Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bisiklet Kullanımı

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Standart Bisiklet Kullanımı

Arkadaşlar, texas'ta bisiklet kullanımıyla ilgili herhangi bir yasa var mı? kask takmak zorunlu mu mesela? daha önce gidenler bilgi verebilirse çok iyi olur. bi de, ucuz bisiklet temin etmenin yolu nedir ve tahminen kaça mal olur?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Aynı şeyi bende wyoming için sormak istiyorum .
    ayrıca geçen sene arkadaşlar Minesotada bisiklet kullanmışlar 3 ay boyunca! İkisi bisikletlerini çaldırmış,Diğeride bunun selesi rahatsız deyip 3 ayın sonunda götürüp geri vermiş :d

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Aynı şeyi ben de NYC için sormak istiyorum
    |
    |
    |
    |
    -dahi anlamındaki -de -da eki kelimeden ayrı yazılır
    -bağlaç olan -ki eki de ayrı yazılır
    -türkçe hiçbir kelime x,w,q gibi hafler içeremez

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bende maine için sormak istiyorum

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Nerdeyse bütün eyaletler icin kask kullanımı, bisiklette reflektör vs kullanımı zorunlu diyebilirim. Ama biraz da arastırmacı gazeteci yönünüzü kullanıp gideceginiz eyaletin DMV sini, ordan da drivers handbook vs aratıp trafik kurallarını okumanızı öneririm. Ucuz bisiklet alımı konusuna gelirsek, ülkesine dönücek wat ögrencisi bulursanız ondan alabilirsiniz, daha olmadı walmartta 50$ civarına var diye biliyorum. İyi günler...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

TX icin http://www.txdps.state.tx.us/search/...et=DPSInternet

Minnesotahttp://www.dps.state.mn.us/dvs/DLTra...LangChoice.htm Drivers manuelde yazması lazım, yoksa motorcycle icin olanına bak pls.

NY Aynı sekilde http://www.nydmv.state.ny.us/brochure.htm taki drivers manuel veya motorcycle manuelde aradıgın cevapları bulacagını düsünüyorum.
    Diger eyaletler icin de google a xxx dmv yazmanız yeterli, gerisi size kalmıs...

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Ben 3 sene önce Avusturya'da bisikletin koluna ekmek,yumurta poşetini takıp eve götürüyordum bir kadın polise ihbar edeceğini söyledi heyecanlanıp yumurtaları kırmıştım Arkada veya önde sele takmak zorunluymuş yük taşımak için.Bu yüzden bir kere de trafik polisi çevirmişti hatta. Amerika'da nasıldır bilmem ama bu tür şeylere dikkat etmek gerekir. Öne arkadaşınızı filan atıp yokuş aşağı salmak Türkiye'deki gibi eğlenceli sonlanmayabilir
    Bindik bi alamete, gediyoz kıyamete

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Benim çalışacagım yer kiralıyormuş 35$.Tahminimce sen de o fiyatlarda kiralarsın.Fakat geçen yaz türkiyeden giden ögrencilerin dedigine göre evde kalan 3 rus 3 erkek varmış bunlardan bisiklet kiralayan kıza araba çarpmış kız yogun komadan sonra dünyevi hayatı son bulmuş. Fakat benimbu dediklerim senin şevkini kaçırmasın.Ama yine de bir uyarı! Allah muhafaza yani.K

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı yakuza Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nerdeyse bütün eyaletler icin kask kullanımı, bisiklette reflektör vs kullanımı zorunlu diyebilirim. Ama biraz da arastırmacı gazeteci yönünüzü kullanıp gideceginiz eyaletin DMV sini, ordan da drivers handbook vs aratıp trafik kurallarını okumanızı öneririm. Ucuz bisiklet alımı konusuna gelirsek, ülkesine dönücek wat ögrencisi bulursanız ondan alabilirsiniz, daha olmadı walmartta 50$ civarına var diye biliyorum. İyi günler...
    Yakuza ,, yok abi ya wal martta 50 dolar falan değil destinde,, en dandik olanı 90 dolardı....

allahtan evdeki taylandlı cocuk sattıda 40 dolara bisikletii aldım iyi oldu...

buarada destin taraflarındada bisiklet kullanım kuralları varsa haberim yokk,,, benim bugüne kadar yolda ve amerikalılara bakarak gorduğum birkaç kural var onları uyguluyrm

zaten tatill koyuu yada tatil sehri havasında olduğu için burası,, ve millet sort mayo haliyle dolastığı için heryerde,, cok kuralı takan yok varsa eger..

fakat motorcular dahil pek kask takan gormedim,,

bisikletliler için ozel olarak yolun bir bolumu ayrılmıs durumda,, cok geniş değil ama,, yanınızdan tır falan gecerken dikkat edin derim,, walla iyi sallıyor sizi o hızla

bizim bu taraflrda bisikletli sayısı asrttı, kask takanı gormedim, sadece bisikletin üzerinde emniyetiniz için kask takın falan diyor,,,

Hatta gecenlerde plaja gitmiştim miramar beache,, karsıdan karsıya gecerken bisikletle Şerif yol vermişti,, zaten herks veriyor

neyse ya,, insallah sorun olmaz,, olursada walla ben yeniyim diyeceğim,, öğrenciyim memur beyy,, wallaa ...

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

konakladığımız yer makul uzaklıkta olursa bisiklet kullanmayı düşünüyorum

zaten pedicab işi yapacağım yani 24 saatim bisiklet üzerinde geçecek
    |
    |
    |
    |
    -dahi anlamındaki -de -da eki kelimeden ayrı yazılır
    -bağlaç olan -ki eki de ayrı yazılır
    -türkçe hiçbir kelime x,w,q gibi hafler içeremez

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)