayır. o zaman ne hakla yorum yapıyorsun. sanırım kızsın o yuzden yorum yapmıyorum

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

sen bu lafı söyledinya, ben asıl şimdi düşünmeye başladım orda nelerle karşılaşacağımı? inan bana ne iş temposu, ne para kazanamama, ve işin en tuhafı, nede uçağın düşme ihtimali senin gibilerle aynı odayı paylaşabileceğimden fazla korkutuyor beni...
    Konu tufanoglu0535 tarafından (11-04-2009 Saat 08:38 PM ) değiştirilmiştir.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

@destingirl
    çok ağır şeyler konusmussun bence hiç kimseye yakışmaz bu şeyler
    umarım kendini cok yükseklerde düşünmüyorsundur yoksa abd'de cok zorluk çekeceğine adım gibi eminim...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Niyazı ağzına sağLık süper söLedin , onun qibiLeri obez inqiLizLEre vemek qerek

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

niyazi burasi chat odasi degil ayrica karsindaki kiz abartma... destingirl yanlis laf etti ama sen onun yanlis lafini ispatladin resmen. konudan sapmadan kapansin konu bence ...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    niyazi burasi chat odasi degil ayrica karsindaki kiz abartma... destingirl yanlis laf etti ama sen onun yanlis lafini ispatladin resmen. konudan sapmadan kapansin konu bence ...
    sağol ozgursum...

asıl seni vermeli....terbiyesiz...
    Konu destingirl tarafından (11-04-2009 Saat 09:15 PM ) değiştirilmiştir.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

ABD Konsolosluğu'nun vize kriterlerini baz alarak mı insanları değerlendireceğiz? Saçmalamayalım arkadaşlar... Destin yanlış olmuş dediklerin. Niyazi sende biraz daha sakin olup, biraz daha edepli olmaya dikkat etmelisin.. yazdıklarını editliyorum

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

ya ne diye herkesi alırlar bu turkishwat'a anlamam...o ortalama ile senin ne işin var...forum üyeliğine ortalama şartı konmalı...kaliteyi düşürüyosunuz sonra her yerde olduğu gibi amele kaynıyor ortalık...biraz da eksik kalın yaa..

---
    Bu forumda kullanıcı engelleme fonksiyonu eksik. Eklenirse iyi olur. Yarın bir gün yanlışlıkla bir yardımım dokunmasın hanımkızımıza.
    Konu faruk tarafından (11-04-2009 Saat 10:18 PM ) değiştirilmiştir. Sebep: İlave

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı realox Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Niyazı ağzına sağLık süper söLedin , onun qibiLeri obez inqiLizLEre vemek qerek sonra teomandan PARAMPARÇA
    dostum gerekn seyler zaten soylenmıs senınkısı ayarsız olmus ama...
    Better late than never

ŞİRKET SEÇİM YÖNERGESİ (ORTAK BİLDİRİ) Mağdur olmamak için okuyunuz...

http://www.turkishwat.net/work-trave...k-bildiri.html

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Kullanıcı yasaklama fonksiyonu var faruk.. profilinden bakabilirsin..

Konu nereden nereye gelmiş yalnız..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Ekledim, sağolasın.

Konu faruk tarafından (11-04-2009 Saat 10:28 PM ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)